Když je chlap (ne)šikovný

O životě

Budu vám vyprávět, jak mám snaživého přítele :)

Jednou se mi ozvala kamarádka, že jsem u ní už dlouho nebyla, a ať přijdu na kafíčko. Protože jsem jinak většinu času doma s rodinou, chtěla jsem vyrazit na trochu toho ženského drbu. Jenže ten den bylo akutně důležité vyprat. U nás se musí prát obden, protože prádlo dlouho schne-máme vlhký byt. No, a s dvěma dětmi se špinavé prádlo kupí rychle, obzvlášť, když je jedno z nich batole. A protože se na nějaký ten pokec dostanu jednou za uherský rok, skysnu tam pak celý den. Vrátím se třeba až v osm večer, kdy už kvůli „milým“ sousedům prát nemohu, protože jak se u nás zapne pračka po šesté večer, chodí si stěžovat, že při ždímání nadělá hluk a oni chtějí mít po celém dni v práci večer klid. Přítel mi ale řekl, ať jdu na kávičku v klidu, že přece (cituji) nejsem blbej, abych nezvládl vyprat. Tak jsem tedy vyrazila.

Už jsem seděla u kamarádky, když mi zazvonil mobil.,,Zlato, na kolik stupňů to mám vyprat?" Tak říkám, že na 40°.,,Je zapotřebí to prádlo nějak roztřídit?" Odpovídám, že na tak nízkou teplotu není, jen musí hromadu probrat a jestli je tam mé červené pamětní tričko ze ZŠ, tak ho má dát na stranu, protože to jako jediné barví při každé teplotě. Ještě pro jistotu popíši, kam dát prášek a kam aviváž. V pořádku, prý už to zvládne.

Za chvíli zvoní telefon znovu.,,Zlato, já tam zapomněl ten prášek a aviváž dát!" Tak říkám, ať vypustí z pračky vodu, prášek s aviváží doplní a pustí program znovu.,,Jasně, pochopil jsem", zní odpověď. Během minuty zase telefon:,,Broučku, jak se vypouští ta voda? To mám vzadu odmontovat tu hadici z pračky?" Kamarádka v sobě dusí smích a já příteli trpělivě vysvětluji, kam má kolečkem otočit, aby vodu vypustil. Zdá se, že opět pochopil.

Neuběhla ani ta minuta a telefon se zase rozezvučí.,,Mi­láčku, já zapomněl dát odtokovou hadici do pračky a voda mi vytekla na zem!" Kamarádka se se válí smíchy po zemi a já s vidinou naštvaných vytopených sousedů dávám instrukce, aby vše rychle vytřel, než to k nim prosákne a už se raději nepokouší prát, že přijedu dřív a udělám to. Dotčeně řekne, ať tam zůstanu, že tentokrát to už zvládne. A opravdu, už nezavolal.

Když jsem večer přijela domů, ještě ve vchodě si mě odchytil rozlícený soused, že nedávno malovali a my je vytopili. Chtějí to zaplatit. Omlouvám se a slibuji, že náklady uhradím. No jo, asi partner nestihl vytřít podlahu v čas. Jenže když dorazím domů, partner mi říká, že to stihl vytřít. Jenže když pak vypral už na ostro, opět zapomněl dát hadici do vany. Jenže to už u pračky nestál, a to, že mu voda vytekla na zem, zjistil, až když šel vyndavat prádlo ven. Co se dá dělat, zabít ho nemůžu.

Vejdu do obýváku, kde máme sušák na prádlo. Prvně se zděsím toho, že vypadá, jako by ho žvýkala kravička. Partner se vůbec neobtěžoval na sušáku prádlo urovnávat a mrsknul ho tam tak, jak ho vyndal z pračky. Začínám ho tedy přerovnávat a najednou mám v ruce dupačky synka. Krásně růžové, dříve bílé. To mám už chuť přítele vážně uškrtit. Začnu prohrabovat zbytek vypraných věcí. No samozřejmě! Mé pamětní tričko! Vztekle ho sundám ze sušáku a začnu jím mávat partnerovi před obličejem:,,Co jsem ti o tomhle tričku řekla?!" Podrbe se na hlavě a říká:,,Jé, ale já ho dával na stranu.„,,Kdybys ho dal na stranu, nebylo by vypraný!“,,Hm, no jo, když já jak jsem prohraboval to oblečení a narazil na něj, hodil jsem ho za sebe, a pak ho asi omylem sebral s ostatním prádlem na vyprání…"

Nebojte, přítel vyvázl živý a zdravý, ale já málem dostala infark miokardu :-D Nicméně jsem pro příště poučená, že si mám prát sama :-D

Hodnotilo 23 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 24.03.13 01:39

:mrgreen: Tak to jsi světice, můj muž už by byl na místě mrtev :mrgreen: S takovými popisy chlapů si vzpomenu na svého bývalého, co popletl co mohl a ještě se tvářil uraženě, když jsem si dovolila cokoli podotknout. Miluji svého muže, který dovede vyprat :mrgreen:
Tobě přeji pevné nervy, občas mu zkus udělat kurz :kytka:

 
gebča
Stálice 68 příspěvků 24.03.13 03:29

Chápu nadsázku, ale kolik je pánovi let? A rozhodně bych „si příště neprala sama“, fakt ne. Neumí, nezvládá? Cvičit, cvičit, cvičit…

 
ncc1701
Echt Kelišová 7943 příspěvků 24.03.13 04:50

Hehe, muj pritel zase pokazde, kdyz daval prat, sypal prasek do prihradky s rimskou I a pokazde se divil, ze tam zustal. Prece se to ma sypat poporade, ne, tak proc ja to davam do II? Teprve casem pochopil, ze je to pro predpirku. Ale je fakt, ze ja ho timhle trapit nechci, ja taky jezdim autem a nemusim ani tankovat. Za kazdou, i spatne odvedenou praci, se chlapi musi chvalit, nebo to nebudou delat vubec ;)

 
januse1
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 24.03.13 06:39

:D opravdu jsem se pobavila.. a vzpomněla si na svého manžela, jak pral.. Vypral, věším a nevoní.. Říkám si, asi dal málo prášku.. Za týden to zkusil znova a opět nevoní.. Tak se ho ptám.. Zlato, kolik si tam dal prášku a dal si tam aviváž?.. A on se na mě podíval s takovým tím svatouškovským výrazem a říká.. Jéé, on se tam vlastně dává prášek :D

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 24.03.13 08:10

:lol: Jestli to ti chlapi nedělají schválně, aby už nikdy nemuseli domácí práce dělat.

 
myšák1187  24.03.13 08:13

Fakt výborný denníček :mrgreen: :mrgreen: takhle při nedělním ránu se člověk pobaví, myslím že každá z nás něco podobného zažila, já nedávno byla zase svědkem kdy kolegyně vysvětlovala svému příteli po telefonu jak má uvařit brambory na salát, taky jsme se moc zasmáli :palec: :lol: :lol:

 
tejuho
Ukecaná baba ;) 1778 příspěvků 24.03.13 08:17

Pekny nedelni poctenicko :potlesk:.Jsem to i predcitala manzelovi a valime se tu smichy oba :mrgreen:

 
cornaline
Stálice 75 příspěvků 24.03.13 10:01

:mrgreen: tak to mám doma stejnýho (ne)šikulu. Aby v pohodě vypral, naplnil a zapnul myčku, nebo pekárnu na chleba, to potřebuje sáhodlouhé vysvětlování s přesným popisem instrukcí. Ale pokud se jedná o elektroniku, to je odborník na všechny funkce :lol:

 
jiji
Kelišová 5796 příspěvků 24.03.13 10:07

Super! Já bych taky asi vraždila. Tyhle věci po manželovi radši nechci, dopadlo by to asi velice podobně :mrgreen:. Ale zase jsou jiný věci, o který se vůbec nemusím starat, takže neřeším.
Jen mě napadlo, dát přece prádlo do pračky před odchodem a zapnout ji je záležitost na pět minut, ne? Že jsi se tomu všemu mohla vyhnout, vytáhnout z pračky už to zvládl…

 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 24.03.13 10:19

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
No jo, chlapi, ti už jiní nebudou :lol:

 
lenilajd
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 24.03.13 10:59

Jako u nás doma. Bohužel na to můžu říct jen jedno: Vydrž, prťka, vydrž. Jinak si sám neudělá za měsíc ani čaj :mavam:

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 24.03.13 11:57

Jako pobavilo mě to, taková veselá historka z natáčení :mrgreen: Ale mám-li být upřímná, je to k smíchu asi jen chvíli, pak si člověk musí říkat, že je to spíš k politování, že máš doma takovýho nešiku. Miluju svého manžela, který umí vyprat bez otázek a ví co se do pračky dává a jak funguje. Toho tvýho bych doma fakt nechtěla.

 
Zdeňka86
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 24.03.13 12:19

Dlouho jsem se tak nepobavila :mrgreen: jsem rada, ze muj chlap tyhle veci zvlada :dance:

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 24.03.13 12:41

Joj, díky za pobavení :kytka:

jen malý dodatek k praní u nás - chlap (bývalý, abych nehaněla toho současného) mi takto vypral 3 sněhobílé krajkové podprsenky každou za nemalý peníz - byly zelené. aby to napravil, nakoupil v drogérce všechny možné čističe, běliče a sava, nerozředil a podprndy tímto zalil…a zapomněl na ně. dojela jsem po týdnu domů a když jsem tyto vytáhla, rozpadly se doslova v ruce - zůstaly vyztužené okraje a háčky :mrgreen: teď se již směji, ale tenkrát jsem opravdu málem vraždila, neb s mou výbavou mám problém sehnat kvalitní prádlo

 
lebudik
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 24.03.13 13:01

Tak to vám všem docela i závidím :lol: Manžel umí pračku tak maximálně zastrčit do zásuvky, připojit přívod a odtok vody a tím to končí. Když jsem byla v porodnici tak přepíral oblečení v ruce :mrgreen: A myčku nádobí stejně tak použít neumí, radši myje nádobí v ruce :lol: :lol: Pustit myčku uměly dcery už ve dvou letech, tak teď před plánovaným pobytem v porodnici vše raději učím je :mrgreen: Bude jistota, že doma za ten týden nespustnou :lol:

 
meduzza
Echt Kelišová 8509 příspěvků 24.03.13 13:19

Hezky s nadsázkou napsáno :mrgreen:

 
Taťána18
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 24.03.13 15:24

Na deníčky moc nereaguji, ale tenhle mě opravdu pobavil :mrgreen: :mrgreen: Úplně živě jsem si to představovala :mrgreen: No holt chlapi :lol:

 
bara 1  24.03.13 16:22
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :palec:
 
Spajee  24.03.13 16:54

Tak ten chlap musí být asi pěkný tydýt :mrgreen: Čím se živí? Nic manuálního to asi nebude, že? :mrgreen: - Ale nemyslím to urážlivě, spíš mi to přijde roztomilý :)

Příspěvek upraven 24.03.13 v 16:56

 
Sluníčkonesvítí
Kecalka 357 příspěvků 24.03.13 16:56

@gebča letos mu bude 27 let. Ale nějaké cvičení jsem už vzdala. Protože on je totiž nejmladší ze sourozenců, máma ho měla dost pozdě. Přítel nemusel nikdy na nic šáhnout, maminka mu uklízela i pokojík. Zemřela, když mu bylo 20 let a v péči ho nahradil přítelův bratr a opět, nemusel dělat vůbec nic. Dokonce ani přispívat na domácnost, protože ho živil ten bratr a své vydělané peníze měl pro svou potřebu. Když jsme spolu začínali, poprvé přišel do kontaktu s nějakou zodpovědností ohledně domácnosti a byl nadlidský výkon vysvětlit mu jen to, že si nemůže koupit hru na Playstation za tři tisíce, protože se musí zaplatit nájem (ku příkladu). Ošetřovat peníze se mi povedlo ho naučit, ale zbytek raději vzdávám, mám jen jedny nervy :-D Ale o děti se umí postarat dobře. Mladšího přebalí, udělá jídlo, vyukoupe… Takže aspoň tak mi dokáže pomoci.

 
Sluníčkonesvítí
Kecalka 357 příspěvků 24.03.13 16:56

@Spajee je hospodský :-)

 
Sluníčkonesvítí
Kecalka 357 příspěvků 24.03.13 17:05

@jiji Pokud bude nějaké příště, tak to tak udělám. Ale protože si o své pračce myslím, že je jednoduchá ovládáním tak, že by to zvládlo i pětileté děcko, nenapadlo mě, že by mohl být někde zádrhel.

 
jiji
Kelišová 5796 příspěvků 24.03.13 18:06

@Sluníčkonesvítí už chápu tu nepraktičnost :mrgreen:. Takhle to měl tchán, nejmladší ze čtyř kluků, maminka kolem něj skákala a doteď je neschopný. Když tchyně není doma a má si vyndat z ledničky, nandat na talíř a ohřát v mikrovlnce jídlo, radši nebude jíst nic nebo si koupí párek :roll:
Takže tobě veliká pochvala za to, co jsi ho už zvládla naučit! :palec: :potlesk:

 
jitukka
Kecalka 193 příspěvků 24.03.13 19:09

Tak to já se chlapů ted musím zastat, pač já mám doma takovýho co pere, vaří, uklízí :) Dokonce mnohem častěji než já:D Máme to doma rozdělený tak, že jeho je kuchyn, co se týká úklidu a já se starám o koupelnu a obývák. Ale zase na druhou stranu taky když jednou pral mi sepral novou mikynu, ale to byli začátky…hold žádný učený z nebe nespadl že?? :D

 
neprihlasena mobidick  24.03.13 19:24

@Sluníčkonesvítí je skvelej a tvuj pribeh taky. Muj milovany pral minuly tyden jen v avivazi :mrgreen: jeste ze nejsou dokonali, o kolik je nas zivot pestrejsi a zabavnejsi :potlesk:

 
Ananta
Ukecaná baba ;) 2487 příspěvků 24.03.13 19:54

No jo, pro českou ženu je to vlastně i vtipné :D

 
S_h_a_n_i_e
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 24.03.13 20:35

Musíš mít nad hlavou svatozář :andel:, to já bych už dávno vypěnila. Bohužel manžel taky nepatří k nejzručnějším…ale tohle ještě nepředvedl…teda vše dohromady, naházené prádlo na šňůře, tak jak ho vyndal, to známe taky.. :lol:

 
Ninouš
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 24.03.13 22:34

:D :D deníček pobavil :D já mám naštěstí manžela který tyto věci zvládá s přehledem jelikož než jsem se seznámili bydlel sám a tudíž si i sám pral :) nicméně manžel od kamarádky zase věšel nevyprané prádlo které měla kamarádka nachystané v pračce že až přijde z práce tak tu pračku zapne. On jí chtěl pomoct tak ho pověsil a vůbec mu nepřišlo divné že nevoní a není ani trochu vlhké- prý myslel jsem že máme pračku se sušičkou :D :D

 
consi
Kelišová 6882 příspěvků 24.03.13 22:45

:mrgreen: super

 
lys
Kelišová 6155 příspěvků 24.03.13 22:53

Výborný deníček :lol:
a už jsi ho někdy poslala na běžný nákup se seznamem? To je teprve telefonátů ;)

 
Sluníčkonesvítí
Kecalka 357 příspěvků 24.03.13 23:36

@lys tak to zase ne. Když mu napíšu seznam, nakoupí podle něho dobře. Dokonce mi běžně kupuje vložky a tampóny a už ví který. Někdy mi maximálně zavolá, jestli chci opravdu bujón od Kuchárka, když mají v akci bujón od Vittany (příklad). Jinak ne.

 
Sluníčkonesvítí
Kecalka 357 příspěvků 24.03.13 23:38

@jiji jo, to máme taky. My mikrovlnku nemáme, takže vše ručně. Měl si ohřát knedlíky na páře. Nadlidskej výkon. Má je buď rozvařený a nebo studený, protože nepozná, kdy jsou hotový. Pokud má ohřívat jídlo, když nejsem doma, tak reději taky všem nacpe párky, protože to prostě nedokáže.

 
Kriplice
Zasloužilá kecalka 610 příspěvků 25.03.13 07:55

A viděla jsi ty nádherné díly staré Takové normální rodinky? Nenech se zviklat.

 
Sluníčkonesvítí
Kecalka 357 příspěvků 25.03.13 08:03

@Kriplice to jsem sice viděla, ale jak píšu výš, on si sám neohřeje ani jídlo, protože to nikdy nemusel dělat.

 
xpisk03  25.03.13 09:19

:D můj muž žil asi 3 roky sám, takže domácí práce mu nedělají problém, pokud nic jiného už nezbývá. akorá věšení prádla zvládá jako by ho vytáhle krávě z huby, ale co nadělám. já udělala větší průser - měl svetřík za 4000,– a já si nevšimla, že na rozdíl od ostatních není 100% cotton, ale 100% wool a vyprala na 40. teď svetřík čeká na syna, až mu bude tak 10 a krásně mu padne - svetřík ztratil na každém rozměru 5-10cm :oops:

 
Michaela13
Kecalka 378 příspěvků 1 inzerát 25.03.13 09:50

:D četla jsem to se zatajeným dechem a nechtěla jsem ani předvídat, co by se ještě mohlo stát :-D při každé větě jsem si říkala „no tak to ne, to by schytal!!“.Ale já teda přítelovi nenadávám, vždycky po něm chci, ať mě namasíruje a jsme si kvit :pankac: Tak snad tě příště překvapí krásně vypraným prádlem :dance: :kytka:

 
Eteas
Echt Kelišová 8159 příspěvků 25.03.13 10:47

Deníček super ;-) ale jestliže perete obden, tak bych buď odložila praní nebo návštěvu nebo to příteli nachystala a vysvětlila před cestou… každopádně bych si neprala sama, ale učila… pak nastane situace, kdy nebudete moci a kdo příteli bude prát… hodně štěstí v učení

 
Bezbrzd
Povídálka 12 příspěvků 25.03.13 15:25

Teda ženy to já mám naprosto šikovnýho chlapa… Ten pere, uklízí, pořád v dílně něco kutí, sám od sebe vyluxuje, vytře… Já uvařim, on automaticky umeje nádobí… :lol:
To spíš já jsem vůl… Koupili jsme si naprosto krásnou novou pračku.. Znáte to… Se šestým smyslem na barvy - prý budou krásně zářivé a nezešednou… Jen jsem si myslela že když to má ten šestý smysl, že to v pohodě zvládne vyprat krásně žlutý kalhoty s tyrkysovou košilí :-D :-D no… pračka to nezvládla a já ty zelený kalhoty málem neustála… Koupila jsem si odbarvovač na omylem obarvený prádlo, ten mi to docela stáhnul, pak jsem koupila ještě jeden.. levnější a ten mi kalhoty odrovnal úplně (a to nemluvim o tom smradu co se linul z pračky). Tak jsem si koupila žlutou barvu na textil a barvila… a asi blbě míchala… je to nějaké flekaté - taková omylem udělaná batika :-D… rezignovala jsem a koupila jsem si kalhoty nový.. tentokrát modrý…
S pračkou už se kamarádíme :-D

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 25.03.13 21:54

Muj zlaty chlap! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ten vypere aniz bych mu cokoliv nekdy driv ukazala. Radsi jsi mela aspon zapnout tu pracku, nez jsi odesla a vecer to jen povesit, asi by sis usetrila kupu nervu :mrgreen:. A na sousedy bych se vyprdla, nocni klid je od 22 hod. Sousedi se dvema detmi nad nami prali klidne i v noci a na nikoho nehledeli…

Příspěvek upraven 25.03.13 v 21:56

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 25.03.13 22:22

Pěkný deníček…u nás se taky pokoušel přítel 2×…od té doby má zákaz, já měla 2× vše šedivé :lol: :lol:

 
simona.00123
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 25.03.13 23:56

@Kriplice Můj strejda měl stejnou taktiku, druhý den po svatbě mu teta řekla, že má nakrémovat boty. On vzal její bílé boty černým krémem… Od té doby nemusí v domácnosti nic dělat.

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19367 příspěvků 2 inzeráty 27.03.13 20:28

@lebudik Máme to stejně, ale já do toho chlapa ani nenutím. Máme barák, spousta práce, asi by mě hanba fackovala chtít po něm ještě prát a plnit myčku - taky myje v ruce. Ale jsem zvědavá, jak to bude, až budu v porodnici… :)

 
lebudik
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 02.04.13 21:03

@avm3 já po manželovi také pomoc v domácnosti nevyžaduju. I když si kolikrát říkám, že jsem si ho pěkně rozmazlila. Když jsme spolu chodili, tak vařil a moc dobře. Když jsme měli první dceru tak vysával, zametal, nádobí uklízel… Teď už jsem rok na neschopence a všechno si dělám sama, protože mi přijde blbé to po něm chtít když je celý den v práci

 
Troj
Zasloužilá kecalka 915 příspěvků 03.04.13 05:16

Nam se mala narodila s dlouhyma nehtama a skrabala si oblicej, tak ji muz sel koupit rukavicky. Do porodnice mi vola jak se pere a kolik toho gelu, tak sem dala instrukce a byla sem stastna jak blecha, ze pomuze… Prijdu domu a hledam susak… Muj manzel pral v pracce dve novorozenecke rukavicky :think: :oops: :D

 
alda
Kecalka 290 příspěvků 03.04.13 05:51

Neboj, on se to časem naučí. Hlavně se nenech odradit a nech ho trénovat a zkoušet dál. Ani chlapi ani ženský nemají žádný speciální geny na domácí práce, to je všechno praxe a ochota je dělat.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama