Au, už nikdy!?

Porod

Sice jsem si říkala, že nebudu své sepsání porodu publikovat, ale takovou odlehčenou zkrácenou verzi vám asi k nahlédnutí propůjčím. Zkrácená verze neklapla, snad mě neukamenujete. :)

24.12.2014 Je­žíšek, spousta dodělávek, spousta jídla, cukroví a dárků a já už sotva funím. Po delegaci u rodičů a prarodičů v baráku konečně sedíme s manželem doma na gauči. Už nemůžu ani sedět, tak sebou pořád šiju. Termín mám za 4 dny.

Jak tak sebou házim a různě se zvedám a šoupu, cítím pod sebou mokro. „Jsem to ale hrdinka, když už ani moč neudržim.“ Převlíknout a zas velebení. Pořád mokro. Sprcha a šup chrnět, ráno mě čeká kontrola. V noci už skoro nespím nějakej ten pátek, ale dneska jsem teda nespala tuplem vůbec.

25.12.20014 Ráno mi začala odcházet hlenová zátka a měla jsem kontrakce po 15 minutách, ale odezněly. Na kontrole jsem ohlásila odchod hlenové zátky, kontrakce a možný odchod plodovky. Vložka čistá, takže test na vodu negativní. Ozvy v pohodě a kontrakce byla jedna jediná. Nález - otevřená těsně pro prst. Odcházela jsem se slzama v očích. Už jsem si přála, aby si mě tam nechali.

No nic, celý den nárazově kontrakce a neustálé mokro. Kolem páté večer jsme seděli u babi na kafi a já už byla zelená samou bolestí. Kontrakce pravidelně po 15ti minutách. Doma sprcha „na uklidnění“. V osm večer začaly kontrakce po 3-5 minutách pravidelně. V jedenáct večer beru tašku a muž mě veze do porodnice.

Vyšetření s nálezem těsně pro prst a nic. Vypadalo to, že pojedu zas domů, protože na monitoru nebyla vidět jediná kontrakce - a to jsem jich měla za tu chvilku snad milion. :D Ovšem jen do doby, než jsem zvedla řiťku z lehátka. To byla spoušť. Jasná voda. Připadala jsem si jako magic-box, ve kterém se hledá ten zářný poklad, když doktorka hledala prasklinu, ze které vytéká voda.

Jak moc jsem byla na omylu, když jsem si říkala, že horší to bejt nemůže. PA protrhla plodový vak a odtekla voda. To teprve začalo to pravý vzrůšo.

26.12.2014 Moc si už nepamatuju, ale o půlnoci mi dělali klystýr - kdybych věděla, že do mě napumpujou tolik vody, raději bych týden předem nejedla. Po „výkonu“ můj milovaný manžel pronesl „Teda mámo, za tohle bych se nemusel stydět ani já“. :D KATASTROFA, vážení.

PA se mě pořád chodila ptát, jestli nechci něco na bolest, pořád jsem odmítala. Kontrakce na monitoru byly minimální a koukali se na mě, jak kdybych si porod vymyslela. Koneckonců ve dvě ráno jsem svolila k pigáru do zadku na bolest. Úleva se zapoměla dostavit, takže mě akorát bolela půlka zadku. Hned potom jsem dostala kapačku oxytocinu a následně i antibiotika, protože jsem měla rýmičku.

Bolesti byly horší a horší a já myslela, že se rozpůlim, jak jsem se snažila tlačit nohy od těla pryč. Pořád mi říkali, prodýchávejte, prodýchávejte. Jak asi člověk může prodýchávat, když má plnej frňák nudlí a nedosáhne na kapesník a bolestí si nedokáže říct ani o vodu.

Dostala jsem kapačku na bolest a střídavě jsem seděla na míči a ležela pod monitorem. Před čtvrtou ráno musel mužskej odejít do práce.

Od teď si nepamatuju skoro nic krom toho, že jsem na PA řvala, ať mi kouká dát nějaký drogy, nebo že umřu. Asi forma protestu…

V šest ráno přiběhla doktorka, že se neotvírám a že když mi nedaj další oxytocin, neporodim. Jenže moje tělo prý už další bolest nevydrží, tak že prý je na řadě epidural. Já, která měla plnou papulu keců, že epidural nikdy, jsem nenechala doktorku ani domluvit a už jsem si sedala, aby mi zavedli tu hadičku do páteře.

EPI zavedli asi o tři hodiny dýl, ale zavedli ho v kontrakci, takže jsem nic necítila. Hned jak jsem si zas mohla lehnout, bolesti přestaly a já usnula.

Vzbudila jsem se na kontrakci až v jedenáct dopoledne. Nález na 3 cm. Za půl hodiny 8 cm, už to šlo rychle. PA, už nová - střídaly se směny. Mě nechala ťapkat po pokoji a naposledy jít čůrat a do sprchy. Camrala za mnou s hadrem a utírala po mě krev, chudák.

Ve dvanáct jsem začala tlačit sama ve stoje a v jednu přišla droktorka k porodu. Hodina tlačení a nic. To malý zvíře prostě nejde ven. Už si na mě zavolaly posily, baby! Všechny na mě řvaly, ať tlačim, že malej už musí ven. Dostala jsem kyslík, střídavě jsem omdlívala a měla hysterické záchvaty a záchvaty paniky - já jinak kliďas…

Teď, jako bych byla v mraveništi, se kolem začali dít věci. Objevil se tu další stůl plnej věcí. Najednou koukám a byl tu i primář a dětská lékařka. Doktorka do mě strká cosi umělého. Něco mi říkala, ale já neslyšela. Cítila jsem jen šílenou bolest. Najednou se mi ulevilo a já viděla malé nehybné fialové tělíčko, od kterého vede šňůra, kterou doktorka upižlává nůžkama. Míšu jsem do ruky nedostala, ani na chviličku na břicho.

Doktorka mě šila a mně bylo už fajn. Šití trvalo tři čtvrtě hodiny. Za dvě hodiny mi přišli říct, že apgar-score měl 3-7-9 a míry 51 cm a 3,4 kg.

Po těch dvou hodinách, co mě nechali duševně strádat na sále, mi přinesli malého ukázat, ale nechtěli mi ho dát pochovat. Dali mi ho definitivně až druhý den ráno.

V porodnici jsme si poleželi 6 dní v izolaci kvůli mé marnivé rýmičce. Nikdo mi neřekl, že Míša málem nepřežil, protože doktorka včas nepoznala, že má pupeční šňůru kolem krku a nakonec sázela na to, že já po 18 hodinách v bolestech, porodím dítě bržděné šňůrou, zaklíněné v porodních cestách a v posledních minutách i bez srdečních ozev.

Po cestě domů jsem sjela schody po držce a roztrhla si šití komplet. :D Šitá jsem až bůhví kde, natrženej děložní čípek a dodnes praskající šití hráze. Míša přišel na svět pomocí vakuového zvonu a já mám v papírech napsáno „nespolupracující rodička“.

Děkuji za pozornost. :)

Hodnotilo 42 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
j-p
Echt Kelišová 8218 příspěvků 18.03.15 03:55

Teda desnej porod! Urcite mas spatne vzpominky jako ja! Ja mam trauma do konce zivota! Hlavne ze prcek prezil! Ja to rikam furt, ze to jsou felcari! :cert: At je uz jen zdravej!

 
Fíííjááá
Kecalka 243 příspěvků 18.03.15 04:33

Jako kdybych četla o sobě :roll: hlavně, že jste oba v pořádku. A k tomu už nikdy, rozmyslela jsem si to asi měsíc po porodu a kluci mají mezi sebou 19 měsíců ;)

 
Mablanka
Ukecaná baba ;) 1615 příspěvků 18.03.15 06:13

Www až mi běhá mráz po zádech. To je masakr. Lékařka by snad měla vrátit diplom. Ale hlavně, že je malý v pořádku!

 
Chaarlynecka
Ukecaná baba ;) 1744 příspěvků 18.03.15 06:29

Tak u konce jsem se musela opravdu zasmát :mrgreen: Za to všechno jsi ještě,,nespolu­pracující rodička´´?? :mrgreen: Já bych je praštila! Jsi dobrá! Hlavně že je malý ok! Naše malá taky měla šňůru kolem krku…nešla mě vytlačit. Pomohli mi až skákáním na břicho…taky jsem malou nedostala ani na chvilku k sobě…až 4.den… do té doby byla v inkubátoru kvůli dýchání. V posledních minutách bez srdeční ozvy a museli ihned po porodu resuscitovat. Apgáre měla 4-7-8… Hlavně že vše dopadlo dobře a za dva měsíce rodím znova :)

Mějte se hezky! :mavam:

 
Ivačice
Ukecaná baba ;) 1247 příspěvků 18.03.15 06:30

Ty jo „nespolupracující rodička“! No já padám 8o
Moc hezký příběh, hlavně, ze jste v pořádku :kytka:

 
Suzuveverka
Závislačka 4934 příspěvků 18.03.15 07:30

Hlavně že jste v pořádku :hug:

Ale teda zírám. Moc často tu deníčky nečtu, není čas, ale včera a dnes jsem nahlídla a nestačím se divit, co se v porodnicích děje a kolik žen má takovou otřesnou zkušenost.

 
Blešík
Extra třída :D 12093 příspěvků 1 inzerát 18.03.15 08:06

Za tu nespolupracující rodičku bych jim nabančila :cert: no hlavně, že to dobře dopadlo

 
Blešík
Extra třída :D 12093 příspěvků 1 inzerát 18.03.15 08:06

.

Příspěvek upraven 18.03.15 v 08:08

 
verulicek  18.03.15 08:09

Otřesný porod. Nebylo na něm prakticky nic pozitivního…nechci nic říkat, ale mám dojem že šňůra kolem krku u dítěte se pozná před porodem celkem těžko :nevim:

 
variska
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 18.03.15 08:16

@verulicek Ono tu šňůru má možná i víc než polovina miminek, asi to neznamená nějakou komplikaci, to jsou tady spíše ty rutinní zásahy, jako prdnutí vody moc brzo, urychlování oxytocinem a pak se lékaři diví, že porod nepostupuje a jsou čím dál tím drastičtější, to je někdy jak přes kopírák tyhle hororové porody :nevim:

 
Xverunka
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 18.03.15 09:31

Super napsáno. Nejdříve jsem se smála, ale na konci mi spadla brada. Hlavně, že je malý v pořádku. Ale zážitek to musí být strašný, to jo…

 
katabur
Kecalka 141 příspěvků 17 inzerátů 18.03.15 09:58

Vždy jsem si myslela, že moje 2 porody nebyly nic moc, ale když si čtu zkušenosti jiných viz. tvůj deníček, tak vidím, že jsem to měla docela lehký :) máš to super napsaný, s 2. bejbátkem ti přeju např. deníček s názvem: „Klidně příště zas!“ :D Hodně štěstí!

 
Zidon
Nováček 7 příspěvků 18.03.15 10:05

Je to děs, co se dneska v těch porodnicích děje. Jako by jsme se vracely o 30 let zpět. Já rodila sekcí a porodnici i personál si nemůžu vynachválit, všichni moc milí a příjmení (až na jednu sestru u příjmu, ale i tu jsem si postupem času „vycvičila“ a když sem odcházela byla jak sluníčko). Přeji Vám už jen to nejlepší a hlavně zdravíčko!! :mavam:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 18.03.15 10:49

Gratulace k narození miminka a hodně zdraví a štěstí do života :srdce:
TO NEJHORŠÍ UŽ MÁTE ZA SEBOU, UŽ BUDE JEN DOBŘE :srdce:
Ale užila sis pořádně.. :think:
Já měla podobný porod..teda všechny 3 porody, jsem měla dlouhé, bolestivé, neotvírala jsem se a druhý porod s resuscitací miminka..po 10dnech přenášení, vyvolávaný porod, nepostupující, voda zkažená, zhoršující se monitor..
Malej měl podobný AS 3-6-7,museli ho resuscitovat, byl úplně šedý bez barvy, barvu měl 0,v propouštěcí zprávě -těžká perinatální asfyxie, pupečník omotán kolem krku a silně utažen.. Malej byl 5 dní plně na kyslíku v inkubátoru, mě ho dali až za 5 dní poprvé nakojit, měl taky pupečník okolo krku a když sem tlačila, srdíčko přestalo uplně tukat-bylo to šílený, až po 20minutách sem slyšela prví mírný zvuk!!!.monitor byl špatný od začátku, ale stejně to nechali přirozeně a ani nedomýšlím, jak to mohlo dopadnout! Chodili jsme nějakou dobu do rizikovky, malej měl, ještě velikou bouly přes půl hlavičky, plno různých vyšetření na neurologii atd, ale je naštěstí UPLNĚ V POŘÁDKU!!Jen je hyperaktivní, ale je ZDRAVÍ! COŽ JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ! :srdce:

Příspěvek upraven 18.03.15 v 10:54

 
simirek89
Kecalka 279 příspěvků 18.03.15 11:02

Teda, klobouk dolů za takový výkon :kytka: Vtipně napsáno :lol: Hlavně, že vše dobře dopadlo, ale paní „doktorku“ bych si podala..chudak malej :oops:

 
pavlinka77
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 18.03.15 12:37

To je fakt otřesný :-(
Je mi vždycky strašně líto, že tohle musí ženská podstoupit :-(

Přijde mi to hrozně nefér, že někdo má porod v pohodě a někdo zažije tohle :-(
To jsou ty umělé zásahy do porodu :-(

 
medunka23
Kelišová 5875 příspěvků 1 inzerát 18.03.15 13:15

Uff, no je to síla, škoda že manžel nemohl zůstat, nepomohl by ti, ale jako psychická podpora by to bylo super, alespoň já to tak vnímala u svého porodu a byla jsem ráda že tam byl.
Jinak přesně mě napadlo proč dorupli tu vodu tak brzy, tolik oxytocinu, a pak to „zachraňovali“ takovým stylem že máš následky dosud no ale z jejich pohledu matko nepruď máš zdravé dítěc :zed: :zed:
Ono je pravda, že dost dětí se rodí s pupečníkem okolo krku, ale ne každé má takovéto problémy

 
lesniboruvka
Kecalka 393 příspěvků 18.03.15 14:15

Porod šílenej.. je drsný, že ti doktoři prostě neví kdy přestat a budou furt rvát oxytocin a ikdyž mimčo nepostupuje, tak ho násilně tahat.. prostě když to nejde tak je snad na místě sekce???

Hnus fialovej.. Já jsem měla vyvolávaný porod rychlý, syn pupečník 2× kolem krku, ale neškrtil se, protože pupečník byl dostatečně dlouhý, takže my měli v tomhle směru velké štěstí.

Hlavně, že to váš syn přežil a vy také :kytka: :srdce:

 
lesniboruvka
Kecalka 393 příspěvků 18.03.15 14:25

Stejně by mě fakt zajímalo co je motivuje ty porody tak urychlovat.. Proč když jste do porodnice přišla s pěkně rozjetým porodem, proč se ve vás hnedka museli šťourat, protrhávat vak atd.

Ch jo.. s blížícím se svým druhým porodem chytám paniku z porodnic.. :zed:

 
Laculka
Ukecaná baba ;) 1075 příspěvků 18.03.15 19:01

No potěš… :roll: Hlavně že máš zdravé miminko a na tu hrůzu se snaž brzo zapomenout!! ;)

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 18.03.15 20:30

A jak teda vis, ze mel ten pupecnik kolem krku? Treba jsi byla fakt akorat moc hystericka, a diky tomu, ze jsi nebyla. uvolnena dite nepostupovalo, protoze stres, a nasledne.zatnu­ti.pri kontrakci zamozrejme dite brzdi. Tim padem se taky muze uplne lehce stat, ze dite se posouva zpet, nahoru a dolu a tim, ze se rotuje, si pupecnik omotava sam. Ale samozrejme za tonemuze to miminko, ale vystresla matka, ktera neni pri kontrakci uvolnena()to taky dost dobre nejde) ale je vystresovana, a tlaci dite zpet…Merikam, ze nebyla vina domtoru, ze te napousteli blbostma, ale tema hysterakama, ktere popisujes jsi ne ze sobe, ale diteti moc nepomohla… :think:

 
Mishuna
Povídálka 46 příspěvků 18.03.15 20:49

@georgesab No, on ten porod trval 18 a půl hodiny.. Popravdě řečeno, když jsem dvě a půl hodiny tlačila, už jsem neměla sílu ani dýchat. Navíc, když na mě řvala PA, že když neporodim, malej umře… A nemyslím si, že jsem jediná hysterka u porodu. A jak vím, že měl pupečník kolem krku? Ono když ženská rodí, je u toho taky nějaký lékař, který má, chtě - nechtě, povinost sepsat, jak porod probíhal. Tuto zprávu poté obdrží ve zkrácené verzi matka a plnou verzi obdrží gynekolog. Má gynekoložka, ačkoli mi odmítla říct počet stehů, mi tuto informaci sdělila. A když už jsme u toho, Liberečtí lékaři jsou opravdu velice strozí, co se týká infa pro novopečenou matku. Můj chlapeček měl blbej krevní obraz a tuto skutečnost mi také sdělila až dětská doktorka (Mě jen bylo divné, proč má chudáček tolik rozpíchané obě patičky)..

 
vetoma89
Povídálka 25 příspěvků 18.03.15 20:58

@georgesab podivejte se ja muzu o sobe rict ze jsem u porodu taky hystercila a to to byl fofr.. Mam uzkou panec a mela jsem pocit ze se mi tam malej nevejde, odmitala jsem tlacit. Porodila jsem prirozene diky PA a jeji podpore. Zadnej problek krom pupecniku okolo krku a nohy nebyl AS 10-10-10

 
pe-terka
Extra třída :D 11582 příspěvků 18.03.15 21:03

@georgesab
No to je teda koment :roll:. Řada rodiček při porodu různě zmatkuje, porod není nedělní čajíček…S tím by měl personál prostě počítat. Jinak omotaná šňůra kolem krku se obvykle pozná až při samotném porodu, zato celkem spolehlivě - prostě vykoukne hlavička a okolo krčku je pupečník. Obvykle ho PA rychle uvolní. Toto má asi třetina rodiček a pokud je pupečník dostatečně dlouhý, ničemu to nevadí.
Jinak komplikovaný průběh porodu bych nepřisuzovala „hysterii“ rodičky, ale celé sérii zbytečných zásahů, počínaje předčasnou dirupcí plodové vody, dále infuzemi oxytodinu…A e­pidurální analgezie může (krom jiného) způsobit, že má rodička v závěru porodu problémy tlačit, protože jí chybí schopnost ovládat příslušné svaly. Tato „nespolupráce“ ovšem není její chyba, je to prostě možný nežádoucí účinek léků.

 
pe-terka
Extra třída :D 11582 příspěvků 18.03.15 21:07

@Mishuna
A k miminku gratuluji :kytka:. Ještě, že jste tu lékařskou „péči“ zvládli ve zdraví.

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19508 příspěvků 2 inzeráty 18.03.15 21:44

Obdivuju, s jakým nahledem je to napsáno. Je to děs a hrůza a to mám za sebou dá se říct dobrý porody… ale přístup na ranu…
Jsi dobrá :D

 
Milkiway
Kecalka 425 příspěvků 18.03.15 23:08

Taky mi přijde že se v těch porodnicích vracejí zpátky. První jsem měla vyvolávaný (cukrovka),tak jsem si užila. U druhého jsem byla co nejdéle doma, aby toho na mě doktoři stihli vykonat co nejméně. Až se muž bál že budu rodit doma.Do porodnice jsem přijela otevřená na čtyři prsty a dr. že mi píchne vodu.Tak jsem říkala že píchne že není důvod. A on se urazil a řekl, že takhle tady budu do zítra a odešel. To byli asi čtyři hodiny odpoledne.Za půl hodiny mi praskla voda a za další se malej narodil.Dr.si sotva stihl vzít rukavice. Ještě mě naštvalo, že jsem musela po porodu jít asi třikrát na sestry ať mi dají malého na pokoj. Že jsem to tak chtěla. Sestry že prý je nenechám pracovat, že ho zahřívají. Tak mi ho za další půlhodinu přivezly ledového a bez čepičky.

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 18.03.15 23:16

:cert: felčaři, fakt libová poznámka, že jsi nespolupracující rodička, tomu se říká zakrýt lékařskou neschopnost. Hlavně, že jste s malým v pořádku :hug: Snad na tuhle negativní stránku porodu zapomeneš a užívej si miminka. :hug:

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24281 příspěvků 51 inzerátů 18.03.15 23:21

Nespolupracujici rodicka, tak to je mazec 8o uz nevi co by vse svedly na rodicky boze :zed: :zed: poud bych vedela, ze doktorka pochybila co pises, tohle bych si napsat nenechala :cert: :cert: kazdopadne hlavne ze to dopadlo dobre :hug: moc gratuluji :palec: jinak pad po drzce me pobavil, sorry :mrgreen:

 
biggi
Nováček 9 příspěvků 18.03.15 23:34

I pres nelehky porod..nadherne napsany denicek..pusobite na me jako naprosto fajn clovek ;-)

 
sarrah9
Nováček 2 příspěvky 18.03.15 23:52
"nespolupracující rodička"

@Mishuna Nespolupracující rodička? Paráda. Já mám ve zprávě, že „neumím rodit“ :D Gratuluju, že jsi na ně dokázala alespoň křičet, já tam byla jak ovečka na porážce (a do dneška mne to se…e) :( Ještě, že jste i s mrňátkem relativně v pořádku - po tomhle porodu je to malý zázrak. Když mi po větě „neslyším srdeční ozvy“ konečně vypáčili miminko z porodních cest a odnesli ho (neplakalo), tak jsem myslela že zešílím. Nikdo mi nebyl ochotný/schopný říct, co s ním je nebo není. Ta půlhodina, než mne zašili a manžel mi ho přinesl ukázat, byla nekonečná… Ale podle doktorů bylo vše OK a mám být ráda za zdravé dítě. Tuším, že i tobě bude v papírech polovina údajů chybět. Takže si můžeš dát za rámeček, jak krááásný porod jsi vlastně měla :pocitac:

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 19.03.15 09:09

@pe-terka Divej, ja taky rodila 18 hodin, bolesti sileny, krizove, delozni a pak aby toho nebylo malo obe naraz a v kuse. Taky jsem omdlevala, museli mi v bezvedomi davat hroznovy cukr a pepsinu, tlacila jsem nakonec v čupu, teda jen hlavicku, telicko ze me uz vytahli. Ale mela.jsem myslenku v hlave, ze uz budu mit u sebe sveho vytouzeneho syna, a ze mu ten prichod na svet chci aspon trochu zjednodusit svou spolupraci. Taky mel snuru kolem krku, ale jakmile mi rekla sestra TLACTE MAMINKO, tak jsem tlacila jak o zivot, a to jsem myslela, ze to proste nezvladnu par minut pred tim. Kdyz mi rekla pri tech odpornych konrrakcich, ze kdyz se uvolnim, a nebudu zatata, dite bude rychleji venku, a ze tim, ze se zatinam ho posouvam nahoru a prodluzuji si tim. padem porod, tak jsem samozrejme ze vsech sil se snazila byt uvolnena, nebo aspon teda jsem se nezatinala. Sestra ze zacatku se mnou mluvila a vysvetlovala mi to, ze doufa, ze budu spolupracovat, jelikoz tam meli natku, ktera jen rvala a rvala, a ubirala tim diteti kyslik, padaly ozvy, a netlacila jak ma, jen rvala, tak dite samozrejme museli tahat klestemi, a melo dulek v hkavicce, a to jen diky tomu, ze matka byla hysterka…ze myslela na sebe a ne na dite…takze ja jsem fakt delala vsechno proto, abych tomu predesla. A myslela jsem jen a jen na sveho syna :srdce: ktery mel na dve zatlaceni hlavicku venku, no a telo uz proste vytahli, byla jsem K. O…

 
pe-terka
Extra třída :D 11582 příspěvků 19.03.15 12:20

@georgesab
Jasně, beru. Jenže nevíš, jestli tohle je případ zakladatelky deníčku. Kolikrát se personál chová tak necitelně, že rodičku vydeptá k šílenosti. Kdyby s ní komunikovali v klidu, tak se ten klid přenese i na ni. A personál je ten, kdo by ti měl šéfovat emoce. Jasně, stane se, že rodička nespolupracuje přes veškerou empatii, to je pak blbý.
A k tomu tlačení - tu neschopnost tlačit mohl způsobit ten epidurál. Když ty příslušné svaly neovládáš, nic nezmůžeš…
Jinak kolikrát, když ty deníčky čtu, děkuju Bohu za svých pět vcelku pohodových porodů, bez komplikací. Ale taky jsem zažila různý personál a vím, že jejich přístup mnohé vylepší nebo pokazí. Jednu a tutéž věc lze říci mnoha způsoby a na výsledku se to hodně odrazí…

 
lebi
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 19.03.15 19:32

Teda ta „nespolupracující rodička“ mě dostala… Strašný…
Jinak hlavně, že je Míša zdravý a zvládli jste to. :srdce:

 
zupe
Ukecaná baba ;) 1662 příspěvků 19.03.15 20:20

Nespolupracujici rodicka, to mě pobavilo! Ale jinak s Tebou soucitim!

 
Jollinar
Povídálka 12 příspěvků 20.03.15 00:09

Oceňuju po všech těch hrůzách hlavně ten smysl pro humor :palec:
Jinak bych do těch papírů na konec připsala „…a doktoři paka!“

 
Mrázkovka
Kecalka 476 příspěvků 20.03.15 00:55

@georgesab jasně,..jste hrdinka a všechny ostatní jsou blbý hysterky :cert:

 
svycarka
Kelišová 6885 příspěvků 20.03.15 13:14

Denik je napsany super formou :potlesk: Prubeh tedy hororovy…Jsem moc Rada, ze to s Misou dopadlo dobre a preju hodne zdravi :srdce: :kytka: Ja si kvuli vyhozene kostrci po porodu nesedla dobre pul roku, maly taky zaklineny v porodnich cestach, snura 1× okolo krku.Ale me to slo nastesti rychlovkou.maly byl na svete za hodku od najezdu kontrakci.

 
svycarka
Kelišová 6885 příspěvků 20.03.15 13:19

Jo a hystercila jsem taky..muj mu furt vrazel kyslikovou masku, rotoze ja nemela sanci to udychat. Nastesti jsem si mohla peprne ulevovat cesky a nikdo mi nerozumel :mrgreen: Ze umim tolik sprostych slov mi doslo vlastne az u porodu a i muj gyndar mi vtipne sdelil, ze je rad, ze cesky neumi, ze by si asi vyslechl story :mrgreen:

 
saskula
Stálice 67 příspěvků 20.03.15 16:29

Teda mam husí kůži, takhle trpět!!Jsi statečná maminka a hlavně, že je malej v pořádku :srdce: hrozný porod

 
zpevanda
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 05.04.15 16:29

Nechtěla bys jim ten deníček poslat do porodnice? Ať mají zpětnou vazbu, za tohle všechno ti napsat nespolupracující rodička? dělaj si legaraci? :roll: :cert: :zed:

 
januschka
Závislačka 3312 příspěvků 05.04.15 16:38

To jsem si říkala, jak hnusný jsem měla porod. Proti tvému to byla procházka růžovým sadem :hug:

 
z1908
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 09.04.15 16:52

@georgesab nechapu vas koment „utocici“ na zakladatelku ohledne hysterie.
jinak jsme vazne rada, ze jsem rodila cisarem a pokud bude jeste jedno miminko, tak jedine cisar opet

 
Danielitha
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 10 inzerátů 30.04.17 19:58

Jak nespolupracujici rodicka? Ah jo…myslim, ze tento termin neexistuje, kazda z nas se snazi spolupracovat.Ja chytla u „tlacici“ faze uplne sileny stav. Myslela jsem, ze urcite umru, ze je to konec. Malem jsem se loucila s manzelem, fakt uplna panika.Pak ke me prisla PA, chytla me za ruku a rekla at tlacim jak nikdy v zivote a mala byla venku. Gratuluji k mimcu a uzivej.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama