Změna práce po padesátce

203
8.9.21 14:39

Změna práce po padesátce

Téměř celý život pracuji v obchodě ( mám maturitu v oboru, který jsem dělala jen pár let do mateřské),od zlatnictví přes svatební agenturu, oděvy a nyní velká drogerie, která na konci roku končí.
Hodně zvažuju, jestli hledat v obchodě nebo na těch patnáct let do důchodu zkusit úplnou změnu. Nebranim se rekvalifikaci, ale také zvažuju, jaké mám šance v jiném oboru bez praxe + věk. Změnila jste některá v tomto věku povolání, případně za jaké a jste spokojená?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
66085
8.9.21 15:34
@Hanyžka1 píše:
Téměř celý život pracuji v obchodě ( mám maturitu v oboru, který jsem dělala jen pár let do mateřské),od zlatnictví přes svatební agenturu, oděvy a nyní velká drogerie, která na konci roku končí.
Hodně zvažuju, jestli hledat v obchodě nebo na těch patnáct let do důchodu zkusit úplnou změnu. Nebranim se rekvalifikaci, ale také zvažuju, jaké mám šance v jiném oboru bez praxe + věk. Změnila jste některá v tomto věku povolání, případně za jaké a jste spokojená?

Zmenila, ale s velkymi obtizemi, v tomto veku nejsi zajimava. Mas nejakou predstavu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
8.9.21 15:48

@Venetia právě,ač člověk nevypadá ani se necítí „starý“,tak bohužel vzdělání nebo praxi nedožene. Nevadilo by mi zdravotnictví, práce s dětmi… samozřejmě si uvědomuju, že bych musela začít od nuly, tj např sanitářka. V podstatě se nebráním ničemu, proto se ptám, možná jsou práce, o kterých ani netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.21 15:49

Tak ja jdu na predcasny hned v 60ti a diky programovemu zajisteni se behem prave uplynulych 16 let uz nemusim 8 let vubec nikam chodit.

Kdybych mela vyhled do 65,tak si to hodim.

Anonym-os. udaje

• Citovat
  • Nahlásit
203
8.9.21 16:57
@Anonymní píše:
Tak ja jdu na predcasny hned v 60ti a diky programovemu zajisteni se behem prave uplynulych 16 let uz nemusim 8 let vubec nikam chodit.

Kdybych mela vyhled do 65,tak si to hodim.

Anonym-os. udaje

To je fajn :dance: doufám, že si budu moct dovolit aspoň v těch 60ti předčasný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66085
8.9.21 17:00
@Hanyžka1 píše:
@Venetia právě,ač člověk nevypadá ani se necítí „starý“,tak bohužel vzdělání nebo praxi nedožene. Nevadilo by mi zdravotnictví, práce s dětmi… samozřejmě si uvědomuju, že bych musela začít od nuly, tj např sanitářka. V podstatě se nebráním ničemu, proto se ptám, možná jsou práce, o kterých ani netuším.

Tak dej vedet, ja to melo ted po roce zase nahnute… Vubec mne nenapada v mem pripade na co se zamerit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.21 19:43

Záleží asi i na tom kde bydlíš. Mně bylo 45, když jsem úplně změnila obor a začala pracovat ve státní správě. V Praze je tam stále plno volných míst. Mimo Prahu je to ale úplně jiné.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat