Reklama

Změna trvalého pobytu dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

romana93jandova
Nováček 8 příspěvků 25.01.17 12:45
Změna trvalého pobytu dítěte

Ahoj všem. Předem vás prosím, neodsuzujte mě, když neznáte plně mou situaci, bylo by to na delší povídání. Ale k věci:
Zajímalo by mě, jaké dokumenty potřebuji ke změně trvalého bydliště mých dvou 7 měsíčních holčiček? Při jejich narození jsem měla trvalý pobyt jinde než nyní, takže ho mají v bývalém bytě. Holčičky šly po narození do pěstounské péče na přechodnou dobu (bohužel, nebyla jiná možnost, ale prosím, nesuďte), ale nyní budou už konečně u nás a žít a vyrůstat s námi. Proto bych jim potřebovala změnit i trvalý pobyt, který mají stále na staré adrese. Četla jsem, že trvalé bydliště miminek se mění automaticky s trvalým bydlištěm matky, nicméně paní z OSPOD mi řekla, že jej mají stále na staré adrese. Jde mi o to, zda na úřadě postačí doložit kde mám trvalý pobyt já a manžel (dle OP) a podle toho ho změní i holčičkám, nebo budu potřebovat naši nájemní smlouvu? V nájemní smlouvě totiž holčičky vedeny nejsou. Moc se v tom nevyznám. Děkuji

Reklama

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 12:50

Určitě se nemění automaticky, musíš ho změnit i jim samostatně a vyplnit k tomu papírek co je na úřadě, za děti se nic neplatí, děti nemusí být v nájemní smlouvě, stačí že jsi tam ty :kytka:

nesssinka
Echt Kelišová 9958 příspěvků 3 inzeráty 25.01.17 13:07

Budeš potřebovat sebou rodné listy dětí, svůj OP a tu nájemní smlouvu. Měnila jsem teď synovi trvalý pobyt a chtějí doložit buď nájemní smlouvu anebo výpis z katastru o vlastnictví nemovitosti (pokud by byla vaše).

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 12673 příspěvků 1 inzerát 25.01.17 13:09

@romana93jandova automaticky jsou děti psaný k matce jen po porodu. Jinak hurááá konečně smysluplný inteligentní dotaz. Přeju štastný život

romana93jandova
Nováček 8 příspěvků 25.01.17 13:12

Děkuju všem za odpovědi :) vidíte, málem bych tam šla bez té smlouvy :D

Hoa Mai
Kelišová 5592 příspěvků 16 inzerátů 25.01.17 13:30

@romana93jandova Miminka a děti obecně být v nájemní smlouvě nemusí, stačí, že tam jste vy. Dokonce ani vy byste ve smlouvě nemusela být. Stačilo by, kdyby byl v nájemní smlouvě váš manžel, který by vám (a dětem) písemně nebo osobně na ohlašovně udělil souhlas s přihlášením.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

Plekanec byl se Šafářovou už před dvěma lety! Co na to Lucie?

Spekulace o mileneckém poměru Tomáše Plekance a Lucie Šafářové sílí. Vychází... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama