Zlute krusty na bradavce

124
29.4.16 09:48

zlute krusty na bradavce

Dobry den, prosim o radu. nikde na netu jsem o mem problemu nic nenasla. mam predcasne naroozene mimco a ac uz ma korigovane vice jak dva mesice, nechce ode me pit z prsu. takze odsavam el. odsavavckou a davam mu lahvickou. jen obcasne kojim. pouze vsak z leveho prsu. na pravem se mi totiz neustale tvori takova zluta krusta, jakoby,,zaschle mliko,, nebo nevim jak to popsat. snazim se to vzdy ve sprse,,odloupat,, alemoc to nejde. nekdy se to podari uplne treba po dvou dech, nekdy to nejde vubec. kazdopadne vzdy se to vrati.nevi nekdo, co to muze byt? muze to byt jakoby,,zaschle mleko,,? odsavackou z nej odsavam normalne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4477
29.4.16 09:56

K lékaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1771
29.4.16 10:02

Mně se něco takového tvoří od dob kojení na bradavkách už neustále. U mně to žádná choroba není, nic to nedělá, jen se to musí prostě mýt :think: Považovala jsem to za to „zaschlé mléko“, prý tam může mléko být ještě léta po kojení. Ale u mně je to fakt pidi množství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
29.4.16 10:05

@ireeenka no me to prave taky pripada jak zaschle mleko. vim, ze se nemaji bradavky umyvat pry mydlem, alekdybych neumyvala tak uz to vubec dolu nedostanu. ale strasne me to tam stve a nechapu, ze to mam jen na jedne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4477
29.4.16 10:10
@nikdo17 píše:
@ireeenka no me to prave taky pripada jak zaschle mleko. vim, ze se nemaji bradavky umyvat pry mydlem, alekdybych neumyvala tak uz to vubec dolu nedostanu. ale strasne me to tam stve a nechapu, ze to mam jen na jedne

A kdybys to změkčila olejem a až potom spláchla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
29.4.16 10:13

@LucaLuca to uz jsem se tez snazila. uz jsem zkousela kde co. bcetne genciankou to potirat kdyby to bylo neco ji eho nez mliko, ale bylo to k nicemu proste to musim vylozene odloupat ve sprse, poradne namydlit a omyt, ale i tak to nejde vse dolu, respektive kdyz uz se za nejay den to podari, stejne se to tam znovu vytvori. a podotykam ze se normalne sprchuju kazdy den, nekdy vicekrat, takze ve spatne hygiene to snad byt nemuze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1771
29.4.16 10:14
@nikdo17 píše:
@ireeenka no me to prave taky pripada jak zaschle mleko. vim, ze se nemaji bradavky umyvat pry mydlem, alekdybych neumyvala tak uz to vubec dolu nedostanu. ale strasne me to tam stve a nechapu, ze to mam jen na jedne

Já to mám na jedné víc a na druhé málo, může to být velikostí těch mléčných kanálků, jedna bradavka propouští víc. Mýdlem to nejde, ale já to při sprchování nějak prostě mechanicky odloubu :D I když je to dost nepříjemné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
29.4.16 10:23

@ireeenka presne tak ja to tez odloubu alkorat ma pocit ze s tim mydlem jeto,,prijemnejsi,, a vy to mate nejakym lekarem,,potvrzene,, ze to neni nic,,vaznejsiho,,?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.4.16 10:24

Zánět

Může to být zánět, měla bys s tím skočit co nejdříve k doktoru. Nezaškodilo by, aby ti poradil nějaký odborník i s technikou kojení. Ono to chce trpělivost, ale kde ji pořád brát, viď?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
29.4.16 10:28

@sarecka1402 zanet toho prsu jsem mela hned tesne po porodu ale to byl takovy ten typicky kdy jsem mela teplotu, tvrde to prso a celkove mi bylo,,na njc,,. ted se citim uplne v pohode
popravde uz jsem z toho unavena porad zkouset, zda nepujde pouze kojit. maly byl v inkubatoru, tam ho krmili strikackou s dudlikem, trvalo dlouho nez jsemho prvne zkusila nakojit. a bojkotoval to uz od zacatku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1771
29.4.16 10:40
@nikdo17 píše:
@ireeenka presne tak ja to tez odloubu alkorat ma pocit ze s tim mydlem jeto,,prijemnejsi,, a vy to mate nejakym lekarem,,potvrzene,, ze to neni nic,,vaznejsiho,,?

Nemám, ale nenapadlo mně to nějak řešit, od začátku to považuju za mléko. A už skoro tři roky nekojím, tak to už by se asi projevilo, kdyby o něco šlo 8)
Pokud jde o kojení, tak hlavně se moc dlouho netrápit, dát si třeba nějaký limit a zkoušet to, ale neobětovat tomu všechno. Už jsem párkrát viděla matky úplně zhuntované a zoufalé z pokusů o kojení a když toho konečně nechaly, tak zavládla doma pohoda. Prostě zkoušet co se dá, ale nepřehánět a popřemýšlet o prioritách. Navíc pokud to není sunar, ale MM, tak dítě dostává, co potřebuje, akorát je s tím víc práce :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
CokeLady
29.4.16 11:18

Mám pár týdnů do porodu a považuju to za naprosto normální… pár kapek mléka (mleziva) uschne na bradavce a pak je tam taková krustička na sloupnutí :nevim: Jestli ti to nejde dolů, pořádně to odmoč a utírej prsy častěji, aby se nestačila tvořit, případně vložky do podprdy.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
CokeLady
29.4.16 11:22

Zánět to rozhodně není :roll: Ten má brutálnější příznaky, on už samotný ucpaný mlékovod je fakt sranda, natož zánět, který je spojený s horečkou, zimnicí, léčí se antibioticky…

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
124
29.4.16 19:02

@CokeLady vlozky do podprdy samozrejme nosim:-) taky se mi prave nezda, ze by to byl zanet, tak asi fakt jen to zschle mliko:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
29.4.16 19:04

@ireeenka ja vim, ze dulezite je byt v pohode. akorat jsem strasne moc chtela kojit kdyz mam dost mlika. i v ramci uspory cadu. denne stravim jen pouhym odsavanim 3,5 hodiny a to nepocitam nasledny uklid a umyti vsech,,pomucek,,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat