Narodila se nám Lucinka

Porod

I já se ráda pochlubím zážitkem, na který celý život nezapomenu. Narodila se nám Lucinka 2 680 g, 48 cm.

Tak jsem tu! =)
2 komentáře

Jsem maminky miláček ♥
1 komentář

S maminkou =)

S tatínkem =)

Klubíčko štěstí =0*
1 komentář

Průběh dne

Je 27. dubna 2011. Od rána mám nepříjemné bolesti v zádech a sem tam mě něco pozlobí v bříšku. No, taky se blížíme k termínu, vždyť 17. květen je skoro za dveřmi, takže se není čemu divit. Doma toho musíme ještě spoustu udělat. Od rána šůruju, co vidím. Přítel maluje dětský pokojík svého devítiletého syna, v obýváku máme binec jak v tanku, protože od včerejška stěhujeme novou stěnu.
Chce to pauzu. Zajdem do města, mám chuť na zmrzku a musím malé zaplatit zavinovačku. - Prostě normální průběh dne. Hehe, to se ale rychle může změnit..

Sedím si tak v bance, čekám, až Radek vloží peníze na konto. Bříško bolí a mně je docela už nepříjemně. Volá mi kamarádka a dělá si ze mně srandu „Počkej, třeba se malá klube na svět.“ No to víš, že jo, ještě to tak. To budou jenom poslíčci, musí! Přeci ještě nemám vše připravené…

Za chvilku už jsem bolestmi skučela a zastavovala snad každých sedm minut. No a v tom mi došlo, že je to pravdielných 7 minut. O ou… Říkám Radkovi, že se chci jít domů natahnout, že mi není nejlíp, i když už mám tušení proč. Ale nebudu ho plašit. Doprovodil mě ke vchodu a šel ještě něco zařídit. Jen co jsem se dobelhala domů, vlítla jsem do sprchy a užívala si chvilkovou úlevu. Hned jak jsem vylezla, připravila jsem si do chodby již týden nachystanou tašku a papíry pro mimčo. NA WC jsem zaregistrovala, že mám trošilinku růžový toaletní papír. Přišel Ráďa a ptá se, jak mi je a jestli má volat taxi. „Ne, miláčku, zatím nemusíš… (uběhlo 30 vteřin) Aůůůů… VOLÉÉÉJ!“

Čapli jsme tašky a nastupujem. Ten blbec za volantem snad ani nezaregistroval, že veze těhotnou, dokonce rodící, myslela jsem, že mu roztrhám licenci.

V nemocnici

Došouráme se do výtahu a jedem na gyndu. Tam nás samozřejmě odkážou na porodní sál :-) Na miláčkovi už byly vidět kapky potu, byl nervóznější než já :-)

Oznamuju sestřičkám, že nejspíš rodím a když po mně chtějí všechny papíry, zjišťuju, že jsme je nechali doma a tak Ráďa utíká pro porodní plán, prohlášení o narození a těhu průkaz, zatím co mě vyslýchají, chtějí po mně nemožné a poslouchají Lucinčino srdíčko.

Konečně dorazil Radek s papíry a mě dali s tím výslechem v bolestech pokoj. Poslali ho na hekárnu, mě udělali klystír a ku podivu mi řekli, že klidně můžu hned na WC. Ok, proč ne, strávla jsem tam skoro půl hodiny a s těma kontrakcem jsem mysela, že se zblázním. Odešla mi hlenová zátka, oznámím to a jdu na hekárnu. Miláček připraven v zeleném hábitu a už ke mně natahuje ruce a oznamuje mi, že tu můžu využít cokoliv - vanu, míček, žíněnku, postel - áááh.. postel… mám jasno :-) Ne na dlouho, ono to ku podivu bolí i v posteli :-D Tak jdu na míč - ježiš, větší blbost jsem neslyšela, to bylo ještě horší.. A tak lítám z místa na místo a vzorově prodýchávám každou kontrakci, kterou mám po 4-5 minutách. Udělalo se mi špatně, byla jsem i zvracet. Za chvilku přišla doktorka, oznámila mi, že čípek má 3 cm a že tak za hodinku by to mohlo být v suchu.

Za hodinku to ale dělalo jen 5 cm. Po dvou hodinách si mě zavolali na sál na další kontrolu čípku. Doktorka snad přesně věděla, jak moc mě to bolí a nabídla mi, ať si dýchnu takovýho „trošinku omamnýho plynu“. A tak se tak 30krát nadechnu. Najednou koukám. Ty bodovky na stropě… se zvětšují, zmenšují, zase zvětšují - ježiš mě se udělalo tak blbě, odpornej stav, skoro jsem přestala vnímat. Naštěstí to do půl minuty zmizelo (No to by mi to moc nepomohlo).

Na doporučení porodní asistentky lezu do teploučké vany. Od bolestí mi to nepomohlo, akorát jsem mezi kontrakcema usíala a byla líná vylézt. Měla jsem sucho v puse, bolesti jaký jsem si ani nedovedla přestavit. Neustále jsem miláčkovi říkala, jak moc to bolí, a že si jako ženy zasluhujem obdiv. Bylo mi mizerně. Miláček mě držel za ruku, uklidňoval, sem tam se mnou usínal.

Vylezu, aby mě zkontrolovali a co to vidím ? Nějaká maminka mi zabírá porodní sál. Css, si ještě počkáš, říkám si, kdo dřív přijde, ten dřív mele ..
Ležím na posteli, potichu si tam kňučím, občas mi steče slzička bolestí, miláček vedle mně. Co to slyším ? Miminko ? A pláče ?! Vždyť jsem měla rodit já? No to si s doktrokou vyřídím! Miláček se usmívá: „Za chvilku uslyšíš to naše =).“ „Já nechci za chvilku, chci téééď!“ Doktorka vyleze ze sálu a říká mi: „Za pět minut vás zkontroluji.“.
„Nééé.. žádných pět minut, já chci hneeeeed. Já už nemůůůůžu. Já už chci taky rodit…“ Doktorka se usmála, tak pojďte, mrknem na to.

A jdeme na sál

„No.. Skvěle, už se můžeme připravovat. Čípek na osmi.“ Huráááááá.. Tak jdeme, jdeme, už chci rodit =) Takovou rychlost ode mně nečekali - v minutce jsem si oblíkla košilku a byla tam, kde jsem chtěla být =) Uvelebila jsem se, bylo něco kolem půl deváté a už jsem naslouchala instrukcím.. Praskli mi vodu a řekli, že při bolestech můžu tlačit… Tak, jak jsem doteď tiše trpěla a byla hodná, tak jsem si to teď vynahradila. Tlačila jsem a řvala jak tur. Po těch neúnosných kontrakcích, který se stupňovaly, mi ten řev dodával sílu. No nikomu to ani nevadilo. Ráďa mě držel za ruku a když už jsem cítila tlak mezi nohama, tak jsem se chňapla madla, abych mu tu ruku nezlámala. Tak čtyřikrát jsem zatlačila a provedli mi nástřih. Tlačím znova, znova a znova a pořád nemám pocit, že by se něco dělo…

Ale p. doktorka mi říká: „Tak, je 21:06, když dobře zatlačíte, ve 21:08 je miminko na světě a když špatně, tak se dočkáte až ve 21:10.“ Hlavou mi blesklo: Já vám ukážu, jak se tlačí. Opřela jsem se do toho, naposledy jsem si zakřičela a v tom cítím tu obrovskou úlevu. 21:07:30 porodní asistentka vytahuje maličkou a hned za ní se rozstříkne ještě spousta vody. Maličká si jen tak kňourla a odnesli mi ji. Miláček běžel za nimi, aby nám ji prý nevyměnili :-) Mě zatím vythovali placentu - trošku to trvalo, nějak se nechtělo všem blankám. Pak mě šili - ženský, tolik jsem se toho bála, ale byla to ta nejmenší bolest z toho všeho.

Bylo dokonáno a Radek mi přinesl naši maličkou. Nevěřila jsem vlastním očím, je nádherná.. A moje… ♥ Tedy naše =)

Podle doktorky a porodní asistentky to byl ukázkový porod a můžu na sebe být náležitě hrdá =)

Mrkala na mě těma svýma maličkýma očkama a mě v tu chvíli bylo nádherně. Nebyla ani trošičku otlačená, ani scvrklá, byla prostě úžasná a tak maličká… :hug: Poprvé jsem se začala cítit jako máma a ten pocit mě nádherně hřeje u srdíčka. :srdce:

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Janni.na88  03.05.11 10:11

moooc krásně napsané!!!gratuluji k Lucince a přeji vám oboum hodně zdravíčka .Lucince do života jen to enj nej.je to krásná holčička!

 
korana.kora
Ukecaná baba ;) 1702 příspěvků 03.05.11 10:38

Krasne napsany :potlesk: Lucinka je jako panenka, moc krasna a Tobe to moc slusi :) Tak jeste jednou gratuluju a preju zdravicko Vam vsem :kytka:

 
Fima
Nadpozemská drbna 28739 příspěvků 03.05.11 11:30

Krásný deníček! Gratuluji moc k narození Lucinky. :kytka:

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 03.05.11 11:46

Nádherný porod a krásně jsi to napsala. Skoro jsem cítila tu bolest!!
Přejem hodně lásky, zdraví a mlíčka!!!

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 03.05.11 13:11

Krásně napsaný deníček…Velká gratulace at Vám Lucinka pěkně roste :srdce: :potlesk: :potlesk: :kytka:

 
kitri
Ukecaná baba ;) 1653 příspěvků 03.05.11 13:23

super denicek , gratuluji k malicke :kytka:

 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 03.05.11 13:58

:srdce: :huban: krásné! Hodné štěstí maličké i celé rodince!!! :kytka:

 
ewelinka23
Kecalka 325 příspěvků 03.05.11 14:26

Všem maminkám moc děkujeme! Evča a Lucinka :hug:

 
Vertiline
Závislačka 4246 příspěvků 03.05.11 14:44

Ahoj Evi,
moc gratuluju k Lucince. Hodně štěstíčka a zdravíčka vám oboum. L.

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 03.05.11 15:12

Překrásně napsaný deníček, až mi vyhrkly slzičky :hug: Opravdu super,tak hlavně ať se daří a jste stále zdraví,mně to čeká vše v listopadu,tak snad bude vše také probíhat v pohodě :roll:

 
evicicinecka
Kecalka 162 příspěvků 03.05.11 21:21

moc pěkně napsané, tak oboum hodně zdravíčka

 
nevsik  03.05.11 21:42

sposty štěstí mamince i malé lucince!!! :kytka: myslím že až budu slavit další svoje narozeniny 27.4 a ve 20.20 škytku,tak za půl hodinky si vzpomenu na vaší malou a ťuknu jí na zdraví :wink: :-D :dance:

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 03.05.11 22:42

Je to krásně napsaný, gratuluju k holčičce, koukala jsem na fotky a je nádherná:-) :kytka:

 
Marishka89
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 04.05.11 10:29

moooc gratuluju, ten deníček mi dodal odvahu, mě to čeká každým dnem, takže porodní deníčky hltám :palec: Lucinka je překrásná :hug:

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 06.05.11 14:56

velká gratulace k Lucince a hodně štěstí oběma. :kytka: :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama