Zubní protéza na jeden zub

Anonymní
23.5.20 13:13

Zubní proteza 1 zub

Ahoj prosím anonym kvůli svagrove.. Je mi 25 let, jsem po jednom těhotenství, a ted jsem znovu těhotná. Chtěla bych vědět názor na zubní protezu typu jednoho zubu na drátku. Mám jeden mléčný zub, který kdyby se vytrhl tak by šla vidět díra ponem je na viditelným místě.. Zubař mi už kolikrát říkal, zub vytrhnout a dát implantát. Jelikož jsem na mateřské, tak prostě na něj teď mít nebudu, navíc nevěřím že by mi v puse držel kvůli dasnum.. Koukala jsem že by se dal dát zub na drátku.. Jde ten dratek hodně vidět? Dá se na to zvyknout? Cena? Je ten zub hodně jiný než ostatní zuby? Můstek by byl prý škoda ho udělat, a zub už mi nikdo opravovat nechce.. Zub mě nebolí, ale cítím ho v noci, a hlavně dasno nadnim.. Bojím se že až začne bolest fest, že bude muset ven. Ale právě nevím jestli se to dá řešit v těhotenství :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
95
23.5.20 15:57

Je mi 26 a s protézou bych se v žádném případě nesmířila. Být tebou tak už dávno šetřím na implantát, když tě zubař opakovaně upozorňuje, že je to potřeba řešit. S protézou budeš mít na čtverce a šestce u dásně drátek, vidět to půjde. Možná by šla protézka udělat z deflexu, to by spony (drátky) byly v barvě dásně a bylo by to míň viditelné. Co máš s dásněmi, že si myslíš, že by implantát dát nešel? Objednej se alespoň na konzultaci k implantologovi, ať víš jestli je implantát pro tebe reálný až bude více financí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2762
24.5.20 01:12

Měla to moje babička. Ve sklenicce, nasazovala si to jen když někam šla nebo měla přijít návštěva. :mrgreen: Jako upřímně, pokud ti to nikdo nebude zkoumat z blízka, asi si toho nevšimne, pořád je to méně viditelné než díra v puse. Ale v 25 bych to teda nechtěla. Možná jako naprosto krajni nouzové řešení, než bych nasetrila na ten implantát. Ale na ten bych si teda nasetrila, i kdybych měla po nocich doplňovat zboží v marketech. Za ten vyndavaci zub bych se styděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.20 08:33

Měla jsem vyndávaci zub vepředu a bylo to strašně vidět. Hrozně jsem se styděla. A doma jsem ho nenosila, protože mi to vadilo. Mám implantát. Nevim, jak dlouho to můžeš nosit. Časem ustupuje kost, která je pro implantát potřeba. Tak si to radsi zjisti. Mně kost doplňovali. Je to další zákrok a dalsi peníze.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat