Zlomená noha v těhotenství

20.6.07 08:48

Zlomená noha v těhotenství

Ahoj maminky!

Tak už jsem tu zase a to s úplně jiným problémem. Před 12-ti dny jsem špatně šlápla a vyvrkla se mi noha. Na pohotovosti jsem dostala nazouvací ortézu a berle že to nic nebude, RTG mi nechtěli dělat kvůli graviditě (30 tt). Po 6-ti dnech na kontrole mě na RTG přece jen poslali a zjistili že mám zlomenou holení kost těsně nad kotníkem. Byla jsem z toho tak vyvalená že jsem se nezmohla na žádný dotaz, na sádrovně mi pán dal sádru níž aby se mi prý „lépe rodilo“ 8O :? . Pozítří jdu znovu a nevím co mi budou dělat, asi mi dají sádru i zepředu, zatím mám jenom sádrovou dlahu ze zadu, vepředu mám jenom obvaz. Máte nějakou zkušenost nebo radu? Sádra je hodně těžká a cítím jak miminko každý den přibírá, pohybuju se stále více s obtížemi. Existuje nějaká odlehčená sádra? Splrávně bych prý měla mít sádru až nad koleno tak ani nevím jestli mi ten podpatek dají? Chtěla bych být víc připravená abych zase nebyla jak vyoraná myš, ještě jsem nic zlomeného neměla takže nemám vůbec žádné zkušenosti. Poradíte mi? Na internetu jsem podobný případ nikde nenašla a vy mi vždycky dobře poradíte :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5351
20.6.07 11:34

Danulenko, no ty máš pech, odlehčená sádra existuje, ale musíš se o ní přihlásit, neboť se platí, už Ti teda neřeknu kolik, vím, že jí měla asi před 2 lety moje kamarádka, možná kolem 1000 kč, ale já bych to za to dala…nedává se do toho ten podpatek, ale můžeš koupit u vietnamců nějaký luxusní sandály :lol: a dát si to na tu sádru, tak to nosila moje kamarádka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5264
20.6.07 12:13

Mě naposledy odlehčenou nedoporučili, že v těch vedrech hrozí zánět žil. Takže než si o ni zažádáš, radši to s nima prober :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
20.6.07 12:47

Nenapadá mě důvod, proč by měl u odlehčené „sádry“ hrozit zánět žil a u normální sádry ne. Odlehčená fixace je obvykle lehoučká mřížka, po ponoření do horké vody změkne, pak se dává na ovázanou končetinu (ne přímo na kůži) a jak chládne, tak rychle tuhne. Připlácí se, to rozhodně. Rodit s normální sádrou, to by bylo dost děsné… Fakt pech, nemůžeš se zafixovanou nohou pořádně do sprchy, natož do vany…
Ty mřížky (casty, čti „kasty“) jsou bezva, používáme je ve veterinární ordinaci a psi jsou mooooc spokojeni :-) , ale nic levného, to je pravda..
D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
20.6.07 12:49

Ještě mě napadlo: Dali ti při tom RTG aspoň ochrannou zástěru, aby nesvítili na mimčo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.6.07 13:29

Jojo, zástěru mi dali, to bych si samozřejmě pohlídala, vím že RTG v těhu není vůbec dobré… Ještě by mě zajímalo jestli můžu v té odlehčené chodit normálně, sice mi tam jedna mamča psala že v sandálech ale jak když nemůžu ohýbat kotník, tak nějak z boku že by? 8O Ona asi nebude tak mohutná tak to půjde lépe, no zkusím se poptat… Nejlepší by bylo kdyby chtěl malej počkat až mi to sundají, jenže nikdo neví jak dlouho to bude … :cry: Díky moc za odpovědi, opravdu jsem nikde nemohla najít žádnou zprávu o takových novinkách a věděla jsem, že mamky nezklamou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
455
21.9.14 11:58

Holky, oživuji tutu diskuzi, jestli v tomto směru nenastali nějaké novinky. Moje kamarádka je ve 4.měsíci těhotenství a zlomila si neštastně nohu. O víkendu byli na pohotovosti a přítel jí nedovolil rentgen, protože je to špatné pro miminko. Ale čtu, že kdyby jí dali tu zástěru přes bříško, tak by to nemuselo být tak hrozné. Co myslíte? Vzal jí tedy domu a hlídá jí i příděly přášku. Má bolesti a pořád mi volá s pláčem, protože má jen dva Panadoly na den, ale to jí vydrží na dvě hodinky a pak zase. Kdyby jí zrengenovali, tak existuje nějaká varianta, kdy by mohla chodit. Totiž aby toho nebylo málo, tak má za týden svatbu a připravy v nejvyšších otáčkách a týden před svatbou nemůže hnout ani prstem. Dneska se mi uplně zhroutila a já bych jí tak chtěla pomoct. Nemáte některá nějakou radu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56494
21.9.14 12:02

@rozinka7 RTG nohy muzou normalne provest, nejedna se o kycel, ze? Dostane olovenou zasteru a je to. Jako tehotna bych si v tomto pripade a 4. mesici rentgen provest nechala. Existuje spousta typu fraktur, podle toho se to bude odvijet dal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
455
21.9.14 12:02

Ještě upřesňuji, že nožku má zlomenou ve vnější straně od malíčku k patě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
455
21.9.14 12:05
@blumen píše:
@rozinka7 RTG nohy muzou normalne provest, nejedna se o kycel, ze? Dostane olovenou zasteru a je to. Jako tehotna bych si v tomto pripade a 4. mesici rentgen provest nechala. Existuje spousta typu fraktur, podle toho se to bude odvijet dal

Nene, nejedná se okyčel, ale uplně spodní část nožky. Jak jsem doplnovala. Od malíčku vnější strana k patě, ale o kotník se nejedná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68238
21.9.14 12:06
@rozinka7 píše:
O víkendu byli na pohotovosti a přítel jí nedovolil rentgen, protože je to špatné pro miminko. Ale čtu, že kdyby jí dali tu zástěru přes bříško, tak by to nemuselo být tak hrozné. Co myslíte? Vzal jí tedy domu a hlídá jí i příděly přášku. Má bolesti a pořád mi volá s pláčem, protože má jen dva Panadoly na den, ale to jí vydrží na dvě hodinky a pak zase.

Tak předně bych se zeptala, zda je kamarádka svéprávná 8o Podle toho příspěvku mi přijde, že ne…
A druhý dotaz, udělali ji s tím tedy něco na té pohotovosti? Má to v sádře? Jak je to dlouho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.9.14 12:06

No, pokud je kamarádka ve 4. měsíci, tak bych se rentgenu tak nebála.. největší poškození plodu je mezi 15. dnem a 3. měsícem, tedy v 1. trimestru..
Navíc jí lékaři dají na břicho olověnou zástěru.. víc bych se bála trvalých následků z té zlomeniny..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8022
21.9.14 12:07

Asi bych sla na rtg a co ji rekl lekar na pohotovosti.
Myslim ze kdyz je to dole sla by vesta.
Teda to ma trapeni to me moc mrzi:(
Myslim ze by mohla i navysit leky ale po porade s lekarem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56494
21.9.14 12:08

@rozinka7 tak to bych si nechala zrentgenovat. Jinak zda ji daji sadru nebo fixaci v tehotenstvi nevim, kvuli riziku trombozy. Pokud by to nebylo dislokovane, tak mozna jen doporuci klid. Nejsem chirurg. Pokud ty bolesti jsou nesnesitelne, zasla bych tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1980
21.9.14 12:09

Ona se musí ptát přítele, jestli jí velkoryse umožní jít na RTG, který je potřeba k dalšímu řešení zlomeniny? Její přítel to má jinak v hlavě v pořádku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama