Ztráta menstruace při hubnutí

Anonymní
26.1.21 14:14

Ztráta menstruace při hubnutí

Dobrý den, ahoj potřebovala bych poradit se ztrátou menstruace při hubnutí. Na začátku jsem vážila šílených 121,5 kg po měsíci jsem zhubla na 117,6. Žádné drastické diety. Menstruace se mi už pravé ten první měsíc hubnutí neobjevila. Podle výpočtu bych měla mít kolem 2400 kalorií. Denně mi to vychází na nějakých 2100-2200 občas i těch 2400. Cvicim tak 3× týdne (15 maximálně 30 minut). Vysadila jsem sladké piti, veškeré průmyslové zpracované potraviny, smazené atd. Jinak jim vše nevynechavam ani sacharidy, tuky nic. Je mi 19 menstruaci mám od 13 let. Doposud pravidelně až na občasných par dnů zpoždění. Setkala jste se s tím některá? Dekuji moc za všechny odpovědi a rady.
Omlouvám se za anonyma - citlivé informace (alespoň pro mě).

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26.1.21 14:25
@Anonymní píše:
Dobrý den, ahoj potřebovala bych poradit se ztrátou menstruace při hubnutí. Na začátku jsem vážila šílených 121,5 kg po měsíci jsem zhubla na 117,6. Žádné drastické diety. Menstruace se mi už pravé ten první měsíc hubnutí neobjevila. Podle výpočtu bych měla mít kolem 2400 kalorií. Denně mi to vychází na nějakých 2100-2200 občas i těch 2400. Cvicim tak 3× týdne (15 maximálně 30 minut). Vysadila jsem sladké piti, veškeré průmyslové zpracované potraviny, smazené atd. Jinak jim vše nevynechavam ani sacharidy, tuky nic. Je mi 19 menstruaci mám od 13 let. Doposud pravidelně až na občasných par dnů zpoždění. Setkala jste se s tím některá? Dekuji moc za všechny odpovědi a rady.
Omlouvám se za anonyma - citlivé informace (alespoň pro mě).

Vzpomínám na kamarádku z internátu. Hubla, začaly jí padat vlasy, lámat se nehty, přišla o MS…jedla málo. Jestli máš mít 2400kcal a máš jen 2100-2200kcal…tak je to málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5320
26.1.21 14:26

Nemyslím si, že je to hubnutím, zase tolik jsi nezhubla. Někdy se to stane, dej tomu čas a když nic, tak doktor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12736
26.1.21 14:30

Určitě bych to konzultovala s gynekologem nebo obezitologem. Pokud jíš rozumně, co se týče makroživin, a zhubla jsi za měsíc, co píšeš, nepřijde mi přirozené přijít tím o MS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12736
26.1.21 14:30

Těhotná být nemůžeš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15536
26.1.21 14:34

Vzala bych to jako jednorázový výpadek v důsledku změny režimu.

V případě že to přijde i za měsíc, tak bych se objednala na gynekologii.

Jinak první měsíc v rámci velké váhy je takovýhle úbytek v pohodě, nepanikař když to teď bude pomalejší.

Zároveň teda pokud ti bazální metabolismus vychází na 2400, tak to je číslo které potřebuješ dosahovat. Pokud jíš méně než je tvůj bazáln metabolismus, tedy těch 2400 kcal, tak je tvůj metabolismus ve stresovém režimu a nechce pálit tuky, spíš ztrácí vodu a případně bíkoviny ze svalů.

Pořiď si nějaký bílkovinný prášek a prostě si do jídla přidávej bílkoviny 1 lžíce 100% syrovátkové bílkoviny = 40 kcal. Nejpřijatelnější bývá to přidávat do jogurtu, tvarhových dipů, do ovocných šejků a podoně.

Plus přidej každej den procházku - najdi si okruh tak okolo 5 km a první měsíc se ji snaž prostě obejít každý den. Až se ti povede udržet 14 dní kdy to zvládneš každý den, tak se pak snaž další měsíc to obejít pod 1 hodinu. Až to budeš dávat s přehledem pod hodinu, zkus střídat běh a chůzi - s tím že nechceš běhat po asfaltu, ale po měkkých cestách.

Poslouchej cestou nějakou oblíbenou muziku, podcasty, mluvené slovo a podobně -lépe to pak ubíhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
482
26.1.21 14:35
@Kazimíra Olejovka píše:
Vzpomínám na kamarádku z internátu. Hubla, začaly jí padat vlasy, lámat se nehty, přišla o MS…jedla málo. Jestli máš mít 2400kcal a máš jen 2100-2200kcal…tak je to málo.

Ta logicky by jinak asi zhubnout nemohla, kdyby nemela kaloricky deficit ne? To by ms musela ztratit kazda, ktera hubne. Naopak 2100 kcal není zadny drasticky maly prijem a deficit 200 kcal denne taky neni moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1832
26.1.21 14:43

Zkušenost mám, stalo se mi to při hubnutí v teenagerském věku, kdy jsem skoro nejedla, nicméně jakmile jsem začala jíst normálně, tak se menstruace sama vrátila. A teď to řeším v rámci hubnutí po porodu, vzala jsem to asi moc hopem a taky jeden měsíc bylo celkem zpoždění, ale to je i vlivem hormonů, kojení… je toho hodně. Tohle asi neřešíš.
Nicméně bych se tím úplně netrápila, jen se snaž jíst rozumně a fakt nejít pod těch 2400 kCal, ono se to zdá jako hodně, jenže zase na tu váhu, ani nevím, jestli je to „dost“, kdo ti tu hodnotu vlastně spočítal. A pokud by se menstruace déle nedostavila, tak zajít na gynekologii. Nebo zkusit podpořit nějakými bylinkami, kontryhel a tak…
Hubnutí bych nevzdávala, je to o tom najít tu správnou míru, jíst pestře a hýbat se tak aby to bylo příjemné a nepřehánět to. Určitě to zvládneš :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15536
26.1.21 14:43
@Villanelle píše:
Ta logicky by jinak asi zhubnout nemohla, kdyby nemela kaloricky deficit ne? To by ms musela ztratit kazda, ktera hubne. Naopak 2100 kcal není zadny drasticky maly prijem a deficit 200 kcal denne taky neni moc.

Aby kalorický deficit fungoval tak jak má, tak musíš pokrýt bazální metabolismus a mít vyšší výdej.

Pokud jen držíš hladovku (tedy jíš méně než tvoje tělo potřebuje), tak jede režim hladu. Který nevede k pálení zásobního tuku, ale naopak k jeho zvýšenému ukládání, jakmile se najde příležitost. Protože evoluce…

Na tom je postavený jojo efekt a to čemu se říká zničený metabolismus u věčných dietářek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19665
26.1.21 14:53
@Villanelle píše:
Ta logicky by jinak asi zhubnout nemohla, kdyby nemela kaloricky deficit ne? To by ms musela ztratit kazda, ktera hubne. Naopak 2100 kcal není zadny drasticky maly prijem a deficit 200 kcal denne taky neni moc.

No pod bazál bys jít neměla. A spíš je důležitější se hýbat a deficit vytvářet takhle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
482
26.1.21 15:08
@P4ja píše:
No pod bazál bys jít neměla. A spíš je důležitější se hýbat a deficit vytvářet takhle.

Ja si nemyslim, ze 2400 ma bazal, alespon to tak nechapu. Pise ze ma mít 2400, coz chapu ze tolik ma vypocteno aby jedla, to se mi zda na bazal extremne moc, imho bude potrebovat kolem 2700 aby udrzela svou soucasnou vahu bez pohybu, ale na to fakr neni dost info.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
482
26.1.21 15:10
@Ou píše:
Aby kalorický deficit fungoval tak jak má, tak musíš pokrýt bazální metabolismus a mít vyšší výdej.

Pokud jen držíš hladovku (tedy jíš méně než tvoje tělo potřebuje), tak jede režim hladu. Který nevede k pálení zásobního tuku, ale naopak k jeho zvýšenému ukládání, jakmile se najde příležitost. Protože evoluce…

Na tom je postavený jojo efekt a to čemu se říká zničený metabolismus u věčných dietářek.

Prosim te ty evoluce, kdyby pri sve vaze jela pod bazal, kila by z ni litala v mnohem vetsi mire :roll: Podle vseho to dela rozumně a ma to spocitany dobře. Ono je treba taky rozlisovat bazal, ktery potrebuje vubec na fungovani mozku a udrzovaci hodnotu, kterou potrebuje aby udrzela tukove zasoby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5320
26.1.21 15:11
@Villanelle píše:
Ja si nemyslim, ze 2400 ma bazal, alespon to tak nechapu. Pise ze ma mít 2400, coz chapu ze tolik ma vypocteno aby jedla, to se mi zda na bazal extremne moc, imho bude potrebovat kolem 2700 aby udrzela svou soucasnou vahu bez pohybu, ale na to fakr neni dost info.

Chápu to jako ty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19665
26.1.21 15:16
@Villanelle píše:
Ja si nemyslim, ze 2400 ma bazal, alespon to tak nechapu. Pise ze ma mít 2400, coz chapu ze tolik ma vypocteno aby jedla, to se mi zda na bazal extremne moc, imho bude potrebovat kolem 2700 aby udrzela svou soucasnou vahu bez pohybu, ale na to fakr neni dost info.

Tak to nedokážu posoudit, brala jsem to jako bazál. Ale nvm. ono i tak je lepší nechat si udělat celkový obrázek o těle. Jak je na tom se svaly, tuky aj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
482
26.1.21 15:36
@P4ja píše:
Tak to nedokážu posoudit, brala jsem to jako bazál. Ale nvm. ono i tak je lepší nechat si udělat celkový obrázek o těle. Jak je na tom se svaly, tuky aj.

jojo, to souhlasim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat