Změna příjmení miminka po roce

Anonymní
21.8.20 13:27

Změna příjmení Miminka po roce

Zdravím všechny, omlouvám se za anonym ale pritelova protivna matka jsem chodí také ????
Chtela bych se poradit jestli by to bylo možné.
Jsem s přítelem rok a půl a čekáme miminko teď jsem v 5 měsíci těhotenství ale nevíme jak to udělat s příjmením protože chceme mít všichni stejné ale jeho matka nechce aby jsme se brali.
Tak mě napadlo to jestli by nesla napsat nějaká smlouva či dohoda o tom ze kdyby Jsme se do roka od narození dítěte nevzali tak by miminko mělo příjmení po mě.
Myslíte ze by to nějak šlo uskutečnit a hlavně jestli by to platilo jako jeho souhlas?
Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4671
21.8.20 13:31

Taková smlouva by ti byla nanic, protože to takhle nejde.

Dej příjmení po sobě a po svatbě matrika dítěti vystaví nový rodný list s jeho novým příjmením.

Příspěvek upraven 21.08.20 v 13:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3248

No tak to nepůjde :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1960

Jeho matka nechce, abyste se brali, tak se nevezmete… hmm tak bud se vzit zkratka bez pozehnani matky, nebo si zmen prijmeni na jeho bez snatku. Nebo dej diteti svoje prijmeni hned a je to, treba se chlap pochlapi a vezme si te.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20828

Neslo. A jestli si nechate kecat matkou do otázky svatby, jsi si jista, ze jste pripraveni sami vychovat to dite? Kolik vam je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
21.8.20 13:33

Ne taková smlouva neplatí..bud dáš své příjmení a po svatbě budete mít všichni stejné..nebo si změn ty příjmení na jeho i bez svatby - což jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2912
21.8.20 13:36

A za rok už to dovolí? Nechápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2912
21.8.20 13:37

Kolik je tatínkovi budoucího dítěte, že se chová jako nesvéprávný?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4330
21.8.20 13:38

Smlouva o dítěti? To je něco.. dej příjmení po sobě a až se vezmete, dítěti ho změníte a budete mit všichni stejné. A že tchýně nechce, abyste se brali? Chtít musíte především vy dva, ne vasi rodiče. Dospělí jste, ne? Souhlas rodicu opravdu nepotrebujete. Moje tchýně nechtěla, abychom měli třetí dítě. No ale my jaksi máme vlastní mozky a umíme je i používat, takže to dítě máme. A tchýně ho miluje stejně, jak ty předchozí dvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
21.8.20 13:40
@mamina2017 píše:
A za rok už to dovolí? Nechápu.

ne..ona píše že kdyby dala příjmení dítěti po otci a ten si ji do roka nezval, tak by dle podepsané smlouvy změnila dítěti přijmení na své..
dobrá vydíračka.. :P

jinak pro zakladatelku..pokud bude tvůj chlap takový přizdisrá. č a bude s příjmením a jeho zmenou zpět na tvé souhlasit, tak to půjde změnit přes soud..ale žádné smlouvy o tomto fakt platné nejsou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
6578
21.8.20 13:42
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, omlouvám se za anonym ale pritelova protivna matka jsem chodí také ????
Jsem s přítelem rok a půl a čekáme miminko teď jsem v 5 měsíci těhotenství ale nevíme jak to udělat s příjmením protože chceme mít všichni stejné ale jeho matka nechce aby jsme se brali.
Tak mě napadlo to jestli by nesla napsat nějaká smlouva či dohoda o tom ze kdyby Jsme se do roka od narození dítěte nevzali tak by miminko mělo příjmení po mě.
Myslíte ze by to nějak šlo uskutečnit a hlavně jestli by to platilo jako jeho souhlas?
Děkuji za odpovědi.

Dle tvého dotazu se zdá, že perspektiva vašeho vztahu je víc než nejistá - tak nebuď pitomá a dej příjmení po sobě. Po rozchodu to budeš mít podstatně jednodušší. A kdybyste se náhodou vzali, příjmení děcku snadno změníte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11842
21.8.20 13:43
@Anonymní píše:
Děkuji za odpovědi.

On si te nechce vzit a vymlouva se na matku. To sis dobre vybrala :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4814
21.8.20 13:56

Dej dítěti příjmení po sobě. Stejně se dřív nebo později rozejdete. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73307
21.8.20 13:59
@SAJ píše:
Dle tvého dotazu se zdá, že perspektiva vašeho vztahu je víc než nejistá - tak nebuď pitomá a dej příjmení po sobě. Po rozchodu to budeš mít podstatně jednodušší. A kdybyste se náhodou vzali, příjmení děcku snadno změníte.

Jednodušší v čem :think: jméno je prostě jméno a nic nezjednodušší, ani nezesložití.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.20 14:02

@hani28
Jeho matka je opravdu s prominutim svině a otec také ale tomu to je celkem jedno ten se těší na malého ale ona Ne, chtela i aby jsem šla na potrat že vše zaplatí a td. Dělám to jen kvůli příteli ale asi kompromis nemůžu dělat porad a tohle je vážná věc už :/
@mroe
Já ji nesnáším a kecat si od ni nenechám nic ale přítel ano je mu 23 a mě 21.
@smurfka
Děkuji za radu
@chaela
Když ona mu vždycky něco nakuka a on ji hned poslechne :un
@cecetka amused:
Taky si říkám 😏
Jinak všem moc moc děkuji za Rady :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu