Moje první Vánoce přicházejí

Rodičovství

Ahoj holky, jsem tu zase. Kdo si mě nepamatuje, jmenuji se Natálka a jsou mi 3 měsíce. Předtím, když jsem sem psala, tak mi bylo mínus šest týdnů. Původně jsem myslela, že vám taky napíši, až přijdu na svět, ale to byla taková rychlovka, že byste se divily. Nějak se mi udělalo u mámy špatně, když se mi vypustil ten teplý bazén, ve kterém jsem byla. A pak jsem za 1 hodinu už byla venku. Maminku tedy řezali. Asi jí to muselo bolet. A to jen kvůli mě. Nikdy mi to ale nevyčetla. Ale o tom mluvit nechci. Jde o jiné věci.

Veselé Vánoce!
1 komentář

Včera, než jsme šli ven, všechno probíhalo normálně. Já jsem na maminku křičela, protože mě bolelo bříško a ona mi asi nerozuměla. Pořád mi dávala papat, potom mě nosila a aby skončila tu bolest, to ji nenapadlo. Víte, s tím musíte počítat, když jste miminko. Vy staří nám vůbec nerozumíte a přitom my se tak snažíme mluvit tou vaší člověčící řečí. Asi byste k nám měli být více otevření a více naslouchat. Máma mi připravila kombinézku, uřvanou mě oblékla a vyrazila se mnou ven! A páni! To byste nevěřili! Venku to nevypadalo tak jako vždycky, ale všechno, všechno, úplně všecičko bylo bílé! A z nebe padalo něco jako déšť, ale hezčí! To byla nádhera. Maminka mě poučila, že je to sníh a hned vytahovala ten její foťák.

Foťák, to je teda věc. To jste to všechno tak dobře vymysleli než jsem se narodila! Kdo to nezná, tak to je taková krabička (velmi, ale velmi zajímavá, když se směji a někdo ji vytáhne, tak ji hned musím s mračením zkoumat), a ta vždycky udělá takový světýlko a najednou se objevíš v té krabičce! To je normální zázrak! Nejzajímavější věc tady u vás u lidí, když nepočítám svoje ruce. Ty jsou asi nejvíc zajímavé a moc ráda si je prohlížím. A jak maminka říká: Mám je vždycky při ruce. Ne jako nějaká chrastítka a nebo kousátka, které mi maminka musí nejdřív přinést. To je nepraktické.

Na třetím místě jsou nejzajímavější vánoční světýlka. Vánoční, protože jsou na Vánoce (a ty jsou prý za humny - já tedy nevím, co to humny znamená, ale asi je to hodně hodně blízko!). Světýlka jsou barevná a blikají. Víte, mě zajímá každé světýlko, ať je kdekoli. Lustr, lampička… Ale tyhle světýlka jsou prostě nejvíc bezva. Mají 4 barvy a blikají a vždycky jinak. Na ty se dokážu dívat několik minut bez zlobení. Ale víte, čeho se bojím? Ony ty Vánoce asi taky jednou končí. Nemám představu kdy, ale když skončí Vánoce, to asi skončí i ty moje VÁNOČNÍ světýlka, nebo ne? Neumím si už představit, že by tu nebyly… =(

Na Vánoce prý dostanu nějaké dárečky. Nejdřív jsem nevěděla, co to dárečky jsou, ale pak jsem viděla maminku balit pěkné, nové věci do nějakého barevného papíru a pak to zavazovat. No nakonec to vypadá hezky, jen moc nechápu, proč to do toho papíru balit? Proč si jen nedat tu věc do ruky? Máma ty věci balila pěkně dlouho. Přijde mi to jako práce na nic.

Zítra prý budeme zdobit stromeček. Stromeček, to vím, co je. Těch je venku fůry, ale nevím tedy jak a čím ho budeme zdobit. Já bych ho ozdobila maminčinýma prsama. To by bylo nejlepší. Někdy mě totiž jen dvě nestačí, tak kdyby jich ještě bylo víc… Co myslíte vy? Čím byste stromeček ozdobili?

Tak zatím ahoj a příště.

Hodnotilo 3 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26678 příspěvků 23.12.11 11:58

moc hezky a v tipne napsane-tak Natalko krasne vanoce :hug: :hug: :hug:

 
vodolejka
Vesmírná mluvilka 30740 příspěvků 4 inzeráty 23.12.11 12:22

Krásné Vánoce Natálko, já se jmenuju Péťa, jsou mi taky 3 měsíce a když jsem se narodil bylo mi mínus 2,5 týdne…maminku sice neřezali, ale strávila 2,5 dne na porodním křesle…světýlka, to je také moje a hlavně to nahoře na stropě a to nám holka naštěstí zbyde i po vánocích! :mrgreen:

 
Veverysek
Závislačka 2895 příspěvků 23.12.11 12:38

vodolejka: Jo jo, Péťo, aspoň, že to nám zbyde. Jaký by to byl život bez světýlek, viď? A máte taky doma ty barevný světýlka na okně? :think:

pomenkova: moc děkuju. :)

 
vodolejka
Vesmírná mluvilka 30740 příspěvků 4 inzeráty 23.12.11 14:04

No jasně, na okně máme taky světýlka! :dance: Nejsou sice barevná, ale mají tvar stromečku a ježíška a hvězdičky, je to prostě paráááááda! Valím na ně ty moje očka, to já dokážu moc hezky :mrgreen: :mrgreen: Už se těším na stromeček, nejradši bych na něm taky prsa, ale máma říkala, že to nejde, že víc než 2 doma nemáme :mrgreen: No nevadí, stejně se už moc těším :srdce:

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 23.12.11 15:07

ahoj natalinko,už ted jdu dočítat tvoje deníčky,nějak mě to hřeje na duši když to čtu,naše aduš taky miluje světýlka,mi je máme už na stromečeku nazdobené
veselé vánoce :kytka:

 
rejžička
Kelišová 6162 příspěvků 23.12.11 20:22

Ahojky. Taky jsou nám tři měsíce a taky nás nejvíc ze všeho baví hrát si s prstíky - paráda je strkat je do pusy.. :P

 
jellyy
Stálice 89 příspěvků 23.12.11 21:40

krásně napsaný deníček :kytka:

 
Veverysek
Závislačka 2895 příspěvků 24.12.11 10:03

Děkuji všem! :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama