Zvýšený přídavek na dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KatusSK
Nováček 8 příspěvků 16.01.19 15:36
Zvýšený přídavek na dítě

Zdravím maminky, som celkom zúfalá.
V krátkosti žila som a pracovala, rodila v ČR. Kvôli rozchodu s partnerom som sa ale presťahovala domov na Slovensko (květen 2018). Zverenie dcery do mojej pece a alimenty sme resili cez soud- pravoplatne od 26. 6. 2018. Na zaklade tohto sme na uradoch od 1. 7. 2018 ako spolocne neposuzovane osoby. Vdaka comu som dosiahla na pridavek na dite (mam momentalne 2, 14 alebo tak nejak nasobku zivotmiho minima) jinak sme meli s ex dostatocny prijem. O pridavek jsem si zadala od 1. 7. 2018. Kvoli papierovackam a kvoli roznym veciam mi bol vyplateny az teraz nedavno ( spetne za niekolko mesiacov).
Noa teraz ide o to ze som zila v tom ze mam narok na zvysenu vymeru. Do 14. 6. 2018 som bola poberatelkou PPM a od 1. 7. 2018 som zacala dostavat rodičak. Mezi tim jsem nepoberala nic! A nemela zadny prijem! Prazdnych 15 dni! A dnes mi volala uradnicee ze kvoli tymto 15 dnum nemam narok na zvyseny pridavek. Ide o to ze v dobe kdy jsem vyrizovala rodicak a ptala jse prave jestli tych 15 dnu nebude mit na nic vliv tak mi bylo receno ze ne!!! Ja to nevim najit ani nikde v zakone ze se to tak ma delat.

Ja vim ze je to rozdil 300 Kč. Ale som matka samoživitelka a kazda 5 kč se mi zide. Prosim vas viete mi to niekto vysvetlit? Ma s tim nekdo skusenost? Nepochybil urad?

Přečtěte si článek: Přídavky na děti 2019: Vše přehledně a jasně

Reakce:
Lendeš
Kelišová 5880 příspěvků 16.01.19 15:48

Zkušenost nemám, ale je to divné, protože zákon neříká, že bys musela mít po celý kalendářní měsíc některý z těch daných příjmů. Zákon říká, že přídavek ve zvýšené výměře náleží, pokud některá ze společně posuzovaných osob má v každém kalendářním měsíci rozhodného období některý z příjmů uvedený v zákoně. Zkusila bych se tedy na to odvolat.

(2) Pokud některá ze společně posuzovaných osob má v každém kalendářním měsíci rozhodného období příjem

  1. podle § 5 odst. 1 písm. a) bodu 1, alespoň ve výši částky životního minima jednotlivce8),
  1. podle § 5 odst. 1 písm. a) bodu 2,
  1. z dávek nemocenského pojištění,
  1. z dávek důchodového pojištění,
  1. z podpory v nezaměstnanosti a podpory při rekvalifikaci4),
  1. z příspěvku na péči o osobu do 18 let věku, nebo
  1. z rodičovského příspěvku, pokud je poskytován po vyčerpání peněžité pomoci v mateřství,

náleží nezaopatřenému dítěti přídavek na dítě ve zvýšené výměře.

KatusSK
Nováček 8 příspěvků 16.01.19 15:52

@Lendeš zdravím ja som sa prave odvolavala a prave tam aj citovala prave tuhle cast (a prave jim aj dolozila vsetky mozne existujuce dokumenty).. a na zaklade toho mi dnes volala uradnice ze mi to zamita a vysvetlovala mi to prave tymi 15 dňami kdy jsem nepoberala nic…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

10 let pro Terezu! Státní žalobce navrhl dívce maximální trest. Poškodila naši zemi, hřímal

To nevypadá dobře. I dnes pokračoval soudní proces s Terezou, která byla v... číst dále >

Babišová Svatou zemi nepodcenila: Na cestu do Izraele oblékla apartní kabátek

Andrej Babiš (ANO) odletěl na pracovní cestu do Izraele, kam ho doprovází... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >