Zvýšení alimentů kvůli hypotéce

Anonymní
27.4.16 14:35

Zvýšení alimentů kvůli hypotéce

Ahoj, už nevím, co vymyslet. Máme hypotéku, kterou bych nyní, když se budeme rozvádět, převzala na sebe. Bohužel můj příjem není dostatečný. S manželem celkem slušně vycházíme, jsme schopni se na většině věcí domluvit. Oba víme, co chceme. On se chce zbavit hypotéky, já už mít doma klid. Asi se shodneme i na tom, udržet byt pro syna. Už opravdu nevím, jak to udělat. Napadlo mě, jestli by bylo možné, domluvit se na vyšších alimentech, aby se mi zvýšil příjem ( jen pro soud, platil by mi to, na čem jsme se skutečně dohodli )a až mi hypotéku přiklepnou, odvolal by se a částka by se snížila na tu skutečnou. Pokud by mi důvěřoval a přistoupil na to, dalo by se to takhle udělat???

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
27.4.16 14:36

Ještě jsem chtěla doplnit, že příjem na splácení mám, jen ho nemůžu v plné výši doložit.

• Citovat
  • Nahlásit
70912
27.4.16 14:40

Šlo by to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70912
27.4.16 14:54

Ono taky záleží o kolik to chcete zvýšit. těžko OSPOD a soud bude souhlasit i přes dohodu rodičů se snížením alíků z 15ti tis. na 3 tis.
Ale tak každopádně by to šlo třeba zněnit současně se směnou formy péče, že by jste to třeba hodili do péče společné, tam pak jsou alimenty závislé na tom, jakou měrou se rodiče budou na péči podílet. takže by otci přiklepli platit mín

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20129
27.4.16 14:55

Tedy nevim, tuhle tu byla podovna diskuze, kde se tvrdilo, ze alimenty patri diteti a banka na ne nebere ohled. Mozna prave z tohoto duvodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4015
27.4.16 14:55

Zpetne mu alimenty nesnizi, pokud se mu nesnizi prijem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20129
27.4.16 14:57

@martina.se Neresila jsi neco podobneho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.16 15:00
**@Lama * píše:
Ono taky záleží o kolik to chcete zvýšit. těžko OSPOD a soud bude souhlasit i přes dohodu rodičů se snížením alíků z 15ti tis. na 3 tis.
Ale tak každopádně by to šlo třeba zněnit současně se směnou formy péče, že by jste to třeba hodili do péče společné, tam pak jsou alimenty závislé na tom, jakou měrou se rodiče budou na péči podílet. takže by otci přiklepli platit mín

Potrebovala bych misto 4 tis. na kterych jsme dohodnuti, 7 tis., pak to vrátit na ty 4 tis.

• Citovat
  • Nahlásit
64730
27.4.16 15:21
@Anonymní píše:
Ahoj, už nevím, co vymyslet. Máme hypotéku, kterou bych nyní, když se budeme rozvádět, převzala na sebe. Bohužel můj příjem není dostatečný. S manželem celkem slušně vycházíme, jsme schopni se na většině věcí domluvit. Oba víme, co chceme. On se chce zbavit hypotéky, já už mít doma klid. Asi se shodneme i na tom, udržet byt pro syna. Už opravdu nevím, jak to udělat. Napadlo mě, jestli by bylo možné, domluvit se na vyšších alimentech, aby se mi zvýšil příjem ( jen pro soud, platil by mi to, na čem jsme se skutečně dohodli )a až mi hypotéku přiklepnou, odvolal by se a částka by se snížila na tu skutečnou. Pokud by mi důvěřoval a přistoupil na to, dalo by se to takhle udělat???

né všechny banky Ti alimenty uznají jako příjem.. navíc být chlapem, nejdu do toho.. Ti prdne v hlavně a budeš po něm chtít doplatit tu ofiko část a on je nahranej :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
27.4.16 15:46
@Anonymní píše:
úvěry nemají na výši výživného vliv. Pokud jde o hypoteční úvěr, je situace jiná. Předně je třeba prokázat, že výše hypotéky a tedy jejích splátek není přemrštěná a tedy zjevně nepřiměřená poměrům na trhu. Pokud prokážete že splátky hypotéky jsou stejné, nebo nižší než výše nájmu v dané lokalitě za přiměřeně velký byt, pak se jedná o platbu, která Vám zajišťuje bydlení a to za podmínek běžných na trhu a tudíž se jedná o oprávněný a nutný výdaj. Při výpočtu výživného tak musí soud brát na vědomí, že po úhradě výživného Vám na hypotéku, stejně jako na jiný výdaj, který by jste musel vynaložit na zajištění bydlení, zbude dostatek prostředků, stejně jako na jídlo, elektřinu či dojíždění do práce.

Argument toho, že můžete byt prodat a hradit raději výživné za splění výše uvedených podmínek neplatí. Pokud by jste byl prodala, musela by jste si stejně hradit například nájemné v jiném bytě, které by bylo stejně tak vysoké či vyšší. Tudíž výživné musí respektovat a reflektovat výši oprávněných výdajů, které musí povinnému i po úhradě výživného zůstat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
531
27.4.16 15:53

Taky jsem to kdysi zjišťovala a alimenty se nepočítaly do příjmu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70912
27.4.16 16:07
@Druby píše:
Taky jsem to kdysi zjišťovala a alimenty se nepočítaly do příjmu

jak ktera banka. a jak v ktere vysi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70912
27.4.16 16:10
@Cuddy píše:
Tedy nevim, tuhle tu byla podovna diskuze, kde se tvrdilo, ze alimenty patri diteti a banka na ne nebere ohled. Mozna prave z tohoto duvodu.

Ano. Patri diteti. Ale mezi potreby ditete patri i to bydleni.
Plus banka bere, ze dite je vyzivovana osoba, tedy vydaj. A je rozdil, jestli ta vyziva je jen na matce nebo jsou ty vydaje castecne kryty i z alimentu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11365
27.4.16 16:14

Příspěvek již není aktuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu