Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
ahoj, chci se zeptat jestli to některá z vás měla nebo ma. Prý mám cvičit kočičí hřbet a spát na břiše, ze se to samo srovná. Kdyz ne tak by to musel srovnat doktor i kdyz si neumím představit jak. Děkuju za rady a příspěvky.
Měla, ležela jsem na břiše dokud to šlo (3-4 měsíce?), s rostoucím břichem se to srovnalo a žádná komplikace se nekonala…
já měla zakloněnou dělohu dozadu a bylo mi doporučeno spát na břiše,a do 16 tt se to srovnalo a to jsem toho na břiše moc neodležela
Ona by se měla tíhou mimča sama překlopit…
Také jsem měla zakloněnou dělohu, ale nic jsem s tim moc nedělala a samo se to napravilo.
Také mám zakloněnou dělohu, srovnalo se to cca v 16tt, také mi dr. doporučoval kočičí hřbet a spát na břiše. Po šestinedělí jsem ji měla opět zpátky zakloněnou (retroverze nebo jak se tomu říká). Prý to akorát často souvisí s bolestivou menstruací a může déle trvat snažení o otěhotnění, jinak v těhu dobrý.
JAk už psaly holky,spát na břiše,převrátí se tíhou mimink v těhu
jo, jo, asi do 17. tt. Spala jsem na břiše, ale myslím, že se narovnala sama. A teď ji mám zase… občas není nic vidět na UTZ, takže se musí vaginálně, jinak to ničemu nevadí. S tím snažením nás taky strašili, že je to horší, ale to neposoudím, nevím, jak by to šlo, kdyby byla „normálně“. ![]()
Já mám taky dozadu, prevratila se sama a strašně to tehdy zabolelo. Jinak se snazenim me taky strasili,ale povedlo se hned napoprve
Já mám taky zakloněnou, v těhotenství mi nebylo doporučeno nic, sama se srovnala s růstem mimča. Žádný problém jsem neměla, to doktoří srovnávání si nějak ani nedovedu představit. Ale spaní na břiše bych si užila, dokud to jde.
Taky mám zakloněnou dělohu a dokonce víc než obvykle podle lednového UTZ. Otěhotněla jsem bez problémů. Těhotenství oboje probíhalo na jedničku, nikdo mi nic neříkal, jak mám spát, děloha se sama přizpůsobila miminku a rodila jsem normálně u obou kluků. Hodně štěstí, ať je mimčo zdravé a prospívá a ty si to užívej a netrap se zakloněnou dělohou. V těhu mě toto vůbec nedeprimovalo, spíš, zda je mimčo zdravé a jaký bude porod, to mě strašilo asi nejvíc a to u obou těhu:oops:
Ahoj já mám prý taky zakloněnou dělohu říkal mi to dr při ultrazvuku kdy potvrzoval těhotensvtí.nic jsem stím nedělala ani mi k tomu nic neřekl a srovnalo se to samo někdy kolem 14týdne ![]()
Dnes mi doktorka taky radila spát na břiše kvůli zakloněné děloze. Takže díky za diskuzi, mě také pomohla.
hm tak to mě nic nedoporučovali, dr.by se ani nezmínila, kdybych se neptala…prý to má tak třetina žen a během těhu se to samo srovná, až děloha vykoukne z pánve…ale „museli“ jsme dvakrát na utz v rámci NT screeningu, nešel pořádně udělat, dokud nebyla děloha z pánve (pak už se dítko dalo postrčit z venku a otočilo se, do té doby nee)
Ahoj, já to mám stejně a jediné co mi u minulého těhotenství doktor řekl a u současného doktorka, že mám spát na břiše. U minulého to pomohlo, takže nepředpokládám nějaké další zásahy.