1. týden s Lucinkou

Rodičovství

Jak jsme prožili první týden s Lucinkou. Vše nám začíná středečním večerem, kdy se nám Lucinka narodila. Poprvé jsme se viděli, když mi tě porodní asistentka vyndala z bříška. Drželi tě za nožičky a hned mi tě odnesli.

1. den
1 komentář

2. den

3. den

s maminkou

5. den

Po koupeli
1 komentář

Sladce spinkáš =0*
2 komentáře

Přinesl mi tě až tatínek. Byla jsi tak křehoučká, že jsem se bála vzít si tě do ruky, ale nedalo se ti odolat :) Potřebovala jsem si odpočinout, tatínek tě uložil do nemocniční postýlky, a když odešel domů, podali mi tě, aby ses přisála. Ty jsi ale nechtěla. Za chvilku tě odvezli na koupání. Taky jsem se šla osprchnout a pospíchala jsem na pokoj, abych byla co nejdříve s tebou. Přivezli tě z koupání, vysvětlili mi kojení a postýlku s tebou mi dali vedle té mojí. Místo toho, abych odpočívala, jsem obdivovala, jak jsi maličká, krásná a moje :hug: . Poctivě jsem každé dvě hodinky zkoušela, jestli budeš papat, ale ty pořád nic. Bylo mi to trochu líto, myslela jsem, že mám nějaké špatné mlíčko. Ráno mi vysvětlili, že máš ještě napapáno z bříška, že se přisaješ třeba zítra. Přišla vizita, prohlídli mě, po snídani přišla vizita i pro tebe. Vše v pořádku. Chvilku na to dorazila naše první návštěva – teta Iveta (býv. manželka tvého tatínka; maminka tvého nevlastního brášky). Moc ses jí líbila, málem zavařila foťák na mobilu. Pak přišel tatínek. Je z tebe úplně mimo, jsi jeho princezna. Po chvilce za tebou přišly i babička s prababičkou. Prababička tě ňuchňala, vůbec mi tě nechtěla vrátit :) I když se jim od tebe nechtělo, museli nakonec jít. Pak nám na pokoj dali paní H. se Štěpánkem. Do večera se nic zvláštního nedělo. Noc s tebou byla opět krásná a klidná. I Štěpánek byl hodňoučký, takže vše probíhalo hladce.

Druhý den nám po vizitách ukazovali, jak tě správně vykoupat, Tobě se to ale vůbec nelíbilo. Zlobila ses na sestřičku a uklidnila ses až u mne. Hned na to jsme absolvovali přednášku o kojení, najivně jsem si myslela, že to bude tak na 15 minut a tak jsem si tě vzala s sebou do peřinky. Tedy, o tý půl hodině jsem myslela, že mi upadne ruka :) Po přednášce do pokoje přišla zdravotní sestřička a ptala se, jestli máme zájem o to, aby nás vyfotili do Chomutovského deníku. Já jsem souhlasila. Zdřímli jsme si, a po spánku jsme se sestřičkou zkoušeli, jestli konečně budeš chtít mlíčko a hurá, trošku sis dala =). Pak přišel pan fotograf, já jsem vyplnila papíry a vyfotil nás. Dnes se na tebe přišel podívat nejen tatínek, ale i nevlastní bráška. Pochoval si tě a pořád říkal, jak jsi krásná (nic nového, to už víme) a že až budeš velká, bude s tebou chodit ven :) Na večer k nám na pokoj přibyla paní P. s Aleškem. Bože, to byla strašná noc. Alešek straně moc plakal a paní P. ho nedoázala uklidnit. K Aleškovi se pak přidal i Štěpánek a pak i ty. Poprvé jsem tě slyšela křičet. Šest hodin v kuse to bylo to samé. vždy jsem ti dala trošku napapat a jakmile jsem tě uložila, začala jsi ječet. Už jsem byloa zoufalá a unavená. Plakla jsem, že nejsem dobrá máma, když tě nedokážu uspat. Trošku jsem se i zlobila na malého Aleška, dokud tam nebyl, byla jsi zlatá.

Den třetí jsme měli trošku lítání. Byli jsme na UZ vyšetření kyčlíčků a ledvinek - vše v pořádku. Tedy alespoň u tebe. Mě začalo dost bolet to šití. Bála jsem se sednout, vždycky to tahalo i když mi řekli, že to srůstá tak, jak má. U nás doma byla sociální pracovnice, zkontrolovat, jestli pro tebe máme vše potřebné a prý odešla spokojená =). Dnes jsi začala pořádně papat, měla jsem velkou radost. A ještě větší radost jsem měla, když odešla paní P. s Aleškem a ty jsi zase v noci byla úplně hodňoučká.

Čtvrtý den nám o vizitách řekli, že máš 2 500 gramů - tudíž jsme na hraně a zítra nás nejspíš nepustí domů, protože nenabýváš a trošku žloutneš.. Bylo mi to strašně líto, ale řekla jsem si, že se to do druhého dne určitě srovná. Konečně nám ustřihli pupečník a ty máš kráááásnej roztomilej pupíček. Musím uznat, že jsi byla statečná, jenom jsi kňourla, aby o tobě věděli… Ovšem potom ses sestřičkám pomstila tím, že jsi jim to tam moc pěkně pokakala =)). Brali ti krev z patičky a mě bylo líto, jak pláčeš. Opět jsi přestala, jakmile jsi byla u mně =). Večer nám přišla na pokoj paní V. s malým Michálkem. Paní byla moc sympatická, konečně jsem si s někým mohla popovídat. Noc s tebou byla zase naprosto bezproblémová. Už mi tě i závidí :)

Do pátého dne jsem vstávala s napětím v žilách, jestlipak jsi nám trošku zbledla a nabrala? Moc si tě chci vzít domů, takže se modlím, aby vše bylo v pořádku. Sestřičky asi přimhouřily obě oči, ale domů nás tě pustili. Byla jsi tak sladká, když jsem tě uložila do postýlky. Plakala jsem štěstím, že tě mám. Bylo mi prostě nádherně =). Potom mi to nedalo a uložila jsem tě do kočárku. Jeli jsme za taťkou do práce, ale bohužel jsem si tu jízdu moc neužila, protože mi tě vzal tvůj bráška Daneček =). První noc doma nás trápili prdíčky, ale i tak to byla krásná noc, protože nám tu nikdo kromě tebe neplakal :)

Den šestý jsme tě s tatítkem opět naložili do kočárku a byli jsme tě přihlásit k paní doktorce. Ke kočárku mě tatínek samozřejjmě nepustil :) Na středisku z tebe byli unešeni, jak jsi prý nádherná :) Doktorka byla skvělá a hodná, hned jsem se k ní přihlásila taky. Bohužel jsi pak plakala, protože jsme ti přetrhli spaní. Museli jsme ještě na sociálku, vyřídit některé papíry. Ty jsi plakala, a já už s tebou chtěla domů. Jenže se to protáhlo a my tam byli 3/4 hodiny. Ty jsi, chudinko moje, hlady tatínkovi cucala prstík. Hned jak jsem vylazla z tý kanceláře, letěli jsme domů jak o závod. Pořád si plakala a já se cítila jako příšerná máma, jakobych tě ignorovala. Trhalo mi to srdíčko a plakala jsem s tebou. Doma ses hned napapkala a spokojeně usnula vedle mě. Omlouvala jsem se ti a slíbila, že už to nikdy neudělám. Poprvé jsem si tě doma koupala a tobě se to kupodivu líbilo :) Až na utírání. Ukázala si mě, že bych tě opravdu neměla nechávat dlouho bez plenky :) Noc byla klidná.

Sedmý den ráno k nám přijela tvoje babička. Málem jsem tě nedostala zpátky :) Dnešek jsme spolu proodpočívali. K večeru jsme tě vzali na návštěvu k jedný „vzdálenější babičce“. Vše proběhlo klidně. Jen já skoro nemůžu chodit. Bolí mě to šití. Na WC obvykle pláču a už se těším, až to bude za mnou. Dnešní noc, jsi prospinkala skoro celou. No aby ne, vždyť jsi spinkala se mnou a taťkou ve velký posteli a dost ses roztahovala :)

První týden s tebou byl moc krásný. Vím, že stejně hezké budou i ty další. Budu se tu s nima na eMiminu chlubit pravidelně :)
Miluju Tě Lucinko ♥ :srdce: ♥

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lucy1327  06.05.11 07:50

nádherný deníček :kytka: :srdce:

 
TessAg  06.05.11 08:52

Krásné, až mě to dojalo :srdce: :kytka: :potlesk:

 
skritek Petra
Kelišová 5505 příspěvků 06.05.11 09:27

Krasne!!!

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 06.05.11 09:38

Krásný deníček! Při čtení jsem zavzpomínala, jaké to bylo u nás. Přeju hodně pohodových chvil s malou Lucinkou. Je to nádherná holčička! Gratuluju! :kytka: :mavam:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 06.05.11 09:45

krásné :-) :srdce: :huban: :hug:

 
skymaggie
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 06.05.11 11:20

Moc krásné, už bych skoro zapomněla, jak moc.Přeju hodně zdravíčka a sil do dalších dnů :srdce:

 
ewelinka23
Kecalka 325 příspěvků 06.05.11 12:56

Děkujeme vám :hug:

 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 06.05.11 13:17

moc krásné holky :srdce: at se vám daří a Lucinka dělá jen samou radost :andel:

 
Lily007
Kecalka 489 příspěvků 06.05.11 15:47

Nádherný deníček.. Moc vám to holky přeji. Ať vám Lucinka dělá jen radost. Přeji štěstíčko a hlavně zdravíčko do dalších dnů. ♥ ♥

 
Ráďulka89
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 06.05.11 20:48

Krásně napsané akorád mě trochu šokovalo že u vás byla sociální pracovnice, to se ještě dělá? U nás nikdo nebyl ale vím že když jsem se narodila já tak prý taky takhle někdo chodil kontrolovat jestli máš vše potřebne.

 
ewelinka23
Kecalka 325 příspěvků 06.05.11 21:28

Ano, u nás byla a přijde ještě jednou - nehlášeně.
Je to kvůli tomu, že mi ještě nebylo 18 let.
Jinak chodí sociálka pouze pokud tě někdo nahlásí (jako pochybnou rodičku - nenapadá mě lepší výraz)..

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 06.05.11 21:41

Krásný deníček, gratuluju k maličké, je krásná. To šití bude brzy Ok, měla jsem to podobné, bolelo to asi 14dní. :kytka:

 
Kvaky
Ukecaná baba ;) 1146 příspěvků 07.05.11 00:15

Gratuluji k holčičce je nádherná a deníček jsi napsala moc pěkně,dojalo a rozněžnilo mě to :huban:
Mějte se krásně :kytka:

 
salamander369
Závislačka 2535 příspěvků 08.05.11 12:45

to je jak sen, já mám termín za měsíc a už teď mě každý děsí jak nebudu stíhat, že budu jen kojit, přebalovat, kojit, přebalovat…tenhle tvůj deníček je dost povzbuzující =)) díky

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama