Kam investujete?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.11.21 22:15

Kam investujete?

Vykopávám téma, z pochopitelných důvodů anonym. Kam investujete? Případně jak spoříte, aby to k něčemu bylo? Máme takové klasické produkty: pro dítě stavebko, jedno důchodko, něco v kovech. Ještě spis pro srandu jednoho veterána, což se vlastně ukázalo postupem času jako dobrý tah. Máme nějaký volný peníze, na nemovitost málo, jedná se o statisíce. Mě je líto že leží na účtu, tak přemýšlíme co s nimi. Hypotéku máme nastavenou dobře a o předčasné splacení zájem nemáme. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13888
9.11.21 22:27

Investovat má cenu do něčeho, čemu člověk rozumí. Ať už auta, nemovitosti, hodinky, drahé kovy, diamanty, umění, krypto… Nedokážu si představit, že bych třeba nakupoval obrazy a nedokázal určit jejich cenu, nevěděl kde nakoupit a komu prodat a nerozeznal autory natož jestli jde o originál nebo kopii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 22:29

Já investuju zatím jen přes banku do různých fondů, samozřejmě je třeba si to nastudovat. Dobré jsou i ETF fondy. Dále se chystám investovat do akcií. Problém je, že mám docela dost hotovosti. Teda, problém to není :lol:, jen nechci, aby peníze tratily inflací. Na nemovitost momentálně není životní situace, jsem na mateřské a ještě jsme se nerozhodli, kde chceme s partnerem žít. Až budeme mít oba příjem, bude to rozumnější. Tak studuji a sbírám informace. Doporučuji stránku Investování pro holky. super jsou podcasty Za bohatší Česko, Teorie peněz, Rozbité prasátko a nový podcast Ve vatě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 22:43
@Prof. Farnsworth píše:
Investovat má cenu do něčeho, čemu člověk rozumí. Ať už auta, nemovitosti, hodinky, drahé kovy, diamanty, umění, krypto… Nedokážu si představit, že bych třeba nakupoval obrazy a nedokázal určit jejich cenu, nevěděl kde nakoupit a komu prodat a nerozeznal autory natož jestli jde o originál nebo kopii.

Ano proto máme toho veterána, ale to jsou poměrně komplikované investice, člověk na ně musí mít prostor. Takže pořídíme ještě jednu motorku a stop. Krypto láká ale je složitý, zatím ho trochu studujeme. S nemovitostmi jsme trochu zaspali. Akcie, umění atp je úplně mimo náš rozsah. Z kovů máme zlato na nějakou garantovanou smlouvu, žádný obrovský zisk, ale jistota (snad) a lepší než peníze na úctě

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 22:44
@Anonymní píše:
Já investuju zatím jen přes banku do různých fondů, samozřejmě je třeba si to nastudovat. Dobré jsou i ETF fondy. Dále se chystám investovat do akcií. Problém je, že mám docela dost hotovosti. Teda, problém to není :lol:, jen nechci, aby peníze tratily inflací. Na nemovitost momentálně není životní situace, jsem na mateřské a ještě jsme se nerozhodli, kde chceme s partnerem žít. Až budeme mít oba příjem, bude to rozumnější. Tak studuji a sbírám informace. Doporučuji stránku Investování pro holky. super jsou podcasty Za bohatší Česko, Teorie peněz, Rozbité prasátko a nový podcast Ve vatě.

Díky, určitě si to vyhledám :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 22:56

Já jsem tady právě už jedno téma o investování zakládala a byla jsem zklamaná malým množstvím odpovědí. Čekala jsem, že se budeme navzájem podporovat a ono prd. Já mám mimo 6ti měsíční rezervu rodiny něco málo přes 700tis, ještě nedávno jsem to měla „pěkně“ na spořícím účtě. Pomalu ale jistě investuji. Teď čekám na pokles hodnoty fondů abych přikoupila více. Partner též něco má, dokud se ale pořádně neusadíme, tak to ještě neberu jako společné jmění. Jsme spolu v podstatě dost krátce, těhotenství bylo neplánované a fakt nevíme, kde se usadit. Takže vidina zařizování bydlení možná tak během tří let. Což mě dost znervózňuje, protože ty peníze prostě hodnotu ztrácí. Zároveň dál šetříme, ale po mateřské to půjde lépe.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 23:00

Koupili jsme byt. Zbytek si nechame na uctu pro pripad potreby. Nevim, zda se da investovat s par statisici.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 23:05
@Anonymní píše:
Koupili jsme byt. Zbytek si nechame na uctu pro pripad potreby. Nevim, zda se da investovat s par statisici.

Tak investovat se dá i s tisíci, nejlépe pravidelně, aby se zprůměroval vzestup trhu. Až začnu pravovat, tak si budu část peněz spořit klasicky na spořáku, část budu posílat na fondy a část na akcie. Ale chce to opravdu pečlivě studovat.

• Citovat
  • Nahlásit
128
9.11.21 23:07

Taky jsme koupili jeden byt. Teď přemýšlím, jestli ještě jeden (ale ceny jsou samozřejmě o dost jinde než před pár měsíci) nebo akcie, fondy nebo něco jiného. Tak budu taky vděčná za zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10804
10.11.21 05:47
@Anonymní píše:
Já jsem tady právě už jedno téma o investování zakládala a byla jsem zklamaná malým množstvím odpovědí. Čekala jsem, že se budeme navzájem podporovat a ono prd. Já mám mimo 6ti měsíční rezervu rodiny něco málo přes 700tis, ještě nedávno jsem to měla „pěkně“ na spořícím účtě. Pomalu ale jistě investuji. Teď čekám na pokles hodnoty fondů abych přikoupila více. Partner též něco má, dokud se ale pořádně neusadíme, tak to ještě neberu jako společné jmění. Jsme spolu v podstatě dost krátce, těhotenství bylo neplánované a fakt nevíme, kde se usadit. Takže vidina zařizování bydlení možná tak během tří let. Což mě dost znervózňuje, protože ty peníze prostě hodnotu ztrácí. Zároveň dál šetříme, ale po mateřské to půjde lépe.

Tak v každým vlákně, kde se řeší peníze, tak každej píše jak bere 50+ tis, ale investovat tu umí a asi dělá jen hrstka lidí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.21 09:09

No tak my investovat umíme, proto taky anonym. 50+ je jen plat manžela. Například teď na akciích Tesly taky vydělal 250 tisíc. Vše se zase reinvestuje a diverzifikuje.
Největším problémem je dle mého názoru to, že lidé chtějí vydělávat peníze bez práce. Prostě je někam poslat a množte se. Opravdu minimum lidí zbohatlo na tom, že jen čekali. Kvalitní investice stojí čas a někdy i nějaké peníze. Člověk musí sledovat situaci trhu, firem, ekonomiky, atd. Jestliže ale člověk není ochotný ten čas obětovat, tak nelze ani nic očekávat.
Pořád se aktivně vzdělávat, číst, učit se… to je klíčem k tomu být „bohatý“. A tím bohatý myslím svobodu třeba do 45 let, mít z vlastního vyděláno, investováno, zabezpečeno a nemuset makat do 65. To je to, kam směřujeme my.
Jen dodám, že jsme mladí (do 30), dítě na cestě, byt na hypo, auto na splátky. Každopádně pořád se vyplatí mít auto na splátky s 4% úrokem, než ty peníze splatit atd. To bych mohla mluvit do nekonečna o nesmyslném předčasném splacení hypotéky s 2% úrokem, když ty peníze jinde vydělají 10 %.

Jenže obětovat čas, pohodlí a vzdělávat se lidi bolí. Fyzicky i psychicky. Takže se nedivím, že si pořád někdo dnes myslí, že třeba splatit tu hypotéku anebo zařídit si spořící účet s 2 % při 5% inflaci je výhodné.

• Citovat
  • Nahlásit
10.11.21 11:03

Ahoj, žiju sám bez dětí, tak se snažím investovat nejvíc, jak jen to jde. Co se spoření a investic týče:

1. Penzijko si platím měsíčně 500 + 1000 zaměstnavatel
2. Stavebko klasika 1700, po 6 letech vybrat
3. ETF měsíčně 3000, 3 různá portfolia u různých zprostředkovatelů s různým zhodnocením a rizikovostí
4. P2P půjčky u Zonky, bohužel to teď zakázalo ruční investování a rentiér nepokryje ani inflaci, tak koukám po alternativě (asi Bondster nebo Mintos).

Pak mám nějaké menší peníze (řádově tisíce) v kryptoměnách, podílových fondech a kovech. Teď se mi bohužel investice dost zadrhly kvůli koupi bytu na hypo a nákladné rekonstrukci, ale i to beru jako investici.

U ETFek existují nějaké programy na doporučení, pokud bys měla zájem, tak dej vědět, pro oba by to znamenalo nějaký čas bez poplatků. Samozřejmě záleží na konkrétní službě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.21 18:02
@Cenarius píše:
Tak v každým vlákně, kde se řeší peníze, tak každej píše jak bere 50+ tis, ale investovat tu umí a asi dělá jen hrstka lidí. :nevim:

Tak to je právě škoda. Co jsem si tak četla, tak jsou Češi věrní spíše spořícím účtům, termínovaným vkladům a nemovitostem. Což bych u některých chápala, ale máš pravdu, celé emimino je vysokopříjmové a nikdo neinvestuje. Přitom, pokud tady někdo ušetří měsíčně 40000, tak bych čekala že bude peníze ukládat po částech (P2P, spořák). Proto jsem byla zklamaná výsledkem mého hledání.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.21 18:06
@Anonymní píše:
No tak my investovat umíme, proto taky anonym. 50+ je jen plat manžela. Například teď na akciích Tesly taky vydělal 250 tisíc. Vše se zase reinvestuje a diverzifikuje.
Největším problémem je dle mého názoru to, že lidé chtějí vydělávat peníze bez práce. Prostě je někam poslat a množte se. Opravdu minimum lidí zbohatlo na tom, že jen čekali. Kvalitní investice stojí čas a někdy i nějaké peníze. Člověk musí sledovat situaci trhu, firem, ekonomiky, atd. Jestliže ale člověk není ochotný ten čas obětovat, tak nelze ani nic očekávat.
Pořád se aktivně vzdělávat, číst, učit se… to je klíčem k tomu být „bohatý“. A tím bohatý myslím svobodu třeba do 45 let, mít z vlastního vyděláno, investováno, zabezpečeno a nemuset makat do 65. To je to, kam směřujeme my.
Jen dodám, že jsme mladí (do 30), dítě na cestě, byt na hypo, auto na splátky. Každopádně pořád se vyplatí mít auto na splátky s 4% úrokem, než ty peníze splatit atd. To bych mohla mluvit do nekonečna o nesmyslném předčasném splacení hypotéky s 2% úrokem, když ty peníze jinde vydělají 10 %.Jenže obětovat čas, pohodlí a vzdělávat se lidi bolí. Fyzicky i psychicky. Takže se nedivím, že si pořád někdo dnes myslí, že třeba splatit tu hypotéku anebo zařídit si spořící účet s 2 % při 5% inflaci je výhodné.

Souhlasím, že pokud chce člověk zbohatnout, musí to sledovat. Ale třeba takové ETF fondy… člověk nemůže spoléhat, že zbohatne, ale něco mu to dá. Zase u fondů je vyčkávání a zachování klidu důležité. S tím aktivním vzděláváním se souhlasím také, mě to třeba hrozně baví. Jinak 2% spořák, kde? Myslím, že se dnes jede na desetinky procent a jen do určité částky. :? Chápu, že to někoho opravdu hodně nebaví, tam bych pak hledala DOBRÉHO poradce, už jich je u nás více a více.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.21 20:57
@Anonymní píše:
Souhlasím, že pokud chce člověk zbohatnout, musí to sledovat. Ale třeba takové ETF fondy… člověk nemůže spoléhat, že zbohatne, ale něco mu to dá. Zase u fondů je vyčkávání a zachování klidu důležité. S tím aktivním vzděláváním se souhlasím také, mě to třeba hrozně baví. Jinak 2% spořák, kde? Myslím, že se dnes jede na desetinky procent a jen do určité částky. :? Chápu, že to někoho opravdu hodně nebaví, tam bych pak hledala DOBRÉHO poradce, už jich je u nás více a více.

Tohle já nesleduji vůbec. Ale líbí se mi, jak to lidi řeší, člověk vytáhne něco o vzdělávání atd. a diskuze utichne :D Není to poprvé, co se tak stalo. Lidi se to stejně nikdy nezačnou učit a jsou to takové výkřiky do tmy o penězích.
Jinak ten spořák myslím dělá reklamu Creditas v TV, ale ono je to stejně jedno, když inflace teď hodně vyskočila. Ale alespoň se ty peníze lidem neznehodnocují tak moc.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat