Projít peklem – část 1.

O životě

Myslím, že stojí za to můj příběh sepsat. Jako pohádku. Mnoho z vás mi z toho pekla, ve kterém jsem byla, pomohlo. Možná žiji právě díky vám. A jak to celé bylo? Jak to celé začalo? O tom vám teď napíši. Chtěla bych pomoci všem, co jsou v podobné situaci jako jsem byla já. Musíme se pohnout, jít dál a být zase šťastné. Stop domácímu násilí! Začněte žít!

Vánoční anomálie

Běžela jsem ve svém oblečku na tramvaj. Nestíhám to. Jako vždycky všechno. Proklínala jsem se za to kvůli svým dlouho upravovaným vlasům a hlavně proto, že z nich už ani moc nezbylo. Podpatky se mi zasekávali v kachličkách a namísto upravené vedoucí jsem si připadala jak polámaná prostitutka. Aby toho nebylo málo, tak jsem před tramvají uklouzla a podpatek se mi polámal. „Grrrr!“ zařvala jsem a všichni cestující z tramvaje mně sjeli povýšeným pohledem. „No co čumíte? Nikdy jste neviděli ženskou v PMS?“ procedila jsem a zabrala si nejbližší volné místo, kontrolujíc ulomený podpatek.

„Zlomil se vám podpatek, slečno,“ poznamenala znalecky jedna důchodkyně. Podívám se na ni ironickým pohledem, ale svoji poznámku si pro tentokrát odpustím. Chudák babička je nejspíš sama v bytě a nemá si ani s kým povídat, tak je určitě ráda, že mi může poradit. Navíc mám jiné problémy než pitomou babku. Dneska nový trénink technické podpory. Nebaví mně koukat se na ty nováčky a všechno jim dokola vysvětlovat jako dementům. Pouze někteří jsou nadějní. To Apple nemůže zvětšit svoje nároky, nebo je lidstvo prostě tak blbý, že už nejsou na světě chytří lidé? Těžko říci.

Bože! Přejela jsem svoji zastávku! Tohle se může stát fakt jenom mně. Dojdu to zpátky pěšky. Měla bych si pořídit řidičák. Jo, to bych fakt měla. Jezdit sockou do konce života snad fakt nebudu. Přemýšlím nad tím celou cestu do práce. „Ahoj!“ zdraví mně Dita. „Dneska mi Macík znovu počural koberec, než jsem šla do práce.“ Ach ne! Zase kočky! Teď, když nestíhám. Přeci jen se ale na Ditu pousměji. Znakově Ditě naznačím špatný den, sundávám si svoji botu a ukazuji svým ukazováčkem na podpatek. „To se dá opravit,“ podotkne Dita.

„Já chci chlapa,“ povzdychnu si. „Nerozumím souvislosti mezi chlapem a podpatkem, ale budiž…“, Dita pokrčí rameny. „Nebaví mně být sama. Nemám pro co žít“, povzdychnu si a posadím se na židli. „Máš tuhle práci“, začne Petra, „Máš mě, Michala, ségru a můžeš si pořídit kočku jako já! To by Ti určitě pomohlo!“ dodala. Jen se kysele zašklebím: „Když už, tak radši psa. Kočky se ke mně nehodí a nechci zvíře, ale chlapa.“ „Nechci Ti brát iluze, ale ono to vyjde nastejno“, ironicky poznamená Dita. Jí se to ale říká. Žije s Michalem už několik let a jsou spolu šest let. Mezitím ho párkrát stihla podvést, to bych já nikdy neudělala!

Kdybych tak měla takového chlapa jako ona. Celý svět by byl najednou lepší. „Poradila bych Ti, aby sis nějakého ulovila, ale to by musel zajít až sem do Apple a na to rande si Tě odtáhnout“, zasmála se Dita. Ach jo, má pravdu. Jsem tu od devíti od rána a končím v devět večer a na víkend si beru práci domů. I když ona má co říkat, kolikrát moji práci dodělává. Jenže je fakt, že ona už přítele má. Zaliji si zamyšleně čaj vroucí vodou a spěchám k počítači. Práce volá.

„Zase pozdě,“ zamračí se Ondra. „Takhle to ale přece dál nejde. Budu to muset nějak řešit,“ musím uznat, že i přes to jak zamračeně se tvářil, mu to strašně slušelo. Ondra byl můj vedoucí. Staral se o náš tým. Byl pohledný, světlejší typ s moc hezkou postavou. Přesně typ kluka, po kterém letí každá. Na toho bych si opravdu netroufla. „Já se moc omlouvám, už se to nestane“, rychle se omlouvám. „Tak to bude asi potřebovat nějaký trest“, mluví Ondra vážně. Pak oba propukneme v smích.

Práce ubíhá jako vždy rychle a je jí nad hlavu. V sedm se jde se mnou rozloučit Dita. Už jdou s Michalem domů. Já tu ještě zůstávám. Jako vždy. Protáhnu si ruce za zády před počítačem. Podívám se na Facebook. No co, i v práci je potřeba se trošku odreagovat. Žádost o přátelství. Kdo to je? David? Toho neznám. A je to Polák. Sice v Polsku žiji a pracuji, ale moc Poláků stejně neznám. Dita a Michal jsou Češi a Libor, který se s nimi dost baví, je taky Čech. Jestli se teda Moravákům dá říkat Češi, já bych je tak osobně nenazývala, jsou to pěkná kvítka a zvířata. Ostatně je to jedno z největších a nejvtipnějších témat tady v Apple. Žádost o přátelství přijmu. David mi hned píše a domluvíme se, že se spolu po práci sejdeme v baru. Ještě mezi řádky jsem se dozvěděla, že ho podvedla bývalá přítelkyně s nejlepším kamarádem, takže by mi mohl vlastně rozumět.

Je to půl roku, co jsem bez Marka. Mojí největší lásky. Přála bych si, aby to neskončilo. Abychom se vzali a byli spolu. Stejně to byla všechno moje vina. Když mě podvedl a když už se to stalo, tak jsem se to neměla nikdy dozvědět. Nějak se po roce a půl změnilo jeho chování, tak jsem mu ráno vlezla k počítači, kde se mu samo načetlo ICQ a pár konverzací si přečetla. To, co jsem tam viděla, mi ale vyrazilo dech! Budila jsem ho s pláčem „Můžeš mi vysvětlit, co jsi udělal?“ „Ježiš, co je zase?“ zařval ze spaní. Já jen odběhla zpět do pokoje a on mně následoval. „Co?!“ Vykřikl, a když se podíval na moji bledou tvář, tak mu to bylo jasné. „Vysvětli mi to!“ Prosila jsem a žádala vysvětlení. Doufala jsem, že nějaké je a že to je prostě jeden velký omyl. Začala se mu divně hýbat brada: „Promiň,“ hlesl jen. „Takže je to pravda? Míša? Kdo to je?“ „Kamarádka mé nejlepší kamarádky.“ „A vy jste spolu jako… to?!“ Jen kývl. Začala jsem hlasitě řvát. Nešlo to zastavit. Přišel ke mně a chtěl mně obejmout.

„Vypadni ode mě! Vůbec se mě nedotýkej! Jsi ten nejnechutnější a nejslizčí člověk na světě! A co jste spolu všechno dělali, hm? Řekni mi to!“ zařvala jsem tentokrát já. „To Ti přece nebudu říkat. Akorát by Ti to víc ublížilo.“, argumentoval on. „Já to ale chci vědět!“ Pokrčila jsem rameny. „Tak normálně prostě. Měli jsme sex, trošku jsme se opili. Bylo to u Míši.“ „Lízal si ji?“ Idiot debilní! Podíval se na mě pohledem neviňátka: „Jo.“ „Ty jsi to nejnechutnější prase! Táhni! Už Tě nikdy nechci vidět! Vůbec nechápu, jak si mi to mohl udělat po takový době vztahu! Měla jsem pocit, že to celkem klape, že teď sice máme menší krizi.“ - „Menší krizi?“ přerušil mě. „Menší krize říkáš tomu, že spolu několik měsíců nespíme?“ „No a koho je to chyba?“ osočím se. „No Tvoje! Ty pořád nechceš!“ vpálí mi do obličeje.

„Kdyby ses pořád nechtěl scházet s tou Tvojí bejvalou, tak chci! Já na to prostě nemůžu přestat myslet!“, vyčtu mu. „Jenže ta bejvalá je moje nejlepší kamarádka a já nemůžu za to, že jsi nejžárlivější člověk, kterého jsem potkal!“ útočí na mně Marek. „Takže když jsem žárlivá, tak nejlepší lék na to je mně prostě podvést?!“ řvu a přes slzy nevidím. Chci umřít. Jaký má život ještě smysl? Vytočím číslo kamaráda a zeptám se, jestli by mně nevyzvednul a nemohla bych bydlet chvilku u něj. Souhlasí. „Kam si jako myslíš, že jedeš?“ ptá se mně Marek. „Do toho Ti nic není,“ odpovím suše a dál vzlykám. Nejde mi přestat. Kdy tenhle kolotoč skončí? Sbalila jsem si pár věcí a odjela od něj. Ale stejně jsem za dva týdny přišla zpět s prosíkem. Typická já.

Posadím se v baru na židli. Jsem tu první. Jak divné. Nejsem ta, kdo chodí pozdě. „Co budete pít?“ zeptá se mně barmanka. „Džus,“ odpovím. „Pomerančový,“ dodám na její tázavý pohled. Já totiž nepiji. Maximálně jednou za tři měsíce, ale že byste mně někdy viděli opilou, to ne. Piji jedině čaj, vodu, nebo pomerančový džus. „Ahoj!“ zdraví mně David. Nevypadá věru zle, akorát není zrovna můj typ. Mám radši tmavovlasé chlapy. „Čau,“ odpovím. „Já jsem Viki,“ usměji se. „Já David.“ A tady jsem si svůj život zpečetila. To by člověk nevěřil, jak taková věc dokáže člověku úplně změnit život, ale nepředbíhejme.

Rande s Davidem bylo celkem ok. Nic závratného nebo úžasného. Žádné city se nekonaly. Začali jsme se takhle scházet. Měla jsem pocit, že to někam vede. Když v tom mi jeho kamarád řekl nepříjemnou novinu. David spal s nějakou holkou. A víckrát za sebou. Mezitím, co se scházíme. Napsala jsem mu SMS, že s ním chci mluvit. Sešli jsme se v našem oblíbeném baru: „Spíš s jinou?“ vybafnu narovinu bez nějakého ahoj. Zakucká se piva: „Cože?!“ „No, prostě, jestli chrápeš s jinou?“ „Jako v posteli?“, zeptá se mě debilně. Hodím oči v sloup: „Máš sex s nějakou holkou?“ „No, spím s kamarádkou,“ odpoví koktavě. Podržím si rukou hlavu. No, to snad není možné! Snad ta babička má pravdu a všichni chlapi jsou stejní idioti.

„Já to nechápu. Scházíme se 3 týdny, flirtujeme spolu a měla jsem pocit, že to někam vede“, řeknu nechápavě. „Já vím, Viki, taky bych byl naštvaný být Tebou a naprosto to chápu. Pochopím, když se se mnou budeš chtít přestat bavit a už nebýt se mnou v kontaktu,“ řekne David. „Tak to určitě nechci. Nechci se s Tebou dál bavit. Jsi… ovce. Jako všichni ostatní. Nestojím o to,“ odpovím mu upřímně. „A já to chápu a respektuji,“ poví on. Pak už beze slova odcházím z klubu a mizím. Ještě ten den mu ještě ale píšu SMS o tom, jak mi chybí.

„Nepoučitelná“, shrne Dita jedním slovem moje chování k Davidovi. Pokrčím rameny: „Byl doteď hodný a dost dobře se mi s ním povídalo.“ „Jo a o čem? O tom, jak jste oba dva hrozně podvedení a pak bum bác a šuká s jinou?“ zeptá se mně podrážděně Petra. Zavrtím hlavou: „No, tak nechodíme spolu, teoreticky si mohl spát, s kým chtěl“, podotknu pravdu. „Jenže když si s někým takhle začínáš, tak se snad počítá s tím, že se s nikým jiným nespí, ne?!“ Nevím, proč mi to říká, když to vím. „Nech ho být, znáte se jen chvilku a to ještě tak debilně, víš, jaký by to bylo, kdyby ses do takového týpka zamilovala? Navíc mi přijde, že využívá Tvoji bolest z Tvého minulého vztahu ve svůj prospěch a že pořád brečí nad bývalou! To se ani nepozastavíš nad tím, že své bývalé nadává do kurev?!“, nepřestává kritizovat můj nový objev Dita. „Ježiš, tak se rozešli ve zlém, no. To se prostě stává. Zvlášť když Tě přítel nebo přítelkyně podvede s nejlepším kamarádem!“ nadzvednu obočí.

„Já to vzdávám,“ říká Dita. „Tady už nepomůžu,“ dodává. „Není potřeba pomoc,“ přemlouvám sama sebe. Vezmu telefon a napíšu Davidovi sms „Jsem schopna Tvuj hrich s touto holkou smazat, pokud to bude ode dneska plnohodnotnej vztah a budeme spolu. Tzn. zadne jine zeny! Viki.“ Odpověď mi přijde přímo obratem: „Ok, to zní fer. Zkusime to tedy spolu, protoze proc ne?“ To je přístup. Je sedm dní do Vánoc. Je to takový předčasný Vánoční dárek. Nicméně když se podívám do emailu, najdu další dárek. Pozvánku na Vánoce ke svým rodičům do České Republiky.

S rodiči jsem nikdy neměla dobrý vztah. Hlavně s mým nepravým tátou. Můj pravý táta se od nás odstěhoval, když mi bylo šest. Potom žil ve Zlíně, 600 km od mého města a napsal mi vždy jen pohled k narozeninám, toť vše. Rodiče mně vyhodili z baráku, když mi bylo osmnáct. Začala jsem se pohoršovat ve škole a dělat pubertální problémy. Rozhodně si v tom ale nepředstavujte drogy nebo alkohol nebo cokoli jiného, jen jsme spolu prostě nevycházeli. Tohle byla jedna z nejtěžších částí mého života. Kolikrát jsem musela spát na lavičce v parku, ale většinou jsem spala u kamarádů a kamarádek. Přitom si jako dítě ulice vůbec nepřipadám, ba naopak. Ulice mně vůbec nic nenaučila. Jen jsem přišla o drahý fotoaparát, telefon a plno různých věcí. Prát se neumím a nikdy jsem neuměla. A to jsem se do nepříjemné situace dostala několikrát.

„Jaká je pravda, že jsi mi dělala do snoubence?”, ptá se mně cikánka a vypadá tedy velmi, ale velmi napruženě. Její přítel je teda hodně ošklivý a nechutný a nedotkla bych se ho ani násadou od košťěte, ale to jí nebudu říkat, vzhledem k tomu, že její váha aspoň jednou přesahuje tu mou a že má ještě větší sestru za zády. Pravda je totiž taková, že její snoubenec do mě na baru dělal, snažila jsem se ho taktně odpinknout, ale vzhledem k tomu, že se celé jeho tělo skládá ze svaloviny, snad ani nemá kosti, tak jsem si moc nedovolovala. Tentokrát. „Nikdy bych nic neměla s chlapem, co je zadaný,” jaj, to je všechno, co ze sebe vysoukám! Gratuluji! Teď vypadáš jako totální blbec! Něco takového asi řeklo tolik lidí před smrtí. Budeš jedna z mnoha. Umřeš. „Takže chceš říct, že mi můj přítel lže?” zeptá se mě a tázavě a nadzvedne obočí. Ano. „Ne, to jsem samozřejmě nechtěla říct,” odpovím a zorničky se mi zvětší alespoň o deset metrů. „Tak mi vysvětli, proč si do něj dělala? Jak by Ti to bylo, kdybych Ti já dělala do Tvého přítele? Hm? Co bys dělala?” ptá se mně provokativně.

Kdybych já nějakého přítele měla. Chlapi mi přijdou tupí a podvedou při každé příležitosti, která se jim naskytne a snad i nenaskytne. Jako ten její. „To nevím, co bych s tím dělala,” odpovím a snažím se působit nekonfliktně. Je mi ale jasné, že druhá strana je už popuzená dostatečně, takže už nejspíš nic nepomůže. „Tak já Ti to ukážu,” procedí mezi zuby a tahá mně za vlasy ven před bar lomeno ubytovnu. Hodí mně se svou povedenou sestřičkou na ulici a začnou do mě kopat. Ležím bezvládně na ulici a nechám jejich steely zarážet do mého už zmrzačeného těla. Z pusy mi tryská vodopád krve. Všechno kolem se začíná rozmazávat a ne, není to alkohol. Ten nepiji. „Zbláznily jste se? Vždyť jí zabijete!”, slyším nějaký hlas v pozadí. Za malou chvíli rozmazaně vidím žlutou ambulanci s červenými a modrými světly.

Na ty Vánoce k rodičům pojedu. Kde bych jinak byla? Sama ve své garsonce? Vždyť nemám ani stromeček, ani výzdobu. Nemám na to čas. Ach jo, a to tolik Vánoce miluji. Bylo by to nádherné je mít s někým, koho miluješ a kdo miluje Tebe. Prostě si sednout k voňavému stromečku, koukat se na světýlka a jíst cukroví. Idylka. Vyměnila bych to za všechno na světě. I za svoji práci, kterou ze srdce miluji.

Hodnotilo 26 lidí. Score 1.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
vanuatu
Kecalka 443 příspěvků 27.10.12 09:02

Ahojky, přeji ti spoustu štěstí do života! Ale tvůj deníček jsem nějak nepochopila :think: V úvodu píšeš o domácím násilí, ale obsah je úplně jiný…možná jsem jen nevyspalá a sedím si na vedení :mrgreen:

 
janees
Kecalka 437 příspěvků 27.10.12 09:05

Ani jsem to nedočetla… Připadá mi to jako fiktivní pokus autorky o román a to mě něbaví :nevim:

 
NiKina
Závislačka 3944 příspěvků 27.10.12 09:31

Já si taky sedím na vedení a to mám nejspíš PMS, i přesto s tím nějak nesouzním.
Chtěla jsem se porejpat ve stejným nasraným souznění a ono prd… :mrgreen:

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 27.10.12 09:34

To je literární pokus? Redakce by mohla aspoň korigovat největší hrubky.
Jinak, pokud se to má zakládat na realitě, je mi z té reality dost špatně. Na internetový článek je to příliš dlouhé a hlavně nepřehledné.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 27.10.12 09:42

A mě to náhodou baví :palec:

 
rosnatka
Kecalka 476 příspěvků 27.10.12 09:54

To je ale slátanina.

Projít peklem, znamená přečíst si to celé.

 
Ivoušek3
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 27.10.12 10:04

8o Nechápu tě. Nechtěla bych žít tvůj život a mít takové názory.

 
Kačka92
Kecalka 415 příspěvků 27.10.12 10:07

No, řekla bych, že pokus to byl dobrý, ale ne moc věrohodný :D :D

 
Kačka92
Kecalka 415 příspěvků 27.10.12 10:08

@Ivoušek3 Lépe bych to neřekla :)

 
Mrazivý dech
Zasloužilá kecalka 796 příspěvků 27.10.12 10:11

To je ale číčovina 8o

 
Alichi
Kelišová 5617 příspěvků 27.10.12 10:24

Tak jestli to nebude tím, že ta hlavní část příběhu chybí. Ano, autorka měla někde napsat „pokračování příště“ a vypadalo by to jinak. Že to tak není, neznamená, že se to nestalo. Takže tak.
Veverysek, tvůj příběh jsem sledovala (nestihla jsem se zapojit, vznikla uzavřená skupina) a holky obdivovala, jak rychle zorganizovaly pomoc. Sranda to určitě nebyla. Přeju ti jen dobré. :hug:
edit: tak ono už to napsáno bylo v jiném deníčku, tak pokračování asi nebude, chce to přečíst starší deníček

Příspěvek upraven 27.10.12 v 10:27

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 42033 příspěvků 2 inzeráty 27.10.12 10:39

Vaverýsku, škoda, že chybí hlavní dějství. Tvůj příběh jsem sledovala, byla jsem zvědavá na tvůj pohled a další pokračování. Z deníčku mám trochu pocit opovržení veškerými lidmi okolo tebe, samí dementi, debilové, blbci. :nevim:

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 27.10.12 10:49

No ja nevim jestli je to opsane z nejake knizky nebo nevim :nevim: nejak jsem to nepochopila. To co pises mi teda jako peklo nepripada :nevim: timto se nikoho nechci dotknout. Hodne stesti :kytka:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7889 příspěvků 27.10.12 11:08

No, měla jsem pocit že čtu nějakou nepovedenou telenovelu :think: :nevim: I když já bych nesesmolila ani to…Tak že dobrý. :mavam:

 
Veverysek
Závislačka 2895 příspěvků 27.10.12 12:12

Aha, já jsem měla v nadpise Projít peklem - část 1, admini to museli smazat, tudíž nikdo nechápe, že je to jen začátek celého deníčku… :roll:

Hrubky tam určitě mám, ale je to tím, že jsem byla 4 roky v zahraničí, myslela sem, že je někdo opraví nebo tak… Ale to je jedno.

Příspěvek upraven 27.10.12 v 12:13

 
Veverysek
Závislačka 2895 příspěvků 27.10.12 12:14

@Ivoušek3 Jaký názory? V deníčku žádné nejsou… 8o

 
Veverysek
Závislačka 2895 příspěvků 27.10.12 12:18

@Lama Lama Jestli myslíš to o těch mužích, tak to jsem se snažila nastolit to myšlení, když mi bylo 17, zřejmě se nepovedlo, no… Nebo sem to tam mohla aspoň napsat. :nevim:

 
chelsea001
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 27.10.12 12:44

Mě to taky bavilo a pochopila jsem, že to má mít pokračování, těšim se na další díl ;)

 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 27.10.12 13:17

Taky jsem nedocetla…nebo teda docetla, ale par odstavcu preskocila. Nevim, zda se pribeh zaklada na pravde nebo je to jen literarni tvorba, pokud je to ale realita, nechapu, ze tu zakladatelka zverejnuje pro me dost osobni a intemni informace…no kazdy jsme asi jiny.

 
Januliiik
Vesmírná mluvilka 30427 příspěvků 27.10.12 15:37

:nevim: ale cítím z deníčku takovou arogaci :nevim: připadá mi to, že jen ty jsi ta dokonalá a ostatní kolem jen „špína“ :nevim: možná jsem to jen špatně pochopila, nevím no
Ale určitě si počkám na pokračování :-) když je to teda 1. část

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 27.10.12 15:42

Po přečtení tohoto deníčku jsem jen ráda, že jsem se přestala jakkoli angažovat.

Protože jestli jsi i v reálu tak hloupoučká, povrchní a přitom domýšlivá a arogantní, jak tady působíš, je to celkem tragédie.

 
zavjej
Kecalka 314 příspěvků 27.10.12 16:12

@rosnatka Souhlasím

 
Veverysek
Závislačka 2895 příspěvků 27.10.12 16:56

Arogantní rozhodně nejsem, to o sobě vím. To s moravákama je vtip, nic vážnýho, protože jsme takhle do sebe rejpaly pořád, i ona do mně… Snažím se celý ten deníček napsat trošku vtipněji a ne tak tvrdě a drasticky… Možná je to ale tím, když mně někdo nezná, no… Mohla jsem to po sobě přečíst a trošku poupravit…

 
Januliiik
Vesmírná mluvilka 30427 příspěvků 27.10.12 17:50

@Veverysek tak já třeba ty moraváky ani neměla na mysli, ale jiné věci… a mě to teda vtipné nepříjde no :nevim:

 
marketacek
Ukecaná baba ;) 1260 příspěvků 27.10.12 18:27

Mě se deníček líbí ;), je to pěkné vyprávění na pokračování a mě to bavilo… náhled života jiné holky… podle mě je v pohodě, další si určitě přečtu taky…

 
circus
Extra třída :D 11342 příspěvků 27.10.12 18:50

@Veverysek to si delas srandu, ne? Tak az ti holky napisi, ze ses arogantni tak napises, protoze uz nevis kudy kam, ze sis to mela po sobe precist! Ano, tos teda mela, protoze je to hrozne!!! Moravaci jsou zvirata z kterych ma prdel cely Apple, zacatecnici jsou dementi…to se ti teda vubec nepovedlo! :(

 
Druby
Zasloužilá kecalka 524 příspěvků 27.10.12 19:06

Božínku to je materiál :lol:

 
Jůlinka T.
Závislačka 4961 příspěvků 27.10.12 19:26

Nebuďte tak choulostivé ženy, mně se to líbilo a moc, bude z tebe poutavá spisovatelka, má to šmrnc,vtip…Jsem moravačka a nijak se mě narážky od čecháčků nedotýkají, je to o povaze.

 
Jůlinka T.
Závislačka 4961 příspěvků 27.10.12 19:26

Druby to nebylo k tobě, sorry.

 
Veverysek
Závislačka 2895 příspěvků 27.10.12 19:58

@circus dement říkám i sobě… :nevim: A nijak se mě to nedotýká… :nevim: A rozhodně to nemyslím nějak špatně, ale je asi fakt, že je to o povaze jak píše Jůlinka. Já si prostě dělám srandu ze všeho… Tak nemusíte číst druhou část a přečtou ji jen ti, co je baví. :nevim:

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 27.10.12 20:06

Budu cekat na dalsi dil, ackoliv ja ctu vsechno- neni to neco co bych cetla znova, ale rozhodne me to zaujalo natolik, aybch docetla do konce

 
Káka74
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 27.10.12 21:12

Myslím, že některé komentáře jsou zbytečně tvrdé a přecitlivělé. Aroganci ani povýšenost z toho textu cítit podle mě není. To, že to tak někdo může vnímat souvisí s tím, že nadsázku používáš stejně jako popis reality, takže to může mást. Literárně - no tak, trochu slátanina, občas jsem se v tom ztrácela, některé věci jsou trochu násilně naroubovány do příběhu (ad soudy o moravácích). Ale to se jinak než praxí fakt nevybrousí. Nicméně bych opravdu poradila, pokud to myslíš s psaním vážně, tak bys měla své věci po sobě číst (a ne jen jednou) a nechat tomu vždycky chvíli „na uzrání“. Držím pěsti, ať to příště dopadne o fous lépe. :lol:

 
Miťulka
Ukecaná baba ;) 1297 příspěvků 27.10.12 21:37

:lol: :lol: :lol: mě to spíš pobavilo, než zaujalo. Nemá to hlavu ani patu. Prvně píšeš o situaci na ulici, jak tě zmlátila ciganka a potom najednou jak letos jedeš k rodičům na vánoce.

A co nechápu vůbec to, že ti přítel byl nevěrnej, ty jsi odešla a pak si došla s prosíkem 8o omlouvala ses jako za co. Že si na něho byla naštvaná, protože ti zahejbal :?: 8o

 
daja87  27.10.12 22:17

Projít si peklem??O pekle bych ti mohla vyprávět…
Já nevím, ale přijde mi to vymyšlené :nevim:
Pokud to tak ale není, tak se omlouvám…

 
daja87  27.10.12 22:24

Ten začátek, jak jsou všichni okolo tebe debilní a bůhví co ještě :roll: No nevim, nevim…Možná by to chtělo se malinko nad sebou zamyslet. Jinak přeju v životě hodně štěstí a co nejmín debilních lidí okolo tebe :P :)

 
teredes
Kelišová 6266 příspěvků 27.10.12 22:30

Me se denicek libil, protoze z toho celeho citim nadsazku a prijde mi to vtipne. Ano, je to o povaze, pokud bych to mela brat doslova, tak bych si tukala na celo. Na pokracovani se tesim a prectu si ho rada.

Příspěvek upraven 27.10.12 v 22:30

 
kami88
Nováček 2 příspěvky 27.10.12 22:32

Mám v tom hokej já anebo autorka? :lol: Nějak jsem se ztratila v tom o čem deníček má být a v čase vyprávění :nevim:

Musí být hrůza žít s takovými názory, jak jsou všichni dementi.. Třeba se do příště polepšíš ;)

 
Ivoušek3
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 27.10.12 22:47

@Veverysek Mě to teda po ránu dost zarazilo. Měla jsem stejný dojem jako @circus . Neznám tě, možná to je jen první dojem.

 
Tomikate
Echt Kelišová 9950 příspěvků 27.10.12 23:59

Deníček je hezký a kdo ví o co se jedná, tak to pochopí. Nemusíte být hnedka tak hnusné a pomlouvat to. Verča psala deníček z doby, ještě před pár lety a bude to mít určitě pokračování. Chtěla bych vidět některé z vás, co si tady hrajou na chytré, co by nasmolily za deníček :roll: :roll: Vy jste asi v těch letech byly všechny úúúúplně geniální a všemu jste rozuměly a všechno jste chápaly. Mně spíš přišly trapné Vaše komentáře a ne ten deníček. Tak asi tak.
Verčo, na ostatní kašly a pošly druhý díl :dance: :dance: :dance: :dance:
PS: v nadpise je jasně napsáno „1.část“ :lol: :lol: To jen pro ty nechápavé :P

Příspěvek upraven 28.10.12 v 00:00

 
ševelka
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 28.10.12 07:49

@daja87 Přesně… :palec: nečetla jsem to celé protože je to zbytečně dlouhé a nudné ale tohle je ještě procházka ružovou zahradou než peklem… :dance:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 28.10.12 09:01

@Tomikate, v nadpise je jasně napsáno „1.část“ :lol: :lol: To jen pro ty nechápavé

Tahle poznámka tam byla doplněna téměř celý den poté, co byl deníček uveřejněný, admini ji původně zřejmě vymazali. Takže kdo nezná souvislosti, nerozuměl zcela pochopitelně.

Krom toho, já tomu rozumím víc než dobře, ale přesto se mi to nelíbí. Ne ten deníček, ale chování, názory a životní přístup autorky, což jsem už kdysi vyjádřila i na příslušné diskusi a v SZ autorce. A možná, že nás tady takových bude i víc.

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 28.10.12 09:44

Ja se nahodou tesim na pokracovani ;)

 
Lucella
Kecalka 354 příspěvků 28.10.12 09:52

Dlouhý, nekonzistentní, nesrozumitelný, nečtivý, nevtipný, zmatený… pokus :think:

 
jeudi
Stálice 90 příspěvků 28.10.12 10:48

Tvuj denicek je hodne zajimavy jen kolikrat nedava smysl, pises jednou o tom a pak zas o tom, jinak preji hodne stesti v zivote

 
Anonymní  28.10.12 11:18

@Januliiik na mě to tak také působí.

nevím příjde mi to divné… spoustu sporstých slov, což by člověk měl nahradit, když píše na internet. Nevím celé to na mě působí divně…
namátkově…
Zase pozdě,“ zamračí se Ondra--- Posadím se v baru na židli. Jsem tu první. Jak divné. Nejsem ta, kdo chodí pozdě. „
Lízal si ji? ježiš kdo by se na to ptal? :poblion: Spíš by tě asi mělo zajímat jestli jí miluje…
Rande s Davidem bylo celkem ok. Nic závratného nebo úžasného. Žádné city se nekonaly. a pak vyšilovat že má s nějakou holkou sex, když mezi vámi nic není? A že ty si měla pocit že to někam vede? Chlapa musíš nakopnout aby si něčeho všiml… :think:
A ten konce nějak vůbec nechápu jak to tam zapadá, navazuje.
To jen pár takových postřehů.
nic… no jsem zvědavá na pokačování

 
ezenduska
Stálice 84 příspěvků 28.10.12 11:21

@BohunkaP souhlasím :palec:

S autorkou se život nemazlil, ale myslím si že za část věcí si asi může sama…za svůj přístup k životu a k lidem…

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 28.10.12 12:15

@rosnatka :mrgreen: asi tak!

 
Alenaxxxx
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 28.10.12 13:26

Těším se na další díl.

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 28.10.12 13:56

@janees
presne tak…prestalo mne to bavit uz pred pulkou:)

 
Jůlinka T.
Závislačka 4961 příspěvků 28.10.12 13:56

Však každý si může za to jak žije, prostě je to dobrý deníček a právě, že je rozlítaný, to je na tom originální než takový to „dneska bylo tohle, zítra bude tamto atd.“Prostě každý si v tom najde to své. No tady každý asi ne, ale ten koho to baví. Je prostě střelená a těch tady asi moc není. Trochu odvaz ženy. To že „Ji lízal“ je vrchol nechutnosti při nevěře. Prostě někteří lidé se takto baví a i sprostě a nepřijde jim to divné. Každý žije jinak.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama