Znovu počůrávání

Anonymní
24.10.19 21:20

Znovu počůrávání

Ahoj, nevím co dělat. Naše dítě je 4 měsíce bez plen a bez nehod. Poslední 3 dny se začalo pocuravat. Ne, že by si učurla, pusti to prostě všechno. Nic zasadního se u nestalo, žijeme stále stejně. Žádný stres u nas není. Napadlo mě jen to, že je 3 týdny bez dudlíku. Ale proč by se začala pocuravat až teď?
Budu vděčná za každou radu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
9834
24.10.19 21:23

Jako jestli jí je pod 3, tak to prostě může být nějakým blížícím se vývojovým skokem. to se občas již naučené dovednosti zapomínají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226
24.10.19 21:30

My jsme bez plen asi 3 měsíce a zrovna dneska se mi taky počurala, zalezla si pod postel a najednou slyším ten proud 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1063
24.10.19 21:33

Dcera to měla asi před měsícem. Taky pár měsíců bez plen a najednou se začala počurávat. Ale jen doma. Když jsme byli venku, pořád si říkala. Přešlo to asi za 14 dní, tak jsem to přisuzovala nachlazení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13120
24.10.19 21:33

Staci, ze se trosku nekde podchladila.

Moji dceri jsou uz skoro 3, pres den dobry, v noci jak kdy… ma dobre obdobi a z toho treba 2-3 dny po sobe se pocura. A kdyz uz ve spanku cura, tak pusti vsechno. Jako mimino se nam nikdy neprocurala na matraci, to se ji deje teprve ted na 3 letech. Plenka tu zaplavu nema sanci tak rychle pojmout. At zije pogumovane prosteradlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.10.19 21:49

Takže mám jí dál nechat tak nebo jí dát plenu? Bojím se zase, aby si na pleny nezvykla. Je jí měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
13120
24.10.19 22:02

A bavime se o plenach pres den nebo v noci? Ten pocet mesicu ti nejak vypadl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.10.19 22:11
@warita píše:
A bavime se o plenach pres den nebo v noci? Ten pocet mesicu ti nejak vypadl.

Pardon. 26 měsíců a bavime se o plenkách pres den.

• Nahlásit
  • Citovat
13120
24.10.19 22:39
@Anonymní píše:
Pardon. 26 měsíců a bavime se o plenkách pres den.

aha. NO povim ti, jak to bylo u nas, i kdyz vek uplne nesouhlasi.

Kdyz bylo dceri 18m, bylo leto, bylo silene vedro, asi se v plence potila, tak si ji zacala sundavat a nechtela v ni byt. Rekla jsem si, ze je to mozna dobry cas na indianskou metodu, takze jsem nocnik postavila doprostred mistnosti a dcera si na nej nadsene chodila. Fungovalo to krasne cele leto, ja si libovala, jak se mi ji nenasilne podarilo odplenkovat.

Prisel podzim a uderem prvnich chladnych dnu se zacaly stavat nehody. nejdriv to bylo obcastne ucvrknuti tu a tam, ale postupne nehod pribyvalo a me ubyvalo nervu. Vysazovala jsem na nocnik jako diva, dcera si 5min po nocniku pocurala kalhoty. Zacala jsem byt i nevrla, nechapala jsem kde je problem. Zhorsovalo se to.

Jednoho dne se pocurala behem 30min 3×. S konecnou platnosti mi dosly nervy, nasadila jsem zase plenu a bylo. Co mne utvrdilo v tom, ze to bylo spravne rpzhodnuti bylo mimo jine i to, ze jsem dcerku nacapala, jak kaka schovana jednou u sebe v pokojiku a jednou za gaucem. Prozradilo ji funeni u tlaceni. Kdyz jsem ji nasla, mela paniku v ocich. Pochopila jsem, ze jsem na ni moc tlacila. Je jeste mala, pokud to curani na nocnik ted nejde, tak to proste nejde a nesmim na ni tlacit, jinak bude mit neurozu z toho.

Plenku jsem nasadila a pockala do jara, pak jsme pokracovali s odplenkovavanim. Pamatuju si, ze v ten den mi dosly pleny, manzel rikal, ze koupi cestou z prace. Mela jsem uz jenom jednu, tak rikam dceri, ze tu si budeme setrit na odpoledni spinkani a ze musi chodit na nocnicek, protoze uz nemame plenecky. Pochopila a bylo. Od te doby je pres den odplenkovana.

K tve situaci. Muze byt, ze je jenom trosku podchlazena. Zkus to jeste par dnu sledovat, pokud se to nebude lepsit, tak bych byt tebou dala zpatky plenu, at se nestresuje. Samozrejme dal nabizet nocnik, tim nic nezkazis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18449
25.10.19 06:55

Plenku ji nedavej, za nehody netrestej, jen ji muses zkusit ten nocnik/zachod pripominat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.10.19 07:28

Je to úplně normální častý jev ;) i u dcery se mi to stalo. Odplenkovala se na začátku léta (před jejím rokem a pul) plně přes den i noc. Už byla zaběhla, vydržela i třeba půl hodinu u to v autě držet, když jsme nemohli zastavit, všechno fungovalo. A 3. Měsíc najednou ze dne na den se začala počůrávat a pokakavat! Curala mi v obchode, nebo se pocurala vedle nocniku a přitom ukázala, že curani se dělá fo nocniku. Pak už se jeden den procuravala porad 8o nejdřív jsem to přisuzovali nachlazení, ale to to nebylo. Nevěděla jsem co s ní, snažila jsem se ji vysvětlovat, že se to dělá do nocniku, že musí říct a bla bla.. po týdnu jsem to vzdala a nechala ji být, začala to ignorovat a nekomentovala… do týdne se zpravidla a mělo to stejně více maminek v mem okolí. Hlavne nevracet plenu! Jen trpelivost, zadne vycitky. Trpělivě susit a prat oblečení, postel… :roll: A pravda je, že v té době dělala velké pokroky ve více oblastech, možná se s tím mozek potřeboval srovnat. Od té doby už zase 2 měsíce super :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13120
25.10.19 08:09

Hmmm, to mi teda prijde smutne, ze ty deti tak stresujete… ja bych teda plenu dala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.10.19 09:25

@warita proč stresovat? Nechala jsem ji být, nikdy nic nevycitala a pak bez řeči poctivě prevlekala do suchého. Tímhle postupem byl pak do týdne problém vyřešen. Prece nebudu tomu dítěti v hlavě dělat bordel, jednou se učí, že se necura do plenky a pak budu dělat opak? To mi přijde blbost, snažím se dodržovat, co říkám, aby se na me slovo mohla spolehnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.10.19 13:02

Ahoj, tak nehody u nás stále jsou. Trvá to už asi 5 dní. Nevím, co se stalo, když 2 měsíce nebyla žádná nehoda. A to jsem si ještě machrovala, ze už se vubec nemusím bát, že by se někde pocurala.
Samozřejmě netrestám, nebiju, pouze prevleknu.
Ale tak mrzí mě to, nevím, co jsem udelala špatně.
Nakonec plenu vracet nebudu, taky mi to přijde jako blbostech. Ale jak to teď udelat venku, když je chladno? Nebo pak na sankovaní?

• Nahlásit
  • Citovat
663
27.10.19 09:17

Já jsem plenu vrátila, je fakt, že u nás to bylo i kolem narození mladsi dcery, tak jsem prostě nechtěla tlačit. Pak jsem to na dceři kolem 2,5 roku poznala. I když byla zima atd, prostě jí to najednou v hlavičce docvaklo a klidně vydržela i než jsme svlékli kombinézu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama