Zvětšená slezina

896
26.1.07 08:04

Zvětšená slezina

čau vševědky,mám dotaz-nemáte některá zkušenost u dětí se zvětšenou slezinou?Máme jít na ultrazvuk,protože se Vojtíkovi neustále zvětšuje slezina-ale kvůli nemoci se vyšetření pořád odkládá.Jsem trochu nervozní,protože vůbec netuším,co by to případně pro nás mohlo znamenat.
Předem díky za odpovědi.
Jitka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymni
26.1.07 15:16

zvětšená slezina

Ahojky,já nevím,bohužel ti nepomuhu,ale dělali mu krevní obraz?

Pa Petra

• Citovat
  • Nahlásit
896
26.1.07 19:22

čau Peťko,
dělali nám odběry a výsledky se dozvíme v úterý.Tak asi budu muset být trpělivá.Já jen,že na emimču se ví snad všechno…vůbec netuším,co to jako znamená,když se zvětšuje.
ale díky,Jitka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
30.1.07 21:05

zvětšená slezina

Ahojky,

tak jak jste dopadli?Je malý O.K.?

Pa Patra

• Citovat
  • Nahlásit
Gabika
30.1.07 21:21

Ahoj,

zvacsenu slezinu mala ako dieta udajne aj moja sestra (ma teraz 32 rokov). Myslim, ze v tej dobe sa s tym nerobilo nic, normalne zije doteraz, ani o tom nevie… Hlavne sa nicoho neboj, asi ide len o to, ze za tych 32 rokov pokrocila diagnosticka technika, tak to teraz radi lekari vyuzivaju… :lol:

Gabika

• Citovat
  • Nahlásit
896
31.1.07 08:29

čau,díky za zájem.Tak jsem si zvědavka našla na netu informace o zvětšené slezině-je to příznak zhruba 30nemocí,někdy to nemusí být příznak žádné-ale co mě vyděsilo:je to jeden z hlavních příznaků leukémie,na kterou umřela manželova sestra,když byla malá.
Tak jsem se včera vyklepaná zeptala doktorky,a ona mi řekla,že na to měla podezření taky,a tak se jí dost ulevilo,když viděla výsledky krve.Že žádnou poruchu krve nemá,ale příští týden jdeme na ultrazvuk stejně,musíme vypátrat,proč a nač.
Jenže zas mám Vojtík virozu,i jeho sestřička,tak jsme opět zavřený doma a bojujem s horečkama a kašlem.Achjo.
Tak se mějte a kdyžtak pak písnu,jak dopadl ultrazvuk.
Jitka a nemocníčci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
5.2.07 22:03

Slezina

Jako 6 leté mi také diagnostikovali zvětšenou slezinu, dokonce mi snad dělali biopsii jater - pamatuju si na to jen matně, nicméně na důvod nikdy nepřišli, i když mě na preventivních prohlídkách dál sledovali…teď je mi skoro 29 a potíže nemám žádné (a nikdy jsem neměla ani se s tím neléčila)......

Vendy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1685
7.2.07 21:47

Ahoj Jity, může mít zvětšenou slezinu pokud v poslední době prodělal častěji nějakou virozu. (aspon tak to říkala paní doktorka kamarádce, co její dcerka ji měla také zvětšenou). Pro jistotu bych ale malého nechala vyšetřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
896
8.2.07 06:56

Ahoj Danuš,tak přesně tohle nám řekl doktor včera na vyšetření-byli jsme na ultrazvuku:že ji má sice víc zvětšenou než bývá normál,ale pokud byl poslední dobou nemocný,tak je to z toho.A to byl-marodíme snad měsíc v kuse.Má se to sledovat,ale jinak ty katastrofický scénáře naštěstí nedopadly.
Jsem hrozně ráda,člověk si najednou silně uvědomí,co je vlastně nejdůležitější.
Díky za podporu.jitka a človíčci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
16.2.07 22:01

Dobrý den,

našla jsem zde tuto diskusi až nyní, a tak doufám, že si snad ještě můj příspěvek přečtete. Zkuste, prosím, kontaktovat lékaře a požádat ho o jaterní testy. Já měla zvětšenou slezinu několik měsíců. Nikdo nevěděl proč. Prostě se jen zvětšovala a zvětšovala a nic se jinak nedělo. Pak to přešlo. Za čas lékaři zjistili, že jsem prodělala - přechodila - infekční mononukleosu. Jedním z projevů mononukleosy je zvětšování sleziny. Musím říct, že mne tenkrát opravdu polilo horko. Lékaři vše sledovali, nečinně přihlíželi a nevěděli, co se děje. Kdyby si tělo nepomohlo samo …
V nejhorším případě může dojít až k roztržení sleziny. Také mi tenkrát tvrdili, že to je jen od virosy. Podotýkám, že se to stalo před zhruba deseti lety, ale raději zkuste poprosit lékaře, aby vyšetřil Vaše děcko na mononukleosu. Za zbytečné vyšetření nic nedáte.
Omlouvám se, jestli jsem Vás vyděsila, ale zkušenosti jsou od toho, abychom si je předávali.

Eva

• Citovat
  • Nahlásit
28414
16.2.07 22:45

Ahoj, také jsem prodělala infekční mononukleozu, měla jsem zvětšená i játra. Projevuje se především jako viroza (angina, chřipka), často s vyššími teplotami. Je to svinstvo…
Myslím, že ale Jituščinýmu Vojtíkovi dělali i jaterky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
tyna17
19.11.12 19:42

Ahoj, Chtěla bych se zeptat na pár otázek o se týče tohoto tématu. Je mi teprve 17 let a mám už delší dobu bolesti v levém podžebří…je to bodavá a občas tupá bolest
posleních pár dní se mi to zhoršuje a bolý to čím dal víc. Občas mě to bodne i pod pravé žebro…c okolí toho levého žebra to mám..nateklý a tvrdý. A na dotek mě to bolý. proím porate mi co by to mohlo být Předem Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
7279
23.4.16 16:53

Bolesti v levem podzebri - slezina?

Omluva blbe vlozeno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
639
7.4.17 15:15

Dobrý den, ráda bych se zeptala. Syn 4,5 roku má zvětšenou slezinu (cca o 2,5 cm). Před měsícem a půl jsme byli v nemocnici, protože měl febrilní křeče a chřipku A. Tam se zjistilo, že ji má zvětšenou. Měl snížené krvinky a destičky. Po měsíci jsme byli na kontrole a slezina je stále zvětšená. Nevíte někdo kdy by se měla slezina zmenšovat? Má stále zvýšenou teploty kolem 37,2, ale už mi připadá, že je to snad jeho stálá teplota. Do školky raději nechodí, aby nedošlo k natržení sleziny. Máte prosím někdo zkušenost? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20826
7.4.17 16:22

@market.km A jaterky má v pořádku? Neprodělal třeba mononukleozu? Já ji jako malá měla právě si pamatuju jen to, že mě doktor léčil na chřipku a já pořád byla utahaná a nelepšilo se to, tak mě poslal do nemocnice a tam přišli na to, že mám mononukleozu, měla jsem zvětšenou slezinu o téměř pět cm (a játra myslím taky, byla jsem malá, moc si to nepamatuji).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat