Lunguo u novorozenců - kdy zmizí?

fifionka
29.3.10 08:19

Lunguo - kdy zmizí?

Nemáte někdo zkušenost s lunguem (chloupečky) u novorozenců? Narodila se mi holčička v 36.tt a měla na sobě ještě lunguo (prenatální chloupečky, které ke konci normálního těhotenství zmizí), hlavně na ramínkách, čelíčku a stehýnkách. Jsou jí 2 měsíce a stále je má. Nevíte, do kdy to zmizí? Děkuji moc za vaše zkušenosti!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2901
29.3.10 08:36

Ahoj, mladší dcera taky chvíli po porodu (nevím, jak dlouho přesně) lanugo měla (dělala jsem si legraci, že má chlupatá záda po tátovi:))) Myslím, že kdyby něco nebylo v pořádku, pediatr by na to přišel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28414
29.3.10 10:02

Syn měl chlupatá záda, čelo a ouška docela dlouho, do 6ti týdnů podle mě určitě. A to byl v termínu :wink: Časem jí to zmizí :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14500
29.3.10 10:23

Radimek se narodil 37+5 a měl chlupatá ouška jako Hobit :) Taky jsem si říkala, že mu to asi zůstane, protože to dlouho nemizelo, ale najednou to bylo pryč. Neboj, ztratí se to :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10052
10.4.10 22:58

Naše Klárka mě po sobě černý chloupky, nejspíš po tatínkovy :lol: ještě ve 3 měsících:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
2.4.18 12:52

Ahoj holky mam podobny problem jako fifionka.Moje 4 mesicni dcera ma celkem vyrazne chlupate celo, ouska, to ma od narozeni a misto aby to opadalo tak to roste spolu s vlasy :( Ted se pridal dokonce cerny knirek pod nosem. Doktorka rikala ze to neni hormonalni problem ale ze muzeme mit arabske/jizanske predky. Nemate nekdo podobnou zkusenost, porad doufam v opadani :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9421
2.4.18 14:00

A doktorka to poznala jak? Na zaklade nejakych testu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
2.4.18 14:02

To prave ne, usoudila jen podle toho jak se na to koukla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20023
2.4.18 14:16

Synovi chlupy taky rostli normálně s vlasy opadávat to začalo až právě po čtvrtém měsíci :think: jinak asi požádej o hormonální rozbor a taky o štítnou žlázu i když tu snad dělají v porodnici a měla by být o. k.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1425
2.4.18 14:35

Syn se narodil s hlavou plnou tmavých dlouhých vlasů, chlupatým čelem i oušky. Chloupky z čela šly pryč skoro hned. Ouška drží :lol: je mu teď 7 týdnů…ale mi to nevadí rada ho po ouškách hladím. A vlasy taky drží jsou i pevné ne nějaké jemné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.4.19 08:23

@Dermabion tak obnovím konverzaci, vypadaly vám vlásky? Mé malé je teď 6 týdnů a má ty vlásky od narození taky husté, tmavé a pevné..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9316
15.4.19 08:28

@Esmeralda1998 našemu malému nevypadaly, ale normálně odrostly. Narodil se s tmavě hnědým hárem a kolem půl roku už byl blonďák s tmavým ombré na koncích :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15533
15.4.19 08:31

@Esmeralda1998 nevypadaly, jen časem z černé přešly na světle hnědou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3270
15.4.19 08:47

@Esmeralda1998 malé kolem 3m hodně vypadaly, měla i vzadu pěkné kolečko :lol: teď v 11m má už ale pěkně hustou hřívu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3868
15.4.19 09:26

Mám dvojčtata - synovi vypadaly, dceři (ta měla vlasů mnohem víc a tmavší) se postupně obnovily za světlé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama