Změna příjmení z osobních důvodů

Anonymní
13.1.20 07:33

Zmena prijimeni

Holky, chci se zeptat, zda-li nemate nektera zkusenost se zmenou prijimeni. Ja jsem svobodna, vdavat se zatim nechci, ale chci si zmenit sve prijimeni. Nelibi se mi, nesnasim ho a stydim se za nej. Navic neni ani ceske, ale madarske. Da se to vubec? Cetla jsem jen ohledne zmeny u ditete nebo po rozvodu a pak, muj pripad z odobnich duvody, ale musim mit hodne dobry duvod. Jake duvody mam uvest aby mi to proslo?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

524
13.1.20 08:11

Na internetu se dá dohledat spousta informací:
https://www.mvcr.cz/…rijmeni.aspx

Najít někoho takového asi nebude úplně jednoduché. Ženy většinou změní své příjmení tím, že se vdají. A muži si své příjmení nezmění, protože rodinná pýcha :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3079
13.1.20 08:15

Tak pokid je to příjmení hanlive, je to dostatečný důvod. Pokud se za něj stydis jen proto, že je maďarského původu, tak to asi ne. Ale kdo ví, ono bude asi taky záležet na náladě úřednice. Ale dobře si to promysli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
13.1.20 08:33

Není to problém. Znám asi 3 holky, které si ho změnily, jedna tedy jen odstranila -ová, ale ty dvě ho změnily úplně, naklusaly tam hned po 18. narozkách. Jako důvod stačí, že ti nevyhovuje - u sebe můžeš říct, že ti vadí, že je třeba obtížné na výslovnost, lidi ho komolí… To bys musela mít fakt smůlu na úřednici, ale běžně se to povoluje. Mě to i překvapilo, jak je to snadné, taky jsem za svobodna měla nic moc příjmení, pořád mi ho komolili - zpětně bych si ho byla bývala taky změnila, ale žila jsem v domnění, že to jde jen u takových těch vulgárních. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
13.1.20 08:37

A nejmíň problematické je, pokud bys třeba chtěla jméno po mamince za svobodna. To se odsouhlasí prakticky vždycky, dá se to i odůvodnit silnějšími vazbami na rodinu z matčiny strany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1236
13.1.20 08:41

Pokud vím z okolí, tak se změnou příjmení problémy nejsou. Větší problém bývá s křestním jménem, proč, to netuším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama