Co s přítelem?

O životě

Je mi 18 let a jsem ve 27.týdnu těhotenství, příteli je 21 let. Najednou se změnil a je neskutečně nezodpovědný. Hodně mi to vadí a nevím si s ním rady.

Zdravím všechny!

Mám problém s přítelem. Chápu, že často budu číst, že je to všechno tím, že jsme mladí, ale teď potřebuji především poradit a ne kritizovat. Jak už jsem psala, je mu 21 let, má teď novou super placenou práci a doposud bylo vše, jak má být, až najednou začal dělat potíže. Sám od sebe mi ani nenapíše, a když si o tom promluvíme, řekne mi jen, jak ho to mrzí a že ani nevěděl, že mi to vadí, ale stejnou věc dělá stále dokola.

Další problém je třeba to, že zrovna včera za mnou přijel a vše bylo ok, říkal mi zase, jak mě má rád, na malou Rory se těší a že si jde ještě vyzvednout výučák (kvůli nové práci) a v 5 přijde. Dala jsem mu sestry klíče a víte co? Už mi nenapsal a ani nepřijel. Celá zoufalá jsem na něj do 10 čekala a nic! Dneska taky ještě nic.

Mamku moc mrzí, jak se ke mě chová a často mi poslední dobou říká, že by bylo lepší, aby malá tátu nepoznala vůbec, než abychom se rozešli, až bude starší. Bohužel vím, že má mamka pravdu, ale moc ho miluji a proto, že já sama jsem vyrůstala prakticky bez táty, jsem pro malou chtěla kompletní a spokojenou rodinu. Co byste dělaly v mé situaci? Přítel je moc hodný a dal by mi první poslední, ale začal být tak moc nezodpovědný. Vůbec si teď nevím rady.

Děkuji všem, kteří deníček přečetli!

Hodnotilo 17 lidí. Score 1.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 13.04.12 07:20

tady fakt ale není co poradit. Jste moc mladí a on se prostě zalekl zodpovědnosti, chtěl by si užívat… na tohle rada není, buď se probudí nebo ne. Co bys chtěla od takhle mladýho kluka, sám asi ani neví co by. Najednou zjistil, že má peníze, že ten život se může žít jinak, než s těhotnou partnerkou - počítám, že ven asi moc nechodíte - myslím tím pařit, bavit se… a s miminem to asi taky nepůjde. Zkus mu to vysvětlit, jak se cítíš, že bude táta… ale nevím, nevím

 
prudusinka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 13.04.12 07:36

Možná si přítel uvědomil jakou bude mít zodpovědnost a chce se vyblbnout. Nám se taky malá narodila brzo (mě bylo 21, píteli 20), zařídili jsme si bydlení, chystáme svatbu, ale poslední dobou taky přítel často ven beze mě, s kamarádama na bowling, do hospody, … (přitom by byla i možnost, že by nám babi pohlídala a mohli bysme jít spolu). Držím palce ať se umoudří :palec:

 
Anonymní  13.04.12 07:50

Holka :think: ukončit to za včasu.Buď si to uvědomí a zabojuje o vás a nebo ne, ale abys se trpápila a nervila kde je a proč slíbil a neudělal :nevim: :hug: Myslím, že teď potřebuješ partnera o kterého se můžeš opřít, na kterého se můžeš kdykoli spolehnout. Až bude malé na světě nebude to jiné. :nevim: Tvoje mamka s ním nezkoušela promluvit? A co jeho rodina, jak se staví k této situaci?

 
beryltm
Kelišová 5551 příspěvků 13.04.12 08:04

Kačí to je těžké radit. Myslím si, že je tam taky kámen úrazu, že nebydlíte spolu. Už jen to že si těhotná, tak by měl být s tebou, protože nosíš jeho miminko. A pokud teď ztrácí zájem a dává ti to najevo tím, že ti nenapíše a ani nepřijede, tak bych mu to taky řekla, že s ním končíš.Jak tu píší holky. Buď to se chytí za nos a nebo to přijme a pak opravdu nestál za nic.
Držím ti palce a hlavně se moc nestresuj. Máš v sobě živého človíčka a on to všechno vnímá. Sama nezůstaneš neboj. :hug:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 13.04.12 08:18

Myslím si, že jsou to drobnosti, kvůli kterým bych hned neuvažovala o rozchodu. Řekni mu jasně a důrazně, co ti na jeho chování vadí a uvidíš. Třeba si dá říct a bude to OK. Nebo to nebude akceptovat a odejde sám a budeš to mít vyřešené. :nevim:

 
Janie Bast
Kelišová 5917 příspěvků 13.04.12 08:35

Dle mého bych taky prve na něj uhodila a řekla, kde je problém. Jako rovnou říct nazdar není snadné a taky to asi není řešení. Oni chlapi jsou někdy fakt v jiném světě a nevidí a neslyší, to co my (ženy) vidíme jako problém.
Hlavní ve vztahu je mluvit. Jemně, ne do něj vymluvit díru, ale naznačit, že JE problém, kde je a jak by se snad dal řešit (když nemůžeš dojet, tak se aspoň ozvi, zavolej atd). … Hlavně do něj nevymluvit díru, to oni chlapi pak berou spíše jako útok a brání se tak, že to rovnou vypouštějí ven.
To jsou moje zkušenosti. Ale můžu říct, že u něj (mimo nezodpovědnosti, že se neozval) nevidím nic špatného. A nikdo není dokonalý, to je z bláta do louže. :nevim: Můj manžel má taky chyby, ale jinak je to nejlepší chlap na světě a vím, že je to jeden z těch, kteří mi prostě sednou, jak jen to nejvíce jde.
Kdybych hledala jinde, tak by zase byly jiné chyby.

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 13.04.12 08:39

Holky, proč jí radíte, aby se s ním hned rozešla? Vždyť znáte jenom 2 příklady 8o Mě taky občas manžel nenapíše za celý den ani jednu smsku, teď se mi ze služebky neozval 2 dny a rozvádět se nebudu :)

Kačce bych poradila, aby se co nejdřív domluvili na sestěhování, ať si zvyknete na partnerský život dřív, než se vám příchodem dcery otočí o 180°. Přítel je mladý, pravděpodobně si tu zodpovědnost nedokáže ani představit a navíc je to chlap, takže nemá ani nejmenší tušení, že by ti takové věci mohly vadit. To je prostě od přírody daný. Co jim neřekneme na rovinu, sami si v hlavě dohromady nedají, dedukce není jejich silnou stránkou.

Ale obávám se, že kvůli tomu, jak jste mladí, budete muset na vztahu ještě hodně oba pracovat, abyste vůbec zjistili, co vám vyhovuje a jaký život chcete do budoucna vést. Oba se budete muset naučit dělat kompromisy a ústupky, možná je čas s tím začít :)

Příspěvek upraven 13.04.12 v 08:42

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 13.04.12 09:07

Naprosto souhlasím s @PetiteFillette :palec:

Ono je fakt důležitý se jemně ozvat, když se ti něco nelíbí. Chlapi to mají v hlavinkách trochu jinak nastavený a některý věci jim prostě nedojdou :nevim:

Ale co si budem nalhávat, oni o nás říkají to samý :pankac:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 13.04.12 10:18

@PetiteFillette taky souhlasím..navíc mi příjde, že pisatelka deníčku dělá problém mnohem větší než je. Jednak je to opravdu mladý kluk, který si bude chvíli na změnu jménem dítě zvykat (ty sice taky, ale s chlapama tohle většinou mává mnohem více) a měli byste oppravdu žít pospolu. To, že se ti neozve, nevolá, bnevypisuje, to přece není nic ošklivého ani nějakého zlého na rozchod, to by bylo k zamyšlení spíš Tvoje chování :nevim: Hlavně klid..a nezapomeň, ovládají tě těhu hormony :-)

 
Kačka93
Povídálka 36 příspěvků 13.04.12 10:20

Děkuji všem za podporu a rady bohužel se mi ale neozval ani včera a až dneska mi napsal že mu někdo ukradl peníze po tom všem mu nemůžu věřit tak to zkouším nechat jak to je nic neřešit a nestresovat se bud si vše uvědomí a nebo se nedá nic dělat

 
Anonymní  13.04.12 10:37

Holka nešťastná…to není moc veselý začátek nového života…já v tvém věku ještě nevěděla, co je to sex, ale co je zodpovědnosti už ano, že nejdříve dostudovat, najít si dobrou práci a pak zakládat rodinu. Naštěstí se mi to podařilo v tomto pořadí. Sex bez antika jsem měla až když jsem se snažili o mim ve 28 letech…Vám selhala?
Je krásné mít dítě, ale k tomu i partnera,který ho chce a je připraven na tu zodpovědnost, že se nestará už jen o sebe, ale i o ženu a dítě!!! a to chlapi v jednadvaceti dnes v 90 procentech příoadů nejsou. Znám jen jeden pár,v dnešní době, co měl tak brzy první dítě a zůstali spolu…
Navíc, ty asi ještě studuješ, nebo jsi vyučená, ale bez praxe, po mateřské se ti bude s malým dítětem práce hledat těžko, budeš muset hodně zatínat zuby a bojovat abys svému dě´tátku mohla dopřát to co matky, které si třeba na dítko šetřily už před těhu, doba je zlá..
nesmírně Ti fandím a držím palce, doufám, že máš podporu alespoň v nejbližší rodině!!!! :hug:

 
Anonymní  13.04.12 10:44

Ahoj Kačko, vůbec si nemyslím, že jste mladí, kdekdo neví co s miminkem ani ve třiceti, takže věkem bych se vůbec nestresovala. Já sama jsem otěhotněla v 19ti, příteli bylo 18. Teď je mi 22, příteli bude 21 a našemu krásnému synovi budou už 2 roky. Žádný chlap nedospěje a neumí si představit, jaké to je, když poprvé chová v náručí svoje miminko, které je z půlky on sám, dokud se to opravdu nestane. Pokud si tvůj přítel ten zázrak, co bude držet v náručí po porodu neuvědomí, tak bych uvažovala nad rozchodem, to ale pochybuji. Málokdo tomu kouzlu miminka odolá ;). Rozhodně bych na něj teď nijak netlačila, všechno se mění nejen tobě, ale i jemu a oba musíte přijmout velkou zodpovědnost a mnohých věcí, které byly doposud samozřejmostí, se i vzdát (akce s přáteli, případně studium, atd.). Přítel má teď určitě v hlavě zmatek a třeba uvažuje i nad tím, jestli je to všechno správné, ale miminko už je v bříšku a to je realita, kterou musí příjmout a postavit se k ní. Přeji Ti, aby to všechno dobře dopadlo a on byl báječným tátou. Já jsem naštěstí takový problém neměla, přítel byl zodpovědný od samého začátku, ke všemu se postavil jako „chlap“ a opečovával mě celé těhotenství jako princeznu. První půlku jsem celou prozvracela a druhou jsem prospala, takže to se mnou neměl vůbec lehké :D . Na porod nemám moc hezké vzpomínky, ale moc chceme pro syna sestřičku, takže jsme letos v lednu zažádali o miminko do pěstounské péče, tak uvidíme, jak to všechno dopadne :-) To už je ale jiný příběh… Měj se moc hezky :srdce:

 
Petrusshe
Nováček 6 příspěvků 13.04.12 11:03

Ahoj tak tady tento případ řešila i kamarádka…Taky otěhotněla v 18,s přítelem se na miminko moc těšili,plánova­li…Jenže jak jí rostlo bříško tak on si víc a víc začínal uvědomovat že na to nemá a že to nezvládne.Nakonec to dopadlo tak,že on malou ani neuznal.Po nějaké době si našla kamarádka jiného partnera a ten nemiluje jen ji ale i její dceru.Jak říká kamarádka není otec co se splodí ale co se stará..Ale to nemusí být tvůj případ,třeba se přítel do té doby umoudří a vše bude ok.Přeju hodně štěstí :srdce:

 
nevsik  13.04.12 12:21

víšco mě vždycky napadne? a jestlipak ty holky co tu píšou deníčky dají to pak svým mužům přečíst? to nemyslím zle,jen když třeba nevíš jak to nakousnout,co mu konkrétně říct,tak mu toto ukaž… že máš nějaká trápení a že jsi se tady vypovídala a hele co ti holky poradily. některé rozejít,jiné promluvit,někdo zapojit mamku… je hafo možností jak to řešit tak to zkus. třeba to jen zkopíruj a pošli mu to,i s odpověďma,at se podívá sám na to co tě trápí a jak na to jiné ženské reagují,jak jim to připadne, třeba dojde,že to ale tak není,že se nechce rozeít,nebo že netuší jak moc ti vadí že se neozve…reakce,ja­kákoliv-vede k debatě. je to jen jiná forma komunikace… bojuj za tvojí rodinku

já jsem s manželem od svých 16-máme krásnou dceru,vlastní bydlení a denodenně spolu komunikujem protože jinak by jsme se odstřelili…vztah si nevymyslíš,ten musíš tvarovat!

 
Anonymní  13.04.12 12:22

Ahoj,taky jsem otěhotněla mladá. Přítel všechno zvládá a jsme spokojení. Jen mi příjde hodně úsměvné jak tu někdo píše, že zodpovědnost je škola-dobrá práce-dítě…Není pravda, že na dítě si musíš šetřit…
My jsme v partě kamarádů a všichni si pomáháme - máme skoro nové oblečení, kočárek, všechno co potřebujeme…

Maminky co šetří na mimčo většinou své dítko akorát zavalí milionama kravin…
Takže zakladatelko,ne­boj,všechno jde a není to problém…

 
Ali88
Kelišová 5911 příspěvků 13.04.12 12:28

Dej mu čas. Holka - i mladší - musí mít kolikrát víc rozumu :lol: :hug: Není to od něj pěkné, ale chlapi to mají jinak. Podle mě se to v nich zlomí, až když miminko vidí. Kor když je tak mladý. Třeba se jen bojí, že mu něco uteče. ;) S tebou zase cloumají hormony, není to nic moc situace, ale určitě to podle mě není na rozchod. :nevim:
Miminko si zaslouží mamku i taťku a řeči - bylo by lepší, kdyby ho vůbec nepoznala - se mi moc nelíbí. Až bude dcerka velká, mohlo by se to taky otočit proti tobě ;)

 
radusa
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 13.04.12 12:54

Kačko, včera jsem četla tvůj deníček, jak je všechno fajn…těšíte se na mimi a dneska je to pomalu na rozchod? Ty těhu hormony dělají své :mrgreen: A jak píšou holky -chlapi to mají opravdu JINAK! Tvrzení :jsi mladá…zní možná jako klišé, ovšem ve tvém případě mi přijde docela na místě ;) Miminko vám přeju,je to nádherný zázrak,obzvlášť v dnešní době,kdy spousta lidí žije ve stresu a nejistotě…a to početí zrovna nepomáhá..Můj názor je ten, že za pár let se na všechno, co tě teď trápí, budeš dívat s velkým nadhledem.Ten dnešní deníček jsem četla 2 x a popravdě -nějak pořád nechápu,čím se tak tvůj přítel provinil, že ti i mamka radí rozchod? Že se neozval? To se nám stává běžně..můj muž je třeba týden pracovně pryč, chtěla bych alespoň sms každý večer, že je v pořádku,ale taky se mi kolikrát nehlásí,neode­píše.A důvod: tak např:zapomněl si mobil na pracovišti, nebo byl prostě tak unavený,že po příchodu na ubytovnu usnul jako špalek..a druhý den mu prostě NEPŘIŠLO důležité to napravit :lol:
Jak píšu…za pár let budeš mít víc zkušeností /to mladí děsně neradi slyší,vím :mrgreen: /, ale je to tak,věř mi ;) Já si ve tvém věku taky myslela něco v tom smyslu, že pokud mě přítel miluje,tak přeci převezme moje pocity,názory,bude myslet jako já a snad i dýchat stejně :mrgreen: Dneska se tomu směju.Pokud budeš šikulka, tak si ho docela slušně „ukočíruješ“,kam budeš chtít.Ale musíš tomu dát čas,nejde to za týden.Pokud nedělá nic horšího, než jen, že se občas neozve -tak se tím netrap,nestojí ti to za to.On v tom problém nevidí,tudíž ani nebude mít potřebu ho řešit ;) Jestli na něj budeš moc tlačit,tak to bude mít efekt opačný.Chlapi prostě potřebují mít ten svůj pocit svobody,i kdyby měli deset dětí a manželku ;) A věřím tomu, že po narození malé bude v sedmém nebi :srdce: Bude pyšný a milující tatínek -jen mu tu šanci musíš dát.A ne hned po každém zakolísání uvažovat o rozchodu.Přijdou horší problémy v životě ;) Tak si tu energii nevyčerpej teď.Odpočívej, těš se na mimi,pouštěj si komedie a nezatěžuj sebe a broučka v bříšku zbytečnýma starostma. :hug:

 
Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 13.04.12 12:55

Ty to s ním klidně ukonči, ale proč by měla malá nepoznat tátu? Nám bylo 22, když se malý narodil, v těhotenství jsme si prošli dost velkou krizí, ale kvůli tomu, že my dva jsme měli problémy, tak bych měla dítě připravit o tátu? To mi přijde hrozně sobecké a neuvážené. Já nevím, co se tomu tvýmu honí hlavou, neznám ho, abych odhadla jeho chování, ale napsala bych mu, co mě trápí a co si o tom myslím a dala bych mu čas. Teď může být nezodpovědný, ale jako táta může být báječný. Hlavně ať se do toho neplete tvoje máma, tohle si vyřešte sami.

Mimochodem - Rory? Takhle teď miminku říkáš, nebo se takhel bude jmenovat? Už to máte schválené?

 
Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 13.04.12 12:58

Anonymní, na druhé dítě si chci taky ušetřit a rozhodně ho nechci zavalovat miliony kravin, jen si uvědomuju, kolik všechno stojí a taky vidím, jak jde situace v naší zemi do háje zelenýho. A ráda bych svým dětem dopřála určitý životní standard.

 
Anonymní  13.04.12 13:08

@Raduš.ka44
Přesně tak, miminko není napořád jen malé, kdy mu nevadí obnošené věci…jak příjde škola, kroužky, výlety, divadla, kina, lyžáky, dražší koníček - třeba hudba nebo sport- pokud bude nadané, ráda bych mu ti dopřála a neobracela každou kačku.....a co teprve studium na střední a vysoké… Šetřit je třeba, když děti ještě nejsou, nebo jsou malé, pak už náklady jen vzrůstají!!!

 
hanicka91  13.04.12 13:18

nevim co poradit,ale sestra je na tom asi hure nezli ty…je ji skoro 19let,cekaji mrne v lete a priteli je tez21,jenze oni nemaji kde bydlet,nemaji praci,penize potreby pro mimco,a ani rodice co by jim aspon malicko pomohly.ja ji pomaham co se da,ale zvladnout to musi taky sama.jeji pritel taky neni moc zodpovdny....­......prijde mi ze je mu jedno do ceho se male narodi.....tak aspon bud rada ze mas maminku ktera ti zajiste pomuze

 
Lentilka04
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 13.04.12 14:02

Ahoj, jen by mě zajímalo jak to máš s tím jménem pro malou, minule jsi psala, že se bude jmenovat Lorelai a teď Rory? :think:

 
Angua
Hvězda diskuse 50732 příspěvků 13.04.12 14:33

Rory je zkráceně Lorelai, je to z Gilmorových děvčat ;)

S přítelem radím důkladnou (možná i důraznou) promluvu a začít spolu bydlet.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 13.04.12 14:48

Tak já teda nevim,ale četla sem deníčky i náké příspěvky v diskuzích(máš dobře zapamatovatelnej nick s fotkou) ale nechápu jednu věc-píšeš jak se strašně s přítelem těšíte,jak jste nadšení i když to nebylo plánované a pak zase s tebe vypadne že ho nezajímáš?

Myslím si že jste na dítě oba dost mladí a já moc takovim vztahum kdy se dva znaj chvilku a počnou dítě nevěřim.Člověk toho správného partnera k sobě musí někdy opravdu hledat a pokud si vás nezačne vážit tak hledej dál.jsi hezká holka a určitě se nákej fajn partner i tatínek najde.

Pokud chceš ve vztahu s přítelem zustat tak at se pěkně snaží a hlavně si musíš promluvit s ním.Říci co ti vadí,vyhrozit a pak už je to na něj.Hodně štěstí

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 13.04.12 14:50

A hlavně je duležité bydlet spolu.Takle nikdy nebudete rodina i když budete mít dítě!

 
Kačka93
Povídálka 36 příspěvků 13.04.12 15:05

už jsme spolu půl roku bydleli ale potom kvůli neshodám s mojí mámou šel bydlet k jeho mámě vážně si myslím že se na malou oba těšíme ale takhle to nejde potřebuje nabrat trochu zodpovědnosti snad se to časem urovná no uvidim .)

 
IvčaIva
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 13.04.12 17:03

Já osobně souhlasím s tím, sestěhovat se. Píšeš, že má te´d dobrou práci, tak to zkuste nejdřív v podnájmu, to utáhnete.
Bude to i pro tebe lepší, protože potřebuješ být v klidu. Pokud budete ve svém, sice půjde do hospody, to bych mu ani nezakazovala, je to prostě divoký mlad´och, ale vrátí se pak vždycky k tobě (byt´ v noci) a nemusíš se stresovat, jestli ho uvidíš zítra nebo se ozve za týden.
A uvidíš, co s ním udělá, až budete rodiči! Buď se zachová jako otec a partner nebo už to pak budeš muset holt důrazně rozetnout (v mamce máš podporu, ne? na ulici teda neskončíš).
Ale ted´ bu´d v klidu a začni procházet inzeráty.. Držím palce. :palec:

 
Nikimu
Zasloužilá kecalka 851 příspěvků 13.04.12 19:31

Ahoj můj přítel má taky 21 let..mě je stejně jako mu..taky z něj cítím hroznou nezodpovědnost..je to stále puberťák..místo aby koupil něco mě tak ho zajímá kdy koupíme plazmovou televizy a nějaké počítačové hry..no chová se jako dítě :zed: čekáme druhé dítě..já čekám kdy dospěje..kdy vyroste..mamka mě odsuzuje,že jsme měli s druhým počkat..ale já mu to tak věřila,že už je dospělý..a zase prd..ty kluky nezměníme..nic neuděláš..já mu ještě ten rok-2 roky dám a jinak asi odcházím..nebudu doma vychovávat sama děti+ přítele..promluv si s ním..klidně povyhrožuj..ale hlavně nečekej jako já na zázrak..prý že po porodu dospěje..NE..možná tak až mu bude 30 tak to bude „lepší“..něco s tím dělej a fakt nečekej..já toho zpětně lituju :roll:

 
verus161
Kecalka 203 příspěvků 13.04.12 20:17

ahoj mela by jsi se uklidnit a opravdu si jen sednout a promluvit si ja kdyz sem se s pritelem sestehovala k sobe tak si taky myslel e on si bude chodit s kamaradama na pivo a ze ja natru linku dvere bytove jadro a uklidim to tu po jeho prababicce a a stacilo si parkrat sednout kdyz nepochopil jemne takt rochu pritvrdit a bylo kompromis byl na svete tak mu proste rekni v klidu ze nechces byt stihacka ze jen tedka mas citlive obdobi a ze b sji potrebovala aby byl co nejvice s tebou ale bez obloucku heky a ferovku ze by jsi potrebovala opravdovou oporu ze to neni zrovna jednoduche byt tehotna jak fyzicky tak psychicky

 
nikol.ondrášovka  13.04.12 22:03

Ahoj, jak to tak čtu tak se bojí zodpovědnosti. Tom že vám je 18 a 22 let to bych ani neřešila, jde spíš o to být dospělý. A upřímně, 90% chlapů tohohle věku, co znám, ještě nedospěli. Když už bylo počato, a vidí rostoucí bříško a blížící se termín porodu, tak mu (možná) dochází, že už nebude vyspávání do oběda, paření do rána, peníze na blbinky atd. Já sama si pořídila dítě ve 20 letech, ale s mužem u kterého vím, že je zodpovědný. Vážně nevím, co poradit. Zkus mu domluvit. A ještě jak tu píšeš, bydlení u někoho je taky kámen úrazu. Ač mám svoji mámu i tchýni ráda, nikdy bych s nimi nechtěla bydlet, nedělá to nikdy dobrotu. Možná ze začátku to vypadá dobře, ale jednou se to zlomí. Ale chápu že je to asi o financích :nevim:

 
Black_Orchids
Závislačka 3738 příspěvků 13.04.12 22:04

milá zlatá Kačko, nauč se v prvé řadě spoléhat sama na sebe. V současné situaci to bude asi nejjistější řešení. Vše ostatní ber jako bonus.

 
cvikinka
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 13.04.12 22:39

nechapu komentare, je mladej a chce si uzivat bla,bla muj muz je take maldej 24 a ve 20 byl otcem je zodpovedny otec neni to o veku :dance:

 
mysicka5
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 13.04.12 23:28

Ahoj nikde neni urceno kolik ma byt rodicum ditete. Ale prijdemi ze spis pritel nema zadneho konicka kde by se mohl vyradit. A co se tyce zodpovednosti tak tu chlapi mivaji az v dobe kdy dite zacne snima komunikovat . Takle to bylo i unas tata litalna motorce a uzivala tehua pak i materstvi. :-) Tak ti preji pevne nervy a treba az se mala narodi ta bude super tata.

 
Sidinka
Ukecaná baba ;) 1578 příspěvků 14.04.12 07:34

vis rika se ze kazdych 7 let se meni krav cloveka a on podle toho meni i svuj pristup k zivotu.takze jestli mu je 21 tak se to zrovna deje a on chytl dalsi pubertu,nechce se vazat ale uzivat.je to smutny i ja si prozila neco podobneho ale z me strany.podvadela sem pritele ikdyz nebyl duvod.bavilo me to.
samo ze tady jde o dite.preju vam at se to uklidni a urcite bych se hned nerozchazela.ne vzdy maji maminky pravdu.ikdyz to tak vypada.ona te cche chranit.to je jasny.ale srdce neoklames.

 
Reinka
Generální žvanilka 24844 příspěvků 14.04.12 11:51

Ahoj, no, mému příteli je taky 21, mě už teda taky…ale myslím si, že by bylo vše lepší, kdybyste bydleli spolu :think: :nevim: Takhle má možnost úniku před tou vší zodpovědností. Taky jsem měla přibližně v tvém týdnu s přítelem problém, psala jsem o tom i deníček. Bylo to na rozchod. Taky jsem si říkala, že by bylo lepší, aby malej tátu nepoznal…ale zase vím, že pro dítě je nejlepší vlastní táta (pokud to není fakt nějakej blbec). Na druhou stranu mi byl často oporou a nevím, jak bych to bez něj zvládla, když mi nosil kýbl na :poblion: a když mi bylo nejhůř, tak se staral. Kdybyste bydleli spolu, viděl by, že to není procházka růžovým sadem (pokud si na začátku měla těhu problémy a tak) musel by se na tom všem podílet. Takhle se mi to prostě zdá, že ty jsi těhotná s mamkou a on je jen takovej návštěvník :nevim:

 
LouLou  14.04.12 14:29

@Black_Orchids Presne tak, premyslej vlastnim mozkem a podle svych vlastnich citu a hlavne nedavej na nazory ktery tu litaj ode zdi ke zdi… :kytka:

 
Jana206
Generální žvanilka 24167 příspěvků 14.04.12 20:58

Sestěhování :nevim:
U tak mladých lidí to nic nemusí řešit, protože pravděpodobně bude Kačka ještě studovat, kdo jí bude pomáhat s dítětem, když ona bude potřebovat jít do školy a přítel do práce(někdo vydělávat musí).
Bylo by to náročné na organizaci, ne každá babička je ochotná dojíždět nebo docházet, než se dítko vyspí a budit dítko např. v 6 ráno a odvézt ho k babičce, to mu naruší režim..

Navíc rady typu procházej inzeráty :nevim: Většinou chtějí kauci ve výši min. 2 měsíčních nájmů, zase tak jednoduché to není. Zvlášť, když se přítel jeví tak nezodpovědně.

Není z deníčku známo, co je pravým důvodem, když už si i vlastní matka myslí, že by se měli rozejít :nevim: Samozdřejmě nesouhlasím s tím, aby dcera otce nikdy nepoznala, je to její otec, ať je to jak chce.
Ale taky nějak dedukuju, že je to neuváženost mladých, ten vztah jde k ledu..Našel si novou dobře placenou práci, najednou mu někdo ukradl peníze :nevim:

Na druhou stranu je jasné, že bydlení u rodičů funguje chvíli, taky to může být příčinou hodně problémů a neshod.

Většinou se nenavážím do jmen pro dítě, je to otázka cítění a vkusu, nic víc, ale to jméno, které chcete dát, bych pořádně zvážila :kytka: Jestli holčičce bude dělat užitek celý život, jestli jí nenadělá spíš problémy. Je to do očí bijící z Gilmorových děvčat, seriálu, který jsem měla ráda v pubertě :mrgreen:
Abyste se tomu společně časem nezasmáli a nebili se do hlavy, že jste malou takto pojmenovali.

Příspěvek upraven 14.04.12 v 21:05

 
wendyz
Povídálka 22 příspěvků 15.04.12 19:55

Ahoj Kačko, myslím, že není proč věc lámat přes koleno. Těhu se už sice pomaloučku blíží ke konci, ale píšeš, že přítele miluješ, malá má rozhodně právo znát svého otce (může to být skvělý táta i kdyby jako partner nakonec opravdu selhal). Ženy toho holt musí vydržet více ;) Pokud jsi mu sdělila své pocity a řekla mu na rovinu, co po něm chceš, dej mu prostě jen prostor a věř, že všechno dobře dopadne. Každý si zaslouží šanci ukázat, co v něm je. Zvlášť když má hrát v životě vás dvou holek tak důležitou roli :-) Drž se a opatruj! :hug:

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 19.04.12 15:56

@ynax ja si nemyslím že máš pravdu,nám je taky 21 a máme 6 měsícu holčičku a vše funguje v naprostém porádku,bydlíme spolu,partner nás živý,chodíme na procházky,na výlety a vše jako normální rodina v pokročilejším věku…tak bych to neházela do jednoho pytle

Jinak pro autorku,myslím že by ses měla soustředit na sebe a mimi a jeho nechat byt,prostě bud se k tomu postaví jak má a nebo ne a v tom případě víš co je zač…Bude to tvoje mimi a když o něj on nemá zájem tak ho nech být..Lepší rodina bez taty,než rodina s nefungujícím tatou..

 
kirandia1
Stálice 64 příspěvků 20.04.12 11:16

Nám pomohlo sestěhovat se. Pak viděl každý den jak mi je, jestli je mi dobře, jak se mění bříško a tak. Já věděla o jeho pohybu, kdy se vrátil domů a tak. Nejlépe najít své vlastní bydlení, ať vidí kolik co stojí a že musí vydělávat především na rodinu. Jednou taky neunesl odpovědnost a problémy a utekl k mamince, ale zase se rychle vrátil. Chyběli jsme mu a viděl že s mámou žít není ideální. Denně po něm něco chtěla. Já ne. Pořád chodí sám za kamarádama a bavit se (musí se od nás odreagovat), ale já si užívám dítěte a hlavně když manžel platí naše výdaje tak mám klid a neřeším a neprudím ho ;-) Pokud Ti dá na nájem, na jídlo, na plínky, na dítě nebo v nejhorším aspoň výživné, tak pořád dobrý. Když už si ho uměl udělat, tak ať si na něj umí i vydělat. Dítě něco stojí a to je to poslední na co chlap při početí myslí.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama