Ztráta práce v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 10:04
Ztráta práce v těhotenství

Zdravím, šéf se domakl, že jsem těhotná a od nového roku mi odmítl prodloužit smlouvu.

Jsem teď nyní bez práce a rodit mám až začátkem srpna.

Pokud bych zůstala na UP, budu bez rodičaku, že?
Stalo se mi toto poprvé, od střední řádně pracuji, nikdy jsem na UP nebyla…

Co byste dělali v mé kůži?

Reakce:
Kikulele
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 04.01.19 10:07

Na rodicak má nárok každý. Na PPM musí byt odpracováno.

vertunka
Závislačka 4815 příspěvků 04.01.19 10:16

Jo to je riziko smluv na dobu určitou :roll:. Na rodicak narok mít budeš, to mají všechny.

paandatko
Ukecaná baba ;) 1208 příspěvků 2 inzeráty 04.01.19 10:18

A nevlezes se do te ochranne lhuty 180 dni pred nastupem na MD?

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 7 inzerátů 04.01.19 10:21

Zalezi kdy mas termin porodu .. ale jestli na zacatku srpna,tak bys na pripadnou MD nastoupila na zacatku cervna a to by ses do te ochranne lhuty 180 mela vejit,spocitej si to a uvidis :kytka:

tumpach
Kelišová 6496 příspěvků 04.01.19 10:21
@paandatko píše:
A nevlezes se do te ochranne lhuty 180 dni pred nastupem na MD?

editace, blbec, ono vlastně se nastupuje dva měsíce před porodem :), tak nevlezeš se do ní, pokud jo, bude to o chlup, ale i to se počítá :palec:. Zkus to řádně propočítat :). Jinak jak si sama zjistila, to je to riziko smluv na dobu určitou, že tě může vyhodit, když ti skončí smlouva.

histep
Závislačka 4054 příspěvků 04.01.19 10:48

Pokud ti odmítl prodloužit smlouvu od 1.1.2019 a pracovní poměr skončil 31.12.2018, šlo o běžný pracovní poměr a trval více než těch 180 dní, pak ochranná lhůta pro nástup na PPM trvá do 30.6.2019, rodit máš začátkem srpna, nástup na PPM 8 týdnu před termínem porodu vychází na začátek června, to by ses vejít měla.

Verkula
Nováček 1 příspěvek 04.01.19 11:07

Mě taky končí pracovní smlouva v březnu, rodit mám v červenci, tak jsem zvědavá, jak to dopadne, ale prodlouží asi těžko. :roll:

RezavaKocka95
Nováček 2 příspěvky 04.01.19 11:27

@histep
Děkuji,
vnukla jste mi naději.
V pondělí jdu na screening, podle toho, v jakém jsem realně týdnu, to půjde dopočítat, že?

A kdyby to nevyšlo jen o pár dní, stačí např. odpracovat jeden měsíc na HPP? :)

Díky.

histep
Závislačka 4054 příspěvků 04.01.19 11:31

@histep
Děkuji,
vnukla jste mi naději.
V pondělí jdu na screening, podle toho, v jakém jsem realně týdnu, to půjde dopočítat, že?

Díky.

Na screeningu by ti měli říct definitivní termín porodu, od toho odečti 8 týdnů a pokud to bude před 30.6., tak jsi v pohodě.

Pokud ne, tak ten odpracovaný měsíc by musel být až těsně před nástupem na PPM. Ochranná lhůta pro PPM trvá max 180 dní, ale pokud poslední zaměstnání bylo kratší než těch 180 dní, tak ta ochranná lhůta trvá jen stejný čas jako to zaměstnání.
A pro nárok na PPM musíš být v den nástupu buď zaměstnaná, nebo v ochranné lhůtě.

Lendeš
Kelišová 5739 příspěvků 04.01.19 13:08
@RezavaKocka95 píše:
@histep
Děkuji,
vnukla jste mi naději.

Díky.

Pokud by to nevyšlo, tak stačí ten měsíc (respektive tu potřebnou dobu) odpracovat kdykoliv, ne jak píše @histep až před porodem. Ochranná lhůta z tohoto zaměstnání by se přerušila nástupem do nového a po konci nového by běžela nevyčerpaná ochranná lhůta + ochranná lhůta z nového zaměstnání do max. 180 dní. Takže nejlépe si v takovém případě něco sehnat dokud to těhotenství nepůjde tak vidět. Ale počítej s tím, že výše PPM se pak počítá jen z posledního zaměstnání.

histep
Závislačka 4054 příspěvků 04.01.19 13:43

@Lendeš Aha, až teď čtu ten odstavec, že pro PPM nástup do nového zaměstnání neukončuje ochrannou lhůtu z toho předchozího.

RezavaKocka95
Nováček 2 příspěvky 04.01.19 17:24

A musím na HPP? Nebo by stačila dohoda a vydělat si nad 10 000?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Tohle ze mě udělal rozvod! Houslista Svěcený o nemoci a drastickém zhubnutí

Drasticky zhubl, poslední dobou tráví většinu času na nemocničním lůžku, a... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >