Zábava pro 9timěsíční mimčo

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
fanča
Kecalka 249 příspěvků 29.03.10 11:07
zábava pro 9timěsíční mimčo

Ráda bych se zeptala, jak zabavujete vaše mimča. Naší bylo devět měsíců, tak bych uvítala nápady pro tento věk. Ráda bych do našeho repertoáru zařadila něco nového :lol:

Reakce:
wapik
Závislačka 4326 příspěvků 29.03.10 11:24

ahojky,

my jsme o pár týdnů napřed… :wink: Vytáhli jsme kostky z ikei a pak ještě vkládací. Taky kroužky na takové tyči, kyblíček no prostě už ho baví řešit různé úkoly. Taky hrozně rád bourá postavené kostičky a vede plastová láhev… :twisted: V podstatě se tedka zabaví už čímkoliv, hlavně nové podněty.

Taky už kouká na obrázky a prohlíží si knížky. Hrozně rád listuje katalogy… :lol: Ale musím dávat bacha, aby ho zároven i nesnědl… :wink:

Ještě co mě napadá jsou míče. Rád si je posílá a hází. Docela rychle pochopil princip hry.
Tak at se vám s malou pěkně hraje, už je s nima legrace.

zelvoon
Kecalka 384 příspěvků 29.03.10 11:42

Mám tedy skoro roční, ale už v těch devíti měsících jsme hodně houpali, zpívali, prohlíželi knížky, říkali básničky na zvířátka (i zvuky, co zvířátka vydávají), hodně používáme ty interaktivní hračky, co samy hrají.

Jinak výhodou u druhého je, že první starší dítě se stává samo zábavou pro to mladší. :mavam:

karolínka.sofinka
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 29.03.10 13:18

:think: :-D Ahojky, tak malá má teď 10 měsíců, hračky ji baví chvilku a momentálně u nás vede košíček s kolíčky na prádlo a taková krabice s kartičkami - to vždycky rozhází a dokáže si s tím vyhrát déle. Pak samozřejmě mobil - jednou jsem zapomněla zamknout klávesnici a zvládla natočit kousek videa a odeslat MMS bráchovi, tzn. musela otevřít i kryt foťáku na druhé straně, fakt nevím, jak se jí to povedlo

zelvoon
Kecalka 384 příspěvků 29.03.10 14:12

Tak malá od Karolínky je fakt šikovná, to si musím dávat pozor na mobil, aby pak neodeslala nějakou šílenost. :lol: Jinak jsem před chvíli vařila a uvědomila si, že vlastně taky dobrá zábava pro děti tohoto věku je kramaření v šuplíkách v kuchyni, otevírání dvířek apod., ale občas to stojí nějaký ten prstík. :cry: :mrgreen: No nic, aspoň mají školu života už od plenek :jazyk:

karolínka.sofinka
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 29.03.10 14:18

a ještě mě napadlo - poslední 3 dny jí baví 12 rolkové balení toaletního papíru, vždycky na něj vyleze a plácá sebou, jak kdyby plavala, šuplíky jsou taky super, ještě objevila žaluzie na balkonovkách a hlavně pořád všude leze a leze a co vůbec není v bezpečí - květináče. Ty musí vždy jít nahoru.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 29.03.10 15:47

kutálení míčků, naplněná malá petka - třískání, válení, tyč s kroužky, malé domino - pvc i dřevěné - rohází, vytahování cd ze stojánku, šuplíky, plazení se za čímkoli co nesmí, trhání novin a kapesníčků, přendavání dř. kostiček do misek na jídlo, držení se a popojíždění s točící židlí, kramaření ovladačů ze stolečku…
Jinak pokud zaslechne , že je v provozu tiskárna, kopírka, pračka, myčka či jiné spotřebiče - chce hrozně moc k tomu a mačkat čudlíky.
dále chodí s tatínkem do komory, koupelny a na wc - zhasnou a blbnou s baterkou.
A novinka - malá panenka asi 20 cm - nahaté miminko - zakoupeno po útocích na plaváni, kdy obtěžovala neustále vyučovací miminko paní instruktorky :mrgreen:

fanča
Kecalka 249 příspěvků 29.03.10 21:32

Díky za odpovědi. Hledám totiž něco nezávadného, co jsme nezkoušeli :think: Přijde mi totiž, že pořád děláme to samé dokola, ale je to asi jen takovej můj pocit, než problém…
Jinak u nás taky mobil, kolíčky, šuplíky, psí granule a vůbec neustálé nahánění obou psů a kočky, kteří teď nemají chvilkku klidu, protože za nima pořád kmitá.
Hračky jako takové jí moc neberou (bourání kostiček, kroužky na tyčce, ovce se zvukama) jinak spíš kouká, co kde doma vyšťourat :wink:

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 29.03.10 21:45

Taky bych hlasoval pro balóny všech velikostí. Kulaté předměty v tomto věku dost často zaujmou… Kdosi tady psal - myslím že to byla Alenka - o takzvaném „taštičkování“. Do nepoužívané kosmetické taštičky se dají schovat různé věci - zbytky zčásti poztrácených stavebnic, malé plastové krabičky, kávová lžička, pingpongový míček atd. atd. A malý „objevitel“ má co zkoumat…

Kakika
Neúnavná pisatelka 15006 příspěvků 29.03.10 21:52

u nás poslední dobou vede schovávat do plastové odměrky na mouku (nebo vodu apod.) rýžové křupky (koupeno bio obchůdku a fakt mu chutnají). Po jedné je vytahuje a baští. To je oblbovačka, abych se mohla sama najíst :lol: Kramaření hrnců a třískání pokličkama je taky zábava, jeho hračky ho moc neberou. Teď ale trénujeme házení balonků do kyblíčku a to ho celkem baví. (už se naučil balonek pustit do kyblíku a já přitom tleskám a jásám, takže se tomu krásně tlemí). Taky si hrajeme s natahovací myškou (hračka patřila kocourům :-P ), naučil se jí i sám natahovat. Prostě koumák, myslím, že v tomhle věku začínají hodně přemýšlet, jak co funguje (zničil mi všechny pojistky proti otevření dvířek apod :think: )

slunickop
Stálice 94 příspěvků 03.04.10 21:38

Tak mám ten stejný pocit jako Ty, že je to stále dokolečka, že mě to docela ubíjí, navíc, když je kolikrát ošklivo a máme být více doma než venku, je to staršně dlouhý a tak jsme ráda, že jsem si tady přečetla různé nápady, co vymýšlet..díky. No my jinak máme spoustu hraček, které občas schovám, aby byly zase nové, baví ho jezdit ( tedy já ho vozím po bytě) v tom plastovém boxu na hračky, to se mu líbí, pak spolu hrajeme na klávesy(on do toho tříská a děá DJ), ale strašně se mu to líbí, pak hrajeme spolu an kytaru, jenže to dlouho ne, protože chce chytat struny a nehraje to samozřejmě. Taky rádi chvilku pozorujeme našeho křečíka, apk začne mlátit do klece a chudák křeček raději zaleze. Taky má rád, když se schovávám pod deku a dělám bav, nebo říkám"kde je maminka". Taky se mnou rád sundavá prádlo a pak ho rozhazuje, sám si vytahuje knížky(ty už si prohlížíme od nějakých tří měsíců :lol: ). Rád by lezl po schodech..samoz­řejmě musím s ním, ale jde mu to úplěn perfektně, je rychlej jak pavouk. Taky skáčeme spolu an overbalu a říkáme básničky : „Hopsa hejsa hop a sko, skáčeme si celý rok, jaro,léto,podzim, zima..skákání je přeci prima.“ Pak má moc rád básničku: „Hlava, krk a ramena, bříško, záda, kolena..co na těle všechno máme, ted už jistě dobře známe“ U tý básničky mu sahám na ty části, který jmenuju a přitom ho ajkoby i lochtám, tak se směje. Básničky s ním dělám prakticky od narození a tuhle a ještě jednu si pamatuje a krásně na to reaguje.Máme jich doma spousty, kouoila jsem si knížku : 5íkadla pro nejmenší a je to od 6 týdnú do 5 let.No a to, že otevírá rád šuplíky, skříňky, vyhazuje to z nich, sahá do květináče( už se ale naučil, že nesmí), míchá hračky v misce a další jsou taky na denním pořádku. No vypadá to, že toho děláme hodně, to děláme..ale přeci je to pořád to samé…jo taky rád sahá na radiobudík a má rád, když hraje a čím ho poslední dobou zabavím, když se potřebuju najíst i já v klidu, tak jsou batoláci- znaková řeč pro batolata, je to DVD a moc hezky udělané, tak an to kouká jak přibitej a já se na tu chvilku alespon najím v klidu, někdy když nechce jíst zelen. příkrm, tak mu to taky pustím a nevnímá, že vlastně jí..tak ho totiž šálím, jinak to prská ven potvůrka moje… :roll:

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 05.04.10 14:10

to máš sluníčko pravdu - člověk toho dělá s malou hodně, ale vše trvá jen pár minut ( někdy sekund), ale musí s ní být x hodin, takže někdy už fakt nevím..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >