16. týden

Těhotenství

Můj milý prcku, máme tu předvánoční čas. Venku je nevlídno, podzim už dávno ztratil své kouzlo a barevnost. Všichni čekají na sníh. Všude se rozsvěcejí vánoční stromy, světla v oknech, všude září vánoční výzdoba. Mám moc ráda tento čas plný očekávaní. Letos ho mám jiný, v něčem krásnější, v něčem náročnější, prostě jiný.

Děti píšou v tomto kouzelném období svá přání Ježíškovi. I já chci psát svá přání Ježíškovi. Tento rok mám spoustu velkých přání, doufám, že nejsou moc neskromná. Přeji si, abys svůj boj o život u nás dobojoval zdárně až do konce a my tě v květnu nebo červnu sevřeli do náručí. Přeji si, abys byl naprosto zdravý, měl všechno, co máš mít a neměl to, co mít nemáš. Přeji si, abys vyrůstal v úplné a spokojené rodině, abys byl celý život obklopený nejen celou rodinou, která tě vždy ve všem podpoří, ale i dalšími lidmi, kteří tě budou mít rádi a budou s tebou sdílet tvé radosti i starosti.

Přeji si, aby tvoje dětství bylo pro tebe šťastné a tys na něj mohl vzpomínat celý život v dobrém a s úsměvem na tváři, jako já vzpomínám na to své. Přeji si, abych se dožila jednou toho, až budeš dospělý, samostatný a postavený do života. Přeji si, aby tě tvoji velcí bratři vždy ochraňovali a drželi s tebou i v časech, kdy my, tvoji rodiče, už tady nebudeme. Přeji si, abys nikdy nezažil pocit, že ses neměl narodit nebo že ses měl narodit někomu jinému. Přeji si opravdu z celého srdce, abys byl vždycky šťastný, že jsi náš a že jsi v mém těle nebojoval o svůj život zbytečně.

Vánoční čas je také čas plný zázraků. Nevěříš? My už ano. Pár jich letos už nastalo i u nás. První zázrak jsme zažili už před několika týdny, kdy jsme byli na tzv. prvotrimestrálním screeningu. Myslím, že většina maminek a asi i dost tatínků pochopí naše pocity, když jsme tě na té obrazovce viděli a slyšeli slova pana doktora, že je všechno v naprostém pořádku. Že jsi náš zdravý prcek. Rosteš jak máš, máš nosní kůstku, máš správné šíjové projasnění, máš ručičky, nožičky, vše se správným počtem prstů, v srdíčku ti proudí krev správným směrem, tvoje bříško je taky v pořádku, prostě se vyvíjíš tak, jak máš.

Ve svém věku považuju za zázrak hlavně to, že máme riziko nějaké vady mnohem nižší než většina mladších maminek. Slzy mi tekly ještě hodinu po vyšetření a nešly absolutně zastavit.

Další zázrak přišel v podobě tvých prvních pohybů, které jsem začala cítit. Nejdřív jako lehoučké bublání dvakrát za den. Pak přišlo takové lechtání víckrát za den na různých místech. Dlouho jsem si nebyla jistá, že to jsi zrovna ty, že ty na mě klepáš, abys mě upozornil - Mámo, tady jsem, chci, abys o mě věděla!!! Ale pak mi to došlo, ano, už ho cítím. Je ve mně, opravdu tam je!!!

Takže milý prcku, děkuji ti za to, že jsi mi dal pocítit pár zázraků. Děkuji ti za to, že jsi s námi i nadále a my se z toho můžeme pořád radovat. Děkuji ti za to, že se mi kulatí břicho a já stokrát denně poslouchám gratulace okolí. Děkuji ti i za to, že už ses u mě asi zabydlel, protože už mi přestává být špatně.

Děkuji ti za to, že naše rodina už teď je jiná tím, že jsi s námi. Děkuji ti za to, že tvý velcí bráškové se stali ochránci nás dvou, aby se nám nic nestalo a jsou na nás moc hodní. Děkuji ti za to, že celá rodina prožívá s námi dvěma to očekávání tvého narození. Děkuji ti za to, že už můžu pokukovat po kočárcích a těch pidi oblečcích a těšit se, že k tomu přece jenom dojde a já ti ty krásné věci budu moci pořizovat.

Prostě děkuji ti za to, že pořád jsi a že jsi náš. Přeji ti krásné vánoce. A nejen tobě, ale všem budoucím maminkám a jejich prckům v bříšku a taky všem tatínkům a budoucím starším sourozencům, protože ti všichni zažívají spoustu zázraků, které někdo třeba považuje za naprosto normální, ale kvůli kterým stojí za to žít.

Hodnotilo 24 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 23.12.14 06:46

Tyyy jo uz 16tt?

Krasne Vanoce :hug:

 
janina022
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 23.12.14 07:41

Moc rada čtu tvé denicky :-)) stejne pocity jsem prozivala loni taky :-) držím palce at je stále vše v pořádku, a v lete se vám narodi krasne a hlavně zdrave miminko. Krasne Vánoce :-)))

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 23.12.14 07:53

:srdce: krásné. Preji také klidné svátky a vše dobré. Dojalo mě to :andel:

 
verulicek  23.12.14 09:26

Nemám moc ráda tento styl psaní (nenarozenému i narozenému dítěti), ale přeji ať vše dobře dopadne a hlavně ať jste zdraví ;)

 
Dia1812
Ukecaná baba ;) 2467 příspěvků 23.12.14 12:20

Krásné, cítím to stejně, jen bych to tak hezky asi nikdy nevystihla :hug:

 
Sammy88
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 23.12.14 15:15

:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: krásný deníček ;) přeji krásné vánoční svátky a hlavněm ať vše vychází tak, jak má :srdce:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 23.12.14 17:58

:) nevím ve kterém jsi teď a kde budeš rodit ;) :D ale já jsem také no teď v 17tt :D Takže úplně chápu a přeji hodně štěstí :))

 
glogloglo
Závislačka 3694 příspěvků 23.12.14 18:55

Tvůj deníček je pořád krásnější a krásnější. Piš dál, pro prcka i pro nás. :kytka: Přeju ať se zázraky dějí i nadále a ať se všechna tvá přání - ať už jsou jakkoli skromná či neskromná splní, protože to je to, co si přeje ze srdce každá máma. :srdce: Krásné Vánoce.

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22065 příspěvků 2 inzeráty 23.12.14 21:21

Páni, to to letí :) Jen tak dál :)

 
veronikaki
Povídálka 30 příspěvků 23.12.14 21:46

Preji hodne zdravicka :)

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 23.12.14 22:03

Hodne zdravi a pohody :kytka:

 
Duckula
Generální žvanilka 23238 příspěvků 24.12.14 22:49
:hug: :hug: :hug:
 
xppx
Zasloužilá kecalka 1000 příspěvků 27.12.14 00:46

Sem strasne rada když ctu jak si stastna a ze miminko je zdrave a krasne roste :srdce: Casto na Vas holky z cervna 2015 myslim, jak ste na tom a jestli ste všechny vporadku… :hug:
Tenhle denicek sem cely proprecela, vzpomela sem si ze, sem ted mela prozivat stejne stesti… :,(
Drzim palce a tesim se na cerven az se tu pochlubis miminkem :srdce:

Příspěvek upraven 27.12.14 v 00:47

 
NikynaU
Echt Kelišová 8467 příspěvků 28.12.14 12:44

Zrovna jsem dobalila tašku do porodnice a myslím na tebe, tak kouknu a je tam. :) Konečně další deníček. Vždy mě dojmeš, i tentokrát ukápla slza. Přeji ať se vše vyvíjí tak jak má a těším se na další deníček :hug:

 
miruska123
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 01.01.15 20:27

Také jsem netrpělivě čekala na další deníček..jsem moc ráda, že jste oba v pořádku a přeji krásný rok 2015 :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama