Zkušenosti s Postinorem?

23.2.16 15:38

Zkušenosti s Postinorem?

Ahoj, asi v jedenáct večer 16.2. nám prasknul kondom, hned další ráno jsem koupila Postinor a snědla první pilulku v devět ráno, další přesně za dvanáct hodin. Poslední menstruace skončila 1.2. a další má začít 25.2. (ale poslední dva měsíce jsem měla trochu delší cyklus - 31 než průměrný - 28, používám aplikaci na mobilu). Znamenalo by to tedy, že jsem měla být plodná 6. - 12.2. a ovulace z toho 11.
Ten samý den užití Postinoru jsem znovu začala brát i hormonální antikoncepci (Softine)
Je mi 16 a hodně nerada bych to řešila potratem, i když dítě rozhodně nepřichází v úvahu. Tolik bych se nebála, kdyby sex nebyl po ovulaci (protože Postinor by býval byl schopen ovulaci posunout), a kdyby to nebylo na hranici plodných dnů.
Máte někdo podobnou zkušenost? Děkuju xxx

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
23.2.16 16:00

Ahoj, myslím, že se nemusíš bát - Postinor jsi vzala již v prvních 24hodinách, čili jeho spolehlivost by měla být dostatečná. Také se nám stala takováhle nehoda, akorát Ti neřeknu, ve které fázi jsem byla, a žádný potomek z toho nebyl :-)

Upřímně jen nevím, jestli je vhodná kombinace Postinoru s tou HA, a ještě těsně před menstruací. HA účinnost Postinoru nesníží, ale pro tělo docela petarda hormonů. HA máš (viz příbalový leták) začít užívat v 1.den menstruačního krvácení, takže jsi začala v nesprávný den.

Budeš tím mít rozhozený cyklus a nejsi nyní chráněna. Pro klid duše si udělej za 14 dní první těhotenský test. Doporučuji se poradit s gynekologem, já bych až do začátku menstruace HA nechala plavat. A samozřejmě nyní používejte nadále kondom.

Ale neplaš, myslím, že jsi udělala, co šlo.

• Nahlásit
  • Citovat
6157
23.2.16 16:56

Připravila jsi tělu hormonální bouři. Těhotná pravděpodobně nebudeš, ale kdy to dostaneš je ve hvězdách. HA se na začátku užívání bere 1. den cyklu, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14842
23.2.16 16:57

Ted te nepotesim ale ja otehotnela i tak po postinoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.16 17:01

@Malike je to tak 50-50 co vidím, buď holky nadávaj že jim to nefungovalo a jejím kamarádkám taky ne, nebo si to vychvalujou že se tím vyhly třem těhotenstvím. Nevíš jestli to bylo před nebo po ovulaci, jak brzo jsi pilulku vzala nebo tak? Protože kdyby to byla 71. hodina tak bych se nedivila :p

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.16 17:04

Anon a @Karleoky, lékárnice mi řekla ať rovnou přejdu na HA, ale je možné že tím myslela až příští menstruaci. Byla jsem trochu unavená ale špatně mi vůbec nebylo a bolest břicha minimální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3194
23.2.16 17:10

Já být tebou tak ha vysadim a začnu brát prvni den ms, tělo uz tak bude mit zahul z hormonů (ja po postinoru zvracela, krvacela ipres ha strasne dlouho a cyklus se srovnal az po pul roce).. Vzala jsi brzy tak snad bude ok, byla jsem o malinko starsi nez ty, kdyz se mi to taky stalo, zpetne sem pocitala, ze v den ovu a mimco z toho nebylo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1319
23.2.16 19:24
@PumpkinLaura píše:
@Malike je to tak 50-50 co vidím, buď holky nadávaj že jim to nefungovalo a jejím kamarádkám taky ne, nebo si to vychvalujou že se tím vyhly třem těhotenstvím. Nevíš jestli to bylo před nebo po ovulaci, jak brzo jsi pilulku vzala nebo tak? Protože kdyby to byla 71. hodina tak bych se nedivila :p

Tak ja jsem si Postinor vzala 3 hodiny po sexu, ovulace byla nejspíš ten den nebo další den a skončila jsem s mimoděložním tehotetenstvim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14842
23.2.16 19:35

@PumpkinLaura bylo to zjevne v ovulaci pac jinak neotehotnis…:--D zda ale den dva pred nevim.. Jinak tabletu jsem mela asi do 3 hodin.Hele je to nahoda..kdyz to bude silnejsi. Hold otehotnis..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2011
23.2.16 19:36

Ma zkusenost je stara uz 15 let, ale co si pamatuju, tak trvalo nekolik mesicu nez se mi srovnal cyklus. Spinila jsem temer dva mesice v kuse :roll: Ale tehotna jsem nebyla ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1313
23.2.16 21:04

Podle toho, co píšeš, těhotná asi nebudeš, ale Postinor je pěkné svinstvo prý. Myslím, že platí to, co psaly holky výš. Osobně vím o jedné jediné zkušenosti s Postinorem - u kamarádky - má krásného, ročního syna. :) Ale jak jsem psala, u tebe to bude podle popisu jinak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.16 17:33

Přestávám prozatím s HA a čekám a doufám, moc si něvěřím teda ale těhotenství moc nejde odhadnout předem :'D za týden nebo dva si udělám test. děkuji všem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
25.2.16 00:20

@PumpkinLaura držím palec :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.2.16 07:50

První test s ranní močí negativní. Byl to Pepino dipstrip s vysokou citlivostí. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
27.2.16 22:13

@PumpkinLaura :palec:
Ještě je ale možná příliš brzy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...