Bydlela jsem v azyláku

O životě

Něco málo přes rok. Nejhorší rok v mém životě. Začátek pramení někde u mých rodiču, nevím co se tenkrát s nimi stalo, že se všechno tak zvrtlo.

...

Bylo mi 19 let, s tehdejším přítelem jsem otěhotněla hodně mladá. To, že tento partner (říkejme mu třeba Jarek) není vubec vhodný pro život, jsem zjistila záhy. První facka padla v šestinedělí, další na sebe nedala dlouho čekat. Bydlela jsem s ním u mých rodiču, kteří byli těžcí alkoholici. Pokoušela jsem se Jarka hodněkrát zbavit, avšak zcela bezuspěšně. Bití se stupňovalo a já nevěděla, co s tím mám dělat, jakákoliv snaha zavolat policii měla druhý den zcela opačný učinek a to ten, že jsem byla bita ještě více, samozřejmě vše před očima malého syna.

Rodiče dostali vypověd z bytu pro neplacení nájemného. Semlelo se všechno tak rychle, měli jsme se vystěhovat do měsíce. V tu dobu jsem zjistila, že jsem podruhé těhotná. S mužem, u kterého jsem hledala utočiště. Ten mě ovšem bral pouze jako úlet. Rozhodla jsem si dítě nechat, nebyla jsem schopna jít na potrat, zabít ho. Avšak nemohla jsem to tak nechat, Jarek byl schopen mě zkopat i těhotnou. Ani nevím jak jsem se dostala na sociálku a požádala o přidělení lužka v azyláku. Když se ke mě po týdnu dostalo rozhodnutí, že pro mě mají volné místo, byla jsem hodně ráda a myslela si, že všechno to zlo od Jarka skončí. Ovšem to jsem se hodně spletla.

Jarek nepracoval, ráno si stoupnul ke vchodu a poctivě na mě čekal, každé ráno, každý den až do večera. Bohužel, ven jsem chodit musela, do krámu, do školky, na gynekologii. Jarek si mne odchytnul a musela jsem s ním, courat celou tu dobu venku, odevzdávat mu peníze, poslouchat jeho urážky, pořád mě bil a znásilňoval. Těhotnou. Zastání jsem neměla nikde. Žádnou kamarádku, opilí rodiče na ubytovně. Nejhorší asi bylo, že mi nevěřili ani sociální pracovnice a zaměstnankyně v azyláku. Začaly problémy i tam.

Abych trochu přiblížila bydlení v azyláku. Jsou vytyčená pravidla, kvůli Jarkovi jsem ale časem začala mít problém je plnit. Nikdo mi tam nevěřil, že na nájem nemám, protože J. se mnou chodí na poštu, kde mě hned zkásne. Od toho pramenily nezaplacené nájmy, nedostatek jídla, oblečení a výbavičky pro miminko, které se mi mezitím narodilo. Sociální pracovnice ke mně posílala zaměstnankyně 3×-5× denně na kontrolu, co mám pro děti na jídlo, kontrolovaly snad uplně vše, ale bohužel nikdo mi nic nevěřil. Prosila jsem je z posledních sil o přeřazení do jiného města, jediné řešení opravdu bylo zbavit se Jarka, na kterého neplatilo už vůbec nic.

Ostatní spolubydlící maminky se ke mě obracely zády a pokud se se mnou nějaká přece jen promluvila, tak ji zase nechtěl dát pokoj Jarek, vyzvídal, prudil, vyhrožoval. Vznikaly pomluvy. Ke konci, když mi hrozil vyhazov i odtud, jsem byla psychicky a fyzicky na dně. Nejen z Jarka, který se mě v tu dobu pokoušel pomalu, ale jistě přizabíjet, ale z nedostatku financí jsem musela dělat otřesné věci, které sem nemám ani sílu napsat. V tu chvíli jsem nenáviděla všechny chlapy na světě. Byla jsem sama s dětmi, bez peněz, bez rodiny, s Jarkem a sociálkou v patách. Neměla jsem kam se schovat, neměla jsem kam jít, neměli jsme co jíst, bylo to peklo na zemi. Ano, možná si za něco mužu sama, ale toto co se mi dělo, byl opravdu extrém. Nepřeji nikomu, aby se v životě setkal s psychopatem.

Hrozilo mi odebrání dětí. Neskutečná bezmoc. Nechtěla jsem se vůbec probudit. To jsem ještě netušila, že na druhé straně republiky se nachází náš Anděl. Odvezl mě v těch nejhorších chvilích. Cizí člověk. V životě se mi asi nepodaří mu vrátit to, co pro mě udělal a pořád dělá. Od té doby věřím na zázraky…
V pekle jsem žila přes 4 roky. O Jarkovi se mi zdá doteď.

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
nikitanikita
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 10.05.11 09:32

Strasny zazitek :zed: tak ted uz jen to dobre drzim palecky :hug:

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 10.05.11 09:38

doufam ze uz se ted mate dobre a sem moc rada ze se vas nekdo ujal a ma vas rad!! :kytka: :hug:

 
Marsi86
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 10.05.11 10:25

to je neskutečný že ti nikdo nevěřil :-( no hlavně že už to peklo je minulost. Přeju ti už jen štěstí a pohodu :-) :kytka: :mavam:

 
martina.se
Hvězda diskuse 54493 příspěvků 10.05.11 10:48

Držím vše co mam, ať se nadále daří už jen dobře. Co se stalo je hnus, nejhorší, když člověk nemá zastání…

 
lemaz
Závislačka 3037 příspěvků 10.05.11 11:13

A v jakém azylovém domě si byla? Nikdo neviděl, že máš modřiny? Holky (které také obtěžoval) ti i přes to nevěřily? Tohle mi nejde do hlavy.

Byla jsem zhruba před 6 lety navštívit kamarádku v azyláku. A musela jsem projít kontrolou - kdo, proč apod. I prostranství před bylo monitorováno.
Jakmile by tam přišla holka byť jen s jednou modřinou, tak se volala policie.

A jak si prošla schůzkama s psycholožkou? Nebo jste něměly pravidelnou poradnu? Nebo že i ta by na tebe byla vysazená?

Celé mi to přijde dost přitažené za vlasy. Neříkám, že to před azylákem se stát nemůže, to samozřejmě ano, ale azyl je tu od toho, aby ti pomohl. Že by se za 6 let něco významně změnilo, tomu nevěřím.

Nevěřím ti. A předpokládám, že ani jiné upřesňující informace (abych tě mohla litovat) nedodáš.

 
Bibi11
Závislačka 2868 příspěvků 10.05.11 11:14

To je otřesný co někteří mužský dokážou,mě je divný že když si to všude říkala 5× za den chodila sociálka že nikdo nevěřil to snad není ani možný.

 
nonina
Závislačka 3831 příspěvků 10.05.11 11:15

Gibby prošla jsi si otřesnou životní zkušeností a Tvé děti s Tebou. Držím palečky, aby štěstí v podobě Anděla, o kterém píšeš, bylo už napořád. :kytka: :hug:

 
asha
Nadpozemská drbna 29534 příspěvků 10.05.11 12:31

Otresny! Nedokazu pochopit, proc jsi mu odevzdavala penize, proc ses nechala znasilnovat atd.. Stat se mi to jednou, udelam takovy cirkus, zavolam policii, udelam vsechno… proc jsi to dopustila opakovane? Ze ti neverili na socialce, je jedna vec, mela jsi jit k lekari a na policii. Tam by s tim neco delat museli. Neber to jako nejaky moralizovani, ze se mi to rekne…proste mi to hlava nebere :nevim: Kazdopadne jsem rada, ze to mas za sebou :kytka:

 
Gina108
Generální žvanilka 23848 příspěvků 10.05.11 12:43

Mně se tomu taky nechce věřit. :nevim: Tos nezkoušela kontaktovat ani Bílý kruh bezpečí nebo Rosu? Nevěřím, že by selhalo úplně všechno.
Na druhou stranu jsi pro mne hrdinka v tom, žes ani v tak těžké situaci neuvažovala o potratu. Když slyším někdy důvody, proč na něj jiné šly :roll: tak v porovnání s tebou jsou to všechno malichernosti.

 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 10.05.11 12:45

Teda já bych mu uřízla ***** !!!! To je teda pěknej hajzl, nesnáším takovýhle ubožáky, co si kompenzujou svoje vlastní nedostatky bitím a ponižováním ženský!!! Fuj :poblion: Ježiš, to jsem se rozčílila! :pocitac: ALE, naštěstí to dobře dopadlo!!!!!! A to je hlavní, to zlý je pryč a já přeju, aby Váš Anděl byl až do konce života Vaším andělem :andel:

P.S. Jinak nechápu, jak tu někdo může psát a napadat, že to není pravda a chytá se slovíček a všeho možného jen aby to vyvrátil … Znám dost případů, kdy se do podobných situací vloží policie a NIC nezmůže!!! Zrovna moji bývalí sousedi - neustále doma bordel, oba pili, hádali se, on byl agresivní… ona několikrát volala policii. Vždy jen přijeli, zkontrolovali občanku a odjeli… že dokud jí nic vážného neudělá (nebo dokud ji rovnou nezabije), tak nemůžou nic dělat… Prostě zákony jsou u nás na tohle krátký… Policajti tu byli i třikrát za sebou, on vždy slíbil, že už bude hodnej a to jim stačilo!!! A odjeli…

Navíc se v deníčku píše, že policii několikrát volala a nic, a naopak pak se jí to ještě vymstilo… Zní to hrozně, ale je to prostě tak… bohužel…

 
lemaz
Závislačka 3037 příspěvků 10.05.11 12:47

Terez - já jsem reagovala na ten azylák. Kdybych na vlastní oči neviděla, jak to tam chodí, tak jí také polituji. Však má možnost se k tomu vyjádřit. Jenomže si myslím, že už se neozve. Tento deníček je její jediný příspěvek na emiminu a tohle už tady bylo několikrát.

 
asha
Nadpozemská drbna 29534 příspěvků 10.05.11 12:52

Terez, soudim podle psanyho. Policie casto nezmuze nic u domaciho nasili. Jenze tohle neni uplne typicky priklad. On ji bral penize, ZNASILNOVAL (a tam se to dokazat da), modriny taky mit musela. To uz se mi zda, ze opakovany chozeni k dr. a hlaseni na policii by neco zmohlo. Nebo ty by se sebou nechala takhle zachazet? Fakt si to neumim predstavit :nevim: Spis mi to prijde jako nedostatek vule a sily neco resit… to pochopitelny je a je to o to otresnejsi.
Sahnout mi na ulici na penize, udelam takovy pozdvizeni, ze tu policii zavola nekdo jiny :nevim:

 
Black_Orchids
Závislačka 3738 příspěvků 10.05.11 12:56

přikláním se k názoru Lemaz, takovéto příšerné životní story mně prostě nejdou do hlavy… Říkám si, že toto přece člověk nemůže trpět po takovou dobu jen tak, aniž by něco udělal…

 
mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 10.05.11 13:33

Lemaz není azylák jako azylák… Třeba v tom co znám já, žádné pohovory s psycholožkou nebyly, a „sociální pracovnice“ tam funovaly jako vrátné. Nikdo se o soukromí matek nestaral. Řekla bych, že to byla spíš ubytovna s ostrahou. Vzhledem k tomu, že ředitelka je tam stále stejná nepředpokládám, že by se tam něco změnilo.Věřím, že v tomto azylovém domě by se podobný příběh klidně mohl stát.

Zakladetelko, prošla jsem si taky hodně věcma, srovnávat to nechci, ale byla jsi hloupá, že si svou situaci neřešila akčněji. Ikdyby se o tebe v azylovém domě nezajímali, jsou organizace, které pomoci dokáží. Tak hlavně, že je už vše v pořádku jak píšeš.

 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 10.05.11 13:34

každopádně jasný je to, že kdo jsme v podobné situaci nebyl, nemůeme posuzovat… Můžeme mít tisíckrát řeči typu „sáhl by jednou, uhodil by jednou, …“ Ale co my víme? Je to těžký… No… Já tu lituju, protože příběhu věřím, ale pokud je to jen nějaký povyraženíčko či co to tu naznačujete, tak jsem tedy za pěknou „vokurku“… :jazyk:

 
Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 10.05.11 13:34

Možná jsem naivní, ale proč by si někdo něco takového vymýšlel :nevim:
Znám kolem sebe 2 známé s podobným příběhem, a ač to sama nechápu, že s tím nebojují, nechají si takové zacházení i před dětmi líbit, že se nevymaní od takového tyrana atd…tak to přeci není důvod NEVĚŘIT a osočovat druhého, že si vymýšlí!!!

 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 10.05.11 13:37

Katrinka :palec: i já si toto myslím…

 
lemaz
Závislačka 3037 příspěvků 10.05.11 13:39

Já nikoho neosočuji. Napsala jsem svůj názor. zakladatelka mi to samozřejmě může vyvrátit. Velice ráda se pak omluvím a budu jí litovat. Jenže se už neukáže.
A i kdyby to byla všechno pravda, tak nechápu, jak to, že si toho nevšimli lékaři. Nebo nechodila k doktorovi? No, asi nee.

 
zelvicka2003
Stálice 61 příspěvků 10.05.11 13:46

Ahoj Gibby,
jsem ráda,že jsi toho svýho anděla včas potkala.Protože tohle by asi oprvadu mělo špatný konec.Já jsem s psychopatem žila jen dva měsíce a přesto,že jsem spíše klidný typ,tak si pamatuju,že jsem byla tak vynervovaná,že jsem na něj vzala nůž a byla opravdu schopná ho zabít.Naštěstí jsem s ním děti neměla a hlavně jsem měla rodiče,u kterých jsem mohla hledat ochranu.Dost dobře chápu,že tys to měla daleko těžší,když jsi potřebovala chránit i děti.Tak hodně štěstí.

 
madlicka
Kelišová 6425 příspěvků 10.05.11 13:51

pracovala jsem v USA pro organizaci pomáhající obětem domácího násilí - v našem shelteru by se to stát nemohlo. Ale jednání zakladatelky je naprosto uvěřitelné a také ho i chápu.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 10.05.11 14:06

souhlasim s lemaz.To že ti někdo nevěřil je k neuvěření.V a­zyláku musí každej takovej podnět prověřit tim spíš když si chodila s modřinama

 
Fima
Nadpozemská drbna 28613 příspěvků 10.05.11 14:45

Lemaz souhlasím s Mishkou, není azylák jako azylák, v jednom jsem byla na praxi a rozhodně tam nebyli nikde kamery ani hlídání či něco podobného. Bylo to zkrátka „rodinné“ bydlení, kde každá mamka měla svůj byt, službu měla vždy jedna asistentka, která seděla v kanclu a byla tam spíše jako dozor nad tím, jestli si děti dělají úkoly do školy a vymýšlela pro ně program. O soukromí maminek se nikdo nezajímal a nějaké vstupní pohovory s psychologem tam absolutně neexistovaly.

Každopádně deníček je naprosto otřesný a jestli tohle zakladatelka vážně zažila, tak to muselo být peklo a já jen doufám, že onen Anděl zůstane andělem napořád a bude se mít v životě už jen lépe. Moc jí to přeju. :kytka:

 
Bibi11
Závislačka 2868 příspěvků 10.05.11 14:49

Těžko soudit zda je to vymyšlené ale to co popisuje mě přijde že není možné.ale bylo by fakt smutný kdyby sem psali lidi co se baví vymýšlením deníčků.a my je pak litujem žerem to.

 
Pinkie
Kelišová 5178 příspěvků 10.05.11 16:04

Já tomu taky nevěřím, trochu moc „smůly“ najednou, moc přitažené za vlasy… Kdo-ví, jak to a jestli vůbec bylo.

 
veverunka11  10.05.11 16:23
  • Tak toto si myslím,že vymyslela.NEVĚ­ŘÍM,ŽE KDYŽ JÍ BRAL PENÍZE NA ULICI A MLÁTIL JI,ŽE BY SI TOHO nikdo NEVŠIMl :hug: ale nevím,nedokážu posoudit,ale pokud si tu ,,zakladatelky'' vymýšlí,tak to už je :pocitac: :cert: :roll: .strašně ráda čtu deníčky,ale toto se mi zdá nemožné.Ale naposledy tu byla okolo 9 hodiny a teď se tu jistě neukáže,ale třeba se pletu :-) :-) .Jinak kdyby o byla pravda,přeji ji štěstí.Vím,že to teď,co píšu nedává smysl,ale kdybych já čekala v takovéto situaci druhé dítě,jistě bych šla na Interupci,netrápila bych miminko a ne sebe.Vím,že bych toho litovala,ale pro mě je základem šťastná rodina a NE UTRÁPENÁ.** .{color: orange}"**
 
markynka
Stálice 83 příspěvků 10.05.11 19:30

já tomu věřím má kamarádka prožila to samé až je to neuvěřitelné jak moc se ten příběh podobá… 8-o

 
veverunka11  10.05.11 19:41

Pro Markynku:
Tak jo je to nikomu neberu. :lol: :lol: Vím,že se to může stát.

 
Lizbeth
Extra třída :D 12981 příspěvků 10.05.11 20:03

Nechci posuzovat zda se to událo či ne..ale fakt je pro mě záhadou, proč člověk, který je psychicky i fyzicky týrán, znásilnován a okrádán nic nehlásí na policii :?: :nevim: :nevim:

 
minonci
Kecalka 221 příspěvků 10.05.11 20:13

u NÁS JE AZYLÁK A MUŽE TAM KAŽDÝ A ŽÁDNÉ KONTROLY ANI KAMERY TAM NEJSOU, TAK RADČI NEODSUZUJTE ALE RADČI JÍ DRŽTE PĚSTI AT UŽ MÁ JEN ŠTĚSTÍ..MILUJU TAKOVÉ LIDI CO ŘEKNOU ŽE TO JE VÝMYSL.KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ :pocitac:

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 10.05.11 20:23

:nevim: Třeba mě ukamenujte,ale já teda taky nevěřím - právě z toho důvodu, že je to její jediný příspěvek. Poslední dobou je tu dost takových tragických deníčků a málokdy zakladatelka reaguje na komentáře.. Třeba to o nečem svědčí :think:

 
Gibby
Nováček 1 příspěvek 10.05.11 20:35

Dobrý večer.

Vidíte samy, že některé z vás prostě nevěří a tak jsem to měla i já tenkrát, budto jsem byla nevěryhodná anebo na obtíž. Většina ‚těch věřících‘ mi dávála spíše najevo věci typu ‚mužeš si za to sama, máš co jsi chtěla‘. Bohužel.
Policii jsem volala několikrát, podávala jsem trestní oznámení. Proběhlo přestupkové řízení, výsledek nevím, bylo mi jen sděleno, že mi nemužou nic sdělit jelikož nejsem učastnicí řízení.
Obracela jsem se na zařízení jako je Rosa apod. (bohužel ted si názvy nevzpomenu). Bohužel jsou tyto zařízení přeplněná a navíc já nespadala trvalým bydlištěm pod tyto zařízení, takže mi zbyl jen tento místní azylový dum.
Spolupracovala jsem taky s Ligou lidských práv, tam na mne byli moc hodní, pomáhali mi obtelefonovávat ostatní zařízení, ale vždy jsme se dozvěděli, to co píšu výše.
Ještě bych dodala k tomu okolí. Jednou jsem dostala pěstí přímo do nosu v tramvaji, lidi dělali, že nic nevidí, nikdo nic neřekl ani nezasáhl. Ale to vám asi taky připadne přitažené za vlasy.
Nakonec jsem byla už v takovém stavu, že jsem si myslela, že si za to mužu sama a nedělala s tím vubec nic… Pokud si vzpomínám, tento stav trval poslední měsíc.
K modřinám. Většinou jsem tedy měla vytrhané vlasy, které jsem jako dukazy na místě neměla snad ani šanci pozbírat. Když i muj obvodák zapochyboval, že modřiny mužu mít z buhvíčeho, musela mi stačit už jen ta lékařská zpráva z nemocnice, kam mě dovezli s otřesem mozku.
Nebudu lhát, že mě ani trošku nemrzí, že někdo zpochybnuje to co jsem napsala… Myslím, že i já, kdybych to na vlastní kuži nezažila, bych si nebyla jistá, jestli je to vubec možné.

Přeji klidný večer.

 
asha
Nadpozemská drbna 29534 příspěvků 10.05.11 20:47

Gibby, je to fakt hruza. Ja to nezpochybnuju. Ja to proste nechapu. Nechapu, ze ses nechala znasilnovat. Jednou se to stat muze…ale opakovane? Prece to nedelal na ulici? Proc jsi mu davala penize? Hlasila jsi i to znasilneni? Vim, ze jsou zensky, ktery se sebou nechaji zachazet jako s onuci a myslim, ze by se s tim melo neco delat. Tvuj pribeh mi prijde dost desny v tom, ze nebyt Andela, nevim, jak by to dopadlo. A co si z toho vezmou ostatni v podobny situaci? Ze s tim nema smysl neco delat, protoze urady nepomuzou? :think:
Vidim to tak hlavne proto, ze mam uplne jinou povahu. Na mne by sahnul jednou…i kdybych mu ho mela utrhnout :cert:

 
verunnka
Kecalka 344 příspěvků 10.05.11 20:58

:cry: ..Já věřím ale to ti asi moc nepomůže vid ?
Zkus napsat nebo zkopírovat tento deníček do emailu pro charitu.
Jednou jsem měla opravdu velké trable a hned mi našli místečko v domě pro matky s dětmi. Nakonec se vše v dobré obrátila a já pomoc nepotřebovala ale postarali se mi o přístřeší a v bezpečí.
V tvém případě by bylo nejlepší odstěhovat se na druhou stranu republiky což mi charita v minulosti zařizovala také :)Kašli na to že některé maminky nevěří..holt někdo je tak štastný že si ani nedokáže představit že takové zlo existuje a samo že jim to přeju :) Budu držet palečky !!!!

 
verunnka
Kecalka 344 příspěvků 10.05.11 21:01

Ah,koukám že je to minulost ( díkybohu ).

 
žirafííí  10.05.11 22:00

Je to strašné :cry: ,ještě že je to minulost.
Já ti věřím, když ti chlap flákne pěstí před lidmi každý dělá že raději nic nevidí.A policie ? nemá cenu ani mluvit :pocitac: .
Je to hrozné a snad už budeš mít pohodový život :wink:

 
minonci
Kecalka 221 příspěvků 10.05.11 22:07

A ještě ti policajti stojí za :pocitac: vlastní zkušenost!!!! když se něco děje zasáhnout neumí a mají samé výmluvy!!

 
katynka21
Závislačka 2976 příspěvků 10.05.11 23:01

Většinou na deníčky nereaguji, ale tady mi to nedá.
Pokud si někdo takovýto deníček vymyslí, tak to potom nechápu z jakého důvodu.
Ale já věřím, že se to vážně stalo. Z vlastní zkušenosti (v blízké rodině jsem se setkala s domácím násilím) vím, že to není tak jednoduché. sestřenice si prošla taky spoustu „bitek“ s manželem, když povídala co vše jí dělal, tak se mi to zdála naprosto nepředstavitelná hrůza. Několikrát u nich byli policajti, kteří tak jak už tu někdo napsal, sjednali pouze pořádek (ten trval jen dokud neodjeli). A bylo jí řečeno, že dokud ji nezabije, tak nemůžou nic dělat. Zvláštní bylo, že i přes bití opravdu modřiny nemívala, možná jen semtam a lehké, nechápala to ani ona sama.
A druhá stránka…na jednu stranu jí to vadilo, chtěla se toho zbavit, ale byly i případy, kdy jsme zavolali policii a ona nás prosila ať je nevoláme, že se to nějak vyřeší.
Chápu, že ženská kor s dětma, která nemá kam jít, řeší i dilema co bude, když od něho utečou. Kam půjdou a z čeho budou žít atd.
Když utekla (do jiného města), tak si ji stejně našel, stával před barákem, čekal na ni, přemlouval ať se vrátí, ubližoval si aby viděla že trpí atd.
No kdo to nezažije, nemůže pochopit jak je to složité, čeho všeho je ten násilník schopen a co vššechno se ženě odehrává v hlavě - mnohdy je to opravdu pocit viny a že si to zaslouží!!!

NO A NAKONEC - DIVÍTE SE, ŽE JÍ NIKDO NEVĚŘIL, ŽE SI TO NEVYMÝŠLÍ…A PŘITOM SE TADY NAŠLO TOLIK Z VÁS, KTERÉ TO HNED ODSOUDILY JAKO VÝMYSL??? 8-o

Gibby, ať už to je jak chce, přeju ti už jen to nejlepší, ať tě brzo přejdou i ty noční můry a hlavně ať už jste s dětma jen spokojení a prožíváte jen krásné chvilky :hug:

 
janibubi  11.05.11 06:07

Ty se nemáš za co stydet,nikdo nema pravo delat ti takove veci.....Drzim palce do budoucna.

 
lemaz
Závislačka 3037 příspěvků 11.05.11 06:18

Gibbi - v tom případě se ti omlouvám. Je fakt zarážející, že lidi jsou tak pasivní k dění okolo.

Fakt se ti omlouvám a přeji vše nej do dalšího života.

 
veverunka11  11.05.11 06:56

Tak to se ti taky omlouvám,v tom případě policatjti na dvě veěci :pocitac: :pocitac: :pocitac:,když jde o zas.. pokutu umí dát,ale město aby nějaky vandal nezpustošil v noci,toho se už bojí :palec: :palec:

 
irinek  11.05.11 07:10

Ahoj Gibby- ať se ti daří lépe a už jsi jen v pohodě.

Zaráží mě lidi, kteří, když se někde páchá nasilí tak dělají, že nic nevidí a neslyší, je to hrozné a nebo lidi, co hned odsoudí a řeknou, že si za násilí může žena sama. A proč zůstává ve vztahu atd…No je to hrozné, co se v tomhle světě děje. Místo podpory se jí tím akorát ještě dostane pocit, že si za to může sama.

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 11.05.11 08:19

Ježiš marja ženský, co se to s váma děje???? To, že nevíte o životě druhých všechno, nezažily jste všechno, neznáte všechno, vám nedává ani minimální právo zpochybňovat něčí utrpení. Ženský, který zůstávají s tyranem, my nikdy pochopit nemůžeme, právě proto, že nechápeme, jaká je to situace!!! A že je deníček zakladatelčin první příspěvek? A co jako??!!!

 
zelvicka2003
Stálice 61 příspěvků 11.05.11 08:29

Gibby,kašli na ostatní,co si myslí,jestli ti tohle všechno věří nebo nevěří.Je to jen jejich nezkušenost.Kdo si žije v klídku,nestřetl se s nějakým psychopatem a s tím,jak pracuje policie a další organizace,tak těžko pochopí.Někdo asi ani nesleduje zprávy,když mu přijde neskutečné,že chlap zmlátí ženskou na ulici,aniž by se jí kdokoliv zastal.Abych řekla pravdu,tak mně přijde neskutečný,že tu je tolik naivek,které nevědí,v jakém světě žijou…

 
asha
Nadpozemská drbna 29534 příspěvků 11.05.11 09:02

Za naivku se nepokladam ;) Petite, tady neslo o to, ze by s nim zila a nechala si to libit. Nebyl to navic ani manzel. Prijde mi priserny, ze se odstehuje a pak mu odevzdava penize a necha se znasilnovat. Jednou to pochopim, ale aby to trvalo roky? Pochopim to, kdyz se to deje doma, za zavrenyma dverma. Kamaradky a kolemjdouci fakt nepomuzou a ja se ani nedivim, vzpomente na Veliska :( Ale doprcic pokud mne znasilni, zajdu hned k lekari a na policii… nerikejte mi, ze to nefunguje :zed:

Jinak se musim trochu zastat holek, co tady vyslovily neduveru…nebylo by to poprvy, co se tu objevil clanek nebo diskuze, ktery byly drasticky a nakonec prasklo, ze to bylo vymysleny. Co z toho kdo ma, to se mne neptejte :nevim:

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 11.05.11 10:40

Většina z nás má svoje vlastní problémy, ale buďme rády za to, že jsme se neocitly v Gibbyině situaci. Myslím, že nemáme ani nejmenší tušení, jací jsou ti hajzlové dobří manipulátoři a ani neexistující oddací list nemusí znamenat, že se od takových lidí snadno odchází. Mají svoje ženský krásně v šachu a i když se to pro nás zvenku může zdát jednoduché, v reálu to bývá právě naopak..

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 11.05.11 10:41

A co se týče toho, že se tu objevují poslední dobou čím dál častěji smyšlené příběhy.. Pokud se mi něco nezdá, tak na to nereaguji, než abych se mýlila. Podle mě jste zakladatelce mohly dost ublížit. Takových lidi, co jí nevěřili, už evidentně potkala hromadu. A tady se opakuje to, co už zažila.. Smutné.

 
lemaz
Závislačka 3037 příspěvků 11.05.11 13:37

Peti - když už horlivě ťukáš písmenka v pobouřené reakci, tak použij nejdřív oči a přečti si, že jsem se za svůj názor omluvila.

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 11.05.11 20:21

Lemaz, já oči používám. A nevšimla jsem si, že bych tě jmenovala…

 
vegiska
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 11.05.11 20:35

Nezlobte se, ale já stále moc nevěřím…omlouvám se za to…jen můj vnitřní pocit…na to, v jaké prostředí zakladatelka měla vyrůstat - rodiče alkoholici kteří skončili na ubytovně, mi přijde, že má příliš „sofistikovaný a vytříbený styl“, co se týče vyjadřování…je to jen pocit a neříkám, že mám pravdu…nechci ani nikoho osočit ze lži…jen je to můj dojem a pár deníčků, které jsou dobře stylizované a píšou je nováčci se tu sem tam zjeví

 
sophinka  11.05.11 20:45

ať je to pravda nebo ne,vezměmě si z toho ponaučení,nebýt hluší k problémům druhých,možná tím zachráníme něčí budoucnost. A ať je to jak chce já v podstatě věřím..... Už jsem toho zažila taky na román,ani by člověk nevěřil co se dá stihnout za 35 let života. Kdyby mi někdo vyprávěl můj život a já bych nevěřila bych mu…

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama