Reklama

Jak trénovat pasení koníčků

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bubulina
Ukecaná baba ;) 1697 příspěvků 01.04.10 09:03
Paseni konicku

Procetla jsem starsi diskuze, ale nenasla jsem tam tak uplne odpovedi na me otazky. Kolikrat denne jste sve deti davali na brisko a na jak dlouho, aby cvicili paseni? a jak ma mit pri paseni nozicky? natahle, nebo skrcene podel tela? malemu to na podlozce zatim moc nejde, po chvili se zacne zlobit a brecet. kdyz ho mam ale na svem brise jeho briskem, tak hlavicku udrzi i nekolik vterin..

Přečtěte si článek: Pasení koníčků podporujte každý den

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.10 09:34

Několikrát denně (5×), později častěji. Do té doby, než začal brečet- jen na nadávání jsem nereagovala. Hlavu zvedal od začátku. Nožičky nejdři pod sebou, ale brzy je natahpval.

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 01.04.10 10:03

bubulino, a kolik mu je?

Jinak my to nějak pravidelně nedávali… Starší odmítal být na bříšku sebekratší dobu až do doby než se naučil lízt a mladšímu to zas už od narození absolutně nevadí… Od doby co se naučil přetáčet je na něm skoro nonstop.

Paf2009
Povídálka 43 příspěvků 01.04.10 10:19

Ahojky, naše malá je od narození lenoch a polohu na bříšku nenáviděla, takže jsem jí na bříško dávala jen příležitostně, třeba kvůli focení :-) Od té doby, co se začala přetáčet (podle příruček samozřejmě pozdě) je na bříšku častěji, ale ležet na zádech ji pořád baví nejvíc :-D

bubulina
Ukecaná baba ;) 1697 příspěvků 01.04.10 10:39

Hanule, budou mu za tyden dva mesice.. ja vim, ze jeste mame cas, ale je potreba to cvicit, jen nevim, jak presne na to…

bedru
Kelišová 5597 příspěvků 01.04.10 10:40

naše terez na bříšku nechtěla být vůbec, hrozně se u toho vztekala, tak byla minimálně, až později na rehabkách mi sestřička říkala, že následující pohyb se odvíjí od počátečních pasení koníčků, tím, že se tomu bránila už od mala, tak nezapojovala ty správné svaly a pak měla problémy s osttními následujícími pohyby, byla většinou prohlá jak luk, proto mi do 11m jen válela sudy, až jsme začali cvičit, tak jsme ji jakoby učili používat ty správné svaly, chodit začala v 18m, ale to už dohnala vše potřebné. proto bych na bříško dávala několikrát denně, i když se dítěti nechce, třeba jen na chvíli, ale častěji. já rozhodně u druhého dítěte si na to budu dávat pozor, s terez jsme rehabku zbytečně odkládali, až v 11m byla pohybově jako půlroční dítě, odkládali jsme to, že to dožene, ale sama nedožene
jsem se teda nějak rozepsala :oops:

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 01.04.10 10:45

Bedru, každý dítě je jiný… Kuba se tomu bránil a touhle dobou už lezl po 4, seděl. Dáda má pasení rád a zatím se jen plazí a péruje na kolínkách. Kdybych ho chtěla posadit tak spadne jak hruška.

bedru
Kelišová 5597 příspěvků 01.04.10 10:53

jistě že je každé dítě jiné, a taky není pasení jako pasení, to naše holt bylo špatně už od začátku

BohunkaP
Extra třída :D 14935 příspěvků 01.04.10 12:48

Marečka dávám na bříško od narození několikrát denně, vždycky tak půl hodinky po každém krmení… ze začátku jen na pár minut, jak začal být unavený, šup na záda… Teď už tam vydrží docela dlouho, občas se tam i sám přetočí.

BohunkaP
Extra třída :D 14935 příspěvků 01.04.10 12:50

Jo a k nožičkám - jako novorozenečkovi jsem mu je skrčovala pod tělíčko, do širokých kyčlí… pak už je začal sám natahovat a od té doby ho nechávám, jak chce sám.

j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 01.04.10 13:01
zádíčka

já jsem toníka učila pást koníčky, jako by na mě, chvilku na podložce, chvilku na mě…tak pomaličku a dobré je cvičení na balóně, chytneš ho za zadní nožičky a hlavičku necháváš na balóně, tak aby pěkně zabírali zádové svaly a krční…
ale máte čas, tak jak si hrajete, tak bych ho dávala na bříško, některé miminka, když už nemůžou, lehnou si a hlavičku vytočí a odpočívají,…my jsme řvali…
ale nám to šlo brzy a pěkně…aspoň něco
fotka je ze 4tého měsíce…
jo a známé na to prděly úplně, protože měli „blinkací“ miminka a všechno to dohnali krásně…

Ischtar
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 01.04.10 15:18

My jsme cvičili při každém přebalování dokud nebrečela a mimo to hlavně na rehabilitačním míči - tom velkém. Na něm se to naučila krátce po 2. měsíci. Jinak je dobré podržet ručičky aby se mu nerozjížděly a přitlačit zadeček k zemi. Nesmí se prohýbat v zádech

matka představená
Kecalka 146 příspěvků 01.04.10 17:44

Prckovi je právě 11 týndů a na bříšku je furt hrozně línej … vzteká se, „reje“ čumáčkem po podložce a nakonec se rozbrečí, vydrží max. pár minut a vlastně mu to pro to vztekání ani pořádně nejde - spíš se jen tak „houpe“ na bříšku, protože ručičky vůůůbec nezapojuje, áchjo :roll: . Zkouším mu dát nožky k bříšku doširoka (žabička), ale on je vzteky vykopne za sebe a propíná se v pase … Ale zkouším ho takhle dávat třeba 4× denně na chvilku, každej pokus dobrej.
Jinak ale na šíjový svaly má rád když „pase“ na mým břiše nebo když ho nosím na tygra, na letadlo, na míči nebo na mých kolenou (ležím na zádech, skrčím nohy jakoby nad sebe a položím ho bříškem na svoje holenní kosti, hlavička mu přesahuje přes moje kolena a kouká na mě zeshora), tyhle „cviky“ nám doporučují na mimitělocviku :-D … ale prostě to klasický pasení na podložce je pro něj peklo. Doufám teda, že ho to nepoznamená … lenocha.

culikata
Kecalka 381 příspěvků 02.04.10 00:31

Ja jsem maleho pokladala na brisko,cetla vse mozne jak jim pomoci,tzn.pre­krizit nozku,chytit rucku a sup,ale maleho to nebavilo,pak zacal sam valet sudy asi ve 4.mesici,pak zase prestal a na brisku vydrzi nejdele 10min.proste ho to neba,predtim jsme poctive cvicili,ale k nicemu to nevedlo,taky jsem z toho nestastna,ale proste kdyz ho to nebavi a vzteka se pak breci,tak to nema smysl,obcas chce sam a i popoleze,ale kdyz nema naladu,tak nic :nevim: ,jenze my uz mame pul roku,ja uz mam nachystanou zidlicku :mrgreen: zatim na prd.

Alicia
Kecalka 194 příspěvků 02.04.10 09:45

My nic nikdy necvičili.Ono to přijde.Malá začal pást krásné koníčky ve 3.měsících a od 2.měsíců se mi přetáčala ze zádíček na bříško. Každý prcek je jiný a nemá to cenu to nějak uspěchat.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >