Bludný kruh

O životě

Hodně z vás si zaslouží vědět, jak to vlastně všechno bylo. Mnoho z vás mi pomohlo třeba oblečením pro malou, pár z vás i finančně a většina psychicky.

Asi bych měla vysvětlit a dát dohromady, proč a jak jsem se ve svojí situaci ocitla. Třeba pomohu odejít i jiným ženám, které v podobné situaci jsou, a věřte, že v takové situaci se může objevit opravdu každý. Nejsem zrovna domácí puťka, která sebou nechává mávat. Ozvu se, když mi něco vadí (a to často dost hlasitě) a nenechám si takzvaně „čurat na hlavu“. Takže to jednou můžete být i vy, kdo bude sedět a psát takový deníček, i když to nikomu nepřeji.

Náš vztah s přítelem začal docela normálně jako každý vztah, i když, abych nelhala, něčeho bylo možné si všimnout už na začátku. Akorát v zamilovanosti máme všichni růžové brýle. To ví asi každý, kdo byl jednou zamilovaný. Každý poznáme, že milujeme, ale jak poznáme, že nás miluje i druhá strana? Snad podle slov? Podle očí? Jak se ten druhý chová a jaké jsou jeho činy směrem k nám? Bohužel je to tak, že 100% jisti si nikdy být nemůžeme. A takhle je to se vším. Tenkrát jsem pro něj byla nejkrásnější blonďatý anděl, co mu spadl z nebe, ke konci mi řekl, že jsem spadla, protože jsem byla moc tlustá. Abych pravdu řekla, tak fyzické násilí obecně není nic oproti tomu psychickému. Nedokážete si představit, jak to dokáže všechno změnit. Vás, váš pohled na svět, pohled na sebe samu a v neposlední řadě pohled na muže jako takové.

Ale abych nemluvila zcestně. Zamilovali jsme se do sebe docela rychle. Já jsem byla podvedená z předchozího vztahu, on měl podobný zážitek. Vylévali jsme si srdíčka po Facebooku a co mělo přijít, přišlo. Po nevěře expartnera jsem se uzavřela před světem a každý pokus o vztah bojkotovala, protože jsem se bála, že to dopadne stejně a věděla jsem, že pokud bych si někoho „normálního“ našla, tak bych ho terorizovala telefonem a chudáček by nemohl ani ven. Kdo by tohle vydržel? Někdo, kdo to má podobně!

Náš vztah jsme začali oba budovat na vzájemné nedůvěře a žárlivosti a to byl vlastně takový základ vztahu. První signál násilnosti mého expartnera, kterého jsem si teoreticky mohla všimnout, byl už 2 měsíce po začátku vztahu, kdy se popral se svým otcem a napadl dokonce svoji vlastní matku. Růžové brýle říkali to, že tohle by neudělal své přítelkyni a že byl, chudáček, ze všeho tak zničený a jsou to prostě jen nervy. Pak mi bylo řečeno od jeho vlastní sestry, že své matce nadává do k*rev dost často, ale ani to se mnou nehnulo. A víte co? Je to pravda. Je to vyzkoušené na více mužích. Jak se chová k matce, tak se bude chovat k přítelkyni.

Nicméně první takový varovný signál, který byl proti mně a ne jeho rodině, se objevil asi po půl roce vztahu. Začal se chovat jinak, neříkal už nic pěkného (to jsem připisovala konci zamilovanosti) a několikrát mi řekl: „Drž hubu“, a jiné hrubé výrazy. Nelíbilo se mi to a chtěla jsem náš dálkový vztah ukončit (vídali jsme se 1× měsíčně), ale on mi řekl, že je to tím, že má nervy z toho, že jsem tak daleko a že na mě žárlí a chce být se mnou. Ujistil mě, že pokud se přestěhuji za ním do Polska, všechno se změní a on bude hodný. Tak jsem to udělala.

V Polsku jsem si našla velmi solidní práci za velmi dobrý plat a po nějakou dobu jsem ho živila. On práci vůbec nehledal, protože stačily peníze, které jsem vydělala já, a on by stejně vydělával málo. Po roce vztahu začaly sprosté nadávky toho nejhoršího druhu a tenkrát mě už i jednou uhodil. Byla jsem připravená odjet za mojí kolegyní, než dostanu další výplatu u ní zůstat, a pak se odstěhovat do svého bytu. Po dalším fyzickém násilí jsem jí už zavolala a její přítel přijel pro moje věci a mě, bohužel o 3. ráno jsem si všechno rozmyslela a přišla s prosíkem zpátky. On mě zpátky už nechtěl, ale přemluvila jsem ho.

Měsíc nato jsem otěhotněla. Tady přichází asi nejhorší část mého života, i když z toho vzniklo to nejkrásnější, co mě v životě potkalo. V mojí hlavě bylo hodně myšlenek, hlavně na to, jestli bych dítě zvládla. Nicméně, měla jsem přece přítele, co nás bude milovat a postará se o nás! Samotné těhotenství bylo peklo (asi to každá známe, jak s námi cloumají hormony :P). Byla jsem žárlivější než obvykle (to ještě jde?), podezíravá, náladová, vyjížděla jsem kvůli kravinám. Vlastně to se mnou taky nebyl žádný med. Hádali jsme se denně. On mi sprostě nadával, kolikrát přišla rána, hodil se mnou o skříň a po dvou větších hádkách jsem skončila dokonce v nemocnici s krvácením, ani to ho nezastavilo. Vždycky se se mnou rozešel, že jsem hrozná přítelkyně a já jsem vždycky přišla s prosíkem. Přece jsme měli mít dceru!

Pak přišel porod dcerky, největší štěstí v mém životě, a já jsem začala být hrozně šťastná. Hádky byly a pořád mě bil, dokonce před vlastní dcerou, ale já jsem ho milovala a nemohla jsem bez něj být. Jednou jsem ale měla dcerku v ruce a jemu se něco nelíbilo, tak mi ji vrazil tak, že mi malá vypadla z ruky, naštěstí dopadla na postel. Druhý den jsem seděla sama s malou na posteli a uvědomila jsem si jednu věc, že ho nemiluji. Volný čas trávil na počítači, nechtěl s námi ani chodit ven, neřekl mi pěkné slovo, nespali jsme spolu, neobjímal mě… Najednou jsem si uvědomila, že by mi vlastně bylo jedno, kdyby spal s jinou. Věděla jsem, že od něj uteču. Kontaktovala jsem mámu, která mi odmítla pomoci, tak jsem se snažila najít jiné možnosti, co dělat. Na nic jsem ale nepřišla. A tak šel čas.

Jednou, když mě znovu hrozně zbil, dusil mě a už mi pomalu nezbýval ani dech na nadechnutí, jsem prostě věděla, že to takhle dál nejde a že by mě tímhle tempem jednou zabil. K dceři se taky nechoval pěkně, sprostě jí nadával, když plakala (a to musím podotknout, že moje dcerka je opravdu hodná holčička a skoro vůbec nepláče, ale má svoje chvíle), a napsala jsem vám, holkám z eMimina, které jste mi z toho bludného kruhu pomohly ven. Daly jste mně i dceři šanci na normální život a jí i nádherné dětství a doufám, že si nic neodnese z těch 7 hrozných měsíců a jednou si najde normálního partnera a nepoznamená jí to. Tohle píši 29. 4. 2012 v azylovém domě, a hlavně díky vám se budu už za dva dny stěhovat do svého bytu a budeme konečně šťastné, a pokud to chcete vědět, tak se mi rýsuje vztah s dost hodným „kamarádem“, kterého znám snad přes 10 let ;)

Děkuji vám všem strašně moc, bez vás bychom to nezvládly!

Hodnotilo 20 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 30.04.12 02:10

Téééda slzu jsem zamáčkla! Obdivuju tvojí odvahu a odhodlání-zachránila jsi dceři i sobě budoucnost a vlastně život :hug: Tak jen tak dál s kamarádem :pankac: :dance:

 
Ivaneska
Hvězda diskuse 47611 příspěvků 30.04.12 06:24

No vidis, kazdy ma narok na sve stesti ;-) Tys dokazala udelat ten prvni nejdulezitejsi krok. Snad to vyjde i s tim kamaradem :-)

 
Veverunkav
Kelišová 5614 příspěvků 30.04.12 06:47

Veru sem rada že se vám to povedlo :) ste holky šikovný a už bude jen lépe :):)

 
Kapřík90
Závislačka 3089 příspěvků 30.04.12 06:54

:kytka: hlavně ať už vás potká jenom to krásné tohle prožít musí být hrozně, hlavně se drž :hug: :mavam:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7873 příspěvků 30.04.12 07:11

Jednu takovou holčinu znám taky…bohužel té ,to stále nedošlo.A v centru kde jí měli pomoci?Řekli.Dokud vás vyloženě neohrožuje.Vás i dítě,Neberte mu otce.Tak a místo aby to šlo směrem kupředu,tak se opět stáhla.A nevěří v pomoc.Bita je jak žito.Akorát to nikdy neohlásila,nikdy nedošla k lékaři.Tobě gratuluji že jsi to zvládla a držím tobě i tvé dcerce moc pěsti,ať se máte už jen a jen dobře. :hug:

 
Květulííína  30.04.12 07:36

Veru, přeji hodně štěstí, už bude jenom líp :hug: :hug: :hug: :hug: Těším se na společné setkání o víkendu :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Tedys
Závislačka 4890 příspěvků 30.04.12 08:04

Veru, mám z Tebe strašnou radost, že jsi to tak krásně zvládla a určitě už bude jenom líp a Tebe i Natálku čeká krásný a hlavně pohodový život. Už se na Vás moc těším, pa v pátek :hug: :hug: :hug:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 30.04.12 08:18

Gratuluju k odchodu :kytka: Máme bohužel dost společného

 
janehorka
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 30.04.12 08:35

WOW tak ja cucim,jsi uzasna,moc ti to preji,slzicka mi ukapla,ale stesim,ze jsi dokazala,to,kde jsi dnes,tez jsem odesla od manzela uz je to trochu pres rok,ale nic krasnejsiho jsem nemohla udelat,mam uzasneho pritele a je mi konecne krasne,preji ti to same..

 
ivanak
Závislačka 3946 příspěvků 30.04.12 08:38

Krásně si to napsala Veru. :* Tak to jsem ráda, že s kamarádem se rýsuje i něco víc a že se o tebe a Natálku v budoucnu určitě postará. Přeju tobě i Natálce jen to nejlepší. A neboj, Natálka bude mít krásné dětství a na tohle si ani nevzpomene.

 
Dragobella
Závislačka 4112 příspěvků 30.04.12 09:07

Veru,drzim ti moc palecky a preju,aby uz jste s Natalkou byly jen stastne a spokojene. Az se zabydlis v novem bytecku a kdyz to vyjde s vyletem,rada te v Praze uvidim :)

 
jezevčice
Kecalka 402 příspěvků 30.04.12 09:24

Verunko, za nás za všechny Ti děkuji za Tvůj deníček, který je moc dobře napsaný. :palec:
To, že si ho napsala je důležité, nejen proto, že si vlastně vysvětlila nám všem, jak se odehrál celý Tvůj nešťastný příběh (snad dokonce se zamilovaným šťastným koncem :palec: :srdce: ) a řada žen potřebuje tyhle zkušenosti slyšet pořád dokola, aby přetrhly ten nekonečný „provaz“, který je doma svazuje s jejich partnery apod., kteří se na nich doslova „vybíjejí“! :cert: , ale hlavně je to důležité pro Tebe - Ty jsi ta, která touto zpovědí říká nejen celému světu, ale hlavně sama sobě, že takhle se k ženě, natož ženě = matce nemá a nesmí nikdo chovat a Ty jsi ten člověk, který si bude určovat svůj život a nenechá si od druhého (byť dříve milované osoby) všechno tohle líbit! :potlesk: :potlesk: :potlesk: :kytka:
Když jsme se bavily přes telefon, tak jsem zjistila, že jsem stejně stará jako Tvoje matka a přiznám se, že se tak trochu cítím už od samého začátku, co jsi přišla do diskuse a žádala jsi o pomoc. Musím ale říci, že jak jsem stará, tak to co jsi zvládla Ty, bych hned tak sama nedokázala a vím, že jsi musela najít v sobě spoustu odhodlání a síly, aby ses dostala až tak daleko, kde nyní jsi! :hug: :hug:

Bohužel Ti musím říci, že pokud bys nadále zůstala se svým přítelem, tak pokud bys to přežila, nečekalo by Tvou dcerku nic hezkého. V budoucnu by si byla schopna najít podobného muže a těžko říci, zda by to nedopadlo i tragickým koncem. :think: :,( Odchodem si své dceři tak možná dala ten největší dar v životě!! :potlesk: :potlesk: :potlesk: :srdce: :srdce: :srdce: :hug: :hug: :kytka:

HODNĚ SIL, LÁSKY A ZDRAVÍ TOBĚ, DCERCE I VŠEM TVÝM MILOVANÝM, TI Z CELÉHO SRDCE PŘEJI! :hug: :andel: :andel: :andel:

Příspěvek upraven 30.04.12 v 09:26

 
Zuzka1973
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 30.04.12 10:22

Verunko… pořád pamatuju, když jsem náhodně narazila na tvoji diskuzi se zoufalou prosbou o pomoc… Pamatuju to napětí, kdy jsme s holkama čekaly, jestli opravdu přijmeš naši podanou ruku a přijedeš do Čech.
Chtělo to od tebe pořádný kus odvahy, k tak obrovskému kroku, ale zvládla jsi to… :kytka:
Přiznám se, že já osobně se strašně bála, že ho nedokážeš opustit (protože sama jsem se z podobného svazku nedokázala dostat několik let), ale tys mi předvedla (a nejen mně), že to jde a máš můj obdiv :palec:
Ten start do nového života se ti pokusíme co nejvíce zjednodušit, i moje nabídka pomoci platí nadále a jak jsem poznala holky v naší skupině: tak všechny rády pomohou dokud to bude potřeba :kytka:
Ráda čtu, že se rýsuje nový vztah - moc bych tobě i Natalince přála jen a jen to nejlepší, však zlého už bylo dost…
Moc držím palce a přeji spoustu sil a štěstí! :kytka:

kéž by všechny ženy, které se dostanou do podobné situace, měly tolik síly a odvahy jako ty… :hug: :mavam: :kytka:

Příspěvek upraven 30.04.12 v 10:24

 
meduzza
Echt Kelišová 8509 příspěvků 30.04.12 10:23

Vev jsem moc ráda, že je vše na dobré cestě :hug:

 
meduzza
Echt Kelišová 8509 příspěvků 30.04.12 10:24

Jé omlouvám se, to měla být reakce na deníček ne na ivana-domca :oops:

 
Maddlen
Závislačka 3139 příspěvků 30.04.12 10:29

Četla jsem diskusi, ve které jsi prosila o pomoc, dost mi utkvěla v paměti. Jsem nesmírně ráda, že to takto dopadlo, že jsi skutečně utekla. Smekám před Tebou, jsi silná žena a přeju Tobě i Tvé dceři jen to nejlepší.

 
marra  30.04.12 10:41

Super moc gratuluji,ale hlavne se k nemu nevracej,trosku me zarazi,ze ses nekolikrat vratila,nu ale hlavni je,ze ses ted pryc,a toho idiota uz vymaz ze zivota.Drzte se!

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 30.04.12 10:59

To je dobře že si od něj odešla,přeji Vám už jen krásný život bez zlých chlapů :potlesk:

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 30.04.12 11:26

Sledovala jsem diskuzi o pomoci k útěku, dokud se nepřesunula do uzamčené diskuze a strašně moc jsem ti držela palce, víc jsem pro tebe bohužel udělat nemohla :( !!! Hrozně ti fandím a jsem ráda, že to dobře dopadlo!!! Ať už máš v životě už jenom štěstí :hug:

EDIT: Není reakce na Veverunkav, nějak se mi to tam připletlo, omluvuju :oops: :)

Příspěvek upraven 30.04.12 v 11:27

 
Natael
Závislačka 2697 příspěvků 30.04.12 11:54

Veru musela jsem zamačkávat slzy.. Dodnes to nepochopím, ale jsem ráda, že jsme mohly takhle pomoci a i nadále budeme pomáhat, tedy aspoň já ;-) přeji tobě a malé Natálce jenom to nejkrásnější v životě a nikdy už nic podobného co jsi musela zažít. Je dobře, že jsi byla tak silná a dokázala jsi to. Zítra budete s Natálkou ve svém a odrazíš se znova ode dna. A ještě ti chci pogratulovat, k tomu vyvýjícíse vztahu !!! Určitě to dopadne na jedničku. Držte se obě dvě, moc na vás myslím ;-) :* :hug: :mavam:

 
jezevčice
Kecalka 402 příspěvků 30.04.12 12:29

Verunko, jak tak celé dopoledne mám v hlavě Tvůj deníček, uvědomuji se ještě jednu zásadní věc, a tou je mateřství!
Myslím si, že věci, které se kolem nás dějí, mívají často svůj smysl a u Tebe to těhotenství a mateřství mělo určitě! ;)
To, že jsi v době těhotenství měla třeba jiné nálady atd. je snad u většiny žen normální a podle mne to také byla taková zkouška Tvého partnera, protože nastupující péče o dítě je pak ještě daleko náročnější. Tvůj přítel Tě měl v době těhotenství nosit na rukou, vždyť řada žen je svými drahými polovičkami obskakováno - v této době očekávání - a často jsou jim jejich partneři schopni běžet pro zmrzlinu třeba o půlnoci, jen aby se jejich ženy a tím i jejich miminko cítily co nejlépe. Takže rozhodně se netrap tím, pokud si byla „jiná“ než obvykle, vždyť jsi také byla v „jiném“ stavu! ;) :lol:
A Tvoje dcerka Ti je jistě požehnáním, nejen tím jak je krásná a úžasná vůbec (holky, které jí už osobně viděly, tak na ni pějí jen chválu ;) :andel: :hug: ), ale myslím si, že ona Ti možná právě dala tu sílu, kterou pozná většina matek, když musí bojovat o své dítě a svůj vlastní život! Kdo ví, jestli bys to, paradoxně, bez malé, byla schopna takto „utnout“ a jestli by ses pořád nepřemlouvala, že to je pro to a pro to anebo, že to je vlastně jinak. Podle mne asi muselo být poslední kapkou pro Tebe, když Ti díky jeho chování vypadla malá z ruky - to asi zacloumá každou mámou! :andel: :hug:
Zkrátka podle své vlastní zkušenosti vím, že naše děti nás, již tím, že o ně pečujeme a musíme je ochraňovat, dokáží k lecčemus, co jsme dříve nebyly schopny udělat, přimět a de facto nás i změnit! Přeji Ti proto, milá Verunko, přestože to teď nebudeš mít ještě dlouho lehké, abys nacházela u malé tu „divotvornou“ sílu všech matek! ;) :hug: :andel: :kytka:

 
MegyS
Stálice 70 příspěvků 30.04.12 12:42

Je neuvěřitelný, že se tohle opravdu děje a nejen v televizi. udělala si dobře :potlesk: Ted Tobě a dcerce držím palce,aby už bylo jen líp a líp :)

 
radusa
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 30.04.12 12:46

Moc Ti gratuluju, že jsi to dokázala…to, co je pro spoustu stejně týraných žen nepředstavitelné -odejít od člověka /jestli se takovým tak dá říkat/,co si neváží nikoho,milují jen sebe a nikdy -NIKDY!!! si nebudou schopni uvědomit,jak moc svým chováním ubližují…Kdo něco podobného sám neprožil ,se většinou podivuje nad tím, proč to dotyčná nechala dojít tak daleko,proč situaci neřešila odchodem už dávno.. ?! Ono to ale není vždycky tak snadné,najít tu sílu a odvahu v sobě, sundat a rozdupat ty odporné růžové brýle a říct si konečně : Tak a dost!! Nikdo nemá právo takhle zacházet s druhým člověkem !
Ty jsi jedna z těch šťastných,co to dokázala …shodila ze sebe ten zničující balvan a vydala se i se svojí holčičkou konečně na tu správnou cestu :hug:
Teď už bude jen líp…uvidíš :kytka: :potlesk: ;)

 
Tomikate
Echt Kelišová 9950 příspěvků 30.04.12 12:56

j

Příspěvek upraven 30.04.12 v 12:58

 
Tomikate
Echt Kelišová 9950 příspěvků 30.04.12 12:59

Verčo, super :palec: :palec: Nakonec to dopadlo všechno dobře a to jsme do tebe hustily asi 8 měsíců.A stačilo málo / napsat svoji diskuzi / a jsi tady v ČR :dance: :dance: :dance: A teď už se taky těším na setkání s tebou a s Natali v pátek na horách :dance: :dance: :dance: :dance:

 
Beáta73
Kelišová 6911 příspěvků 30.04.12 14:17

Veru krásně jsi to napsala. :potlesk: :potlesk: :potlesk: Jsem tak ráda, že vše klaplo a ty jsi dokázala odejít a začít s Natálkou nový život. :hug: :hug: :hug: :hug: Už se moc těším, až se v pátek uvidíme. :palec: :palec: :palec:

 
Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 30.04.12 14:17

Veru, držím palce, ať vám všechno vyjde tak, jak si přeješ! Jsi statečná a silná holka a věřím tomu, že už Tě nikdy nic takového nepotká. :hug:

 
Gibbo  30.04.12 14:42

Verunko, je to krásné… Mám tu pro Tebe spoustu věcí, bohužel, zrovna nemám dobré období a nestíhám nic, ale pomůžu i s tou výbavou bytu… Drž se a opatrujte se holky :-)

 
suik
Extra třída :D 14859 příspěvků 30.04.12 15:15

:kytka: nevim, co vic k tomu dodat :palec:

 
Suzienna
Kecalka 397 příspěvků 30.04.12 16:17

Obdivuji sílu, kterou jsi v sobě našla a opustila jsi přítele s malým miminkem. Uvidíš, že tvoje dcera ti za to jednou poděkuje, protože kdybys zůstala, nemusela by tu jedna z vás už třeba být. Přeji jen všechno dobré :hug:

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 30.04.12 17:52
:hug:
 
Květulííína  30.04.12 19:23

Nicméně, Verča stále potřebuje pomoc… Znáte naše úřady..... Kdo pomoci chce a může přispět, třeba i jen materiálně alespoň něco málo do začátku našim dvěma bojovnicím, vstupte do uzavřené skupiny „pomoc pro Verču“ :hug: :hug: :hug:

 
Black_Orchids
Závislačka 3740 příspěvků 30.04.12 20:16

čau holky, deníček jsem četla už ráno a celý den mi tak nějak leží v hlavě. Původně jsem sem nechtěla nic psát, ale pak jsem si řekla, proč ne. Osud Verči jsem sledovala z diskuzí vcelku povrchně, ale trošku jsem si udělala obrázek, o co asi jde…

Verčo, v prvé řadě máš můj obdiv, že jsi se odhodlala k takovému zásadnímu životnímu kroku. Přeji ti hodně sil do budoucna, budeš je potřebovat, až se budeš „stavět na vlastní nohy“, navíc s malou zvlášť.

Můj obdiv mají holky, které ti pomohly. Zvlášť po tom, co se zde profláklo, jak jedna uživatelka s víc než 30tis příspěvky všude možně pěkně kecala…a pár dobrých duší jí taky sedlo na lep…

Jen tak na okraj - na celé této „story“ mě zaráží 3 věci: proč to Verča nechala zajít tak daleko (když věděla, s kým má tu čest), proč tak úpěnlivě žádá všechny kolem dokola o pomoc a proč už v této chvíli má nějakého „kamaráda“…

 
L-enny  30.04.12 20:34

Jsi statečná, s Natálkou Tě čeká už jen lepší budoucnost! A jsem ráda, že jsem i já mohla přispět, byť jen maličko, k tomu,abys mohla začít nový život. Obdivuju tě. Užila sis hrozný věci, ale už bude jen líp a líp. :hug: :hug: :hug: :hug:

Black orchids- ona nežádá úpěnlivě…víš kolik úsilí to stálo několika maminek z uzavřené diskuze, přesvědčit jí,že opravdu není špatné,když příjme nabídnutou pomoc?

Příspěvek upraven 30.04.12 v 20:34

 
Black_Orchids
Závislačka 3740 příspěvků 30.04.12 20:47

@L-enny

nevím kolik to několik maminek z uzavřené diskuze stálo úsilí ji přesvědčil, aby přijala nabízenou pomoc… v této uzavřené diskuzi jsem neměla tu čest být. jen jsem zaregistrovala jí založenou diskuzi, kde prosí, aby ji někdo odvezl z Polska… a jiná spousta maminek se tam podivovala nad tím, proč potřebuje odvoz až skoro od baráku…

 
tutinka
Neúnavná pisatelka 18926 příspěvků 9 inzerátů 30.04.12 21:28

Nedávno jsem zabrousila k tobě na diskuzi, když jsi psala, že se potřebuješ dostat domů, jsem moc ráda, že to takhle dopadlo a přeju ti už jen samé štěstí ;-) Tohle by neměl nikdo zažívat.

 
Lakynka
Neúnavná pisatelka 17021 příspěvků 1 inzerát 30.04.12 21:51

@Black_Orchids
Já myslím, že Verča prostě jen chtěla pomoci utéct. S tím ostatním se nabízely postupně maminky samy od sebe. A že od baráku? Já se nedivím. V tomto stavu, ve kterém byla, bych nebyla asi taky schopna žádného útěku s dcerou a taškou v ruce a s doufáním, že mě ten chlap nedožene :nevim: .
A že se vracela? Prostě to tak je, ženy hledají chybu samy v sobě, snaží se zjednodušit problém a situaci. Svým způsobem je tak zmanipulovaná, že si opravdu i myslí, že bez něj nemůže být atd. To asi pochopí jen někdo, kdo psychickým terorem fakt prošel. Taky nejsme každá stejná. Mohlo ji lámat i to, že je v zahraničí…

Verčo: Přeji mnoho sil a snad to, že jsi tak daleko, tě zpět už nevrátí. Moje nabídka také stále platí. Sama vím, co takové kroky znamenají, jsi moc moc statečná. Já sama jsem byla velký srab odhodlat se k tak radikálním krokům, i když jsem to neměla vůbec takové, jako ty. :kytka:

 
Vero9
Kecalka 360 příspěvků 30.04.12 22:01

Verco, se slzou v oku jsem precetla Tvuj denicek, znam Te z jine skupiny a vubec jsem netusila, ze zazivas takovehle peklo. Jsem na tebe moc hrda, zes nasla odvahu odejit. Moc rada pomuzu, i kdyz uz jsi asi z nejhorsiho venku. Zasilam zadost o prijeti do vasi skupiny…

 
Malenka1
Kecalka 118 příspěvků 30.04.12 22:19

Verunko a Natálko, jsem šťastná, že tahle vaše pohádka dopadla tak krásně. A dokonce se objevil i princ ? Moc bych vám to holky přála. :srdce: :srdce: :srdce: Přeju vám oběma do života už jen to nej… nej… nej… a i nadále můžete počítat s mojí pomocí. :hug:

Příspěvek upraven 30.04.12 v 22:21

 
Květulííína  30.04.12 22:33

@Black_Orchids
Co čekáš od 22leté holčiny? Zázraky? Aby sežrala všechnu moudrost světa??? Od toho jsou tu jiné…a nemusíme chodit daleko…že? ;) ;) ;)

 
Black_Orchids
Závislačka 3740 příspěvků 30.04.12 22:59

@Andííílek

no jasně, to jsem já, stála jsem první ve frontě, když se rozdávalo… :roll: :roll:

jenom přidávám svůj názor, víš?

ale pardóóón, já zapomněla, že sem můžou přispívat jen ty, které mocinky drží palce :hug: :hug: :hug:

 
jezevčice
Kecalka 402 příspěvků 30.04.12 23:17

@Lakynka děkuji moc za tento výklad - moc hezky a hlavně pravdivě jsi to popsala! Díky! ;) :potlesk:

 
Květulííína  30.04.12 23:22

@Black_Orchids
A ty jí je nedržíš? Musíš tady preferovat pochybnosti? ;) Vždyť jsme všechny ženský, ne…zkus se trochu vžít…nejen do situace… :hug: :hug: :hug:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 30.04.12 23:30

Holky, je zbytečné se navážet do @Black_Orchids nebo ji dokonce urážet jen kvůli tomu, že „ventiluje pochybnosti“. Pochybnosti jsme měly všechny - Vy, co jste z uzavřené diskuse, možná méně, ale z nás ostatních velká spousta.

Na tom není nic špatného - i my, které už Verču „známe“ (některé skutečně, některé jen virtuálně), občas přemýšlíme, co, jak a proč… Už kvůli tomu vznikla lehká třenice i v uzavřené skupině, nevzpomínáte? To je přece úplně normální - jsme lidi, spousta věcí je nejasných a bohužel, život nás naučil nedůvěřovat bezhlavě.

 
jezevčice
Kecalka 402 příspěvků 30.04.12 23:32

@Black_Orchids Ne,ne,né - určitě je to tady diskuse pro různé názory, ale řada holek tady měla zkrátka možnost poznat Verču blíž a vidí to tak z jiného úhlu pohledu, než ten, kdo ví o tom, logicky, méně. :think:

Ráda bych ale řekla, že tyto deníčky - nejen tento Verčin - jsou často o jedné věci - o pochopení. Většina autorů deníčků, kteří píší o svém problému neradostné povahy - tady provádí jakousi zpověď a od ostatních chtějí vlastně jen jedno - abychom pochopili je a jejich problémy. Dělí se s námi tady o své strasti. Toť celé. ;) :)

 
Květulííína  30.04.12 23:42

Ano, souhlasím s vámi. Já jen nesnesu, když někdo nedokáže potlačit své pochybnosti a hned vznáší dusno a situaci zlehčuje :hug: :hug: :hug: Moc si vážím Vaší pomoci a moooc za ni i za malou děkuji :hug: :hug: :hug:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 01.05.12 00:11

@Andííílek tak jsem si nakonec řekla, že do skupiny vlezu a domluvím se tam přímo s Verčou a holkama (ne že bych toužila očumovat a číst jistě již minimálně bambilion příspěvků co jste tam už napsaly :lol: ) a nejen že je vás tam 111 8o :mrgreen: ale neberete nováčky, tak to neva, domluvíme se mimo diskusi :mrgreen:

Ehm jen takovej ne zle myšlenej rejpanec..proč jsi teda psala sem že máme přijít do skupiny když chceme pomoct? :think: :mrgreen: Problém s tím nemám, mám několik svejch skupin a mám co dělat abych se jim po večerech stíhala pověnovat :oops: :lol: Jen mě to překvapilo…

 
Květulííína  01.05.12 06:09

Nebrali jsme nováčky v době, kdy Verče hrozilo nebezpečí. A nováčky ve smyslu - málo příspěvků. Báli jsme se, že to bude někdo nově založený z PL, kdo sonduje kvůli Verče. Ať už její bývalý nebo někdo z jeho okolí.

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 01.05.12 07:49

Veveru tak dál už jen štěstí :hug:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 01.05.12 08:07

@Miruše , nebereme nováčky ve smyslu NULOVÝ POČET PŘÍSPĚVKŮ… neznamená to, že „nepřijímáme nové členy“. To je asi nedorozumění.

Kolik je ve skupině osob, to snad pro věc není podstatné… nebo ano? 8o

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama