Změna trvalého pobytu dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
romana93jandova
Nováček 8 příspěvků 25.01.17 12:45
Změna trvalého pobytu dítěte

Ahoj všem. Předem vás prosím, neodsuzujte mě, když neznáte plně mou situaci, bylo by to na delší povídání. Ale k věci:
Zajímalo by mě, jaké dokumenty potřebuji ke změně trvalého bydliště mých dvou 7 měsíčních holčiček? Při jejich narození jsem měla trvalý pobyt jinde než nyní, takže ho mají v bývalém bytě. Holčičky šly po narození do pěstounské péče na přechodnou dobu (bohužel, nebyla jiná možnost, ale prosím, nesuďte), ale nyní budou už konečně u nás a žít a vyrůstat s námi. Proto bych jim potřebovala změnit i trvalý pobyt, který mají stále na staré adrese. Četla jsem, že trvalé bydliště miminek se mění automaticky s trvalým bydlištěm matky, nicméně paní z OSPOD mi řekla, že jej mají stále na staré adrese. Jde mi o to, zda na úřadě postačí doložit kde mám trvalý pobyt já a manžel (dle OP) a podle toho ho změní i holčičkám, nebo budu potřebovat naši nájemní smlouvu? V nájemní smlouvě totiž holčičky vedeny nejsou. Moc se v tom nevyznám. Děkuji

Reakce:
Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 12:50

Určitě se nemění automaticky, musíš ho změnit i jim samostatně a vyplnit k tomu papírek co je na úřadě, za děti se nic neplatí, děti nemusí být v nájemní smlouvě, stačí že jsi tam ty :kytka:

nesssinka
Extra třída :D 11075 příspěvků 25.01.17 13:07

Budeš potřebovat sebou rodné listy dětí, svůj OP a tu nájemní smlouvu. Měnila jsem teď synovi trvalý pobyt a chtějí doložit buď nájemní smlouvu anebo výpis z katastru o vlastnictví nemovitosti (pokud by byla vaše).

ka2ka
Extra třída :D 13717 příspěvků 25.01.17 13:09

@romana93jandova automaticky jsou děti psaný k matce jen po porodu. Jinak hurááá konečně smysluplný inteligentní dotaz. Přeju štastný život

romana93jandova
Nováček 8 příspěvků 25.01.17 13:12

Děkuju všem za odpovědi :) vidíte, málem bych tam šla bez té smlouvy :D

Hoa Mai
Kelišová 5996 příspěvků 19 inzerátů 25.01.17 13:30

@romana93jandova Miminka a děti obecně být v nájemní smlouvě nemusí, stačí, že tam jste vy. Dokonce ani vy byste ve smlouvě nemusela být. Stačilo by, kdyby byl v nájemní smlouvě váš manžel, který by vám (a dětem) písemně nebo osobně na ohlašovně udělil souhlas s přihlášením.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Antalová o skvělém manželství: Z premiéry půjdeme do hotelu jako milenci!

Herečka Alena Antalová (46) je jednou z hlavních hvězd nového filmu Jiřího... číst dále >

Šojdrová je pro smích: Kvůli čachrům se sirotky ji přirovnali k Saxaně

Uplynulo půl roku od doby, kdy lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >