Už je tady

Porod

Můj milý prcku, tak jsem ti dlouho nepsala. Ne, že bych na tebe zapomněla. To, jak víš, ani nejde, ale nějak jsem zjistila, že už deníčky nezaujaly tady na eMiminu tak jako na začátku, takže jsem zvolila raději formu osobnější, tzn. povídala jsem si přímo s tebou. Jenže už opravdu uplynula dlouhá doba a přece jen se po tobě začali ptát, jestli jsi v pořádku, takže přišel čas na další psaný díl.


2 komentáře


1 komentář

Poslední deníček jsem psala v 16. týdnu. Od té doby těhotenství neutíkalo, ale letělo jako blázen. Ale to zná každá nastávající maminka. Všechny testy ukazovaly, že jsi naprosto v pořádku a mně rostlo bříško, až se z něj stalo břicho obří. Ke konci těhotenství s tím souviselo to, že jsem měla problémy s tlakem a tepem, což pro nás znamenalo párkrát hospitalizaci.

Ale i tak jsme si všichni těhotenství a hlavně těšení na tebe moc užívali. Doma jsme se pravidelně dohadovali nad jménem, pro tak výjimečného človíčka se musí najít výjimečné jméno. Tvoji bratři prosazovali jména moderní, my zase jména klasicky česká. Nakonec bylo jméno zvoleno a nachystáno s více či méně nadšeným souhlasem celé naší rodiny.

Úplný konec těhotenství už bych nazvala mučením neviňátek. Břicho pořád rostlo, tloustla jsem už snad i z vody, při chůzi víc než tři kroky jsem se zadýchala, rozbušilo se mi srdce a myslela jsem, že sebou šlehnu a budou muset zavolat jeřáb, aby mě zvedli. Skvělá průprava pro porod…

A do toho ses se ty, náš prcku, rozhodl, že není nutno se připravovat na cestu ven. Takže nastalo tvoje období hledání otvoru pro východ. Jednou ses se rozhodl, že cesta vede určitě horem, takže ses posadil na prdelku a hlavu jsi měl nahoře. Ok, možná se ještě otočíš. Pak v 36. týdnu přišla změna. Usoudil jsi, že otvor je určitě v mém boku, takže se řešil císař pro polohu příčnou. Pak další změna, přece jen půjdeš správně, takže obrat hlavičkou dolů. Jenže to tě nebavilo, takže další obrat zase dolů prdelkou. Každá další kontrola znamenala další změnu polohy. Prý dostatek vody tě v těch obrátkách docela dost podporoval. A já už neplánovala porod, protože bylo pro mě velkou neznámou, jak to vlastně dopadne.

Když přešel 40. týden a nastal konec 41., tak ses, prcku, rozhodl, že hlava prostě patří nahoru. To už přestalo všechny bavit a pro změnu zase doktoři se rozhodli, že vzhledem k tomu, že jsi cvalda, tak tě vytáhnou císařem. Jo jenže to bys nebyl ty, náš vtipálek, kdybys neudělal poslední super kousek v mém těle a deset minut před odvozem na sál při kontrole nezjistili, že jsi se přes noc rozhodl být zase hodné miminko a dát si hlavičku dolů. Takže nastalo to, čeho jsem se pořád bála. Po přenášení, naprosto nepřipravená na porod, vzhledem k tomu, že tys dělal v břiše kolotoč a cesta ven tě vůbec nenapadla, se začal vyvolávat porod, aby sis to zase nerozmyslel a nechtěl ven jinudy. Ani voda už nebyla úplně vábná.

No nechci popisovat krásy vyvolávaného porodu s tabletkou, ti, co to zažili, ví, o čem mluvím, a ty, které to teprve čeká, nechci strašit, protože jen popis těch bolestí bez toho, aby na vás působily hormony, které mají zázračnou moc bolest lépe snášet a mít nakonec euforii, může působit zbytečně drasticky. Prostě a jednoduše po dvanácti hodinách menších, větších a pak i šílených bolestí přišel ten OKAMŽIK.

Okamžik, kdy doktorka pronesla větu, která se stala v naší rodině legendou. „Jéé, ta má dĺhé mihálnice!“

Pro neznalce „cizí řeči“ mihálnice jsou slovensky řasy. A já měla na prsou tu nejkrásnější, zdravou holčičku na světě. Slzy štěstí se mi řinuly po tváři a já nevěděla, jestli mám dřív hladit tu porcelánovou panenku, děkovat manželovi, že mi byl absolutní oporou a bez něj bych to nikdy nedala, nebo psát SMS tvým bratrům, že ses narodila a že jsi naprosto bezchybná.

Takže, naše milá Markétko, vítáme tě do života i do naší rodiny. Slibujeme, že tě všichni budeme ochraňovat a pečovat o tebe, dokud to budeš potřebovat a budeš o to stát. Jsi pro nás zázrak, který se občas přece jen stane, jsi pro nás tím, pro co stojí za to žít.

Možná ve mně pracovaly i hormony, ale když jsem viděla svoje tři milované velké chlapy, jak stojí nad tím uzlíčkem v postýlce a zkoumají ručičky, nožičky, prstíčky a očička, tak jsem pochopila, co to znamená absolutní štěstí. Nic víc už v životě nepotřebuju. Tys byla ten poslední střípek, který zapadl přesně na své místo, kde chyběl, i když by nás nikdy ani nenapadlo, že nějaký chybí. Milujeme tě a už navždycky budeme. Děkujeme, že sis vybrala zrovna nás jako svoji rodinu.

A vám všem, kteří na nás mysleli, děkujeme a přejeme všem z vás, u kterých ještě zázrak nevyšel, ať se jednou taky dočkáte. Vy víte, že všechny útrapy za to stojí, to vám nemusím říkat. Ale věřte, že každý se jednou svého zázraku dočká. Všem vám držíme palce.

Hodnotilo 34 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Leni35  01.09.15 00:35

Gratuluji, Krasna holcicka a Marketku jste dobre vybrali :-)

 
ndkv
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 01.09.15 05:44

Velka gratulace. :kytka: Marketka je fakt nadherna.  :*

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 01.09.15 06:51

Krasny, moc gratuluji k Marketce :kytka: :dance:
Kdypak se narodila slecna? a jake mela miry?

 
areca
Kelišová 5010 příspěvků 01.09.15 07:33

Gratulaceluji k Marketce a celé rodině přeji zdraví! :kytka:
A ještě otázka. Pohlaví asi nebylo překvapnení vid? Vzhledem výběru jména… Kdy jste se ho dozvěděli? To jsem nejak nepostřehla…?

 
verulicek  01.09.15 07:49

Nelíbí se mi deníčky, psané miminu, ale když to tak shrnu, nebylo to špatné :kytka: jinak ta druhá fotka je prostě nádherná ;) gratulace!

 
Martina 606
Kecalka 167 příspěvků 01.09.15 08:57

Krasny pribeh :srdce:
A moc pekne napsany. Mala je nadherna doufam ze ten zazrak ve me bude spolupracovat.. I kdyz po pravde myslenky na porod me uz tet desi :( jako prvorodicku a to jsem 24 tt.. 8o,,

 
plzenacka
Ukecaná baba ;) 1374 příspěvků 01.09.15 08:57

Děkuji všem :kytka: :kytka: :kytka: Markétka se narodila 8. června s mírami 3,63 kg a 54 cm. Měla odhad přes 4 kg, ale byla spíš dlouhá, takže nakonec to byly normální míry :-). Že je to holčička jsme se dozvěděli ve 13. týdnu na prvotrimestrálním screeningu, pan doktor Vlašín se opět nespletl :-D. A @verulicek vím, že to není moc oblíbené, deníčky pro dítě, to byl důvod, proč jsem přestala psát v těhotenství pravidelně. Ale teď jsem tu sérii prostě musela uzavřít a dát vědět, jak to u nás dopadlo. A jiná forma by byla nepatřičná, vzhledem k tomu, že předcházející byly právě takto psané :-) Ale slibuji, že už je poslední :-)

 
Dendaaa
Kecalka 158 příspěvků 94 inzerátů 01.09.15 09:25

Deníček byl moc pěkný. Škoda, že byl poslední. Ale nejhezčí na závěr :potlesk: :potlesk: :potlesk:. Přeji hodně štěstí a radostí s rodinkou. Markétka je nádherná holčička.

 
sarink
Závislačka 4321 příspěvků 01.09.15 09:52

Moc krásný deníček :D Přeji hodně štěstí :kytka:

 
TCHS
Kelišová 7135 příspěvků 01.09.15 10:18

Gratuluji K vasemu stesticku :D :kytka:
Je to krasne miminko :palec:
Denicek je pekne napsany :palec:
Tak at jste zdravi a at ti deti delaji Jen samou radost :hug:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 01.09.15 10:25

Je krásná!! moc gratuluji. jsem dojatá

 
Kačka Pekáčková
Kecalka 127 příspěvků 01.09.15 10:55

Moc gratuluji ke krásné dcerce a děkuji za úžasně napsaný deníček. I slza ukápla.

 
Regina Hero
Generální žvanilka 24012 příspěvků 2 inzeráty 01.09.15 11:44

Krásná princezna… gratuluji… :kytka:

 
M876116
Ukecaná baba ;) 1434 příspěvků 01.09.15 12:26

Velice gratuluji k Markétce! Deníček úžasnej

 
monrom
Echt Kelišová 8298 příspěvků 01.09.15 13:06

Moc hezká slova. Gratuluji a Markétku vítáme na tomto světě. :srdce:

 
kkkristynka
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 01.09.15 13:26

Kolikrat jsem na vas myslela, jestli to s vami dobre dopadlo…Tve denicky mi hidne utkvely v pameti. Jsou psane moc hezky. Je z nich citit spousta lasky a pokory. Moc gratuluji cele Tve rodine! Uzivejte si kazdy den s tou malou princeznou :-)

 
Jitka79
Závislačka 3533 příspěvků 01.09.15 22:02

Občas jsem si vzpomněla, jak dopadl váš „prcek“ :think: A dnes jsem mile překvapena :hug: Markétka je krásné jméno :kytka:…také máme jednu malou 18m Markétku ;) Tak ať se prckovi-vlastně Markétce na světě líbí a snad si jednou přečte deníčky, co pro ni maminka psala :mavam:

 
micta
Generální žvanilka 20618 příspěvků 04.09.15 10:40

Jů, tak je to prcková :dance: gratuluju :kytka:

 
zuzika82
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 09.09.15 16:32

Obvykle deníčky nekomentuju, nemám potřebu, ale tady mi to nedalo. Četla jsem tvé předchozí deníčky a moc ti fandila. Zápisky se mi líbily obsahem i formou (osobně si raději přečtu dobře a bez chyb napsaný, citlivý, dojemný deníček, jehož adresátem je nenarozené dítě než nicneříkající prázdné fráze určené ostatním uživatelkám). Myslela jsem na to, jak to s tebou asi vypadá, a udělalo mi ohromnou radost, že to dopadlo takhle krásně. K malé gratuluju, a kdybys chtěla v budoucnu napsat další deníček, věř, že minimálně já se ho přečtu s velkou chutí.
PS: Na těch fotkách je Markétka prostě rozkošná!

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

16. týden

Devátý týden

Šestý týden

Pátý týden


Reklama