Žlutá rýma u kojence

15.1.20 14:07

Žlutá rýma u kojence

Dobrý den,
Potřebovala bych poradit. Syn má 9,5mesice, je plně kojený, přikrům zatím moc nedá. Trápí nás teď rýma. Průběh je následující od minulého úterý měl malý horečky cca 38,5-39, a trochu rýmu, nijak strašná, byli jsme u lékařky a crp měl v pořádku, po 3 dnech tj v pátek byl bez rýmy, zdravý. Víkend jsme strávili doma. Toto pondělí začala rýma nanovo ale klasicka pořádná rýma, kdy teče z nosu průhledný sopel, bez teplot. Včera vesměs průhledný až bílý sopel. Dnešní noc jsem se předčasně radovala že je vše už ok, dýchal nosem, nicméně ráno b hodne zahleneny - žlutý a usazený sopel ( usazený asi po noci, nevím), rano jsme odsavali nosní odsávačkou hojné množství hlenu (máme tu na vysavač), a dopoledne malému tekl žlutý hlen, zdála se mi tak napůl usazená ta rýma. Semtam když kychnul vyletěl žlutý sopel. Konzultovala jsem s naší pediatrickou, která ihned volila Pamycon, nicméně mě se teď odpoledne už zdá že se to malému lepší, má menší množství hlenu. A je stále bez teploty. Nerada bych zbytečně dávala antibiotika..ale také bych to nerada podcenila… máte nějaké zkušenosti s podobným případem? moc děkuju :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

15.1.20 15:23

Tyhle ATB jsou jen lokální, přijde mi to jako menší zlo, než když se infekce rozjede dál. Většinou ta rýma rychleji zmizí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 19:34

No, jestli pamycon nezabere, nechala bych udělat raději výtěr, syn měl takhle pneumokoky :nevim: dřív jsem rýmu vůbec neřešila, ale po téhle zkusešnosti jsem opatrná i z „blbý rýmy“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama