Ztracená ve financích

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.11.21 07:52

Ztracená ve financích

Ahoj,

tak už nevím moc co jak kde ještě ušetřit. Hrozně mě štvou naše měsíční fixní náklady - 34000 měsíčně (nájem, tv, paušál, alimenty, splátka, skolkovne), 5000 (stavební + penzijní), 20000 měsíčně - náklady manžel v práci (živnostník, nájem, odvody atd).
V souctu 59.000 měsíčně co se odesila a k tomu se přidaji kolikrát jako povinné ručení, oprava auta, narozeniny, Vánoce…

Následně se pak snažím vyjít a 16-20tis na měsíc a případně peníze na víc šetřit (což teď nejde, samé nečekaně výdaje navíc) Snažím se mimo to pravidelne spoření mít nouzový fond kdyby něco/dovolené. Vše aktuálně prázdné. Nasetrenho se stavebky i penzijky jen cca 120.000.

Já mám teď pouze brigády za cca 5000 měsíčně, mala je věčné nachlazená že školky. Do práce se budu vracet má částečný úvazek až bude mít malá 4 roky příští rok.

Manžel má peníze dle zákazníků jak platí no, není to pravidelný měsíční příjem ale spíše tak po týdnu. Nejméně za tento rok 50000 měsíc/ nejvíce 100000/měsíc.

Jenže už sem fakt nastvana a nevím co dělám špatně. Příjmy poměrně slušně, ale to placení všeho hrůza. :roll:

Nevím co dělám špatně. A vlastně jediný co se může ponížit je úvěr 2000 měsíčně co se bral na lednici, ale ten za 6 měsíců konci.. Nájem je šílený, bydlíme tu rok. Zaplatili jsme realitce vysokou provizi a aktuálně nájem činí 22000. Malý 3kk.
Auto máme jedno, bydlíme kousek od centra.

Má to někdo podobné? Případně rady, jak se to toto vyřešit. :srdce:
Rádi bysme bydleli ve svém, ale jak?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11987
15.11.21 07:57

Levnější nájem a ty větší příjem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7369
15.11.21 07:57
@Anonymní píše:
Ahoj,

tak už nevím moc co jak kde ještě ušetřit. Hrozně mě štvou naše měsíční fixní náklady - 34000 měsíčně (nájem, tv, paušál, alimenty, splátka, skolkovne), 5000 (stavební + penzijní), 20000 měsíčně - náklady manžel v práci (živnostník, nájem, odvody atd).
V souctu 59.000 měsíčně co se odesila a k tomu se přidaji kolikrát jako povinné ručení, oprava auta, narozeniny, Vánoce…

Následně se pak snažím vyjít a 16-20tis na měsíc a případně peníze na víc šetřit (což teď nejde, samé nečekaně výdaje navíc) Snažím se mimo to pravidelne spoření mít nouzový fond kdyby něco/dovolené. Vše aktuálně prázdné. Nasetrenho se stavebky i penzijky jen cca 120.000.

Já mám teď pouze brigády za cca 5000 měsíčně, mala je věčné nachlazená že školky. Do práce se budu vracet má částečný úvazek až bude mít malá 4 roky příští rok.

Manžel má peníze dle zákazníků jak platí no, není to pravidelný měsíční příjem ale spíše tak po týdnu. Nejméně za tento rok 50000 měsíc/ nejvíce 100000/měsíc.

Jenže už sem fakt nastvana a nevím co dělám špatně. Příjmy poměrně slušně, ale to placení všeho hrůza. :roll:

Nevím co dělám špatně. A vlastně jediný co se může ponížit je úvěr 2000 měsíčně co se bral na lednici, ale ten za 6 měsíců konci.. Nájem je šílený, bydlíme tu rok. Zaplatili jsme realitce vysokou provizi a aktuálně nájem činí 22000. Malý 3kk.
Auto máme jedno, bydlíme kousek od centra.

Má to někdo podobné? Případně rady, jak se to toto vyřešit. :srdce:
Rádi bysme bydleli ve svém, ale jak?

Oddělit podnikání od provozu domácnosti, najít bydei s nižším nájmem. Přehodnotit náklad po nákladu. Proč neplatíte raději hypotéku než tak hodně vysoké nájemné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.11.21 07:59

@Uslava
Protože bohuzel na hypotéku nedosáhneme. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.11.21 08:00

@JancaS84
Děkuji, s tím najemnym je to šílené. Jenže opět platit provizi, kauci. Navíc kdyby se ušetřilo tak 2-3 měsíčně za nájem, přijde mi to z bláta do louže. :/

• Citovat
  • Nahlásit
2416
15.11.21 08:01

Výdaje cca 59 000 - příjmy cca 55 000 to jste v mínusu. Jasně občas chlap vydělá víc, ale to zas musíte dorovnat to co chybělo předtím.
Sehnat levnější bydlení a ty bys měla vydělat víc peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6486
15.11.21 08:03

Je tam více chyb - nepravidelný příjem a extrémní náklad na bydlení + i další fixní náklady jsou vysoké (paušály..), navíc nikdy nedělá dobrotu mít firemní peníze spojené s osobními, to fakt nejde, je potřeba z těch firemních prostě vědět, kolik z nich půjde měsíčně domů (i kdyby to bylo „jen“ 30/40" - ale tahle částka musí být pravidelná a musí pokrýt ty výdaje)
u vás to fakt dělá hodně to bydlení.. za 22tis. máš hypo na cca a 5 mega na 20 let (jak kde), takový nájem je prostě brutální… Navíc jste asi úplně na suchu, když i na lednici máte půjčku, to není celkově dobrý a musíte to řešit, než přijde prů. ser..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2416
15.11.21 08:03

A to je bez jídla, ošacení, drogérie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.11.21 08:04

@Jolka86
Ano, přesně jak píšete. S tou práci se trochu bojím, malá je věčné nachlazená že školky, jesi by mě neustále uvolňovali, babičky na hlídání bohužel nemáme. :(
S tím nájem je to horší, zaplatit zase někde kauci, provizi realitce je teď pro nás neprestavitelne. :( A zase někde platit o pár tisíc méně mi přijde, že to moc nepomůže.

• Citovat
  • Nahlásit
7287
15.11.21 08:04
@Jolka86 píše:
Výdaje cca 59 000 - příjmy cca 55 000 to jste v mínusu. Jasně občas chlap vydělá víc, ale to zas musíte dorovnat to co chybělo předtím.
Sehnat levnější bydlení a ty bys měla vydělat víc peněz.

Nějak špatně počítáš. Výdaje 59 a pak žijou ze 16 - 20. Takže mají 75 - 79 tisíc příjmy.
Zakladatelko, 22 tisíc za nájem je vražedné, když budete mít svůj byt, dáte za inkaso 5 a 17 můžete mít hypo a být ve svém. Až si najdeš normál práci, zase bude lépe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.11.21 08:05

@Jolka86
Se vším. Veškeré náklady.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.11.21 08:06

@Lucy75
Ano, to byl úvěr, že se platila půl lednice a půl lednice na splátky na rok.

To nájemné je silene, ale na hypo bohužel nedosáhneme.

• Citovat
  • Nahlásit
2416
@Kfětoslava píše:
Nějak špatně počítáš. Výdaje 59 a pak žijou ze 16 - 20. Takže mají 75 - 79 tisíc příjmy.
Zakladatelko, 22 tisíc za nájem je vražedné, když budete mít svůj byt, dáte za inkaso 5 a 17 můžete mít hypo a být ve svém. Až si najdeš normál práci, zase bude lépe

Já brala podle nejnižšího příjmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Kfětoslava

Jenže bohužel na hypo nedosáhneme. :(

• Citovat
  • Nahlásit
6312
15.11.21 08:08

@Lucy75 Nj, jenže OSVČ získá hypo mnohem hůř, než zaměstnanec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat