Reklama

Berete někdo Neurol - jaký je Váš názor?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 06:48
Neurol - berete taky a máš názor

Chci se zeptat.
Zhruba od února 2018 do součastnostio beru Neurol 1.0 a to 2× denně ( 1 tb. ráno a 1tb. večer)
Moc mě to pomáhán na zklidnění, neboť mám bohužel doma poslední dobou dost problémy s partnerem, v práci, občas na mě jde úzkost a pomáhá mi usnout a být trošku lehce tzv. mimo.
Píše mi ho psychiatr, občas řeknu obvoďákovi či jinému lékaři, kteří mi ho ochotně napíšou, aby byla zásoba.

Chci se zeptat, zda ho někdo taky tak bere a v jaké dávce a kvůli které nemoci či problému?
Myslíte, že mám na něm již závislost, to zatím rozhodně neřeším, neboť mě pomáhá. ( někdo je závislý na čokoládě, dost lidím na cigaretách, někdo na lécích atd.)

Vysazoval někdo Neurol a jak to probíhalo?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

LennyL1
Kecalka 380 příspěvků 26.08.18 06:55

Já jsem brala Neurol a Citalec před deseti lety na panickou poruchu. Vysadila jsem ho úplně v pohodě jakmile nastoupil účinek antidepresiv. Ty jsem pak taky sama přestala brát po půl roce ze dne na den, ale to už jsem se zvládla s tou panickou poruchou poprat sama. Myslím, že pokud Ti to momentálně pomáhá, tak ho ber, dvakrát denně je ještě úplně v pohodě. Pokud víš, že když se Ti uklidní situace doma a v práci a budeš to zvládat i bez toho, tak bys to měla v klidu zvládnout ho přestat brát. Nebo bych zkusila snižovat dávky postupně.

jenny.fields
Generální žvanilka 24718 příspěvků 26.08.18 07:24

Myslím, že doktoři, co ti ho takto předepisují, jsou na předržku.
Jsi závislá.
Ano, znám několik lidí, kteří byli závislí. Někteři se z toho dostali a popisují to jako totální hrůzu, někteří přitom museli být hospitalizovaní.
Bohužel znám i dvě ženy, které se rozhodly, že raději nechtějí mít děti, než aby se závislosti snažily zbavit. To pro mne tedy bylo šokující.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 07:44

Tak to je dobrej hardcore 8o To ho jako bereš už přes půl roku 2× denně? Já ho měla na akutky k AD, a jestli jsem si ho za 3 roky braní
AD vzala 3×, tak je to moc. Co vím, tak je návykový, ne? Proto jsem měla strach si ho brát častěji, měla jsem dost svých starostí a nepotřebovala jsem se ještě léčit ze závislosti na léku :roll: Navic jsem si myslela, že neurol se snad dnes už ani nedává, že spíš dávají atarax, který vy návykový být neměl. Ale bůhví, jak to je :roll:

Ou
Kelišová 5088 příspěvků 26.08.18 07:46

Už na tom jsi téměř jistě závislá a ten lék problém neřeší, ničí ti struktru spánku a navíc ti tedy vyrobil závislost.

Lékaři kteří ti ho takhle dolouhodobě předepisují od tebe především chtějí mít pokoj, než aby hledali řešení.

To co potřebuješ je především naučit se zacházet s úzkostmi, komunikovat tak, aby byly tvoje potřeby naplňovány, posílit psychickou odolnost a zvládat stres běžného dne. To tě naučí jedině psychoterapie.

Léky pak potřebuješ takové, které řeší případnou porouchanou chemii v mozku, nikoliv sedativa, bez nějakého prospěšného efektu, které jedinné co způsobují je závislost.

Čím déle si budeš odmítat tohle přiznat, tím ve větším průšvihu budeš.

arada
Extra třída :D 12597 příspěvků 26.08.18 07:51

Tak to je síla.Mě ho mudra napsala,bo jsem měla hrůzu z operace očí.Každopádně mě hned varovala,že je silně návykový.Brala jsem ho 3 dny před operací a pak už ne.Dost se divím,že ti ho píše psychiatr i obvoďák.Za mě to nejsou lékaři,bo ti vědomě pomohli k závislosti.Měla ses tu zeptat dřív,než si ho začala brát.Máš totiž dost velkej problém.

Malaga
Generální žvanilka 24578 příspěvků 26.08.18 07:58

Jo jsi závislá…a srovnávat závislost na neurolu se závislostí na čokoládě… :roll:
Neurol ti pomáhá utíkat od problému…nic ale neřeší a naopak ti vyrábí ještě větší…
Podle toho jak to popisuješ (délku užívání, dávku a svůj postoj).....tak se z toho budeš hrabat jen hodně těžce…

Malaga
Generální žvanilka 24578 příspěvků 26.08.18 08:01

@arada tak dotyčná jim určitě nevykládá, že si proto chodí i jinam. Takže minimálně si ten lékař může myslet, že toho spotřebovává o polovinu méně.

arada
Extra třída :D 12597 příspěvků 26.08.18 08:07
@Malaga píše:
@arada tak dotyčná jim určitě nevykládá, že si proto chodí i jinam. Takže minimálně si ten lékař může myslet, že toho spotřebovává o polovinu méně.

To je mi jasné,ale pokud jí,předpokládám psychiatr,určil dávkování a píše opakovaně,tak by měl vrátit diplom.

Malaga
Generální žvanilka 24578 příspěvků 26.08.18 08:07

Mně by třeba zajímalo, jak Neurol řeší partnerské a pracovní potíže…
Mám kamarádku, báječná holka, našla si chlapa, bydlí v domě s jeho mámou, s kterou se ona nemůže snést + v tom hrají roli i jeho děti z předchozího manželství. Začala taky zobat, jí je líp, ale rozhodně ne fajn, ale ta změna co to s ní udělalo…v podstatě je to už cizí člověk a moc není o čem se s ní bavit. Chování tak cca šestnáctky max…utekla od problému a žije si ve svém světě…bere to už necelé 2 roky …a jen tak s tím taky nepřestane…

Malaga
Generální žvanilka 24578 příspěvků 26.08.18 08:11
@arada píše:
To je mi jasné,ale pokud jí,předpokládám psychiatr,určil dávkování a píše opakovaně,tak by měl vrátit diplom.

Nikdo diplom dobrovolně nevrací :mrgreen: … někteří lékaři chtějí mít klid a nechtějí naštvat pacienta, jednak aby neodešel ( jsou za to kačky) a jednak aby jim třeba nezačal dělat potíže…a zakladatelka snad číst umí , aby si přečetla příbalový leták…

arada
Extra třída :D 12597 příspěvků 26.08.18 08:18

Mě přeběhl mráz po zádech když jsem si toto přečetla.kteří mi ho ochotně napíšou, aby byla zásoba. Z této věty úplně vyzařuje ta radost,to štěstí,chjo,ale jak píšeš,útěk od reality.Takovým lidem pak už bude jedno i to,že je opustí partner a přijdou o práci.

mau-mau
Závislačka 3170 příspěvků 26.08.18 08:20

Tak závislá jsi 100%. Neurol se bere jako akutka, než zaberou AD. A pak se postupně vysazuje a bere se event.občas jako S.O.S. Brát ho půl roku 2× denně, to přece nikam nevede. Leda tak k té závislosti. Určitě nejsi na cestě k vyléčení. Pokud hrabeš zásoby, tak je ti snad jasné, že jsi závislá, ne? Zkus vysadit a uvidíš sama. :? Rozhodně se věnuj psychoterapii, jinak se toho nezbavíš :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 08:21
Anonymni

Takže myslíte, ze mám změnit i obvoďáka, který mi během 5 měsíců napsal bez problémů, když jsem mu řekla 3 balení Neurolu 1.0? Nic se nepta a vše mi napíše. Psychiatr automaticky píše 3 balení na každé 3 měsíce a na nic se nepta. Ještě mi píše Cipralex o občas i prášky na spaní.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 08:23

Zakladatelko, brala jsem Neurol 1,0 ráno asi 7 let, vůbec jsem si neuměla představit život bez něj. Zpočátku jsem ho brala na úzkosti, abych zvládla každodenní život. Pak už jen ze závislosti. Po těch letech mi to přišlo divný, že už ho nepotřebuji a chtěla jsem si vyčistit tělo před otěhotněním. Vysadila jsem. První měsíc byl fakt těžký, měla jsem třes rukou, skleněné oči, abstak, ale asi v normě, normálně jsem chodila do práce a zvládla to. Nyní je to 8 let, co neberu nic a cítím se dobře. Držím Ti palce a radím nebrat dlouho, radit se pravidelně s psychiatrem. :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Nedvěd o Ronaldově Me Too: V Juventusu za ním stojíme, ale pereme se s tím

Cristiano Ronaldo se zabydluje v Itálii a zvyká si na dres Juventusu Turín.... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >