Nemám mnoho přátel

O životě

Ráda bych se stala jednou z vás. Napíši vám něco o sobě. Letos mi bude 26 let. Mám dvě děti. Oba jsou to kluci jako buci.

Staršímu bude sedm let, mladší začne za pár dní svůj desátý měsíc života. Starší syn Milánek je z prvního, dosti nevydařeného manželství. Mladšího syna Davídka mám se současným partnerem, který mi snad už vydrží wer :-)

Jsem takový podivín. Mám dosti odlišné názory na různé věci oproti ostatním lidem. Proto moc nezapadám do kolektivu. Jsem „ta divná“. Je mi to líto. Nikomu neubližuju, nikoho neurážím, přesto se setkávám s negacemi. A protože se se mnou život nikdy nemazlil, mám slabší nervy a tyto negace na mou osobu nesu velmi těžko.

Nemám mnoho přátel, téměř žádné. A člověk se potřebuje vykecat. Proto hledám útěchu v online deníčcích. Jenže jsem často nepochopená. Porozumí mi jen hrstka lidí, ostatní na mě začnou útočit. Doufám, že tady naleznu útočiště. Prý žiji v jiném světě. Možná ano, ale to přeci neznamená, že jsem špatná.

Tento deníček si píši proto, abych se mohla vypovídat ze svého trápení, abych se měla s kým podělit o své radosti i zážitky.

Doufám, že konečně někam zapadnu.

Hodnotilo 17 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
brumdinka
Generální žvanilka 23312 příspěvků 02.03.13 10:13

Ahoj, víš já taky nemám mnoho přátel, znám spoustu lidí, ale to jsou spíš známý :)…mám pár takových kterým můžu opravdu věřit a bohatě mi to stačí :) víš ono je lepší mít jednoho, dva opravdu dobré přátele než tisíc na nic ;-) navíc proč máš potřebu někam zapadnout? proč vůbec někam zapadávat, proč se snažíš všem vyhovět :nevim:..každý sme jedinečnej originál a každý má svůj vlastní svět, navíc není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem..takže to že máš pocit, že seš nepochopená a ostatní na tebe útočí vážně neznamená, že seš špatná ;)

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 02.03.13 10:17

Klidně se vypovidej, určitě to pomůže s trapenim :kytka: není nic spatneho na tom, ze mas jiny nazor než většina. Na svůj názor mas právo a muzes ho vždycky hájit. Musíš ale počítat s tím, ze s tebou Kazdy nebude souhlasit. Možná jsi jen precitlivela a trosku vztahovacna, ne Kazdy s jiným názorem na tebe utoci. Tak preju hodně duševního klidu a optimizmu.

 
bini851
Kecalka 327 příspěvků 02.03.13 10:36

Jsme na tom asi stejně. momentálně mám jednu kámošku, ale mám také rodinu a dvě holčičky. A upřímně, stačí mi to. Nikdo mi nemusí říkat, že žiji ve svém světě, nikomu se nepřizpůsobuji a mám klid. Lepší nemít přátelé, než s kvůli ním trápit. Pevné nervy, nejsi sama. :andel:

 
lucka.Kr
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 02.03.13 11:17

No někdy se sama sebe ptám, jestli jsem normální a zřejmě jsem :) Kámošku nemám jedinou, který bych odhalila své soukromí a mám pár známých, se kterými občas něco zdvořilého prohodím. Nic víc, kámošku bych si strašně moc přála, ale na jednu stranu se bojím, že bych náš vztah neukočírovala, jsem bohužel do jisté míry zmanipulovatelná a názorama se taky liším, inu co se dá dělat :mavam:

 
Terulisekk
Kelišová 6970 příspěvků 02.03.13 11:34

Vítej mezi námi.. k nám určitě zapadneš- samozřejmě nejsme stroje ale lidé, takže né všechny názory jsou stejné (to ani omylem) a né všechny jsou vstřícné (to už jsem stihla poznat za těch pár měsíců co jsem tu)..
Ale za mě ti můžu říct, že kdyby jsi se potřebovala vypovídat, jsem jak vrba!:) Mám kamarádku která je taky tak trošku podivín.. její názory vyslechnu, zapřemýšlím se nad nimi a bavíme se o nich:).. je to fajn když ti do hlavy někdo nevtlouká jen jednu myšlenku a jiná dobře není…

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 02.03.13 12:27

A v čem si divná? V čem si jiná? v čem nezapadáš? Pokud máš nějaké chyby a jinej to nechce tolerovat, tak je dobré najít někoho stejně postiženého a tady jich určitě najdeš hromadu :lol: :pankac: :kytka:
A nikdo není normální. Já sama třeba vubec společnost lidí nemusim vyhledávat a oni se na mě až nepříjemně lepí

Příspěvek upraven 02.03.13 v 12:33

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 02.03.13 17:36

Tady na emiminu je divnejch lidí, co nezapadaj, maj odlišný názory, tady jsi dobře :lol: :mavam: a nesnaž se zapadnout za každou cenu mezi kdejaké stádo. Buď sama sebou :hug: ;)

 
Plecita
Závislačka 3163 příspěvků 02.03.13 19:56

Tady zapadneš, neboj. Svět maminek je všude podobný a s dětmi je každá tak nějak odříznutá od zbytku světa.

 
edithkaa
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 02.03.13 21:20

Já taky nemám témeř přátele, jen pár co s něma napíšu na facebooku, jak se jim vede, všechny jsem nechala o 300km dál. vdala se a mám 14 měsíčního syna a další se narodí v květnu…
chtěla bych mít kamarádku, ke které bych se stavila na kafe a manžel děti pohlídal, ale nemám tu vůbec nikoho a ani nevím, jestli za dalších 10 let to bude jinak :lol:
příjde mi, že s jedním nemám čas…a se dvěma už ho nebudu mít vůbec… ale i tak… chybí mi to… ikdyž kararádek jsem měla co by si na jedné ruce spočítala… nějak mi ty ženský nikdy neseděly… ty intriky a faleš :nevim: to jsem měla vždy spíš kamarády :mrgreen:
přesto by mi stačila jedna jediná :roll: aspoň trochu mě podobná, ale to asi nejde 8) buď ráda, že máš zdravé děti a přítele, kterého miluješ… hlavně, že máme pro koho žít :hug:

 
Sluníčkonesvítí
Kecalka 357 příspěvků 02.03.13 21:34

@edithkaa máš to dost podobné jako já. Taky jsem si vždycky rozuměla spíš s klukama ze stejných důvodů jako ty. Mám dvě kamarádky. S jednou se kamarádím úplně od narození (naše maminy byly kamarádky), ale teď v dospělosti, co máme své rodiny, jsme se docela odcizily, protože máme rozdílné názory na výchovu dětí a vůbec. A ona ráda poučuje a jedině její výchova je ta správná. Přesto se ale stýkáme, i když už to prostě není ono. Tu druhou kamarádku mám od svých 14 let a po celou dobu je to ta NEJ. Kolikrát nemusíme ani mluvit a víme, co se té druhé honí hlavou. Jenže ona má rodinu, chodí do práce, já mám rodinu…je málo času na stýkání. Jsem hodně ráda, že mám zdravé děti a milujícího partnera, ale znáš to. chlapovi nemůžeš říct vše, navíc ten můj moc nerozumí ženské duši, takže má trápení jsou pro něj nepochopitelná. A mně chybí někdo, s kým si pokecat, když to potřebuju.

 
edithkaa
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 02.03.13 21:36

@Sluníčkonesvítí jo jo to znám :|

 
Macik31
Kecalka 334 příspěvků 02.03.13 22:18

Tak já se taky přidám a jsem na tom dost podobně. Odstěhovala jsem se na vesnici na Moravu jsem tu už skoro dva a půl roku a pořád si tu připadám jak cizinec. S malým jsem povětšinu sama a tak by jsem ráda uvítala kamarádku, ale bohužel tady na vesnici jsou takové nekamarádské. A jelikož kamarádky z místa odkud jsem jsou bezdětné tak nemají moc času ani vykecávat přes facebook co taky s mámou od dítěte. Je to smutné. :(

 
rajada
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 02.03.13 22:24

@edithkaa Čau Edi, zrovna jsem na Tebe nedávno myslela, jak se máte :) Prťka, jak je na jihu? :andel:

 
Eteas
Echt Kelišová 8159 příspěvků 02.03.13 22:43

… je těžké definovat slovo „přítel“… jaká je vlastně jeho definice, co si pod tím představit, vybavit, jakou má v životě člověka úlohu… kdo ví… já mám pár kamarádek, můžu se jim svěřit se spoustou věcí, každé s něčím a každá mi s něčím poradit, ale člověka, který by mi pomohl nést břímě života, toho nemám… a není jím ani můj manžel… je to dáno i výchovou, vždy mě vedli k tomu být samostatná a já si málokdy řeknu o pomoc, o radu a když, tak je to většinou přes PC, osobně mi to moc nejde a v tom je zakopaný pes… doufám, že v životě najdeš svoje místo, kde se budeš cítit dobře a najdeš toho opravdového přítele, třeba jím je právě otec druhého syna :hug:

 
zrzule23
Závislačka 4933 příspěvků 03.03.13 08:22

@Sluníčkonesvítí já mám naopak takové podivínské lidičky ráda…taky si myslím, že občas vybočuju. :hug: :hug:
v životě jsem si už prožila jedo hodně velký trápení a za doby kdy jsem na tom byla nejhůř jsem poznala kdo je přítel a těch pár lidiček mi snad už zůstane na pořád.
ikdyž asi všude je kámen úrazu to, že když má každý svojí rodinu, tak je toho času na sebe málo.
myslím že budeš určitě fajn holčina…možná že jen lidi kolem tebe jsou divný co?? :hug: :hug: :mrgreen:

 
MAR01
Ukecaná baba ;) 1812 příspěvků 03.03.13 10:44

Ahoj já mám dvě kamarádky, jenže jedna nemá dítě, ani partnera a mít nejspíš nikdy nebude, je super ale spíš na paření a takový ty pracovní věci, už 12 let se scházím co měsíc. Pak mám kámošku z bývalé práce, s kterou máme podobně první dítko, mám jí moc ráda, ale více méně je jen po skypu neb bydlí mimo Prahu, hodně pracuje i na mateřské, takže není čas :zed: pak mám spousty známých, ale více méně se vídáme jednou za čas při nějaké příležitosti. Chybí mi kámoška s dětma (mám syna 2 roky a dceru 6 neděl),s kterou by to přátelství bylo takové „intenzivnější“ tj. by jsme chodily s dětma na návštěvy, vyšli a prochajdu, na výlet, či by se nebála i někam s dětma vyjet. Přijdu si normální :D sice okolí říká, že jsem akční…a potřebuji být pořád vytížená i něčím jiným než dětma (např. práce či studium), ale jinak nemám problém :think: tak nevím…tak kdyby se tu našla nějaká Pražanda, případně z okolí Prahy 11 ven…tak ať se ozve rádi se seznámíme :pankac:

Příspěvek upraven 03.03.13 v 10:46

 
fayinka  03.03.13 11:17

Na emiminu si každý najde, co potřebuje. Svou skupinku lidí, kde se může vypovídat, kam bude „patřit“ :hug: Tady jsi správně, e-maminko :palec:

I já jsem si tu našla virtuální kamarádky, které prožívají, to co já, nedaří se jim otěhotnět a marně testují každý měsíc. Dodávají mi naději a můžu se jim svěřit se svými problémy a starostmi :kytka:

V reálném světě se mým pseudokamarádkám daří bez problémů otěhotnět a nebo na děti mají ještě spoustu času a jejich rady jsou…no, asi samy znáte :pocitac: :zed:

 
zrzule23
Závislačka 4933 příspěvků 03.03.13 11:27

@fayinka přesně…no taky jsem 2roky patřila do snažilek a přesně vím o čem píšeš… :hug:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23312 příspěvků 03.03.13 12:15

@edithkaa neboj však si nějaký najdeš a věř mi, že i se dvěma dětma budeš ít spoustu času ;) jo a máte vybraný hezký jméno (taky máme Tobiáška) jinak já to mám stejně vždycky kolem mě byli spíš chlapi než ženský..to pomlouvání jedný druhou mi fakt nesedí…

 
Sluníčkonesvítí
Kecalka 357 příspěvků 03.03.13 13:37

@zrzule23 to nevím, protože to by byl divnej každej :-D Jsem prostě jiná, ale svá :-)

 
edithkaa
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 03.03.13 22:17

@brumdinka jé díky… mě se tobiášek líbil hned… manžel sice prskal chvilku, ale nakonec přikývl… tak jsem ráda :mrgreen:
jako znám tu osobně pár maminek s některýma si i píšem, ale to furt není nějak ono… a poslední dobou co furt spím s malým :lol: :lol: tak fakt není ani čas :lol: jsem ráda, když jdem po obědě ven, malej je spáč a už jen v posteli semnou :mrgreen: takže spíííme furt, jak medvědi 8) nooo… ještěže je prostě emimino :-)

 
edithkaa
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 03.03.13 22:23

@rajada no nekeceeeeeej 8o ten internet je ale malej :lol: :lol:
by mě nenapadlo, že se tu potkáme :mrgreen:
koukám, že máš za sebou SP… to je mi líto… určo se zas zadaří :hug:
no jinak se máme tak, že cca 20. května bude další kluk :roll: a mě to pořáááád nedochází :lol: sice dělám doma úpravy, aby malej Tádouš spal s totínkem v ložnici a já v pokojíku s miminkem, ale někdy mám pocit, že to stejně bude jinak :lol: malej Táda už chodí asi měsíc a půl a co s tím začal, tak na mě zkouší i vzdorovat, ptž si myslí, že je pán domu :lol: tak si zvykám na to, že z mýho hodnýho andílka je taky vztekavec a furt nevím, jak na něj, abych nebyla zbytečně zlá nebo naopak hodná… respekt musí být :cert:
a jak se máš ty??

 
rajada
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 03.03.13 22:52

@edithkaa
jojo, jeden SP čerstvě za sebou, ale ještě několik pokusů před sebou, neházím flintu do žita :) Aduš si holt na bráchu/ségru bude muset ještě chvíli počkat.
Jinak u vás koukám veselo, druhej chlapeček, kdo by to byl řekl, že manžel bude takovej plodič dědiců, co? :D Ale určitě měl radost, každé chlapské ego rázem o 100% nabyde, když se mu povedou dva kluci za sebou. Výchovné prohřešky radši probereme po zprávách, ať tu nezavalíme celou diskuzi, co říkáš?:)
Jsem fakt ráda, že jsem tě tu „potkala“, ačkoliv jsem tě v první chvíli nepoznala. Nemít Tádu v profilovce, tak mi to asi ani nedocvaklo :)

 
consi
Kelišová 6882 příspěvků 04.03.13 11:04

:mavam: vítám Tě tady. Každý jsme nějaký a ne se vším vždy souhlasíme.

 
Andy.0
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 04.03.13 18:02
Přátelství?

Ahojky sluníčko, copak bych ti mohla na toto napsat? Přátelství? Tento pojem pro mě ztratil význam, bohužel jsem se pokaždé v někom spálila, neříkám že by byla chyba jenom na druhých a já světice.. to ne… ale přesně jak říkáš, jsem jiná a dostávám to po čase přátelství dosti najevo i od druhých.. naučila jsem se být teď si svou nej kámoškou sama.. momentálně jsem těhotná a pocházím od Prahy a odstěhovala jsem se k manželovi do Orlických hor před 5 lety a za tu dobu jsem nepoznala jediný upřímný přátelství, teď co jsem na rizikovém těhu, tak jsem pořád sama, manžel je neustále v práci a já jenom ležím a přemýšlím nad porodem a jestli to všechno vůbec zvládnu, je mi 25let a za 3 měsíce budu poprvé máma.. a nemám se pořádně s kým o tu radost a zároveň strach z neznámého podělit, koho se zeptat na radu, nebo jenom pokecat o počasí.. Snad ti to trochu pomůže, že nejsi v tom sama.. že nás „jiných a osamělých“ je více.. Hlavu vzhůru, třeba se tu nějaká dušička s dobrým srdcem najde :andel:.. Ozvi se, když budeš potřebovat
pa Andy

 
K.Black  06.03.13 08:57

Víš kolik já mám známých? mraky! ale přátel pár, na jedné ruce je spočítám ;) a víš proč? taky jsem divná :lol: nejsem ovce, tak nejsem ve stádu ;) a přesto jsem spokojená, buď svá a měj se ráda :kytka:

 
St. Estephe
Závislačka 4644 příspěvků 06.03.13 09:13

Jsem na tom stejne. Vnimam svet jinak nez vetsina lidi, je to vlivem zivotnich zkusenosti a nemalou roli v tom take hraje vira, ktera je hluboce zakorenena v me dusi. Nikdo se mnou dlouhodobe nevydrzi, nicmene na sobe nespatruji neco extra spatneho. Asi zkratka nejsem zrovna prijemny spolecnik. :nevim:

 
Salvaje
Závislačka 3428 příspěvků 11.03.13 17:57

@Sluníčkonesvítí
Ahoj,
tak napiš a pokecáme. Třeba zjistíme, že jsme obě stejně divný ;)
Mně je 28 a mám 10 měsíčního syna, jako Ty :) A jako Ty nemám moc přátel, hlavně teda proto, že musím v životě řešit věci, který jen tak každej neřeší, a taky proto, že jsem se sem přistěhovala a nikoho tady neznám.
Tak se ozvi ;)

 
silvik88  15.04.13 09:46

Ahoj,
koukám, že v tom opravdu nejsi sama. Čím to? :-/ Já nějak nezapadala už od ZŠ. Jen kluci mě brali, s holkama to bylo vždy takové povrchní a dost se jich na mě vyprdlo. Co jsem těhotná, tak jsem se odlišila ještě víc. Asi jsem si dovolila moc - ve 24 letech mít dítě. Leckdy si vyslechnu neco nehezkeho :-/
To že nás je víc Ti nepomůže tak jako opravdové přátelství, ale hoď to za hlavu. Nejsi asi mainstreamova (nebo nevim čím to) a to si žádá svou daň…
Drž se ;-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama