Možnost rozštěpu?

11.4.17 12:54

Možnost rozštěpu ?

Dobrý den,
píši jelikož mám veliké trápení. Minulý týden jsem byla v Genetu na druhém oděru krve před ultrazvukem. Jsem v 17 týdnu. Včera mi volal doktor s tím, že se mám dostavit do genetu příští týden. A že díky krvi poznali, že je tam pravděpodobnost rozštěpu. Byla jsem v šoku.
Poté jsem volala do genetu. Tam mi bylo řečeno, že šance 1:55 aby mimi mělo rozštěp. Já ani nevím, zda to byl ten triple test nebo klasický odběr.. Jsem zoufalá, nevím co si mám myslet. V rodině nikdo rozštěp neměl ani u partnera.. Nemáte někdo s tím zkušenosti?? Byla bych moc vděčná, na ultrazvuk jdu až za týden, já to nevydržím. Mám strach.. Sára (Omlouvám se, za zmatenost textu. Píši to v rychlosti).

Příspěvek upraven 11.04.17 v 13:16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1241
11.4.17 13:07

@Saruška. V U prvního těhotenství mi taky vyšla zvýšená šance na rozštěp páteře z triple testů. Mě naštěstí udělal doktor kontrolní UTZ hned, takže jsem věděla, že by to mělo být ok. Stejně mě pak ještě pro kontrolu poslal do specializovaného centra do Brna na Veveří, kde na prckovi nic závažného nenašli. V srpnu mu bude 8 a je naprosto v pořádku.
Vím, jak se citíš. Ta nejistota je hrozná. Držím pěsti, ať je to ok. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
11.4.17 13:10

Nemusí to být rozštěp rtu. Kamarádku strašily také s rozštěpem. ale páteře. Nakonec bylo vše OK. Přeji Ti, ať ti vše dobře dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
456
11.4.17 15:29

Nepanikař, je to jen vyšší pravděpodobnost, to ještě nic neznamená. Zavolej na ultrazvuk a popiš jim situaci, třeba budou vstřícní a vezmou tě hned, ať se nestresuješ. Držím palce, ať je miminko v pořádku!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1062
11.4.17 15:48

Ahoj :hug: verim, ze si vyplasena, vim jake to je… byla jsem po dvou potratech a ve tretim tehotestvi mi presne z techto odberu vysla zvysena hodnota AFP - take rozstepy… jeli jsme take asi za tyden na genetiku a tam vyloucili rozstep rtu, patra apod., ale mala mela znacny rozstep brisni steny - gastroschizu.. ani z moji, ani z manzelovi strany nikdy zadne rozstepy nebyly.. nepisu ti, abych te vystrasila, pisu ti proto, ze ted tu mam vedle sebe naprosto zdravou holcicku, ktera za 3 tydny bude slavit prvni rok a jedine co z cele te patalie ma, je jizvicka u pupicku, kdy ji v Motole operovali ihned po porodu a jinak nic ;) byt tebou, poprosim je o blizsi termin, at jsi v klidu.. samozrejme to take nemusi vubec nic znamenat a muj prispevek je naprosto zbytecny, jen jsem chtela, abys vedela, ze ne vsechny rozstepy jsou tragicke :hug: hodne sil a budu rada, kdyz se po utz ozves, jak jste dopadli! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama