Zlenivělo mi miminko

10
17.3.21 21:16

Zlenivělo mi miminko

Dámy obracím se na Vas s prosbou.
Mám 5 měsíční miminko. Ze začátku byl hrozne rychlý. Už v porodnici držel úplně pevně hlavičku, krásně pásl i potom. Druhe vzprimeni zvládal už ve druhem měsíci a naprosto vše bez problému. Když nebyl na rucickach a ležel jen na brisku, snažil se zvedal zadeček vysoko. Na bříško se začal točit přes obě strany

Pak se ale někde seknul a jakmile ho položim na podložku je schopen tam byt klidně půl hodiny a nenatahnout se ani pro jeho oblíbené hračky. Přestal se i otáčet sam na bříško, zadeček už vůbec nezveda. Jen pase a vzteká se.

Věnovala jsem se mu krásně od začátku. Netlacila ho do ničeho. Když se něco snažil dělat ale nevěděl jak na to, pomohla jsem. Teď jsem si rekla ze ho nechám až se tedy sam zkusí rozhoupat a nic. Už ho pozoruji měsíc a proste se nic neděje.
Jsem z toho smutná, nevim jak mu pomoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
516
17.3.21 21:18

Honem k mudr, odbery krve miminka, může mít akutní nedostatek např. B12. Okamžitě resit!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.3.21 21:21
@Anonymní píše:
Honem k mudr, odbery krve miminka, může mít akutní nedostatek např. B12. Okamžitě resit!

Mohu se zeptat proč musí být anonym @admin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2585
17.3.21 21:26

Obrátila bych se na pediatra. Nemusí to být nic, ale může to být i vážná nemoc. Pokud je to vidět už měsíc tak bych to řešila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1736
17.3.21 21:26

To, co nazyva hodne maminek krasne paseni „uz v porodnici“ muze byt hypertonie. Druhe vzprimeni v druhem mesici, to snad ani neni mozny? Vsechno je silene brzy. Ono, kdyz neco miminko „umi“ extremne brzy, nemusi to byt vzdy to prave. Resila bych to radeji s pediatrem :think: Co myslis tim, ani zadecek uz nezveda?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1736
17.3.21 21:27
@Ahojdamartina píše:
Mohu se zeptat proč musí být anonym @admin

Taky nechapu, co je na te odpovedi choulostivyho, ze to je vlozeno anonymne 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
17.3.21 21:27

@Mutlice ten měsíc zpět se snažil když pasl koníčky zvedat zadeček. Nebyl na rukách, takže nešel na 4. Proste ležel na brisku a snažil se ho zvednout a posunout se ke hračce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
17.3.21 21:29

@Mutlice ano paseni měl s větším zákonem ale podařilo se nám to brzy odbourat. Druhé vuorimeni opravdu zvládl. Má hodně silné ručičky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
17.3.21 21:29

Chtěla bych vidět 2mesicni mimino, co zvládá spravne druhé vzprimeni. To neber zle, ale deti se vrtí různými způsoby, hypertonicke děti můžou vypadat, že zvládají leckterý věci, přitom je to jen to jejich zvysene napětí… je taky typické, ze když se deti učí něco nového, jakoby zapomenou to staré. Každopádně pokud se ti cokoliv nezdá, není nic jednoduššího, než to konzultovat s doktorem. Čeká vás půlroční kontrola, tak to tam prober. Stejně se tě doktor bude ptát na dovednosti, tak všechno řekni a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
17.3.21 21:30
@Mutlice píše:
To, co nazyva hodne maminek krasne paseni „uz v porodnici“ muze byt hypertonie. Druhe vzprimeni v druhem mesici, to snad ani neni mozny? Vsechno je silene brzy. Ono, kdyz neco miminko „umi“ extremne brzy, nemusi to byt vzdy to prave. Resila bych to radeji s pediatrem :think: Co myslis tim, ani zadecek uz nezveda?

Hypertonie me taky napadla. Mam lehce hypotonickou holcicku, v jejich 3m jsme lezely v detske nemocnici na pokoji s 3m chlapeckem, co mel zase hypertonii. Ten rozdil v detech byl nepopsatelny.

Po mesici bych pro jistotu s mudrou resila tez. Na druhou stranu deti tyhle obdobi mivaji, kdy se zda, ze zapominaji naucene. Nejde ani tak o regres, jako spis o rozvoj novych veci a stare lezi chvili u ledu. Vsimala bych si toho, jestli jde jen o rozvoj pohybu nebo se dite meni i jinak. Je unavenejsi, protivnejsi, vice spi, nema chut k jidlu apod. V neposledni rade bych dala na intuici - mamky citi, kdy neco neni v poradku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
17.3.21 21:32

@Midaku doktor se taky divil a rikal e by to měl dělat teda až pozdeji, ale ze pokud nepadá hlavičkou na podložku tak ho nemusím tlačil dolu. Doteď druhé vzprimeni zvládá a bylo správně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1736
17.3.21 21:36
@DenisaDee píše:
@Mutlice ten měsíc zpět se snažil když pasl koníčky zvedat zadeček. Nebyl na rukách, takže nešel na 4. Proste ležel na brisku a snažil se ho zvednout a posunout se ke hračce.

Zvedani zadecku ale neni dobre, dokonce se ma pridrzovat, kdyz to mimco dela. Stejne tak zaklon u paseni. Druhe vzprimeni ale neni jen o tom, ze se vzepre na rukou, kazdy ten pokrok ma sve spravne provedeni. Lepsi dobre a pozdeji, nez blbe a trhat casove rekordy. Prober to s pediatrickou a mozna bych sla na konzultaci na fyzio.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
17.3.21 21:36

@DenisaDee tak jsem zase o něco chytřejší, toto by me fakt nenapadlo, ze půjde. A ještě mě napadá, že když se prcek doteď vyvíjel po té fyzické stránce, jestli ted nenastal vývoj te psychicke? Třeba leží a pozoruje okolí, zkoumá… každopádně jak jsem psala, nejlepší bude řešit to s doktorem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
17.3.21 21:38

@Midaku je hodně vnímací, pozorovací. Taky mě to napadlo. Proto jsem jej prave nenutila do nějakých pohybu když se mu roste nechtělo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
17.3.21 21:42

Ta naše (6 měs.) taky měla teď dvoutýdenní období kdy se jí nic nechtělo, jen ležela jak pecka :D až jsem z toho byla nešťastná. A najednou zase dělá všechno jako dřív, dokonce líp. Ale měsíc je teda docela dlouho :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat