Zrušené pracovní místo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.18 07:44
zrušené pracovní misto

Dobrý den, ráda bych se tady poradila, co dělat. před mateřskou jsem pracovala jako prodavačka v módním obchodě. po mém odchodu na mateřskou můj šéf tento obchod zavřel a už funguje pouze jako eshop se skladem. šéf mi o tomto plánu vůbec nic neřekl, vše jsem se dozvěděla od známých. v říjnu mi končí mateřská a stále se mnou nikdo nekomunikuje. co mám tedy dělat? dřív než se šéfem sama spojíme, tak bych ráda věděla na co mám nárok. děkuji za případné rady.

Reakce:
Verun83
Echt Kelišová 8874 příspěvků 33 inzerátů 30.08.18 08:53

Mas narok na odstupne z organizacnich duvodu. 2 platy za vypovedni lhutu + za roky prace.

Aries6
Generální žvanilka 21980 příspěvků 5 inzerátů 30.08.18 09:00

Máš nárok na odstupne nebo s tebou mozna pocita do skladu. Píšeš, že s tebou nikdo nekomunikuje. Jakože ty ses ozvala a on neodpovídá nebo cekas, že se ozve sám? Mě končila RD v teď v srpnu a o návrat jsem se zajímala uz od března.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.18 09:30

no je to složité, jsem jediná kdo má smlouvu na dobu neurčitou, ostatní holky měly jen na rok a ty už jsou pryč. zůstala mu tam jen jedna a ta mu prý stačí. když mi končila mateřská s první dcerou, tak jsem mu psala, jestli se můžu vrátit, na to mi napsal jen ze ode mě očekává výpověď. pak jsem nečekaně otehotnela podruhé takže jsem dal zůstala doma a už to neresila, myslim tedy s tím že nadále se mnou nepočítá. pracovní domu jsem měla od 8 do 18, to si ale teď s dětmi dovolit nemůžu a i kdyz obchod už není, předpokládám že mi nastolí stejnou pracovní dobu, protože počítá s tím, že odmítnou a nakonec mu budu tu výpověď dat sama.

Lendeš
Kelišová 5597 příspěvků 30.08.18 09:53

Musí ti přidělit práci podle pracovní smlouvy. Pokud takovou práci pro tebe má a ty ji dělat nechceš, tak bys měla ty podat výpověď, tak aby výpovědní doba doběhla před návratem z RD (což už ale nestíháš, jestli se máš vracet v říjnu). Nebo se můžete dohodnout na ukončení prac. poměru dohodou. Pokud práci dle pracovní smlouvy pro tebe nemá, tak ti musí dát výpověď on a to ti náleží odstupné + náhrada mzdy než doběhne výpovědní doba pro překážky na jeho straně. Nebo se s tebou může dohodnout na ukončení prac. poměru dohodou a v takovém případě záleží, co si v té dohodě dohodnete (jaké odstupné), ale pokud tam bude, že je to dohoda z org. důvodů (nadbytečnosti apod.), tak ti v každém případě náleží tříměsíční odstupné ze zákona, i kdyby v té dohodě přímo uvedeno nebylo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.18 14:48

tak jsem mu dopoledne napsala email, že mi končí RD a jestli se mnou nějak počítá. napsal mi jen ze sklad už není ani v našem městě a přestěhoval ho jinam a že mu mám přinést výpověď. mám tedy trvat na výpovědi z jeho strany? ve středu je na našem UP právník, tak chci zajít i za ním, abych věděla, jak postupovat.

Lendeš
Kelišová 5597 příspěvků 30.08.18 15:01
@Anonymní píše:
tak jsem mu dopoledne napsala email, že mi končí RD a jestli se mnou nějak počítá. napsal mi jen ze sklad už není ani v našem městě a přestěhoval ho jinam a že mu mám přinést výpověď. mám tedy trvat na výpovědi z jeho strany? ve středu je na našem UP právník, tak chci zajít i za ním, abych věděla, jak postupovat.

Jak máš sjednané místo výkonu práce? Musí ti přidělit práci, která odpovídá prac. smlouvě, takže takový druh (náplň) práce jaký máš ve smlouvě a v místě, které máš ve smlouvě uvedeno jako místo výkonu práce. Pokud takovou práci nemá, tak je to jeho problém. Ty v takovém případě výpověď určitě nedávej, připravila by ses o odstupné. Je na něm, aby ti dal výpověď, pokud pro tebe nemá práci a nebo aby navrhl výhodnou dohodu, tak aby se ti vyplatilo ji podepsat. Dej si pak pozor na to, co ti dává, pokud by chtěl ať něco podepíšeš a nebudeš tomu rozumět, tak chtěl jeden výtisk a jen mu napiš nahoru na jeho „převzala dne XX + podpis“ a s někým to zkonzultuj. Pozor na formulace „výpověď dohodou“ apod., kdy se to tváří jako výpověď, ale jedná se o dohodu.

Příspěvek upraven 30.08.18 v 15:03

Verun83
Echt Kelišová 8874 příspěvků 33 inzerátů 30.08.18 15:01
@Anonymní píše:

ano, ty se chceš vrátit na původní místo, pokud žádné nemá, výpověď ti musí dát on!! a k tomu odstupné. ty žádnou výpově´d nepodávej.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.18 15:18

a když mi nabídne místo v tom jiném městě? ve smlouvě mám napsáno původní pracoviste

Lendeš
Kelišová 5597 příspěvků 30.08.18 16:01
@Anonymní píše:
a když mi nabídne místo v tom jiném městě? ve smlouvě mám napsáno původní pracoviste

Tak s tím nemusíš souhlasit a on ti bude muset dát výpověď.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.18 20:01

děkuji vám za všechny rady. už teď mě z toho řešení bolí břicho :roll:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >