Zuby nebo viróza?

Anonymní
3.12.19 10:01

Zuby nebo viroza?

Ahoj, máte někdo podobnou zkusenost? Dcera 2 roky včera v noci měla horečku, teploměr ukazoval 39,5! Jenže je to ten bezdotykovy tak to beru trošku s rezervou. Každopádně ráno opět 39. Teď úplně ridka stolice, včera byla 5×! ale stolice byla tuhá. Ma úplně červená víčka a rude fleky pod očima. Tak mě napadlo jestli to nemůžou být zuby? Chybí ji už jen dvě přední trojky. Nikdy se zubama problém nemela tak nevím jestli to může být k tomu nebo viroza. K lekari je asi brzo že? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14890
3.12.19 10:07
@Anonymní píše:
Ahoj, máte někdo podobnou zkusenost? Dcera 2 roky včera v noci měla horečku, teploměr ukazoval 39,5! Jenže je to ten bezdotykovy tak to beru trošku s rezervou. Každopádně ráno opět 39. Teď úplně ridka stolice, včera byla 5×! ale stolice byla tuhá. Ma úplně červená víčka a rude fleky pod očima. Tak mě napadlo jestli to nemůžou být zuby? Chybí ji už jen dvě přední trojky. Nikdy se zubama problém nemela tak nevím jestli to může být k tomu nebo viroza. K lekari je asi brzo že? Děkuji.

Viróza, chřipka,..no pokud má 39 tak nevím na co čekáš…padila bych k lékaři, především, když je maličká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11316
3.12.19 10:16

@Malike Jsou ji dva roky, uz to neni zadne miminko, s horeckou opravdu neni nutne hned litat k lekari. ;)

Zakladatelko, jde ji teplota aspon trochu srazit? Jak se citi? Pokud by mela cervene tvare nebo exantem, muze to byt spala. Viroza je ale nejpravdepodobnejsi varianta. Doprej ji klid, tekutiny, dobre stravitelne jidlo. Ja chodim k dr. pri exantemu (u nas to byva spala) nebo kdyz horecky neklesnou ani po 3 dnech. To se nam stalo snad dvakrat, ze byla viroza delsi nez 3 dny. Pak teta chodime na ORL s usima, ale to bys asi poznala. Cervene oci muze mit k horecce. :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.19 11:10
@Hobitka píše:
@Malike Jsou ji dva roky, uz to neni zadne miminko, s horeckou opravdu neni nutne hned litat k lekari. ;)Zakladatelko, jde ji teplota aspon trochu srazit? Jak se citi? Pokud by mela cervene tvare nebo exantem, muze to byt spala. Viroza je ale nejpravdepodobnejsi varianta. Doprej ji klid, tekutiny, dobre stravitelne jidlo. Ja chodim k dr. pri exantemu (u nas to byva spala) nebo kdyz horecky neklesnou ani po 3 dnech. To se nam stalo snad dvakrat, ze byla viroza delsi nez 3 dny. Pak teta chodime na ORL s usima, ale to bys asi poznala. Cervene oci muze mit k horecce. :hug: :hug: :hug:

Srazit jakžtakž jde, ted je jí líp jak zabraly léky, hraje si ale pořád kolem 37,5. Na spalu je očkovaná tak snad ne :oops: mě děsí ty červené oči vypadá to fakt děsně, jak kdybych ji dala pěstí :oops: :D děkuji za radu, k lekari půjdu kdyžtak zítra pokud horečka nezmizí.

• Citovat
  • Nahlásit
14890
3.12.19 11:38
@Hobitka píše:
@Malike Jsou ji dva roky, uz to neni zadne miminko, s horeckou opravdu neni nutne hned litat k lekari. ;)Zakladatelko, jde ji teplota aspon trochu srazit? Jak se citi? Pokud by mela cervene tvare nebo exantem, muze to byt spala. Viroza je ale nejpravdepodobnejsi varianta. Doprej ji klid, tekutiny, dobre stravitelne jidlo. Ja chodim k dr. pri exantemu (u nas to byva spala) nebo kdyz horecky neklesnou ani po 3 dnech. To se nam stalo snad dvakrat, ze byla viroza delsi nez 3 dny. Pak teta chodime na ORL s usima, ale to bys asi poznala. Cervene oci muze mit k horecce. :hug: :hug: :hug:

Psala jsem maličká..ne miminko.
A pokud by měl syn 39 a víc..tak i když mu je 6 let, k lékaři bych šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11316
3.12.19 11:44

Ockovana na spalu :think:? To spis myslis spalnicky, ne? Spala je streptokokove onemocneni, alternativa anginy s trochu jinymi priznaky. 37.5 po lecich je krasne, to je jen zvysena. Kdyz to klesne i jen na 38.5, tak je to dobre. Kluk je horeckovy typ, to jsem rada, kdyz ho udrzim leky aspon pod 40. Kontroluj ty oci, zda neboli. To bude dobry. :hug: Kdyz jsem mela poprve nemocne prvni dite, taky jsem byla vyjevena, lety praxe se tremi neustale nemocnymi detmi jsem se vypracovala do stadia, ze nad 39 pokrcim rameny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11316
3.12.19 11:55

@Malike V pohode. Ja jsem vyckavaci typ. Pokud nevypada dite fakt na umreni, tak ja cekam. Pokud k tomu nebude nejaka jasna indikace (cepy na mandlich, exantem,…), zaver stejne bude „nejaka viroza“ a doporuceni klidovy rezim a srazet teplotu. A za dalsi den, dva se pujde k Dr. znovu. Takze ja kdyz uz jdu, tak 3. nebo 4. den horecky - podle situace. No, vetsinou nejdu, protoze ke konci 3. dne horecky najednou fuc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.19 12:05
@Hobitka píše:
Ockovana na spalu :think:? To spis myslis spalnicky, ne? Spala je streptokokove onemocneni, alternativa anginy s trochu jinymi priznaky. 37.5 po lecich je krasne, to je jen zvysena. Kdyz to klesne i jen na 38.5, tak je to dobre. Kluk je horeckovy typ, to jsem rada, kdyz ho udrzim leky aspon pod 40. Kontroluj ty oci, zda neboli. To bude dobry. :hug: Kdyz jsem mela poprve nemocne prvni dite, taky jsem byla vyjevena, lety praxe se tremi neustale nemocnymi detmi jsem se vypracovala do stadia, ze nad 39 pokrcim rameny…

Jasně spalnicky, omlouvám se. :oops: tak děkuji snad to nebude nic hrozneho. Dcera měla nejvíc 38 tak mě vyděsilo že to v noci vystoupalo skoro na 40 :? Oči sem namazala a ani se ne škrábe nebo něco. Děkuji ;)
PS: dr. by nás nejspíš právě poslala domu srazet teplotu a klid tak sem to nechtěl hned hrotit

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat