Ztracený občanský průkaz

29.1.17 14:13

Ztracený občanský průkaz

Zdravím :mavam:
Potřebovala bych poradit. V sobotu jsem někde ztratila občanský průkaz. Nevíte někdo jestli jde udělat nový na počkání? V úterý totiž odjíždím do ciziny tak ho nutně potřebuji.
Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

Doe_Jane
29.1.17 14:30

To určitě nestihneš

• Nahlásit
  • Citovat
13811
29.1.17 14:33

Myslim ze na pockani urcite ne, me nabizeli za priplatek asi do tydne, ale ze by to udelali hned na miste sem este neslysela…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4296
29.1.17 14:34

@Petra.Pe myslím, že u nás bylo vydání nejkratší lhůta 15 dní bez strojově čitelných údajů, s čitelnými 30 dní.
Jinak vydají papír/náhradní doklad, ale s tím si nejsem jistá, že by šlo cestovat… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13160
29.1.17 14:36

@Petra.Pe stihneš maximálně expresní pas, a to si nejsem jistá, jestli to vydávají do 24 hodin. A určitě to stojí balík. Hlavně ohlásila jsi ztrátu? Aby ses nedivila, až po tobě začnou chtít nebankovky vracet poskytnuté úvěry…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13160
29.1.17 14:37
@Halamka píše:
@Petra.Pe myslím, že u nás bylo vydání nejkratší lhůta 15 dní bez strojově čitelných údajů, s čitelnými 30 dní.
Jinak vydají papír/náhradní doklad, ale s tím si nejsem jistá, že by šlo cestovat… :think:

na náhradním dokladu není fotka. s tím určitě nepůjde cestovat do zahraničí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13160
29.1.17 14:39
@Halamka píše:
Jinak vydají papír/náhradní doklad, ale s tím si nejsem jistá, že by šlo cestovat… :think:

na náhradním dokladu není fotka. s tím určitě nepůjde cestovat do zahraničí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32748
29.1.17 14:41
@Petra.Pe píše:
Zdravím :mavam:
Potřebovala bych poradit. V sobotu jsem někde ztratila občanský průkaz. Nevíte někdo jestli jde udělat nový na počkání? V úterý totiž odjíždím do ciziny tak ho nutně potřebuji.
Děkuji :)

hlavně nahlaš ztrátu od soboty, ať třeba někdo si na tebe nebere půjčky a ty pak nemáš problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
29.1.17 14:42

To je dost problém bohužel :(. Občanku nijak neurychlíš. Za prvé ztrátu nahlaš, dají ti takový papírový náhradní průkaz, ale nevím, jestli se s ním dá cestovat, podle mě ne. Můžeš si zažádat o průkaz bez strojově čitelných údajů, vydají do 15 dnů.
Urychlit jde vydání pasu (do 6 dnů, dost to stojí), ale ten ti myslím bez OP nevydají.
Spíš přemýšlej, jestli jde cesta do zahraničí odložit.
http://www.mvcr.cz/…-642319.aspx?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.17 14:51

Na počkání určitě ne, ale za příplatek do týdne ano :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
29.1.17 15:10

Op ti na počkání neudělají. pas nemáš, ten jde udělat na počkání, za asi 4000. ale nevím, jestli jde udělat, když nemáš op, jestli k vystavení pasu stačí ten náhradní papír :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
29.1.17 15:11

Možná tak pas.
Hlavně okamžitě naklusej na policii. Už dneska je pozdě, nebo budeš muset platit úvěry, které si na tvůj průkaz může nabrat kdekdo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.6.18 17:59

Zapomenutý OP - dědické řízení

Dobrý den, zítra jsme dědicové pozvaní na dědické řízení. Bohužel jsem v místě svého bydliště zapomněla občanský průkaz. Řidičák nemám, tak se nemám jak prokázat. Nevíte někdo, zda se tak dědické jednání konat nebude a přesune se na jiný termín? Jdeme tam já a maminka.
Moc děkuji
jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama