Reklama

Zvracení 9měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Laura77
Stálice 72 příspěvků 05.04.10 13:00
Zvracení 9 měsíčního miminka

Ahoj. Náš 9 měsíční chlapeček se před dvěma dny v noci pozvracel, teplotu neměl. Vypadá spokojeně, ale od té doby odmítá příkrmy - sní pár lžiček ovoce, zeleniny i mléčné kaše. Kojení neodmítá, takže se snažím pořád kojit, ale to mu nemůže stačit. Bojujeme s přibíráním na váze, ted, když se konečně rozjedl a pěkně přibral, tak mám pocit, že je to zase pryč. K tomu i hodně kaká, takže se bojím, aby na váze neubral. Asi má podrážděný žaludek, nevím. Co jste v takové situaci dělaly, co mu dávat jíst, aby se zase pěkně rozjedl? Děkuji moc.

Přečtěte si článek: Příčiny zvracení kojenců a co na něj pomáhá

Reklama

Reakce:

laducha
Generální žvanilka 21575 příspěvků 05.04.10 13:18

Ahoj, mohl by mít toho jednodenního bacila, malá taky zvracela a měla průjem, trvalo to den a něco a asi 14 dní moc nechtěla jíst. Jen jsem kojila, aby měla tekutiny.Měla jsem to taky a ani já jsem neměla na jídlo ani pomyšlení, žaludek mě ještě pěkně dlouho pobolíval.
Teď už je Vikča stejný jedlík, jako byla předtím :wink:
Ať je brzy líp…

nozu
Extra třída :D 11575 příspěvků 05.04.10 16:21

teď strašně řádí střevní chřipky, které se projevují průjmy nebo zvracením. pokud nechce jíst, tak bych ho nenutila a spíš zkusila dietnější stravu. rýži, neslazené nemléčné kaše, kukuřičné křupky, případně rohlík nebo piškoty. ty by v 9 měsících už teoreticky mohl…

j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 05.04.10 19:08
zvracení

tak to bych raději šla k dr.
je teď toho hrozně moc, jakých si střevních potvor.. :think:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 06.04.10 13:00

Taky jsem si tím teď prošli, důležité je aby pil, jíst moc nemusí. TAkže pokud kojíš koj a nabízej dietní jídla - banán, rýži, brambor s mrkví, nemléčné kaše no cokoliv co ti sní. Plus třeba vodu, čaj. Malá měla třeba k snídani brambor s mrkví - nic jiného nechtěla, k večeři banán a kousek rohlíku, za dva dny už byla v pořádku a jí zase normálně.

POkud nemá teplotu a pije tak bych k dr. nechodila stejně ti nic jiného neporadí. Pokud by to trvalo víc jak tři dny bez zlepšení tak pak bych šla. :wink:

Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 01.04.12 18:08

Ahoj, poradíte někdo, co k večeři 9ti měsíčnímu prckovi?Asi od tří hodin zvracel- oběd i svačinu, měl i prujem. Teď jsem mu dala MM, ale z mého MM se určitě nenavečeří. A někde jsem slyšela, že při prujmech a zvracení by se mělo omezit mlíko a mléčné výrobky. Byla by šetrnější třeba nemléčná kaše a dokojit? :think: (běžně dáváme na noc um) Ta kaše možná bude i lepší, že je hustší, ale zase se stejně naředí MM. :think:

Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 01.04.12 18:47

Tak nic. Dostal bezmléčnou kaši a šla hned ven :,( asi pujde spát bez jídla a dyžtak ho pak nakojím

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >