Reklama

Ztráta pasu Plzeň - pokuta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fiduška
Stálice 54 příspěvků 10.07.18 16:57
Ztráta pasu Plzeň - pokuta

Zdravím! Máte prosím někdo zkušenost se ztrátou pasu v Plzni? Konkrétně mi jde o to, zda Magistrát ukládá pokutu za ztrátu. Já jsem pas sice neztratila, ale vyhodila (protože byl 15 let propadlý), ale teď žádám o nový a prý mi hrozí pokuta za ztrátu (i když jsem vysvětlila jak to je) až do výše 1000 Kč. Skutečně to uplatňují nebo mě jen strašili? Děkuji! Zítra holt půjdu nahlásit ztrátu (paní mi bohužel neřekla, že to můžu udělat rovnou na úřadu, tak jsem šla na policii, kde se mnou vyběhli), tak abych věděla, na co se připravit…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineQwentin
Vesmírná mluvilka 32711 příspěvků 1 inzerát 10.07.18 16:59
@Fiduška píše:
Zdravím! Máte prosím někdo zkušenost se ztrátou pasu v Plzni? Konkrétně mi jde o to, zda Magistrát ukládá pokutu za ztrátu. Já jsem pas sice neztratila, ale vyhodila (protože byl 15 let propadlý), ale teď žádám o nový a prý mi hrozí pokuta za ztrátu (i když jsem vysvětlila jak to je) až do výše 1000 Kč. Skutečně to uplatňují nebo mě jen strašili? Děkuji! Zítra holt půjdu nahlásit ztrátu (paní mi bohužel neřekla, že to můžu udělat rovnou na úřadu, tak jsem šla na policii, kde se mnou vyběhli), tak abych věděla, na co se připravit…

Já jsem nahlásila ztrátu a neplatila jsem nic. Jen jsem vyplnila formulář o ztrátě. Jsem z MSK kraje, ale myslím, že postup při ztrátě pasu by měl být všude stejný.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 17:03

nebudeš platit nic, pokud přijdeš a omluvíš se, napíšou to a v poho

Kamkam
Zasloužilá kecalka 988 příspěvků 10.07.18 17:17

@Fiduška podle mě záleží na úředníci, případně na tom, jak se vyspí… :nevim: zkušenosti s jedním magistrátem, šlo o občanky a více lidí.
Mmch pobavila jsi mě s tím, že jsi vysvětlila jak to bylo :D říká se tomu sice pokuta za ztrátu, ale v podstatě jde o to, že ho nemůžeš vrátit. Že jsi ho záměrně vyhodila, to mi nepřijde jako polehcujici okolnost. Sama bych měla blbý pocit, že se můj doklad, byť prošlý, někde valí. Spíš sis tím asi trochu zavarila, možná proto byla paní trochu ostřejší s tou pokutou. Měla sis radši něco vymyslet… Zkusila bych to nahrát pak na jinou. Jak tě to strašně mrzí, že jsi se dívala všude… :mrgreen:

Fiduška
Stálice 54 příspěvků 10.07.18 17:26

@Kamkam No jo, byla jsem blbá, ale mě v první chvíli nenapadlo nic jiného než říct pravdu, byla jsem zaskočená tím, že po mě vůbec chtějí léta propadlý pas navíc na jiné příjmení :D Já jsem ho tenkrát před vyhozením rozstříhala, takže se nikde neválí celý, prostě jsem ho při stěhování našla propadlý, tak letěl, vůbec jsem neřešila, že ho ještě budu potřebovat :( Vím, že je to moje blbost, ale tisícovka mi přijde fakt moc. Holt budu zítra hrát komedii o hledání, snad narazím na jinou úřednici :lol:

Kamkam
Zasloužilá kecalka 988 příspěvků 10.07.18 17:29

@Fiduška njn, všechno chtějí zpátky, šupáci :cert: zkus to :) jak říkám, někomu to u nás „odpustili“, někomu ne… Ale myslím, že právě záleží na přístupu. :palec:

Sůvička80
Stálice 56 příspěvků 10.07.18 17:30
@Doe_Jane píše:
nebudeš platit nic, pokud přijdeš a omluvíš se, napíšou to a v poho

No nevím, jestli budou tak vstřícný. Já měla 2 pasy ( už propadlé, ale částečně měly platnost současně ) a když jsem si dělala nový, tak jsem musela vrátit oba ( chtěla jsem si nechat jeden na památku - Visa a pod. ), ale řekly mi, že buď vrátím oba, nebo pokuta za jeden navráceny.

Fiduška
Stálice 54 příspěvků 10.07.18 17:37

Tak holt na zítra natrénuju kajícný výraz a zkusím škemrat, že je to poprvé atd. :lol:

Fiduška
Stálice 54 příspěvků 10.07.18 17:40

@Kamkam Nj, doslova jsem se dozvěděla, že jsem dostatečně nechránila státní majetek… Tak hergot když je to státní majetek, tak proč chtějí poplatek za jeho vydání? :lol: Ale to už je jen taková srandička na odlehčení situace :lol: Prostě jsem si naběhla a příště už budu hezky poučeně všechno schovávat…

Mia. Prcek
Kecalka 169 příspěvků 10.07.18 19:05

Já jsem to řešila minulý týden :D ztratila jsem platný pas dcery. Vyplnila jsem. Papír a podepsala blokovou pokutu za ztrátu - 100 kc :D a bylo vyřízeno :)

Kamkam
Zasloužilá kecalka 988 příspěvků 10.07.18 19:17

@Fiduška při nejhorším ti dají to kilo… To jsem nějak přehlídla, že tam máš „až do výše“, je fakt, že pokud někdo platil, tak to kilo, max dvě… :palec:

Fiduška
Stálice 54 příspěvků 10.07.18 19:24
@Kamkam píše:
@Fiduška při nejhorším ti dají to kilo… To jsem nějak přehlídla, že tam máš „až do výše“, je fakt, že pokud někdo platil, tak to kilo, max dvě… :palec:

Kéž by, zítra dám vědět. :mavam:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 19:26
@Fiduška píše:
Tak holt na zítra natrénuju kajícný výraz a zkusím škemrat, že je to poprvé atd. :lol:

neboj se nic platit nebudeš ;)

Fiduška
Stálice 54 příspěvků 10.07.18 19:42
@Doe_Jane píše:
neboj se nic platit nebudeš ;)

Díky za podporu, zítra napíšu, jak jsem dopadla :think:

Fiduška
Stálice 54 příspěvků 11.07.18 15:38

Tak to nakonec dobře dopadlo! Dneska jsem měla štěstí na moc milou úřednici, která mi naopak sama řekla, že je úplně běžné, že propadlé pasy lidé někam založí nebo úplně zlikvidují, takže mi jen dala vyplnit formulář a neplatila jsem nic a až si půjdu pro nový, tak už tam uvidí, že ten starý je nahlášený. A že vůbec neví, proč mě její kolegyně strašila pokutama, že k tomu přistupují až když ho někdo ztrácí opakovaně. Tak tam naštěstí nejsou samé kravky :potlesk:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama