Červenčátka 018 - 5. měsíc

Těhotenství

Období 5. měsíce V průběhu pátého měsíce úspěšně pokračuje vývoj budoucího miminka. Hlavička zpomaluje svůj růst a nyní tvoří asi třetinu délky těla. Objevují sa na ní vlásky a na rukou základy nehtů. Zvětšují se končetiny a sílí jejich svaly. Můžete začít pociťovat slabé kmitání v břiše, které je zpočátku těžko odlišitelné od pocitů, které máte při špatném trávení.

Poznat začátek pohybů je většinou obtížné, hlavně pokud jste těhotná poprvé. V očekávání prvních pohybů se často maminka splete a za pohyb miminka považuje střevní pohyby.

Vnímání pohybu Vašeho miminka nastává od chvíle, kdy je náraz natolik silný, že může být přenesen stěnou dělohy a silnou břišní stěnou. Nejprve je vnímáte jako pocit, později je již cítíte po přiložení ruky na bříško. Ve vyšších stadiích těhotenství jsou pohyby viditelné i pouhým okem.

Pokud jste již rodila, můžete cítit pohyby již od 18. až 20. týdne. Jste-li těhotná poprvé, musíte si trochu počkat a to do 20. až 22. týdne.

Změny, které Vás čekají

Okolo 20. týdne těhotenství dosahuje vyklenutí břišní stěny výrazného rozměru. Děloha roste až do úrovně pupku, kde můžeme nahmatat její vrchol. Obvod pasu se zvětšuje, břišní stěna se stále více vytahuje a stává se mnohem tenčí. Pokud jste měla před těhotenstvím pupek normálně vpáčený, nyní se postupně vyrovnává s okolní kůží a koncem měsíce může dokonce vyklenovat.

Kůže často ustupuje velkému a rychlému natahování a celistvost pojivové tkáně ležící pod ní se může porušit. Výsledkem toho je vznik strií. Fialových nebo růžových zvlněných pajizévek, které sice postupně blednou, ale zůstávájí patrné. Nejčastějším místem vzniku je břicho, ale mohou také vzniknout na stehnech, hýždích a prsou. Pajizévky jsou častější u žen, které jsou těhotné poprvé. Pokud ovšem nevznikly poprvé, je velký předpoklad, že nevzniknou ani při dalším těhotenství. Částečně preventivní účinek můžeme očekávat, při preventivním mazáním krémy, ale musíme počítat s tím, že odolnost Vaší pokožky je dána geneticky.

Okolo 5. měsíce těhotenství začínají prsa vylučovat průhlednou vodnatou tekutinu, kterou naýváme kolostrum. Sekrece je zatím tak slabá, že se spontánní únik kolostra z bradavky většinou neobjeví, ale při masáži pleti Vás může překvapit. Časný začátek sekrece kolostra nemá souvislost s kvalitnější sekrecí mléka po porodu.

V souvislosti s růstem dělohy a postupem těhotenství začínáte pozorovat prohloubené a zrychlené dýchání, které zaručuje optimální přísun kyslíku vyvíjejícímu se plodu. Změny postihují také dásně, které jsou měkčí a mají sklon ke krvácivosti. Jejich zranitelnost a citlivost se také podílí na zvýšeném riziku vzniku zubního kazu v těhotenství.

V těhotenství mají ženy větší sklon k tvorbě křečových žil. Na jejich vzniku se podílí více faktorů, nevíce však vrozená méněcennost žilní stěny. K tvorbě křečových žil mimo jiné přispívá také způsob život, charakter zaměstnání s dlouhým nehybným stáním a také těhotenství. Křečové žíly většinou nepůsobí žádné potíže, ale představují kosmetický problém. Částečnou prevencí je používání elastické bandáže, velmi užitečné je vyvarovat se dlouhého stání.

Odpočinek a péče

V těhotenství je důležitý odpočinek, neznamená pouze fyzickou a duševní relaxaci. Je zároveň považován za nejjednodušší a zároveň nejefektivnější nástroj pro zlepšení prokrvení dělohy a placenty.

Stání v graviditě je méně vhodné než v netěhotném stavu. Vaše hmotnost se zvyšuje, tím stoupá tlak na chodidla a na velké klouby dolních končetin, které nesou tělo. Stání dále zvyšuje tlak v drobných cévách a kapilárách na nohou, a to zvyšuje pravděpodobnost vzniku otoků. Mírné otoky kolem kotníků postihuje asi tři čtvrtiny všech maminek, proto jsou považovány za normální a jsou víceméně očekávané. Když už musíte stát, nestůjte na místě a raději choďte. Při chůzi dochází pohybem svalů ke zlepšení návratnosti krve z dolní poloviny těla a otoky se proto tvoří méně

Vyšetření ultrazvukem

Období kolem 20 týdne je standardně využíváno k provedení důležitého ultrazvukového vyšetření plodu. Ten je totiž tak velký, že je možné popsat vývoj vnitřních orgánů a končetin. Ultrazvuk je nezbytný k odhalení vrozených vývojových vad a pro posouzení životaschopnos­ti plodu.

Kvalita ultrazvukového vyšetření závisí na množství plodové vody a tloušťce tukové vrstvy na břiše nastávající maminky. Popisuje se například struktura mozku, srdce, jater, ledvin, dutých orgánů jako žaludek a močový měchýř, horních a dolních končetin. Dále je důležité zjistit množství plodové vody, uložení placenty a známky ohrožení plodu. Konec 5.měsíce je také ideálním obdobím pro ultrazvukové určení pohlaví plodu. Smyslem celého vyšetření je především včasné zachycení poruchy ve vývoji těhotenství, pokud máte zájem, můžete se gynekologa zeptat na pohlaví děťátka

Nemoci v těhotenství

Chřipka - chřipka je virové onemocnění, na které neexistuje příčinná léčba. Léčíme pouze příznaky nemoci a čekáme na mobilizaci imunní odpovědi organismu po proniknutí viru chřipky do krevního oběhu. Protože se jedná o kapénkovou nákazu, přenáší se vzduchem. Vyhýbejte se proto uzavřeným a nevětraným prostorám ( hromadné dopravní prostředky, koncertní sály, kina, divadla, sportovní haly apod.). Pamatujte na prevenci, chřipka a sní související vysoké teploty mohou vyvolat předčasný porod.

Při příznacích navštivte lékaře, který na:,–(í příslušnou léčbu s ohledem na vaše těhotenství.

Infekce močového traktu - infekce horních (ledviny) a dolních (močový měchýř a močová trubice) cest močových patří mezi nejčastější bakteriální nemoci v těhotenství. Převážně se vyskytují ve vyšších stádiích těhotenství. Jejich průběh ovšem není typický a je třeba na ně myslet především u nejasného onemocnění se zvýšenou teplotou. Typické příznaky zánětu močového měchýře (časté močení, pálení při močení) nejsou v graviditě významné, protože časté močení je běžné i při zcela normálním průběhu těhotenství. Zánětlivé onemocnění ledvin je většinou provázeno celkovými příznaky- zchváceností, zvýšenou teplotou a bolestí v zádech, obvykle jednostrannou a většinou napravo. Příznaky infekce močových cest jsou vždy signálem k laboratornímu rozboru moči a bakteriologickému vyšetření. Při pozitivním nálezu je nasazována antibiotická léčba, která je neškodná pro vyvíjející se plod. Nezbytnou součástí léčby je dostatečný příjem tekutin- urologický čaj a snižování teplot.

Nepodceňujte symptomy infekčních onemocnění močového traktu. Komplikace následkem podceněné a nevyléčené infekce jsou velmi nepříjemné a hodně bolestivé.

Deníček je takový narychlo, tak snad v něm i tak najdeme pár užitečných věcí a zopakujeme si i to co už dávno víme:o))

Katkaa

BLÍŽENCO-RÁČKOVO-a možná časem i LVÍ PELETONEK
Stefinka-1962-Měřín…patronka-Martina 20, Zuzana 19, Josef 6, Adéla 2
TP 04.06.-Adalajda-1981
TP 04.06.-Simona+Mimoušek-1977-Praha
TP 05.06.-Veronika-1977-Morava
TP 06.06.-Mirri-1981-Havlíčkův Brod
TP 08.06.-Katkaaa-1975-syn 10
TP 08.06.-Lois+Krteček-1980-Havířov-52kg
TP 08.06.-Nikkol-1979-Náchod-56kg
TP 08.06.-Iruša-1978-Kladno-55kg
TP 08.06.-Lencaa-1977-Praha
TP 10.06.-KajaR-1972-Karlovy Vary
TP 13.06.-Ellen-1977-Sereď/Bratislava-62kg
TP 14.06.-Nikina-1978
TP 15.06.-Elina-1980
TP 15.06.-Martina-1973-Brno-Liduška 10,Veronika 4
TP 16.06.-Sissi+holčička-1977-Vsetín-55kg
TP 17.06.-Adel-1976-Brno
TP 17.06.-Mirka-1968-Brno-Petr 7
TP 17.06.-Johanka-1975-Náchod
TP 18.06.-Šifka-1978-Chomutov
TP 18.06.-Katkaa+Kačírek-1981-Praha-47kg
TP 19.06.-Lesina-1974-Ostrava-Adléta 1
TP 19.06.-Jana-1978-Praha
TP 20.06.-Alča-1982-Čáslav-69kg
TP 20.06.-Cadovka (Soňa)-1977-Uh.Hradiště-Vašík 4
TP 21.06.-Anazuz-1977-Brno
TP 22.06.-Jittyy-Brno
TP 27.06.-Jerrýsek+Budulínek-1977-Brno
TP 27.06.-Slanka*+Marianka-1979-Praha-55kg
TP 01.07.-Ali1-Hradec Králové
TP 02.07.-Daduska-Bratislava
TP 05.07.-Makovka+Brouček-1980-Washington D.C./Olomouc
TP 09.07.-Mišice-1977-Brno-Magdaléna 2
TP 12.07.-Gabulina
TP 17.07.-Radka+Brumlíček-57kg

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 12.01.05 17:54

Teda Katkoo..super deníček máš jedničku.

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 12.01.05 18:16

Ahoj holky,
moc chválím, hodně mě zajímá co v kterém měsíci, ale takhle podrobně to nikde není.
Milé dámy, v noci z pondělí na úterý jsem měla „fantastický“ zážitek. Čtěte, co vás taky může za nějaký pátek potkat:
Náš Vašek je poměrně zdravé dítě, k doktorce chodíme asi tak 2× v létě a 2× v zimě, protože ho trápí průdušky.V pondělí už kašlal opravdu hodně, takže jsme ji navštívili. (naposledy jsme tam byli v červnu 2004). Dostal Mucosolvan a Ventolin, aby se mu líp odkašlávalo.
Večer v 20.30 usnul, ale ze spánku suše kašlal a dusil se. Ve 21.15 se vzbudil, lehce se dusil a bylo mu špatně. Vzápětí byla pozvracená celá postel (večeře + léky). Umýt, převléct a šup za mnou do postele. Do 22.00 to zvládl ještě 3× a nemohli jsme do něj dostat žádné léky ani ho sklidnit. Dětská pohotovost je u nás zrušená, ale máme výbornou lékařku, takže jsem jí okolo 22.15 volala. Naštěstí nespala a její rada byla buď do nemocnice na injekci nebo čípky (ty jsme neměli) a nebo zbalit malého do deky a na mráz. Takže jsme přecházeli v noci po balkoně s malým v peřině a opravdu se asi za 30 min sklidnil, že v sobě udržel léky a cca okolo 23.30 usnul. Spali jsme všichni v čepicích, se všema dekama v domě, ale bylo to lepší než běhat po nemocnici.
Musím říct, že není nic horšího než se dívat jak se vaše dítě trápí a nemoci mu pomoct.
Propříště tedy, zkuste čerstvý vzduch.
 Soňa

 
Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 12.01.05 18:17

Ahoj holky,
kde se touláte?

Katko zase ti posílám pochvalu za deníček a užitečné info v něm.

Dnes jsem měla spíše odpočinkový den, po včerejších odběrech a UTZ. Udělala jsem akorát oběd, ale dnes pouze z polotovarů, svíčkovou s bramborem a od včerejška česnekačku, jelikož manžela nějak klátí rýma.

Teď mi před hodinou odjel na obchodní večeři, tak jsem na netu, byla jsem na rodine.cz a dívala se na fotogalerii bříšek.
Zdá se mi, že mi minulý a tento týden už začlo hezky růst. V pátek vám přidám opět po měsíci mé břicho do galerky, teď už bude opravdu viditelný rozdíl.
Můžete taky něco nafotit, třeba bříška ať se můžeme kochat.

Nikino, to jsi mě rozesmála, s tou lednicí v noci. Ale plně tě chápu, já kdybych nemusela hlídat postavu, no a min. rok jsem konečně přišla na to jak v pohodě a bez trápení zhubnou, tak já bych jedla od rána do večera a utratila za jídlo a dobroty víc než za šaty. Prostě se ráda dobře najím, obdivuju ty, co snědí jeden krajíc na snídani a že už jsou plní, tak to já tak 3 abych se najedla.
No a teď v těhotenství, to se musím fakt ovládat, jelikož mám chuť na cokoli.

Tak jsem se vám tady zase vykecala z mého apetitu.

Těším se na nové příspěvky v deníčku, všem vám držím pěsti na výsledky.

Sissi a holčička 17+6

 
Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 12.01.05 18:25

Ahoj Soňo,

to je dobře, že jste si poradili a tak to zvládli a určitě už bude Vašíkovi líp.

Sama to znám, jsem alergická na hodně potravin, jablka, ořechy, petržel, zvířecí srst, prach, kouř, hlínu z brambor atd.

Tak jsem někdy snědla třeba jablko a najednou mě to v krku lechtalo, pak se asi stáhla dýchací trubice a dusila jsem se. Teď už mám pro tyto případy léky.

Je ale zajímavé, že se mi to nestává vždycky a po všem, tak asi proto riskuju a občas si jablka dávám.

Sissi

 
Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 12.01.05 18:32

Makovko,

tak já ti posílám, až si to tu budeš v devět, nebo v deset, nebo v jednu našeho času číst, aspoň pozdravy.

Tak někdy zkus napsat z práce, snad budeme někdo zrovna na netu.

Jaké je teď v Americe počasí? Tady celkem teplo a bez vločky sněhu.
Jdeš na nějaká vyšetření z krve, nebo se to tam u vás nedělá, jestli jsi to psala, tak se nezlob, už si to v té záplavě nepamutuju.

Jo k tomu pohlaví asiholčičky, já to vědět nechci, tak jsem Dr. žádala, že ikdyby něco poznal, tak ať mlčí. A mlčel.
Chci to vydržet a mít překvapení.

Už si tady připadám jako ty, nikdo tu není, tak vedu monolog.

A kdy jsi odjela do Ameriky a jak dlouho jsi nebyla doma? Jestli to je osobní, tak se nemusíš tady rozepisovat.

Oloumouc mám ráda, kdysi jsem tam měla takovou malou lásku, no spíš schůzku romantickou.

Měj se krásně,

Sissi a holčička 17+6

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 12.01.05 19:20

Katkoo, pěkný deníček zase se člověk alspoň něco málo dozvěděl… .-) Jitka

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 12.01.05 19:20

Ahoj spolutěhulky …

Katkoo: další 1* za deníček, my tě nemít, tak se tady ztratíme :))) A taky ti gratuluji k dalším úspěšným zkouškám.

Stefinko: držím palečky, aby manžel dostal tu novou práci.

Sissi: co se týče toho spánku, tak já taky začla dávat víc pod hlavu, protože to zabírá, ale pomalu si moje tělo zvyká a já musím opět najít jinou variantu. A větrám jako zběsilá, až mi někdy manžel nadává :) Ale já mám ráda čerstvý vzdoušek. Jediná výhoda je, že jsem doma a můžu se natáhnout i během dne.
A tělíčko (hlavně ty problémové partie) mažu každý večer a ráno, tak snad ty potvůrky nevyraší.

Jerrýsku: miminko je jistě v pořádku, hlavu vzhůru!!!!!

Soňi: to je fajn, že jste si s Vašíkem poradili. Taky jsem jako dítě trpěla na průdušky a musím říct, že jem si užívala.

Holky taky uvažuju o tom kojícím polštáři, už jsem jukla i na ty web stránky, co psala Jittyy a opravdu ho mají za 590,– a velký výběr barev.

A co se týče toho píchání do prstíku a pití blivajzu :))) tak to mě asi taky nemine. U nás to dělají každé těhulce, a já mám v rodině cukrovku, tak to pro mimi udělám a přežiju.

Jo a když se bavíte o jídle, taky na mě pomalu jdou chutě. Teda spíš zvyšuju porci :))) Ale snažím se jíst hodně zdravě, ovoce a zeleninu, tak snad ze mě nebude buclík :)

Tak krásný večer, jdu brouzdat po netu a koukat na miminkovské oblečky a tak.

PA Lois + krteček

 
Anonymní  13.01.05 03:38

Ahojky holky,

tak jsem tady zase sama, ale co naplat, uz jsem si zvykla! :-)) Katkoo, moc pekny denicek, posilam jednicku s *! Tak jsem se zase neco noveho dozvedela! Jeste ti gratuluju ke zkouskam, kolik jich mas jeste pred sebou? Ja te obdivuju, jak to vsechno casove stihas? A jeste do toho sexujes!!!!!!!!!­!!!!!! U nas to byla ze zacatku tehu bida (z moji strany) a ted je to lepsi a lepsi. Rikam si, co by to bylo za zivot bez tulenicka. :-))

Sissi, klidne se me zeptej, na co jen chces. Ja jsem otevrena jako kniha. V dubnu to budou 3 roky, co jsem sem poprve priletela a ted na Vanoce to byly 2 roky, co jsem nebyla doma. Styska se mi strasne moc, ale pote, co me navstivila maminka, se mi ulevilo a do leta to jeste vydrzim. Pak vezmu mimi a spolu poletime domu!!!!!!! Nemohla jsem odletet, protoze hrozilo, ze by me nepustili zpatky (udajne jsem moc mlada a nemam v CR zavazky) a na zelenou kartu cekam uz vice nez pul roku. Udajne to trva rok az rok a pul. Ale asi pred mesicem mi prislo povoleni, ze muzu letet i bez zelene karty, jenze mam toho ted v praci hodne a rozhodla jsem se pockat, az bude miminko na svete. Uz se nemuzu dockat. Zustanu doma nejmene mesic; spis 6 tydnu. Huraaaa! Ale s rodinkou si volame a piseme pres email porad. Kolikrat rikam sestre, co je doma u mamky noveho, protoze s ni snad mluvim casteji nez ona - bydli v Praze. :-))
Jinak pocasi je mrzute, zadny snih a docela teplo, ale zatazeno. O vikendu se ma ochladit a prset. Achjo.
A ty nechces vedet pohlavi? Muj manzel taky ne, ale ja jsem zvedavice zvedava, neda mi to a zeptam se. Uz pocitam minuty, kdy pujdu zase k dr. Jdu pristi stredu, 5 tydnu od posledni navstevy. Me se tady jejich system nelibi, protoze kdyz jsem volala k dr., ze mam bolesti bricha a chtela jsem k ni zajit, tak mi bylo receno, ze ma uplne plno. Mluvim tam akorat s nejakou recepcni (s velmi spatnou anglictinou), co neni ani zdravotni sestra a v nejlepsim muzu nechat zpravu dr. na zaznamniku. A ta, kdyz mi bude stesti prat, se mi do tydne ozve. To je takovy vysmech. Chtela jsem jit jen si poslechnout srdicko, abych se ujistila, ze bije a ani to nemuzu. Nevim, jestli mi budou brat krev pristi stredu nebo az ve 20 tydnu. Ted jsem zacala 16. A ty uz nepracujes? Ty se maaaaaaaaaaas! Ja chci takyyyyyyy!
Jo, vcera jsem se snazila poslat fotku a neslo mi to, jeste jsem nezjistila proc. Moje chyba to urco nebyla !!!!!!!!!!!!!

Sono, ja si zive pamatuju, kdyz s nami takhle na balkone stavala mamka. Obe jsme se sestrou trpely astmatem a tenkrat nebyly zadne spreje ani poradne leky-ty nam vozil strejda z Nemecka. Taky si s nami uzila. Uz je Vaskovi dobre nebo porad kasle? Ja musim rict, ze u me to vekem pomalu ustupuje.

Bavily jste se jeste o spanku - ja ted spim nejak tezko. Budim se 100 krat za noc a jen koukam do stropu; manzel mi do toho chrape. :-)) No trefil by me slak. Ale alespon po me nekrici jako Slancin manzel!!!!!!

Slanko - uz ten dopis pro mou sefku zacni psat a nebo rovnou prijed a nadej ji! Ja budu stat hned za tebou, pekne schovana. :-))
Tvuj manzel ma pekne zive sny, ale je to lepsi nez moji kamaradky druh. Ten kricel ze spani " Miluju ji, miluju a vsem to reknu!" A ona z nej nedokazala dostat o kom to mluvi! :-)) V momente mu svitila do oci baterkou a zacal vyslech.
Tak kdy priletis, co?

Jsem moc rada za vsechny, co jim testy dopadly dobre a verim, ze nam VSEM, co je mame pred sebou nebo cekame na vysledky dopadnou uplne stejne. Jezkovi, dava ta veta vubec smysl?

Vsem vam preji supr ctvrtek, uz aby byl patek!!!!!!!!!! Pohladte briska a opatrujte se.

Makovka

 
Anonymní  13.01.05 07:53

Ahoj holky a bříška,

Makovko, to je docela síla, ta lékařská péče o vás ! Když se doktorka nevzrušuje ani když jí voláš s problémem. To u nás je to taky všelijaký, ale tohle !!! Ale za chvíli už tě mrňousek začne okopávat a ty budeš vědět, že jue vše v pořádku i bez poslechu srdíčka. Já teď taky chodím do poradny už jednou za měsíc, ale to proto, vcelku nemám žádné problémy (klep, klep, klep).
Obdivuju tě jak to tam tak daleko zvládáš, já bych se ustýskala.

Jinak se musím pochlubit, že jsem včera zase utrácela. Koupila jsem ten kojící polštář - jenže měli jenom od Tveretu (www.tveret.cz) a ten stál 1200,– jenže, když já ho už tak chtěla. A musím říct, že je úžasný! Válela jsem se po něm celý večer a pak na něm spala a skvělý. teda né žebych se za noc neprobudila ani jednou to fakt ne, ale spalo se mi fakt dobře.

Pak, protože mi docela bolí záda v kříži jsem si koupila podpůrný pás na bříško - taky od Tveretu. Tak ho dneska už testuju a uvidíme, prý by to mělo aspoň trošku pomoct.

Katkoo, samozřejumě pochvala za deníček - zrovna jsem si včera hledala s čím že to mám počítat v tom následujícím měsíci, ale tohle je úžasně vyčerpávající. Jsi naše šikulka - škola, práce, miminko, deníčky, sexíky a bůhvíco ještě … nemáš náhodou nějaké delší dny ??? Taky bych toho chtěla tolik stíhat.

Iruša + klokánek

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 13.01.05 09:20

Achooooj těhulačky!!!

To jsem ráda, že se deníček líbí:o)) tak když mě tak chválíte, já zas nějaký další připravím. Ikdyž by mi teda nevadilo, kdyby mě někdo sem tam prostřídal, třeba vás zajímá i něco o čem sev ůbec nezmiňuju!!

Táááák a pozitivní zprávička po ránu:o))) naše testy na VVV jsou…negativní!!!!! Hurá! Máme zdravýho špuntíčka!!! Já měla včera takovou radost. Ale povim vám jak jsem vyděsila manžela, to bylo dobrý…Měla jsem tu ještě spoustu práce, když mi do toho volala sestřička, že ty moje testy jsou v pořádku. Mimochodem to je přístup co? Dopol jim tam volám a oni ty výsledky ještě neměli, že prý až v pátek ráno…no a pak mi v půl páty volají, že jim právě dorazily a mám to v pořádku ať jsem v klidu. A já mezi tou prací rychle naťukala manželovi sms, že testy na vývojové vady jsou negativní. No a on mi zachvíli volá, celý zkroučený, co budeme dělat lásko?? A já no co by pudeme to oslavit…On si prostě myslel, že když je něco negativního, tak je to špatně, už je z toho chudák asi taky pěkně zblblej.....řikal, že v tu chvíli zestárl o deset let:o(( Prostě si to vzal jako pozitivní zpráva je dobrá zpráva a naopak. Trdlo jedno moje!!!
No každopádně jsme včera šli na výbornou večeři do mé oblíbené restaurace, kam ale chodíme jen při zvláštních příležitostech, protože je trochu dražší…ale moooc jsme si pochutnali!!!

Jerrýsku, určitě ti to taky dobře dopadne!! uvidíš, moc ti držim palce a kačírek určitě taky, takže to je najednou palců!!

Slanko, včera se manžel!! pustil do přešívání jedněch mých kalhot na těhu kalhoty, no uplný zázrak to neni, ale nosit se to bude dát a každopádně to bude pohodlné. On odstal od Ježíška ten šicí stroj, tak tohle byla jeho první velká zakázka:o)) šití ho moc baví. Divný co??:o))

Sissi, bříško vyfotíme třeba o víkendu a pak ho sem taky přihodim, určitě se mi taky hezky zakulatilo, mám pocit že jsem den ode dne kulatější a kulatější. Ikdyž spoustu lidí řiká, že to na mě zatím neni tiolik vidět jak si myslím, protože jsem takový vyžlík:o(( prostě pořád vypadám spíš tlustě než těhotně, ach jo.......

Makovko, dva roky už jsi nebyla doma!! Jéé to je hrozně dlouhá doba, to si neumim ani představit, mě by se tááák stýskalo!! A ty účty za telefon, ty bych radši nechtěla ani koutkem oka zahlédnout! A jak to tak čtu, tak teda péče o těhule v USA je dost bída a my si tady ztěžujeme na kde co, ale pořád myslím můžeme být rády, za to co máme. Se mi líbí jak hudráš na chrápavýho manžela:o)) ten můj spinká jak miminko, ani nechrápne, zato kocour chrápe celkem slušně.....

Já jdu pořádně dočíst všechno co jste napsaly a taky něco pracovat:o))

Hi hi, já jsem taková aktivka, nějak si neumim představit co budu dělat až zůstanu od dubna doma a nebudu mít práci…teda už mám naplánované malování celého domečku, budu nakupovat výbavičku pro miminko a tak, snad se nějak zabavim a ono začně další zkouškové, tak se budu zase učit. Už mi chybějí jen dvě zkoušky a ukončím tenhle semestr a jsou to takové jednoduché předměty co jsem si nechala schválně nakonec, takže to snad už zvládnu!

Katkaa+kačírek 18tt

 
adalajda
Kecalka 276 příspěvků 13.01.05 09:37

Ahojky těhulky,
Tak mě to nedalo aopět jsem se přišla podívat na tyto stránky. Jsem opět mile překvapena jaký pěkný deníček tu Katka vykouzlila.
Jinak co je u mne nového? Manžílek ve středu koupil postýlku. Teda to byste nevěřily jaká to byla sranda. Postýlku jsme měli vybranou už asi 2měsíce. Manžel se rozhodl, že mi udělá překvápko tak pro ni jel sám. Ovšem když mi líčil jak přišel do obchodu a zjistil, že je všechno přestěhované a on naháněl paní prodavačku aby mu řekla, kde je ta pstýlka, co byla před 2 měsíci na onom místě:-))))))))) No umím si to živě představit. Ale překvápko to bylo ohromné. Odpoledne jsme tam jeli ještě pro matraci, protože manžel řekl, že tomu vůbec nerozumí, ať si ji prý vyberu sama. Takk nám to nedalo a koupili jsme už i peřinku s polštářkem:-) Postýlka je sestavená, povlečená a máme i v ložnici vede postele. Mimo to jsme si tam vybrali i kočárek. Ale když paní prodavačka viděla mého manžílka jak nad něčím přemýšlí, napsala mu značku kočárku na papír donesla mu ho se s lovy, že kdyby si nevěděl rady, tak má potom přijít s tím papírkem a oni budou vědět a nemusí se bát, že u prodejnu zase přestěhují:-) No takhle jsem se nenasmála hodně dlouho.
Přeji Vám krásný den a až budu mít chviličku času, tak se na vás příjdu zase podívat
Adalajda a dráček. 19+6tt

 
Medvidek_99
Stálice 68 příspěvků 13.01.05 10:41

Ahojky těhulky,
Katkoo máš ode mě 1*! fakt super deníček, ani já nechápu jak to holka všechno stíháš a ještě do toho ta škola. Já sice teprve začínám 4měsíc, ale klidně si ráda přečtu co mě čeká v tom dalším. Co to vůbec studuješ za školua kolik ti toho ještě zbývá, teda jestli to není tajný.

Makovko to je teda něco s tím přístupem k těhulkám v USA, se ti ani nedivím že tě to netěší a že máš o mimi obavy. Blbé je, že se nemůžeš ani poradit s tou sestřičkou, když se s ní tak špatně domlouvá. Ale určitě bude vše v pořádku, držím palec!

Jitty včera jsem pročítala komentáře ke kojícím polštářkům a úplně mě to nadchlo. Sice se mi teprve bříško začíná malinko zakulacovat, ale jelikož jsem vždy byla zvyklá spát na břiše, tak se pořád ne a ne sobře vyspat. Na dnešek jsem si pod bříško šupla malý polštářek a světe div se, prospala jsem skoro celou noc, prostě paráda. Takže díky za dobrou radu, asi si ho později také pořídím, na netu je docela velký výběr.

27.1. jdu na VVV, už z toho začínám mít trochu obavy, snad to dopadne dobře.

Venku krásně svítí sluníčko, tak se mějte co nejbáječněji a opatrujte svoje bříška.

Radka + Brumlíček

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 13.01.05 11:45

Babulky,
trošku malinko o pohybech, které nás buď čekají, nebo už provází:-).

Cítí-li matka pohyby dítěte ve svém těle, vytváří si k němu ještě pevnější pouto. Děťátko nyní navazuje kontakt s okolním světem: kope, mává ručkama a vrtí sebou.

KLEPÁNÍ Z BŘICHA

Matky musejí čekat polovinu těhotenství, než můžou poprvé své děťátko ucítit. Od tohoto okamžiku už nikdy nenastane delší ?přestávka ve vysílání? - děťátko rozvíjí svou vlastní ?řeč?, jejímž prostřednictvím své mamince sděluje, co cítí a jak se mu vede. Rozumět jeho způsobu vyjadřování není tak těžké. Je potřeba jen dobře naslouchat, abychom jeho něžné signály dobře přijímali.

Děťátko, kde jsi?

Abychom měli lepší představu o tom, jakou polohu dítě v břiše zaujímá, můžeme se nyní pokusit ji nahmatat. To je většinou možné až po 28. týdnu. V té době je už dítě tak velké, že se nemůže rychle přesunout do jiné polohy. Obvykle jsou jeho záda tam, kde matka necítí žádné kopání. Pokud tedy vidí nebo cítí jeho nožičky vepředu na břichu, jsou jeho záda rovnoběžná s její páteří.

Zhruba od 34. týdne se děťátko v matčině těle uvelebí hlavičkou dolů. Zaujme tak přirozenou porodní polohu. Pokud se tak dítě nenatočí, mluví se v odborném žargonu o ?poloze koncem pánevním?. Mnoho takových dětí se však ještě do 37. týdne do správné porodní polohy otočí.
Pokud se to však nestane, gynekolog a porodní asistentka si se ženou pohovoří o tom, jaká opatření lze zkusit - vnější otočení, indický most. Při vnějším otočení se gynekolog pokusí krátce před termínem porodu v porodnici dítě otočit do správné polohy. Indický most: Pod vedením porodní asistentky nebo lékaře se provádí cvičení, které dítěti (v 34.-36. týdnu) pomůže přesunout se do správné polohy.

První nápovědou pro polohu děťátka je tvar břicha. Většina dětí leží v břiše podélně. Pak má břicho tvar podlouhlého oválu. Zřídka se stává, že se děťátko uvelebilo napříč - v tom případě má břicho odpovídající tvar. S trochou cviku je v posledních měsících těhotenství možné děťátko zvenčí nahmatat. Nejlépe to jde, když při tom žena uvolněně leží.
Uvedeme pár rad, jak můžete sama zjistit, jak právě děťátko leží:
Zadeček má měkký a spíše zašpičatělý - jako by byl prodloužením nožiček. Nachází se u děťátka o něco níže pod místem, kde nejčastěji kope do stěny břicha. U dětí v normální porodní poloze lze tedy zadeček najít v horní části břicha.

Zádíčka jsou obvykle tam, kde necítíte žádné pohyby. Položte obě ruce na své břicho a pátrejte prsty po dlouhé, měkké části těla. Jednou rukou ucítíte prstíčky děťátka - působí dojmem, jako by tam byli motýli. Pod druhou rukou je naproti tomu klid - tam leží zádíčka. Ucítíte je většinou na pravé nebo levé straně břicha. Některé děti nicméně také leží zády paralelně k páteři matky - u jiných je to právě naopak.

Hlavička děťátka se nachází ve spodní oblasti břicha. Položte tam obě ruce. Pohybujte jimi jemně sem a tam a ucítíte tvrdší ovál hlavičky. Můžete však v dolní části břicha i jemně tlačit jednou rukou na břišní stěnu a také můžete kulatý tvar hlavičky ucítit.

Ne každé matce se podaří polohu děťátka zjistit. Je to pochopitelné, protože každé děťátko se uvelebí svým vlastním způsobem.

Pokud by chtěl pohyby dítěte ucítit otec, musí mít trochu trpělivosti. Děťátko cítí i jeho něžnou náklonnost.

ukázka z knihy Prenatální komunikace
autor: Teusen, Goze-Hanel

Se mi ten článeček moc líbil, tak jsem vám ho sem nakopírovala:-). Samozřejmě, že některé ucítíme, nebo již cítíme pohyby dříve, než jak píší na začátku článku až za polovinou těhotenství.

Reagovat na vaše příspěvky si nechávám bříškandy milé až po obídku, na který se chystám:-).
Slanka*

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 13.01.05 11:52

To jsem ráda, že jsem alspoň trošku pomohla s tím spaním já na něj nedám dopustit a i kdybych nekojila,tak se mi to pořád vyplatilo, protože ho používám už dva měsíce- Akorát manžel si stěžuje, že zabírá místo, protože naše postel na na šířku jen 1,40m ale už si vcelku zvyknul..... .-) Jitka

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 13.01.05 11:56

Ahoj těhulky,
právě jsem dorazila do práce (ještě že mám tak tolerantního šéfa) po další skvělé noci.
Dnes to začalo po čtvrté hodině ranní, opět kašel, tentokrát sice nezvracel, ale nezabraly mu žádné léky, takže jsme seděli v naší posteli a čekali až to přejde. Usnul únavou po šesté a spal až do 09.30.
Tak tady sedím, v očích sirky. Ono to není alergie, je prostě na průdušky a 2× za rok ho to chytne. Alergii měl když byl mimčo na skořici.
Kde jste četly o těch kojících polštářích?
Dobrou chuť. Soňa

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 13.01.05 12:04

Ahoj Slanko,

tak přesně tenhle článek jsem včera večer četla na netu a taky jsem ho tu chtěla nakopírovat. Ale ty jsi mě předběhla :)
Už se těším, až bude miminko větší a já jej budu moct nahmatat.

Ta zatím papa Lois

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 13.01.05 12:31

Soňo, do minulého deníčku jsem psala tyhle ty odkazy: o tomhle jsem přemýšlela http://www.dita.cz/Produkt.asp?… a nakonec mám ten z www.babyvak.cz, protože u nás otevřeli obchod a měli tam zaváděcí ceny, takže jsem ho koupila za necelých 450,–-. Ty dva odkazy jsem posílala pro informaci. Možná toho existuje víc nevím........ Jitka

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 13.01.05 12:36

Slanko - ten článek jsi klidně mohla poslat jako další deníček!!!!! Taky už se moc těšim až špuntíka budu moct ošahávat přes bříško:o)))

Cadovko - to je teda síla, chudák kluk a chudák ty, takhle ponocovat. Hlavně aby se z toho dostal a bylo mu co nejdřív zase dobře!!! tak to s prací nepřeháněj a rychle šupajdi zase domu!

Co se mojí školičky týká, tak dělám vyšší odbornou školu obor firemní management a teprve teď jsem začala a tohle bude můj první ukončený semestr z osmi. Pak mám možnost ještě ročního dostudia na bakaláře a ráda bych toho využila. Do školy jsem se pustila právě proto, že jsme se začali snažit o bejby a já si řikala, že když přestanu pracovat, tak se budu doma na mateřský nudit a taky aspoň trochu přijdu mezi lidi a nebudu mít v hlavě jen mlíko, ale i něco jinýho:o)) tak doufám, že jsem nepřecenila své možnosti a opravdu tu školu dodělám!! Jinak to bude pěkná ostuda a vyhozené peníze, protože je to soukromá škola a platím si to sama.

u nás je blázinec, oba šéfové, jeden i se psem…jdu radši pracovat:o))

 
Anonymní  13.01.05 12:46

Já jsem koupila kojící polštář u od Tveretu. Lze se o něm dočíst na www.tveret.cz - ten je ale podstatně dražší, jenže já ho holt musela mít včera a jinej neměli. Jestli je mezi nima nějaký rozdíl to nevím,a le myslím, že ne. Jinak jsem nakoupila od tveretu spoustu těhu prádla a jsem s ním 100% spokojená. dnes prvně testuji těhotenský pás na bolesti v kříži, tak jsem zvědavá a dám vědět jak to funguje.
 Iruša

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 13.01.05 14:59

Soňo to jste si s Vašíkem teda užili… Já na průdušky trpím až od té doby, co mi vyndali ve 22 letech mandle. Paradox. Když chytnu chřipku, netrvá moc dlouho, většinou den, dva a sleze mi to na průdušky a to je taková bolest, kam se hrabalo bolení v krku, když jsem měla mandle…:-(. Chudinka děcko, musí to snášet fakt jak hrdina, protože mě kolikrát vženou slzy do očí, když nemohu polykat ani sliny. Tak ťuk, ťuk, ať je líp a Vašíka to moc nebolí!!!

Sissi alergii na jablka? Proboha, to bych snad nepřežila, jsem strašný chroustal!!! A petržel? Ten samý případ, miluju ho v polévce a ořechy? Ježíši…
Když se rozdávaly alergie, stála jsem asi vzadu, mám alergii „jen“ na vosí a včelí bodnutí.
Co se týče galerie a fotky bříška, mám jich několik, ale nepověsím ani jednu, protože se stydím za to, jaký mám už velký břuch, dyk vypadám jak v sedmém a ne 4,5:-))).
Přitom kila navíc stále 3,5 kg. Nechápu:-).

Teda holky, mě ten polštář teda taky láká! Na dnešek jsem spala s jedním mezi nohama a musím říct, že je to fakt mnohem příjemnější! Asi si ho koupím…

Makovko, Ty jsi nebyla dva roky doma? Tak to vím jistě, že bych nevydržela!!! Jednou jsem měla vážné zaječí choutky, že taky někam odjedu, zlepším angličtinu, podívám se do jiné země, poznám nové lidi… nakonec jsem nejela. Bylo by mi strašně, strašně smutno… Nebydlím s rodičema od svých 15-ti let, takže ty naše vztahy jsou úplně jiné, než ty „klasické“, když puberťák vyrůstá s rodičema… Vždycky se na ně strašně těším a jsem ráda, když je vidím…
Co se týče toho příletu, čéče Ti nevím, jestli bych ten let zvládla, asi si počkám, až přiletíš Ty do ČR a pak společně s pražskýma vyrazíme někam na miminkovský mejdan:-). Mezitím napíšu tý Tvý šéfce, ať se klidní, nebo uvidí. Napiš mi adress, ju:-))).
Tobě ještě nebrali krev? Třeba na krevní skupinu, faktor a tak podobně? Hm a to se říká jak jsou amíci napřed. No asi jak v čem…

Irušo koukám Ty máš slušný těhu zásobičky. To já mám zatím jednu těhotenskou podprdu, je fakt příšerná na okuk, ale ze skvělého materiálu a moc pohodlná. Manžel když ji viděl poprvé, říkal, že dělá prsa jak Dolly Buster, no potěš:-)). Ještě, že se nikde nesvlékám! Kalhoty mám dvoje, které jsem si spíchla, pak jedny lacláče džínové od kamarádky na větší bříško a jedny černé obyč. kalhoty půjčené společenské, ale ty asi nosit nebudu. Nemám ráda půjčené věci, brrr, bych se pak bála abych s tím něco neprovedla! Spíš si pak jedny kalhoty podle nich koupím.
Dej nám pak vědět o tom pásu Baby belt, ju!:-).

Katko no vidíš, tak máte s kačírkem za sebou nejhorší a víte, že je v pořádku. Super, gratuluju!!! A ci takýýýý vědět, že je Marianka v pořádku, zdravá!
Co se týče deníčku, jak jinak, než pochvala. Je fakt, že v knížkách úplně přeskočí některé měsíce a ten pátý mi v nich opravdu chybí. Dík:-).
Mimochodem, četla jsem několikrát větu, ve které jsi psala, kalhoty mi ušil manžel, jestli ses nespletla! On má šicí stroj?. Jsem v šoku!:-))))). Nic proti mému, ale myslím, že ten by kalhoty teda opravdu neušil!!! Klobouk dolů:-))).
Katko vidíš, Ty vypadáš, jak říkáš tlustě, nevěřím:-) a já zase naopak jak v sedmém měsící, fakt… Je mi skoro trapně, když se mě některá zeptá: a v kolikátém jsi? A já…no ehm ve 4,5 měsíce.
Síla jako…:).

Adalajdo vy už máte postýlku jo? Týjo já kromě asi třech věciček pro miminko a jedněch ponožtiček nemám nic:). Počkáme s koupí přebalovacího pultu, komody a kočárku až do května… Chichi s lístečkem do krámku? Beru si z toho příklad, poněvadž si nepamatuju už skoro nic.

Radko neměj obavy, Brumlíček si klidně spinká v bříšku, v pohodě a klídečku! Já jdu také na VVV 27.1. ale už pro výsledky, tak na nás také mysli:).

Lois já nerada předběhla, ale tak se mi článek líbil, že jsem si říkala, to musím holkám dát přečíst:-). Tak sorrynky:).

Jitty díkys za ty www adresy, fakt si ho asi pořídím! Sis ho objednávala přes internet, nebo mají i prodejnu? Jsem nějak asi přeskočila to info, kde jsi psala, kde´s ho koupila.

Jééé já už ťukám ňák dlouho, pardon, už končím!
Slanka*

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 13.01.05 16:05

Slanko, no jo, manžel dostal šicí stoj od ježíška, moc si ho přál, že ho vždycky šití bavilo a chtěl by zase něco ušít:o)) To je záliba pro chlapa co? No je to takový od jednoho k druhýmu, další velkou vášní jsou zbraně, takže máme sejf narvaný kde čím z druhé světové i moderním a na střelnici je pečený vařený…pak přijde dom a spíchne mi těhu kalhoty:o)) Ale jak řikám, žádný zázrak to neni, budu přes to muset mít delší svetr, aby ty švy nebyly vidět:o)) No ale netlačí to, je to pohodlné a účel to plní, tak co, remcat nebudu!
Možná si stejně jedny „parádní“ těhukalhoty koupim, dokud ještě pracuju, tak je využiju a potom do školy nebo tak určitě taky, zkusim něco vybrat v tom Tveretu.

Slankoooooo, nebuď labuť a dej nám bříško fotečku do galerky!! To nevadí, že je jak se sedmého měsíce aspoň tam konečně přibude nějaké pořádné bříško!!!!

Katkaa

 
Anonymní  13.01.05 17:56

ahoj spolutěhulky,tak se dočítám,jak vychvalujete polštářek na kojení tak mám v úmyslu si ho pořídit,nemůžu pořádně spát koukám do stropu třeba půl noci.A když budu mít polštářek,přivezou nám novou postel bude bájo.Doufám v to velmi pevně.Slanka(jestli se nepletu)píše,že vypadá na 7měsíc,ale to není sama.Já přibrala také 3,5kg,ale vypadám,že budu každou chvíli rodit,po dvou dětech mám asi hodně vytáhlé břicho a nepomohlo ani důkladné mazání těla.Asi jsem to zdědila(vždy jen to dobré) :-)))))

 
welcome
Nováček 1 příspěvek 13.01.05 17:58

TP 15.6 Martina a ? Přerov

 
Anonymní  13.01.05 17:59

tak jsem se zase zapoměla podepsat,nebyla tu řeč o skleroze?? I když v mém věku to už asi bude spíše věkem,než tím těhotenstvím. Martina

 
Anonymní  13.01.05 18:24

Ahoj bruskane,
konecne mozem napisat prispevok aj ja,kazdy den citam,ale nemohla som pisat.
zas tu mame pekny dennicek.
so spankom ja zatial az take problemy nemam, na stastie, ako vy. Iba rano sa zvyknem budit asi pol hodinu pred tym ako mame vstavat a to ma vie trochu rozladit, inak pohoda. a uz dokonca nemusim ani chodit tak skoro spavat ako na zaciatku.

Slanko, urcite tam daj fotku! ja som tam dala fotku, bola fotena niekedy tuto sobotu tusim a teraz uz mam zas omnoho vacsie brucho. mne sa zdalo akoby mi z nedele na pondelok narastlo o niekolko cm…vazne, este aj manzel sa divil,ze za jeden den ako sa mi zvacsilo, takze aj ja ho uz mam pekne velke…aspon je vidno, ze sme tehotne, lebo ked som doteraz chodila po obchodoch s vecami pre babetka a tehotne pripadala som si divno, ked tam boli tehotne s takymi velkymi bruskami a ja nic.

ja uz mam tiez vysledky AFP testov a su ok.
a niekto sa pytal, ze kto ide na 3D UZ, ak vsetko dobre dopadne tak aj ja pojdem.
Majte sa krasne a nech sa bruska zvacsuju :)
 Ellen

 
J-o-h-a-n-k-a
Povídálka 20 příspěvků 13.01.05 20:13

Ahoj holky,
tak jsem včera vyrazila do Hradce Králové, očíhnout nějaký oblečení, pro nás, když teď začínáme být „prostorově výraznější“. Vlítla jsem do C&A a byla jsem mile překvapená. Ceny přijatelný (určitě ve srovnání s Formes),i když slevy měli v podstatě na všechno, kromě těhotenskýho oblečení…tak jsem vybrala 2 kalhoty - džíny a pláťáky, měli tam snad 10 druhů a to nemluvím o lacláčích, s těma ve svým šatníku nepočítám, nějak mi nepřirostli k srdci. Doufám, že s kalhotama mám do jara vystráno, pak objednávám hezký počasí a přejdu na sukně a šaty. Co se týče váhy, začínala jsem na 59 kg, teď mám 61 kg - nic moc a hlady se fakt netrápím :-) Ve středu jdu k Dr., budu mít výsledky testů na vvv, jsem napnutá, ale do dneška nevolali, tak to snad bude dobrý.......
 Joh.

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 13.01.05 21:01

Slanko, ja si ho kupovala v Brně v Balli, ale pokud chces ten z babyvaku, tak tam maji info na prodejny, kde to prodavaji, pres net jsem si ho nakonec neobjednala i když jsem o tom uvažovala. Jitka

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 13.01.05 22:53

Ahoj mamulky,
práce dopadla tak, že by ho sice chtěli, ale on byl rozpačitý. Práce by šla, peněz moc málo. Měl zavolat během dneška jak se rozhodl. Když nejvíc váhal, zazvonil telefon a dostal pozvání na příští pátek od nejlepšího zaměstnavatele v okolí. Nevím jak dlouho potrvá než to budu, když to bude. Ale nemusí se prodávat pod cenou, že jo. Říkal, že kdyby byl na podpoře, tak tu nabídku bere. Takhle má možnost si vybírat.
Tak papá, za chvíli jdu spát. Jsem ráda, že jste celkem v pohodě a v dobrém rozmaru. Dnes mi volala kámoška, co jí to nevyšlo jako mně, potratila hodně brzy. A je v 5 tt, srdíčko bije, termínek v září.
Pozdravujte bříška, šikulky tatínky a moc se opatrujte. Stefinka

P.S. ulovila jsem něco zajímavého na netu, tak by mohl být netěhu deníček, ať má Katkaa dost času na ten další :-).

 
Irusa
Kecalka 169 příspěvků 14.01.05 07:32

Dobré ráno všem,
Slanko - těhuzásobičky ??? Naopak neměla jsem vůbec nic, jenomže protože už se mi bříško taky pěkně klube a narostla mi prsa, prostě už jsem neměla včem chodit. Takže to o čem jsem tu psala jsem nakoupila za poslení 3 týdny a nic jinýho nemám.

S tím hodnocením toho pásu budete muset asi chvíli počkat. Včera jsem ho měla prvně. Je fakt, že přes den záda nebolela,až pak k večeru - což je zlepšení - jinak mi pěkně bolelea celý den. Ale jestli fakt funguje budu moci říct až tak po týdnu - si myslím.

Já mám taky zatím jen dvoje dupačky a ponožky, ale už se pomalu chystám na větší nákupy, protože nehodlám nikde lítat po krámech s velkým břichem, to teda ne. Tak se do toho v únoru asi pustím. Teď ještě musíme koupit komodu,abych měla věcičky pro mimíse kam dávat - pro tu pojedeme nejspíš zítra, a pak vypukne nakupování - už se moc těším.

Stefinko, budď ráda, že si může manžel práci vybírat, a to, že se muá teď ozval dobrý zaměstnavatel je skvělé. Spousta lidiček už je dlouho na podpoře a nezavadí ani o špatnou práci.

Tak to by zatím stačilo, jdu pracovat,ale během dne budu ještě nakukovat.
Iruša + klokánek 20 tt

 
Anonymní  14.01.05 08:14

Ahoj babulky,
taky se hlásím mezi břichandy :-). Známí si ze mě dělají legraci jestli tam nejsou dvě. Ze začátku mě to trochu zlobilo, ale teď jsem to hodila za hlavu. Kolik teď vážím netuším, ale před měsícem jsem měla 1,5 kg navíc. V pondělí se dozvím jak jsme na tom-jdu na gen. ultrazvuk. Mimoušek kope o stošest a je to každý den lepší. Občas se ještě leknu, co že se to v mém bříšku děje. Na sebe toho moc nemám-momentálně jedny těhu kalhoty, tak musím alespoň ještě jedny koupit, asi zamířím taky do CA. Jinak jsem koupila ve slevách košili a svetřík, z toho jsem měla radost. Se spaním problémy zatím nemám a taky doporučuju chladnou místnost.

Tak ať nám to dneska rychle utíká, pusinku miminkám.
Simona+mimoušek (19+5tt)

 
Daduska
Povídálka 21 příspěvků 14.01.05 08:40

Ahoj,

opat vyborne „cteni“. Tehotensku knihu si ani kupovat nebudem, ved tu najdem vsetko :-) Doteraz som si ju nekupila z povercivosti, pouzivala som staru knihu od jedneho svedskeho fotografa, ktory nafotil miminka v brusku. Su tam naozaj fantasticke fotky, bohuzial, iba do nejakeho 10tt, potom to uz je asi tazsie.

Mne do piateho mesiaca este chyba asi 11 dni a cosi viac do vysledkov AFP, ale dufam, ze to bude vsetko OK. To by bol v tom cert, aby nebolo! :-) Na prelome 3 a 4. mesiaca som bola na nuchalnej translucencii a lekarka bola nadmieru spokojna.

Chcem sa Vas este spytat, kde na Morave a v SR (som z BA) dostat kociky Firkon? Chcela by som si ich aspon pozriet.

Tak holky drzte sa a nech sa Vam dari,

Dada

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 14.01.05 09:29

Jitko díkys juknu se tam a nějaký objednám, ať se mi dobře spinká. Když se totiž špatně vychrupkám, neudělám s tou špatnou náladou pak nic celé dopoledne…

Katko tak dobře, nebudu teda labuť a v pondělí tam tu fotečku vyvěsim, nooo. Ale nebudete nad ní kroutit hlavou, slibujete?:-)

Ellen koukala jsem na tu Tvou fotečku znova a takové bříško, jaké tam na ní máš jsem měla v 7 tt.!!! :o)

Martino když Ty máš na to třeba „nárok“, ale já?:-).

Dlouho jsme tu neviděla Lesinku? Kde se toulá? Že by jí ta jejich princeznička tolik zaměstnávala?
Slanka*

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 14.01.05 10:31

Nazdárek bříškandy!!

Slanko - já ti to bříško budu spíš závidět, už bych ho taky chtěla mít opravdu těhu a zatim nic, jen taková boulička na bříšku a kdo mě neznal před těhu, tak to asi ani nepozná. Včera jsem byla v Nextu obdivovat mimi věcičky a přišla tam maminka s takovym pořádnym bříškem a já si tam připadala jaksi nepatřičně, jako že snad ani těhule nejsem.....:o(( Tak musim ještě počkat, bez bříška nakupovat nic nebudu!!

Hlavně bacha na karcinogeí dudlíky!! To mě včera u zpráv zase něco zvedlo z gauče a pak taky ta mamina co svýmu čtyrměsíčnímu dítěti způsobila 5 zlomenin!! Sice jí ho sebrali, ale druhý co porodila jí daj sebou do basy!! Šílenost.....

Taky už se tak těšíte na víkend?? Já už moc, docela mi tenhle týden utekl, tak se těším jak si odpočinu:o)) Jedu k našim na chaloupku, tak o mě bude královsky postaráno:o))

Stefinko - to je fajn, vidíš jak člověk míní a život mění, nakonec určitě bude mít manžel super práci!!! A deníček nám určitě připrav, už se na ten od tebe moc těším!!!!

Pravda pravdoucí, že tu Lesinka dlouho nebyla mrknout, asi jí dráčata dávají pěkně zabrat:o)) Tak dej lesinko vědět jestli je u tebe vše ok!!!!!

Zdraví Katkaa+kačírek

 
Anonymní  14.01.05 12:33

Ahoj holky,

tak mám od včerejška suprovou náladu, byla jsem v poradně a poslouchali jsme přes bříško srdíčko miminka takovým přístrojem, bylo krásně slyšet rychlé bouchání a rozléhalo se to po celé ordinaci. Já jsem se okamžitě začala smát jako tydýt a smála jsem se celou cestu domů v autě za volantem. Lidi co mě viděli asi ze mě museli mít dobrou srandu. Vážně jsem se křenila na maximum.
Ale když já jsem měla takovou ohromnou radost. Už je to měsíc co jsem miminko naposledy viděla na ultrazvuku, tak se mi stýskalo. Od včerejška jsem zase o moc klidnější.

No a dnes je navíc páááátek, huráááá a venku je nádherně, aspoň tady v Brně. Ještě pár hodin v práci a pak už rychle domů.

O víkendu chci vyrazit shopping (pokud zase nebudu líná :-)) a pořídit si nějaké těhu věci a snad i ten polštář.

Krásný víkend všem,
Adel & miminko (dnes už 19 tt)

 
Anonymní  14.01.05 14:12

Ahoj holky pupkandy,

Slanko, díky moc za vysvětlení. Hodně jsi mě uklidnila. Slanko,taky mě napadlo, když mi dělali v 15. týdnu ten test, tak jsem byla hodně silně nachlazená. Nevíš, jestli to taky může ovlivnit výsledky???

Katkoo, bezva deníček, jednička dvakrát podtržená!! Gratuluju k výsledkům testů.

Soňo, chudák chlapeček, tak to jste si teda užili, co! Snad už bude Vašík zdravej!!!

Jinak holky, Budulínek kope, jako divej. teda samozžejmě to ještě nejsou rany jako kolem 30. týdne, ale už ho cítím. Teda včera se neozval, ale jinak pořád, třeba zrovna i teď před chvilkou.

Ještě holky, co jste si přešívaly ty kalhoty, tak opravdu stačí starý tričko, na ten klín?? Chci si to taky zkusit udělat. Mám jedny starý rifle, ale hezký, a chci si tam všít ten klín a nevím jakou barvu klínu mám k riflovině zvolit. Jsou to takový ty tmavý vyšisovaný.

Včera jsme si koupili novou komodu a to jste měly holky vidět, jak ta naše princeznička smontovávala skříň s manžílkem. Pomáhala mu:-)) Vzala si svoje nářadí a už jela:-)), šroubovala, přibíjela atd. Sranda!!!

Tak to je ode mě asi vše, mějte se krásně, pěknej víkend.
Jerrýsek a Budulínek(asi­kluk) 16+2

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 14.01.05 15:03

Ahoj mamčulky,
to je zase pošmourný den, ještě, že je pátek!
Katko zprávy jsem viděla také a jen jsem nad nima kroutila hlavou, je fakt zarážející, čeho jsou „lidi“!??? schopni…:o

Adel vím, že se závidět nemá, ale tu Tvou náladu Ti fakt závidím!!!

Přijde mi, že jak jsem byla ze začátku těhu otrávená, mrzutá a plačtivá, ospalá…pak se to rapidně zlepšilo, že se to zase vrací. Jsem po večerech zase dřív unavená, bez nálady…:(. Fňuk, brek, škyt…

Jerrýsku, nevím s tím nachlazením, zda je možné, že by nachlazení ovlivnilo testy…
Myslím ale, že ne. I když sedimentace, když se bere v nemoci krev, ovlivní třeba výsledky jaterních testů, tak víš, že možná jo!!! Ehm…musíme to nechat na odbornících.
Vydrž, bude dobrý!

Holky, myslíte, že je oukej, když „ještě“ skoro vůbec necítím pohyby? Když mám za to, že by to mohlo být „ono“…ale asi není, nevím. Jsem netrpělivá:-), furt to bříško zkoumám, hladím…
Slanka*

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 14.01.05 15:11

Jo ještě Jerrýsku, já měla látku doma. Teda látku, použila jsem na ty v:,–(ky dvě černá trička. Musíš ale dbát na to, aby byly pevnější, aby se Ti to moc nevytáhlo! Obyčejné bavlněné tenké tričko myslím není ideální, chce to nějaké buď elastické, nebo pevnější.
Slanka*

 
Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 14.01.05 15:30

Slanko neboj, ono to určitě brzo přijde a myslím, že to bezpečně poznáš:o)) taky jsem taková netrpělivka, třeba dneska nebyly pohyby vůbec žádné, včera jen takové lehké šťouchnutí, jestli to vůbec bylo on, tak si taky řikám jestli jsem si to hýbání před tím jen nevymyslela. Ale to opravdu bylo cítit i na ruce ¨přiložené na bříšku!! Prostě na takové ty „opravdové“ pohyby si musíme ještě chvíli počkat:o)) Třeba budeš mít hodnější mimi nebo leží tak, že nemůžeš její kopání cítit…Dvacátý týden se blíží, pak už to bude na jistotu!!!!

Už aby byl dnešek za mnou a byla jsem u našich! Nějak mi to tu neutíká…

Hezký víken všem, já jdu ještě něco pracovat. Katkaa

 
Anonymní  14.01.05 16:28

Kačko už aby to bylo!!!:-)
Krásný a klidný víkend všem mamčulkám i všem ostatním babulkám.
Slanka* 16+6 tt.

 
Anonymní  15.01.05 09:31

Ahoj holky,

Slanko*: neboj, to příjde, čekáš první mimi. A to já Leonku cítila až v 19. týdnu slabě a opravdu kopat začala až kolem 21. týdne. Takže ještě vydrž, za chvilku se určo dočkáš. A pak to bude stát za to, uvidíš. Já jsem stejně těhotná jako ty a teprve teď asi týden něco slabounkého cítím, ale je to tím, že čekám už druhé dítko a vím co čekat. A navíc je to asi i tím, že jsem tak hrozně zhubla. Takže se hezky pozoruj a uvidíš, brzo se dočkáš.

Hezký víkend všem těhulkám.
Jerrýsek a Budulínek(asi­kluk)16+3

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 15.01.05 10:14

Ahoj mamulky,
poslala jsem další deníček.
Mějte krásný den. Stefinka

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 15.01.05 18:03

Ahoj těhulinky a mimískové :)

tak jsem dnes byla na nákupech v Polsku. No musím říct, že jsem docela zklamaná. Oblečení na těhulky nic moc. Nějaké slušné kalhoty vůbec, jen lacláče a laclové sukně. Halenky ty samé co v nadměrných velikostech, tak v nich pak vypadáte jako v pytli. Měli tam sice jeden krásný riflový komplet (košile do A plus rifle), ale neměli mou velikost :((( Tak snad na jaře, prý musím ještě přibrat.
Nakonec jsem se rozhodla, že taky proberu můj šatník a jedny kalhoty si prostě přešiju. A ještě zkusím něco na webu a jeden obchod tady u nás, kde jsem si kupovala riflové zahradníky.
Oblečky na miminka tam mají nádherné, levné, ale zatím prodávají zimní oblečky. Ale i tak jsem to nevydržela a pořídila si dupačky s tričkem, košilku a čepičku. Jůůů to jsem se hned doma mazlila. A víte co řekl můj drahoušek? To je oblečení na pro panenky, ne? :)))
No a teď nejdůležitější věc, KOČÁRKY!
Zjistila jsem, že zn. Firkon se již 2 roky nevyrábí a dokonce v Polsku jej neměli ani u jednoho prodejce. Když jsem se ptala na výrobce, tak mi řekli, že snad zanikl.
Nakonec jsme s manželem vybrali jiný typ a to TAKO, který je k dostání za 4500,– Kč, je ve 2 typech konstrukce a v mnoha barevných provedeních. Dokonce měl i větší výbavičku než zmiňovaný Vector.
Mezi další prodávané značky patří v Polsku: ARO Lex 2 Plus, POLAK, ROAN, DELTIM. Takže holky je z čeho vybírat.

Tady přidávám web stránku, kde se můžete juknout na TAKO kočárky:
 http://shop.internetshopping.cz/index.php?…

Nakonec jsem si alespoň koupila ve slevě pletený rolák a 5 párů ponožek.

Tak hezký víkend, zdraví Lois a kopající krteček (19+5tt)

 
Anonymní  15.01.05 19:18

Ahoj Lois, aj nam sa pacil TAKO uz dlhsiu dobu,ale v tom teste co si posielala nevysiel dobre…
Ja som z toho taka zmetena, na tolko kriterii treba pozerat :(
Inak u nas ten TAKO stoji az 9000sk + nejake drobne. To je hrozne vela, skoda, ze nemame Polsko blizsie…
 Ellen

 
Anonymní  15.01.05 23:36

http://lek.ordinace.cz/article.php?…
holky,mrkněte na to,je to vývoj plodu v bříšku i s krásnýma obrázkama.
Pohlaďte rostoucí bříška,ahoj nakukovatelka Dafi

 
Anonymní  16.01.05 09:23

Od Katkaaaa
Ahoj holky, já jsem zapoměla heslo, co tady mám, tak už se asi nikdy nepřihlásím! Od včera mím 4 kg navrch! Připadne mě, že prsa mám čím dál tím větší a větší. To by mě Katko zajímalo, jak to děláš, že jsi tak hubená! Ty určitě patříš k těm, co můžou sníst cokoliv a hooodně a nepřibereš. To jsou ty nespravedlnosti na světě! Ještě k tomu učení, mě to teď v těhotensví vůbec nejde. Za týden mám zkoušku z angliny a nevím, co tam budu vykládat, protože jsem úplně dutá. My se s přítelem taky chystáme na nákupy do Polska, ale nevím kdy, nechci to uspěchat ty nákupy. I když bych už taky nejradši vybírala oblečky pro panenky. Nejde mě do hlavy, že to tam mají tak hrozně levný! To potom člověk žasně, kolik si tady v Čechách na tom ti obchodníci narazí marži. Vždyť to máte, skoro jednu tolik! Zatím ahoj Katka

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 16.01.05 13:05

Deníček - jsem poslal před víc jak 24 hodinami, ještě nevyšel. Zdeněk toho asi má moc nebona víkend s rodinkou někam jeli. Jsem přesvědčená, že se vám bude líbit, tak doufám mi to neomlátíte o hlavu :-D. Né tím co jsem poslala se nedá nic zkazit a sama jsem si početla.
Katkaaao - napiš Šárce. Já taky zapomněla heslo a to dvakrát, poprvé mi ho napsala, podruhé mi přidělili nové a to jsem zatím ťuk, ťuk, ťuk, z hlavy nevytřepala. Čokoláda - koupila jsem si 86% a 99% a jsou super. Jestli jste to nezkusili, tak očekávejte hlavně hořkou chuť kakaa a dá se sníst jen kousek. No, sníst, rozpustit v puse. První ochutnání mi připomnělo první milování - velké očekávání a zklamání, že to nic moc nebylo :-D. No ale večer jsem si dala další kousek. A na víc čokolády nemám chuť.
Na Vysočině sníh a sluníčko. Přeji krásnou neděli. Stefinka

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 18.01.05 16:38

Ahojky…nedá mi to nereagovat na zminku o kocarcich od firmy Firkon.Lois kde jsi byla pro kocarek?U nas v Klodzku Firkony vsechny typy maji a vcera tam byla znama a meli po zbozi.Takze to musi byt nesmysl spis je neberou firma by mela existovat.Do Kudowy u hranic s Nachodem je take chteli,ale vyrobce nedovolil takze nevim.Ja Firkona sehnala bez problemu a tem kocarkum TAKO neverim jedine Firkon je jedina polska firma s atestem.Zatim pa Nikkol

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 18.01.05 16:48

Toto jsou odkazy na stránku Firkonu snad bude fungovat. www.juniorek.com.pl/…ducts_id/136 - 24k www.juniorek.com.pl/…ct_info.php/ www.firkon.pl/ - 3k Path/21/produc­ts_id/68 - 23k

 
Anonymní  08.02.05 14:00

Ahoj mamky,
jakou máte zkušenost s určením pohlaví miminka podle UZV ve 20 týdnu?
Co když vám doktor řekna je to holka na 90%? Můžu s proncezničkou počítat?
Díky za odpověď. Klára 20 týden

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama