Zvracení 9měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Laura77
Stálice 72 příspěvků 05.04.10 13:00
Zvracení 9 měsíčního miminka

Ahoj. Náš 9 měsíční chlapeček se před dvěma dny v noci pozvracel, teplotu neměl. Vypadá spokojeně, ale od té doby odmítá příkrmy - sní pár lžiček ovoce, zeleniny i mléčné kaše. Kojení neodmítá, takže se snažím pořád kojit, ale to mu nemůže stačit. Bojujeme s přibíráním na váze, ted, když se konečně rozjedl a pěkně přibral, tak mám pocit, že je to zase pryč. K tomu i hodně kaká, takže se bojím, aby na váze neubral. Asi má podrážděný žaludek, nevím. Co jste v takové situaci dělaly, co mu dávat jíst, aby se zase pěkně rozjedl? Děkuji moc.

Přečtěte si článek: Příčiny zvracení kojenců a co na něj pomáhá

Reakce:
laducha
Generální žvanilka 21767 příspěvků 05.04.10 13:18

Ahoj, mohl by mít toho jednodenního bacila, malá taky zvracela a měla průjem, trvalo to den a něco a asi 14 dní moc nechtěla jíst. Jen jsem kojila, aby měla tekutiny.Měla jsem to taky a ani já jsem neměla na jídlo ani pomyšlení, žaludek mě ještě pěkně dlouho pobolíval.
Teď už je Vikča stejný jedlík, jako byla předtím :wink:
Ať je brzy líp…

nozu
Extra třída :D 11758 příspěvků 05.04.10 16:21

teď strašně řádí střevní chřipky, které se projevují průjmy nebo zvracením. pokud nechce jíst, tak bych ho nenutila a spíš zkusila dietnější stravu. rýži, neslazené nemléčné kaše, kukuřičné křupky, případně rohlík nebo piškoty. ty by v 9 měsících už teoreticky mohl…

j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 05.04.10 19:08
zvracení

tak to bych raději šla k dr.
je teď toho hrozně moc, jakých si střevních potvor.. :think:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 06.04.10 13:00

Taky jsem si tím teď prošli, důležité je aby pil, jíst moc nemusí. TAkže pokud kojíš koj a nabízej dietní jídla - banán, rýži, brambor s mrkví, nemléčné kaše no cokoliv co ti sní. Plus třeba vodu, čaj. Malá měla třeba k snídani brambor s mrkví - nic jiného nechtěla, k večeři banán a kousek rohlíku, za dva dny už byla v pořádku a jí zase normálně.

POkud nemá teplotu a pije tak bych k dr. nechodila stejně ti nic jiného neporadí. Pokud by to trvalo víc jak tři dny bez zlepšení tak pak bych šla. :wink:

Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 01.04.12 18:08

Ahoj, poradíte někdo, co k večeři 9ti měsíčnímu prckovi?Asi od tří hodin zvracel- oběd i svačinu, měl i prujem. Teď jsem mu dala MM, ale z mého MM se určitě nenavečeří. A někde jsem slyšela, že při prujmech a zvracení by se mělo omezit mlíko a mléčné výrobky. Byla by šetrnější třeba nemléčná kaše a dokojit? :think: (běžně dáváme na noc um) Ta kaše možná bude i lepší, že je hustší, ale zase se stejně naředí MM. :think:

Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 01.04.12 18:47

Tak nic. Dostal bezmléčnou kaši a šla hned ven :,( asi pujde spát bez jídla a dyžtak ho pak nakojím

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >