Ztracený hlas – co s tím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jitul
Stálice 99 příspěvků 19.11.10 22:29
ztracený hlas

Zdravím všechny, kdo by mi mohly poradit. Nestalo se mi to poprvé, ale poprvé to trvá tak dlouho a podivně. Před pěti dny jsem začala chraptět a pak přestala mluvit úplně. Za dva dny jsem mluvila téměř normálně a za další dva dny zase vůbec. Jsem doma s malým chlapečkem, je to pro mě dost stres. Cucám Mullerovy pastilky, snažím se nezvyšovat hlas (i když syn je v období vzdoru, takže je to dost náročnej úkol), ale stejně mluvím na sílu, přeskakuje mi hlas, a večer už mě z toho úplně bolí v krku. Díky za rady a zkušenosti.j

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 19.11.10 22:33

Kámoška mívala problém s hlasem a utkvělo mi akorát dodržovat hlasový klid (čili nemluvit) a hlavně nešeptat :mrgreen:

Sbormistryně kdysi říkala, že jí na hlasivky pomohlo sníst na noc hlavičku česneku :poblion: Třeba bude mít někdo použitelnější zkušenosti :lol:

jitul
Stálice 99 příspěvků 19.11.10 22:38

jééje, tak po tom česneku ztratím nejen hlas, ale i obsah žaludku :roll:

lenka_ neprihlasena
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 22:39

Skvely je Homeovox, kombinovany arnicou. Pracuju ve skolce a o hlas prijdu kazde jaro klidne i 4×. Vzdycky je to na palici, protoze hlasovyk lid nehrozi.
Kdysi mi v lekarne doporucili panthenol v tabletkach a trvalo tak tyden nez jsem zase mohla mluvit. S homeovoxem a arnicou po trech dnech zase mluvim. V nejvetsi krizi beru tabletku kazdou hodinu.

lenka_ neprihlasena
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 22:40

Jeste me napadlo, ze Vincentka taky nejake dela pastilky. Uz je nekupuju, protoze mi chutnaji a cucala jsme je casteji nez bonbony :-)

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 19.11.10 22:40

No prý to bylo hrozné, hlavně ten dech po ránu, ale pomohlo jí to a šla dokonce kamsi zpívat :lol: Ale je to bez záruky - pro případ nejvyššího zoufalství :mrgreen:

petra79
Echt Kelišová 9908 příspěvků 19.11.10 22:47

zkus ten homeovox mě to taky pomáhá za 2 až 3 dny je to v pohodě.Ze záčátku cucám skoro co hodinu anebo si dávám dva prášky na víc hodin.Pokaždé když omarodím tak ztratím hlas a ještě k tomu když křičím občas na syna tak jsem total úplně ,že ze mě nevyleze nic :mrgreen:

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 19.11.10 22:49

Já znám na chrapot ohřátou Vincentku s mlékem nebo horké mléko s medem :wink:

Monjie
Generální žvanilka 23031 příspěvků 19.11.10 22:54

jitul asi bych navstivila foniatra bacha na uzliky na hlasivkach

jitul
Stálice 99 příspěvků 19.11.10 22:54

moooc díky všem za rady. Pro homeovox zajdu do lékárny, když to tak funguje. Zkusím i pastilky od Vincentky. Jsem lajdák a spoléhám se na to, že organismus si s tím poradí, tak jsem otálela.

jitul
Stálice 99 příspěvků 19.11.10 22:55

a co vlastně znamenají ty uzlíky?

Monjie
Generální žvanilka 23031 příspěvků 19.11.10 22:58

Jitul ale na me nedej, to je uchylka kazdeho vystudovaneho zpevaka:D

vazivové ztluštění nejvíce namáhaného místa hlasivek. Uzlík vznikne po nadměrném zatěžování oslabených hlasivek u pacientů se zvýšenou hlasovou námahou, ať už u hlasových profesionálů, nebo u běžné populace. Zřídka postihuje i mladistvé.
Toto onemocnění není nebezpečné, ale projevuje se chrapotem, který už může znamenat i závažné nádorové onemocnění. Při déletrvajícím chrapotu (více než tři týdny), je důležité zjistit jeho příčinu. Je nutné především vyloučit jiné postižení hlasivek, zvláště možnost zhoubných nádorů

jitul
Stálice 99 příspěvků 19.11.10 23:05

Aha. Já vím, že je vždycky dobře zajít za doktorama, ale jsem fakt hrozně „uhýbavá“. Pokaždé, když nejde fakt do tuhýho, mám tisíc důležitějších věcí, než jsou doktoři. A to mám z vážných nemocí vážně hrůzu, ne, že bych na to kašlala… Ale když přemýšlím o těch hlasivkách: stalo se mi to třikrát: 2krát nachlazení + pedagogická profese a tentokrát nachlazení + stres (dlouho doma s nemocným synem) + samozřejmě nástrahy mateřství: mluvit mluvit mluvit, však víte…

Monjie
Generální žvanilka 23031 příspěvků 19.11.10 23:08

jitul mozna bych zasla na tu foniatrii, nasadi lecbu:)

Rose-k
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 23:32

Ahoj,
já měla nedávno podobný problém amě rychle zabraly Panthenový(snad to píšu dobře)tablety na cucání doporučila mi je i lékárnice.Je to teda hnus,jako bys cucala omítku… :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >