Změna barvy spáry

27.10.12 18:44

Změna barvy spáry

Ahoj,
moc prosím o vaše rady a zkušenosti. Máme novou koupelnu, bohužel obkladači se velmi nepovedla barva spár, vypadá to strašně… Spáry jsou oranžové a měly být smetanové - je to v bílých obkladech, děs. Myslela jsem, že mě omyjou, když jsem to viděla… Vyškrábat to nejde, to už obkladač zkoušel, zničily by se obklady, nevíte, co s tím? Byla použita hmota Ceresit. Prý na to bude všechno špatně chytat, má to nějakou nevsákavou úpravu a tak. Prostě všechno špatně. Jen mi byl doporučen výrobek Fuga Fresca od Mapei v bílé barvě, prý by to mohlo přebarvit. Máte nějakou radu, zkušenost? Moc díky, jsem z toho fakt smutná, moje vysněná koupelna a takhle „zprzněná“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
126
27.10.12 20:47

Taky bych potřebovala nějakou radu, mám podobný problém, mám novou koupelnu, tmavá dlažba tak jsem koupila tmavou spárovačku, vypadalo to super ale spárovačka najednou sbělala:-/ a nevím co stím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1726
27.10.12 21:00

Ahoj, pokud za špatnou barvu spárovačky může obkladač, tak bych trvala na vyškrábání a novém udělání… Vyškrábat to jde, ale je to piplačka… Prodává se k tomu i speciální škrabka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
16.11.12 12:39

Změna barva spáry

Ahoj, mam stejny problem. Do me vysnene kouply misto bile sparovacky obkladac naflakal hnusnou sedou :( nevim co s tim :( Jestli mas nejakou radu, pomoc byla bych moc rada!!!
L.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.11.12 11:29

Mám radu i pomoc! Hurá, moje koupelna má bílé spáry :potlesk: Použila jsem výrobek Fuga Fresca od Mapei, bylo potřeba provést nátěr třikrát, ale spáry jsou fakt bílé. Doporučuji zkusit to někde na málo viditelném místě, a pokud půjde barva z obkladů po delší době dobře dolů, nechat každý nátěr přes noc a umývat až druhý den. Jde to samozřejmě hůř, ale výsledek je lepší. Když jsem to umývala brzy, šlo to i s barvou. Jinak jsem to malovala štětečkem - dost drbačka, ale šlo to lépe, než kdybych měla několik hodin mačkat nádobku - to by mi asi upadly ruce. Takže jsem si to přelila do kelímku a vesele malovala… Držím palce, ať se zadaří.
Jo a ještě bonus - je to nějaká speciální barva, prý se to nějak uzavře a na rozdíl od cementové spárovačky se to nešpiní a bílá zůstane bílá… Tak uvidíme…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
3.6.13 20:24

Změna barva spáry

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak jste dopadli s tou změnou barvy? jelikož mam stejný problém chtěl bych změnit barvu spáry v podlaze z vanilkové na hnědou prostě jsme to neodhali a tak nevím jestli se to třeba nesmeje atd…děkuju moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.6.13 16:47

Dopadli jsme skvěle, spáry jsou pořád krásně bílé - drží i ve sprcháči, jdou krásně umýt, pokud se něčím zašpiní, už přežily i Savo… Takže za mě - doporučuji, klidně do toho jděte, budete spokojení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
5.6.13 22:15

Dobře zkusím to. vypadá to jako krém na boty :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.6.13 22:18

Jo, přesně, to je ono- Mně se to tou houbičkou dělalo blbě, bolely mě ruce, štětec byl lepší, rychlejší, přesnější. Tak držím palce a dej pak vědět, jak to dopadlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
5.6.13 22:21

Ok. vybrali jsme čokoládovou. jelikož jsem zkusil hnědou a ta je moc světlá na tu vanilkovou. měli jsme představu tmavě hnědé..tak uvidíme :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
28.7.13 18:57

Ahoj :mavam:
Chtela bych se, prosim, zeptat jestli vam stacilo to mensi baleni nebo jste kupovali tu kilovku? Ja to potrebuju jen do sprchace, ale nerada bych mela malo :think:
Diky :palec: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Paja19
28.7.13 19:16

barva

Stačí jedna lahvička. fakt toho uděláte hodně ja jich koupil 5 na 80m2 a ještě mam 3 ale budu dělat ještě jednu vrstvu

• Citovat
  • Nahlásit
47
28.7.13 19:54

Dekuju :mavam:
A jde to dobre? Potrebuju pretrit bilou (teda ted uz spis sedou) na terracottu..a objednaval jste pres net nebo se da sehnat i v nejakem obchode?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2214
3.4.18 00:01

@čarodějka1311 Můžu se zeptat jak se ti osvědčila fuga Fresca s odstupem času? Máme zaspárovanou podlahu a je světlejší než na vzorníku, tak přemýšlím, že ji přejedu jiným odstínem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.1.21 08:51

barva na spáry

Jak jste spokojení s nátěrem spár po letech? Máme stejný problém, černá spára na dlažbě po vyschnutí vypadá jak světle šedá, až bílá, zedníci se k tomu staví, že za to může výrobce spárovačky a v tmavé dlažbě bílá spára vypadá hrozně. Chtěla bych zkusit přetřít Fuga Fresca Mapei černá, ale máme velkou plochu, cca 80 M2, plus koupelna. Kolik toho cca koupit? Zda lahvičky, nebo vzít kilové balení? Radu štětečkem jsem si tady přečetla, hlavně ať ta bílá spára zmizí 😔 Moc děkuji za radu 🙏 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat