Žlučníkový záchvat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
smilegirl7
Povídálka 17 příspěvků 26.08.18 12:05
Žlučníkový záchvat

Ahoj, někdy trpím žlučníkovými záchvaty. Probíhá to tak, ze me zacne hrozne bolet bricho, velky krece a je mi hrozne špatně. Musim si treba lehnout nebo tak, protoze to jsou hrozny krece. Nekdy si na to beru nějaky prasek na bolest, tak nejak do vzdycky do pul hodiny ustane. Známá mi říkala, ze pri zlucnikovych zachvatech se ma jet do nemocnice. Co si o tom myslite? :nevim:

Reakce:
Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 26.08.18 12:13

Tak já hlavně myslím, že když se ti takové stavy opakují, tak bys měla jít na gastro, nechat se vyšetřit a případně dodržovat dietu, pokud se ukáže, že je to žlučník.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16778 příspěvků 26.08.18 12:49

Jako PP si vezmi nějaké spysmolytikum (anagetikum s účinkem na povolení hadkého svalstva), lehni si na levý bok, at může odtékat žluč, nejez a dej si něco hořkého - trošku piva nebo pár kapek Cholagolu. Až zajdeš k lékaři, naberou ti odběry a udělají utrazvuk břicha -slinivky, žaludku, jater, žlučových cest…Žlučník je typický silnou vystřelující bolestí v pravém podžebří. Nech se vyšetřit co nejdříve - kromě trýznivých bolestí jsou ohrožena i játra hromaděním žluči, pokud je ve žl. cestách kámen.
Léčba je v případě kamínků obvykle operační, dnes už formou laparoskopie.

mi.anetka
Kecalka 335 příspěvků 2 inzeráty 26.08.18 12:59

No hele, já měla záchvaty taky, ty malé jsem zvládla vyzvracením, pak se mi 100% ulevilo(nic jiného nepomohlo) ale se 2 velkými jsem byla sanitkou v nemocnici. Teď jsem 3 týdny po operaci a díky bohu se nemusím stresovat, normálně jíst a nebojím se, jestli mi bude zase špatně po rohlíku nebo tentokrát i po piškotech (příklad).

Mě například bolest nevystřelovala, měla jsem krutou bolest uprostřed, proto se i řešilo, jestli to nejsou třeba vředy.

Být tebou si moc nezahrávám, nechci tě strašit, ale moje babička přecházela jeden záchvat za druhým a zemřela velice brzy na související s tím rakovinu slinivky.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Vrať se do školní lavice, ty analfabetko, schytala to „kazatelka“ Geislerová

Herečka Aňa Geislerová (42) se velmi ochotně a ráda vyjadřuje k politické... číst dále >

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >