Zvýšené riziko růstové restrikce

18
11.4.17 17:53

zvýšené riziko růstové restrikce

Dobrý den všem, dnes jsme byli na screeningu, jsem 12+5, miminko je plně v pořádku, ale dle hodnot krve a středního art. tlaku nám vyšlo zvýšené riziko růstové restrikce 1:177. Prý nijak závažné, ale přesto mi paní doktorka předepsala aspirin 100 mg každý den jednu tabletku do konce 36.týdne. Ale jelikož aspirin spadá do skupiny látek v těhotenství zakázaných, tak se mi do toho nechce. Nemáte s tím prosí někdo zkušenost, případně radu, čím by to mohlo být způsobeno a jak zkrátka dále postupovat? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3002
11.4.17 18:42

Nevim teda z jakeho testu ti vyslo riziko rustove restrikce, uprime jsem o tom nikdy neslysela, ale Aspirin jsem v tehotenstvi brala od 12. do 32.tt kvuli zvysenemu riziku preeklampsie ( zvysene prutoky merene doplerem v deloznich tepnach). Dite se vyviji normalne, za 3 tydny se ma narodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
350
11.4.17 18:51

Ja měla taky zvýšené riziko IUGR. Byla jsem více sledovaná a brala stacyl. Mimo sem rodila s váhou 3950g a délkou 51cm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
12.4.17 07:14

Dekuju za reakce! Ty hodnoty z krve nevim, jake mela na mysli…z ultrazvuku stredni arterialni tlak. Ale kvuli te krvi si tam jeste zavolam. Jelikoz jsem sedm tydnu prozvracela, temer nic nejedla a sla s vahou dolu, tak je jasne, ze krev bude hned pote rozhazena. Zavolam jeste svemu doktorovi. Resim to jen kvuli tomu aspirinu. At je vse s porodem v poradku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.4.17 09:42

Ahoj, speciálně kvůli tobě jsem se zaregistrovala :-) Totéž jsem řešila před dvěma roky- první dítko bylo předčasně narozené a já těhotenskou hypertenzi, takže u druhého jsem si nechávala v rámci prvotrim. screeningu určit právě tohle riziko IUGR, předčasného porodu a preeklampsie (počítá se to ze stejných krevních markerů jako vrozené vady plus TK a průtoky děložními tepnami, není to nijak ovlivněno zvracením či změnou hmotnosti). Jednoduše třeba tady: http://www.fno.cz/…mpsie-a-iugr
Moje výsledky nebyly úplně dobré, i když zase nijak kritické, dostala jsem aspirin a brala ho cca do 36.tt. Aspirin se v této indikaci používá už několik let, protože byly prokázané dobré výsledky, a v téhle malé dávce opravdu není třeba se ho bát. Nakonec jsem rodila 40+4 a synek měl 4 kila :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
13.4.17 07:43

Jeee, mockrat dekuji! Je pravda, ze ta davka je petinova nez normalne, tak snad to dalsimu vyvoji jen pomuze. 4kila, to je poradny kluk ;-) tak hlavne at se vam dari i nadale, ja jdu na aspirin. Krasne Velikonoce :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.18 23:26

@luisa.c ahoj ráda bych obnovila diskuzi a zeptala se jak vše dopadlo ? Mně dnes taky vyslo zvýšené riziko te růstové restrikce, ale prý jen proto, že jsem v době otěhotněni kouřila …a byl mi doporučen anopyrin…samozřejmě to ještě proberu se svým gynekologem, ale narazila jsem na tuhle diskuzi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
19.12.18 13:34

@Smoulinka21
Ahoj,nakonec jsem ho (aspirin/anopyrin) brala do konce 8.mesice,rodila jsem 2tydny po terminu vyvolanim a dcera mela 3620g,takze uplne akorat. Nemyslim si tedy,ze by to melo nejaky negativni dopad a jestli se to tvemu doktorovi nebude zdat jako zbytecne,tak bych to brala. Hodne stesti a uzivej si krasne tehotenstvi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.18 00:49

@luisa.c děkuji za info, můžu se ještě zeptat, ve které nemocnici jsi byla na screeningu ? Mému gynekologovi to přijde zbytečné, ale říkal, že rozhodnutí je samozřejmě na mě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
21.12.18 08:57

@Smoulinka21 Chodila jsem do Podoli,i jsem tam rodila. Diky te restrikci jsem chodila snad kazdy mesic na kontroly,coz bylo fajn,ze jsem stale vedela,jak roste a mam spoustu fotek :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama