Každý měsíc nová přezdívka

Těhotenství

Těhotenství není žádná procházka růžovým sadem, ale jak to dostatečně popsat někomu, kdo to neprožívá? Musím se svěřit s některými hláškami mé drahé polovičky. Je nepopřitelné, že když jsem tenkrát plakala na záchodě s mamatestem, Ráďa byl ten, kdo mi uměl vykouzlit úsměv na tváři. V tu první chvíli měl rozhodně větší radost než já (byla jsem v šoku, ale teď by se mi radostí těžko vyrovnal).

=) Nejsem zaujatá vůči barvě vlasů - čistě jen pro zasmání

Jenže tenkrát je tenkrát, teď bych už jen plakala, jaké to bylo pěkné…

6.-7. týden

Vše bylo fajn. To jsem ještě byla miláček, lásečka, krásná těhulka - bez nijaké zvláštní přezdívky.

2. měsíc

Organismus se mění, pomalinku začínám mít chutě. Za to jsem si vysloužila slaďoučkou přezdívku podle mé oblíbené pochutinky - gumový medvídek.

3. měsíc

Ten byl kritický. Myslím, že jsem celé to období prozvracela, takže najednou z medvídka byl „učebnicový příklad bulimičky“. No, chvílemi byl ještě milounký - občas mi říkával i těhulinko.

ZLOM

Tak a tady se to nějak zvrhlo…

4. měsíc

Kde jsou ta krásná slůvka? Proč mi teď říká chodící kontejner? Jak na to proboha přišel, vždyť zas tak moc nejím („Mami, máme něco dobrého?“ „Něco si ulov, dobrot je plná lednice.“ „To bylo před minutou. A co špajz?“).

5. měsíc

Asi ten nejhorší - měla jsem rýmu, kašel, trpěla jsem nespavostí, nervozitou a byla jsem úplně vysátá z vitaminů (moje milá paní gynekoložka mi řekla, že se nemám cpát chemikáliemi jako je GS mamavit - radši prý se mám cpát ovocem a zeleninou), což brzy mělo za následek hospitalizaci v nemocnici, kde mi sdělili, že kdybych měla papkat místo těchto pilulek ovoce a zeleninu, aby to stačilo nám oběma, nezavřela bych pusu 25 hodin denně. A tak mě vykrmili vitaminky a pustili domů.

Moje drahá polovička byla tento měsíc téměř nekomunikativní, takže bez přezdívky.

6. měsíc

„Ty můj melounku, za chvilku z tebe bude úplná dýně…“ - No tohle? Přibrala jsem jen 7 kilo a ještě mi je ten kabátek velikosti XS - …krchrrrr… - Hups, asi bych si měla pořídit XL.

7. měsíc

Bachroš, pupkoň, malá šišatá koule, hnilobec (prý od slova spát :-D), chrápatec (prý od slova Airwawes - volně dýchat :-D) - za normálních okolností.

Chodící inkubátor - když jsem prý zlobila (Já?!).

A když jsem byla hodná, tak jsem byla bachrošek.

8. měsíc

No kromě toho, že mi zůstaly přezdívky z minulých měsíců, nastřádaly se i další. Hormony se kroutí, a tak se není čemu divit, že si jaksi nechci odpustit ani intimní život. Takže jsem chvíli byla „nadržená jak stepní koza“ a nebo „jako morčátko v říji“ Ovšem přešlo to na mě ve chvíli, kdy si můj milý neodpustil vtípek - „A co když budeš jako chromá kobyla?“

Tak člověk je pod tlakem, dýchat nemůže, žáha palí, spát nemůže a on? On si myslí, že snad simuluji. A tak jsem jen zvědavá, čeho se ještě dočkám… No slyšela některá z vás něco takového?

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Dana1980
Kelišová 5164 příspěvků 18.04.11 07:02

No pekne,jsem zvedava co tvoje polovicka vykouzli v 9.mesici,tan byl pro me pocitove nejhorsi :roll:

 
jankaslos  18.04.11 07:08

Odpověď na poslední otázku - ANO :mrgreen: ale mě to nějak netíží ;-) Manžel mi říká, krom podobných Tvým inkubátore, skříňko - kvůli rozměrnosti - a podobně :-D
Podotýkám že měřím 180cm, před otěhu byly jedinou dominantou mého břicha vystouplé pánevní kosti :-D Přibrala jsem nějak 15kg a vypadám, že mám nahoře tak max. 10 :mrgreen: okolí mne hodnotí slovy „had co sežral antilopu“ - ručičky, nožičky jako pavouček a balon pod tričkem :-)
Ale já teda nevím, mě to fakt nežere .. vím, že on to myslí z legrace 8-) ale zase vím, jak jsem byla někdy v těhotenství plačtivá a sebemenší blbost mě úplně rozdeptala, takže asi rozumím. No ale nebrala bych si to zase tak osobně, nevypadá to, že by Ti tím chtěl nějak ubližovat, ne? ;-)
Tak hlavně hodně zdaru do konce těhotenství a krásné a zdravé miminko!!! :srdce:

Příspěvek upraven 18.04.11 v 07:09

 
sonam
Kelišová 6246 příspěvků 18.04.11 08:32

Tak ja som v 6. mesiaci a som: velrybka, vorvanik, bojka, pontonik. Jedno lepsie nez druhe :roll:

 
kocicka18
Kecalka 279 příspěvků 18.04.11 09:09

koukám, že chlapi jsou všichni stejní… já zase byla krytej, vyhřejvaný bazének:-D a když mi praskla voda, to bylo teprv srandy:-D

 
Mishulka
Ukecaná baba ;) 1240 příspěvků 18.04.11 10:50

8-o to já celý těhu slíchala jen že mám hezký bříško nebo pupiášek(od slova pupík)

 
Melody 4
Extra třída :D 11694 příspěvků 18.04.11 11:00

Tak já byla pro změnu hrošíček :lol:

 
Natynka89
Ukecaná baba ;) 1064 příspěvků 18.04.11 11:07

Jak koukám, jsou všichni pánové stejní, mě ten můj říká, špekounku..nebo… téda ty máš už velké břicho..přitom jsem skoro 22tt a mám 2kg nahoře.Tak když něco takového řekne, začnu plakat a on pak musí utěšovat :-D a že utěšuje dlouho :-D

 
baaruunkaa
Ukecaná baba ;) 2212 příspěvků 18.04.11 12:24

Ahoj, jak tak koukám tak ti naši muži jsou s přezdívkami vynalézaví :cert: a zřejmě je to v těhotenství jejich koníček. Já ze začátku těhu byla kombajn pak jsem se přesunula na vorvaně a dostala jsem se až na slonici a teď mi na dobrou noc říká, že se mám odvalit ať mu ten muj břuch netrčí do půlky a u toho se tak roztomile culí :lol: , že se nemůžu ani naštvat :-( a pak mi ten pupajz pěkně pohladí a vše je odpuštěno :kytka: .

 
VercaF  18.04.11 13:21

No tak já zatím žádnou přezdívku nemám (jsme 5.měsíc), a doufám, že to toho mýho ani nanapadne nějaký pitomosti vymýšlet, jinak ho jemně uzemním:))) Zatím mi říká jen že budu hezká maminka a když se hezky obleču, tak pochválí.
Ale musím říct, že tvůj drahý bude asi nějaký básnický střevo, doporučila bych mu ať svoje fantazie na slovíčka směřuje spíš jinam a tobě říká jen příjemně jako na začátku. Přece jenom potřebujeme i v těhotenství slyšet, že nám to sluší a ne naopak :-)

 
ewelinka23
Kecalka 325 příspěvků 18.04.11 13:48

Co bych dala za to, kdyby mi někdy řekl, jak mi to sluší, jenže ten můj srandysta se k tomu prostě an nechystá.. :nevim:

Tak holky, ještě ani ten 9. a už jsem pasovala na korytnačku na krunýři :-D

Občas mě to štve, ale je kolem mě spousta lidí, kteří mi lichotí, takže když se mu s tím cíleně svěřuju, cítím kapku žárlivosti z jeho strany a … Najednou jsem „jen jeho bachrošek“ a kdesi cosi .. prostě ťuťu ňuňu :-D

 
Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 18.04.11 15:07

Oj,to jsem se pobavila. Já jsem devět měsíců byla standartně kindervejce a postupně se přidávalo - vorvaník,kulička a k posledku Titanic. A taky zeměkoule. No, každému dle jeho zásluh. CO jsem rodině,sakra provedla.

Příspěvek upraven 18.04.11 v 15:07

 
valentinecz  18.04.11 16:48

Tak to u nás to není tolik o pojmenování a přezdívkách. Na začátku zimy jsem si byla pořídit něco málo těhotenského oblečení a byl mi nabízen i těhotenský pás (na který bylo ještě brzy). Přišli jsme domů a on se na mne tak krásně usmál a zcela vážně se zeptal kdy že to pořídíme ten držák na kotel. :lol: A to jsem málem chcípla smíchy. :wink:

 
Ivuš2
Ukecaná baba ;) 1423 příspěvků 19.04.11 14:43

Velryba, slonice, vyvržený vorvaň :-)) Já bych si z toho nic nedělala, prostě chlapi …

 
Vivik
Kecalka 474 příspěvků 19.04.11 16:47

:lol: fakt jsou všichni stejný, koukám…

U nás to je pupkins, leader of pupek (místo leader of the pack - vůdce smečky), naposledy začal s kulatinou. :lol:
A taky mívá záchvaty paniky, že mu všechno sežeru. :lol:

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 19.04.11 21:41

No, mně manžel akorát říkal, že budu brzo přepadávat a nebo kutálet se ze schodů:-D Ale je fakt, že když jsem po prvním PUPKOUNE začala brečet, tak už mlčel. Byla jsem celé těhu dost přecitlivělá

 
ewelinka23
Kecalka 325 příspěvků 19.04.11 22:06

No.. Taky jsem párkrát upustila slzičku, ale v mým přpadě to bylo k ničemu :-D

 
mimiško
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 20.04.11 01:18

vážně jsem se pobavila, co všechno jsou chlapi schopní vymyslet… ten můj zatím zkoušel kopačáček a otesánek, takže jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo mu jednu vrazit. Prý se těší na pozdější stádium těhu, až se mě bude ptát, kdy vyhodím ten padák :pocitac: a po ukápnuté slzičce a prásknutí dveřma snad pochopil :-D

 
Lucy007
Povídálka 11 příspěvků 5 inzerátů 20.04.11 12:56

No tak to já byla na začátku Hostitelský systém…a teď pupíček, pupík.

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 20.04.11 14:27
Napr...

Já bych ustála i bachroška nebo i něco jiného zavánějícího po zdrobnělině…ale když si jednou manžel nehlídal pusu a sdělil mi, že se s chlapy z práce bavili o čísi přítelkyni nebo manželce, že je naprc..á, tak to se mi málem obrátil žaludek. Asi jsem prudérní, ale vulgarita tohoto typu - navíc spojená s něčím tak křehkým jako je těhoteství, mi dělá blbě.

 
ewelinka23
Kecalka 325 příspěvků 21.04.11 09:22

Veveří,
to naprosto chápu… Je to hnus, ale myslím, že se nestává, že by to někdo řekl o vlastní přítelkyni. Teda snad se nepletu…

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 21.04.11 11:11

Ewelinko, průšvih je, že to manželův kolega prohlásil o své přítelknyni (nebo manželce?), když ostatním sděloval, že je těhotná. A to není žádný kopáč…asi chtěl být cool :poblion:

 
ewelinka23
Kecalka 325 příspěvků 21.04.11 14:39

Ježiš, to je hulvát. Říct to o mně, přistála by mu dlaňovka, že už by se na jiný slovo nezmohl. Prase… :pocitac:

 
LucaLuca
Závislačka 4454 příspěvků 21.04.11 21:14

Ty vogo, to říkají u bráchanců o kozách, že jsou naprcaný. Že se třeba naprcaná líp prodá a tak. Ale o ženě? :pocitac:
Já si pamatuju v souvislosti se sebou pouze třistakilovou myšičku. To mi řekl, když jsem nějak nešetrně dopadla do postele tak, že všechno kolem popadalo a on se skutálel na moji polovinu. :lol: Jinak asi poznámky byly, ale už si to nepamatuji.

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 21.04.11 23:04

Ja jsem pro sveho pritele hrosi bruch :-D. Me spis nekdy vytaci tim, jak se mi porad smeje, ze jsem roztomile neohrabana, jak hlasite funim, nemuzu se vyvalit z auta a porad se cpu vaflickami :-). Jinak to ti zavidim, ze jsi mela ve 2. mesici chute. Ja jsem mela uz od 5. tydne (az do 16. tydne) silene nevolnosti, maloco jsem mohla v klidu snist a nedelala jsem nic jineho nez jen zvracela, spala a brecela…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama