Těhotná v 18 letech

Těhotenství

Po přečtení snad všech deníčků od roku 2010 jsem se rozhodla také jeden napsat. Je plný zvláštních situací a zvratů během mého těhotenství.

Jmenuji se Kateřina, je mi 18 let a nyní jsem ve 27. týdnu těhotenství. Všechno to začalo v červnu 2010, kdy jsem poznala mého nynějšího přítele Simona (21 let). Hned jsem věděla, že máme spoustu společného, že si moc rozumíme a 27. srpna 2011 jsme spolu s mojí mamkou a osmiletou sestrou začali bydlet. 20. října jsme podle 4 pozitivních těhotenských testů zjistili, že čekáme miminko, bylo to sice hodně rychlé a těžké, jsme oba mladí a spoustu dalších věcí, ale přítel pracoval a vše mezi námi bylo v pořádku, také proto jsme se rozhodli miminko si nechat.

Když jsem druhý den přišla k paní doktorce Černíkové a řekla jsem jí o testech, vyšetřila mě a řekla, že těhotná nejsem, ale že se může stát, že test vyjde pozitivní. Píchla mi tedy něco na vyvolání menstruace. Byly jsme z toho s přítelem dost zmatení, ale říkali jsme si, je to doktorka, tak asi ví, co je správné. Po injekci jsem 2 dny slabě krvácela, a potom nic. Po týdnu jsem k ní šla tedy znovu, ona mě vyšetřila a uznala, že těhotná jsem, miminko je zdravé a v pořádku a za měsíc jsem byla objednaná na další kontrolu.

Když jsem na ni dorazila, paní doktorka se mě neustále na něco ptala a přemlouvala mě, abych šla na potrat. Prý jsem na miminko příliš mladá, a že u mě bude chudák atd. Doma jsem z toho byla dost zoufalá, když jsem to mamce vyprávěla, hned najela na recenze lékařů a milou paní doktorku Černíkovou si hned našla, ani jsme nestačili zírat, co všechno se tam psalo a hodnocení měla -76 %, šílené. Přehlásila jsem se tedy k panu doktorovi Richterovi a s ním jsem velice spokojená. Mám doma spoustu krásných fotek z UTZ a 23. 2. nám pan doktor řekl, že čekáme holčičku. Byla jsem štěstím bez sebe a přítel samozřejmě taky, on si holčičku moc přál.

Od začátku těhotenství jsem ani jednou nezvracela, ani jednou mi nebylo špatně, ale pak to začalo… snad každý den jsem omdlívala a pan doktor mi řekl, že je to hodně nízkým tlakem (normálně mám 100/55) a že se s tím nedá nic dělat. Přešlo mě to asi před měsícem, a hurá, jsou tu další komplikace :D, opravdu veselé. Od začátku nic a teď se to takhle nakupí.

Vlastně to začalo, když mamka nastoupila do práce, hned jsem si zlomila nohu při pádu na schodech, do 2 dnů nato jsem dostala angínu a ATB, pak se zdálo vše v pořádku, až do předminulého týdne, kdy mě chytil slepák. Zase chviličku klid, odjela jsem si odpočinout na Velikonoce k tetě na jednu vesnici a všechno bylo super, až do pondělí. Večer jsem se vzbudila a neustále zvracela, zkoušela jsem po lžičkách ledovou colu, ale nic mi nepomohlo, po několika hodinách jsem byla dehydrovaná a vyčerpaná, jela jsem tedy na pohotovost, a tam mi předepsaly čípky, které mi díky bohu hrozně rychle pomohly.

Maličká je naštěstí v pořádku a dělá nám jen radost, krásně kope, roste a moc dobře se vyvíjí, jméno jsme vybrali zvláštní, bude to Lorelai. Moc se na ni těšíme a já doufám, že už nás čekají jen a jen krásné chvilky.

Hodnotilo 19 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Sebinah
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 12.04.12 05:40

Wau tol'ko úrazov som nemala za celý život..! Nechcem ohovárať, ale … tá doktorka je teda pekne blbá. Ked' si predsa niečim niesom istá, nechám tomu snád' čas. Veď' ti mohla zabiť miminko! Hlavne, že si si našla iného dr a držím palce, aby už všetko bolo v poriadku a bez úrazov :dance: inak, ja som to mala tiež od začiatku tehotenstva, teraz som už v 30 tt a ani raz som ešte nezvracala. A tiež čakáme dievčatko :)

Příspěvek upraven 12.04.12 v 05:41

 
Lucinka_Kla
Kecalka 426 příspěvků 12.04.12 07:34

Kači, držím palce…at to zvládneš. Já bych do toho v tomto věku nešla, to říkám upřímně. Hodně sil a hodné miminko přeji!

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 12.04.12 08:26

Moc gratuluju a musím říct, klobouk dolů. Obdivuji tě a držím palečky…

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8886 příspěvků 12.04.12 08:39

Tak snad to dobře dopadne a vše zvládnete!

Jinak k tomu jménu bych měla jednu prosbu - když už jste vybrali takové jméno (víte, jaký má původ? Lorelei byla siréna, která zabíjela námořníky lákáním jejich lodí na útesy), přimlouvala bych se za změnu pravopisu. Originál v němčině, který lidi znají, je LORELEI - pokud pravopis změníte, bude to holčička muset celý život všem hláskovat.

 
kralicekoliver
Kecalka 162 příspěvků 12.04.12 08:43

Gratuluju k miminku a ať už jsou jen krásné chvilky :)

 
petka86
Závislačka 3795 příspěvků 12.04.12 08:59

Gratuluji :kytka: Tady si někdo vzal inspiraci v Gilmorkách co :palec: I když něco máte společné s tím seriálem,Lorelai byla taky v 18ti maminkou dcery Rory :pankac:

 
Kačka93
Povídálka 36 příspěvků 12.04.12 09:02

no myslí si to spousta lidí a sice jsem Gilmorky párkrát viděla ale není to kvůli seriálu prostěto jméno miluju :)

 
Kačka93
Povídálka 36 příspěvků 12.04.12 09:02

@karolina_a_be­tuska vážně se to píše Lorelai ;)

 
martushka
Nováček 8 příspěvků 12.04.12 09:03

ahoj kacko 93 :-)
TAK to cuckam kolik urazu uz mas za sebou ja jen jednou spadla a to jsem byla ve 25.tydnu ted uz je vse v pohode jsem v 33 tydnu a mala eliska roste jak z vody prej to neni zadny drobecek :P tak hlavne davej na sebe pozor at to vse dopadne dobre :mavam:

 
martushka
Nováček 8 příspěvků 12.04.12 09:05

a myslim ze lorelai je pekne jmeno :potlesk: :palec:

 
Svandu
Echt Kelišová 8726 příspěvků 12.04.12 09:31

Ahoj Kačko, gratuluju ti k miminku i k rozhodnutí opustit paní doktorku. Bohužel jsem s ní měla taky tu čest..Vzala mě v šestnácti, protože tehdy nikdo nová děvčata nenabíral, já naštěstí vždycky byla zdravá, takže jediné, co mi vyloženě vadilo, že měla hrozně nepříjemnou sestru a v ordinaci imrvére nahulíno. Když jsem jí v sedmnácti řekla, že antikoncepci prostě už nechci, tvářila se divně, ale co mohla dělat.. Když jsem vloni zjistila, že jsem těhotná, ani mě nenapadlo, že bych měla jít pro potvrzení za ní a okamžitě jsem si sehnala jiného doktora a toho rozhodnutí rozhodně nelituju, protože krom toho, že to je profík na svém místě, je to i bezva chlap a zkušenej porodník. Já i miminko jsme u něj po celou dobu těhotenství byli jak v bavlnce, i když jsem začátky měla docela komlikované. Když jsem k němu přecházela, ptal se, proč chci změnit doktora, stačilo říct, ke komu jsem chodila předtímna už se dál neptal, řekl jen, že je mu to jasné..
Tak hodně štěstí!

 
bára2221
Kecalka 354 příspěvků 12.04.12 09:35

téda držim vám¨palečky hlavně aby jste to měli už bez problémů a ať jste obě v pořádku :kytka: ..Můj pan doktor taky asi mimčo poprvé přehlédl a píchl mi něco na vyvolání menstruace ta se však ani po týdnu nedostavila já ale věděla od začátku že jsem určitě těhotná :mrgreen:

 
Kačka93
Povídálka 36 příspěvků 12.04.12 09:37

@Svandu Mám stejnou zkušenost nepříjemná sestra vyšetření u ní dost bolelo a kdo to kde viděl abych si u vyšetření ještě sama držela zrcadla,papír na koze byl pomačkaný od předešlých pacientek a nahulíno v ordinaci jsem moc ráda za svého doktora :)

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 12.04.12 09:40

Ahoj, krásný deníček, gratuluji k těho. No z jedné strany dr pravdu měla - jsi mladá:-) ale nevím, proč by se kvůli tomu mělo mít u tebe miminko špatně a proč se ho vzdávat. Nepřijdeš mi jako nějaká puberťačka s naivními představami ani jako nezodpovědná holka. Maličká se u vás bude mít určitě dobře, o tom nepochybuju ;) Je dobře, že jste se rozhodli si ho nechat, budu držet palce :kytka:

Lorelai je hezké jméno, i když já bych ho nedala(mám ráda kratší jména), ale je hezké :palec:

Karolina a betuska: a není jedno kdo byla v bájích Lorelai? Pořád jsou to jen báje :roll: já tedy viděla psané jak LorelEi, tak LorelAi

 
hanzbl00
Závislačka 3335 příspěvků 12.04.12 09:43

Ahojky..mě je taky 18let,rodila sem v 17ti a teď mám skoro 5 měsíčního chlapečka..Čekala sem,že budou mít keci třeba u porodu,že sem tak mladá,ale za celý těhotenství ani u porodu nikdo nic neřekl,a dokonce mě chválili,jak dobře zvládám porod :mrgreen: Neni to o věku,když si myslíš,že si připravená,tak je to tak správně ;) Ze začátku sem taky potřebovala pomoc,ale teď to s přítelem zvládáme hravě..Je to těžké,ale dá se to. :)
Gratuluju k malé a přeju vám hlavně hodně zdraví :kytka:

 
Svandu
Echt Kelišová 8726 příspěvků 12.04.12 09:55

@hanzbl00 Ta doba je jiná, když rodila v sedmnácti moje sestra (už je to přes dvacet let :-D), tak na ní sestry byly hnusný, že si zničila tělo a tak podobně, nechaly jí ležet jenom na tom křesle, vůbec jí neříkaly, aby chodila, a tak to protrpěla jako pes a měla z toho trauma (doprovod tehdy ještě k porodu nesměl, aby se jí někdo zastal). Dnes už si to nikdo nedovolí, já měla krásný porod, byl tam manžel, všichni byli fajn a nebýt komplikací s preeklampsií a následným dlouhým odloučením od miminka, tak by to byl super zážitek :-)

 
Svandu
Echt Kelišová 8726 příspěvků 12.04.12 09:56

Jo jinak ta vyvolávačka menstruace miminku ublížit nemohla, neboj. Tuším, že jsem tu někde četla, že se stejná látka používá i při stimulaci při umělém oplodnění.

 
Karolínaa
Kecalka 144 příspěvků 12.04.12 10:04

Ahoj, je vidět že nejsem sama těhotná mě bude 18 a jsem ve 21. týdnu :) Jestli chceš tak bychom si mohli povída protože mám strašný strach z porodu

 
Kačka93
Povídálka 36 příspěvků 12.04.12 10:05

@Karolínaa a máš třeba facebook?budu jedině ráda :)

 
Karolínaa
Kecalka 144 příspěvků 12.04.12 10:08

Jojo mám :) Karolínka Dittrichová

 
hanzbl00
Závislačka 3335 příspěvků 12.04.12 10:11

@Svandu no,taky sem slyšela od jiných mladých maminek,že v porodnici je nebrali vůbec vážně,takže sem ráda za to,jak to bylo..
Jinak můj porod taky probíhal tak,že sem seděla skoro celejch 6 hodin na posteli v bolestech,ne­dokážu si představit že bych někde chodila :D akorát do sprchy sem došla,víc už to nešlo :) měla sem porod vyvolávanej,tekže to šlo naštěstí rychle ;)
Ale podle mě neni výchova dítěte o věku,dřív bylo normální,že měli miminka v 18ti letech a nikdo se nad tim nepozastavoval­..Záleží na financích,hlavně aby mělo miminko vše,co potřebuje,hlavně zázemí a milující rodiče ;)

 
hanzbl00
Závislačka 3335 příspěvků 12.04.12 10:13

Jináč,jestli chcete tak si poďte podívat k nám do diskuze -Matkou v 17 letech aneb mladé maminky… sice je tam teď trochu mrtvo ale sem tam tam někdo napíše :mrgreen:

 
Sisi90
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 12.04.12 10:54

@karolina_a_be­tuska Podle mě je jenom na Kačce jak svoji dceru pojmenuje. A Lorelei je německý tvar jména a Lorelai je americký tvar jména. A víc se mi líbí Lorelai. Ale to je věc názoru a rozhodně se nehodí někoho poučovat, jak má pojmenovat svoje dítě! A zvlášť, když Kačku neznáš osobně…

Jinak Kači moc gratuluju k holčičce :palec: Já čekám chlapečka a teď jsem 25 tt. Doufám, že už se ti všechny nemoci a úrazy vyhnou ;) Ať ste zdravý holky :hug:

 
Svandu
Echt Kelišová 8726 příspěvků 12.04.12 11:05

@hanzbl00 No jako neumim si představit rodit v osmnácti, já rodila ve 24 a i tak se ke mně chovali jak k pískleti :-) Jako hezky, ale prostě jsem pořád slyšela „taková mladá“, nebo „to se nevidí, že by mladý dneska dělali to a to“ :-) Přišlo mi to hrozně vtipný :mrgreen:

 
MacinkaCZ
Závislačka 2900 příspěvků 12.04.12 11:08

Ahoj je to sice vážně hodně brzo, ale jak Ti může Dr vůbec něco takového říct zvlášť když se jedná o zdravé miminko. Já jsem byla z mého těhotenství taky v šoku a jasně mi Dr řekl že můžeme být rádi že nám to šlo přirozenou censtou v dnešní době tak obrovské neplodnosti. Je dobře že jsi Dr změnila.. Držím palce ať je to už bez komplikací a přeju klidný porod a zdravé miminko :)

 
Svandu
Echt Kelišová 8726 příspěvků 12.04.12 11:13

@MacinkaCZ Když ta paní by už dávno neměla mít licenci, nechápu jak po tom všem pořád může ordinovat.. Jako na jednu stranu je mi jí líto, měla těžkej život, ale když to ovlivňuje její práci, navíc tak zodpovědnou, tak je to prostě blbé.. :roll:

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 12.04.12 11:26

No mas to tezky uz od zacatku…ta doktorka by mela jit delat jinou praci. :zed: :zed: !!!!mas to slozity a tezky ale jinak hlavni je zdrave miminko,uvidis za chvilku uz bude dobre a budes se mazlit se svoji princeznou …preji hodne stesticka a zdravicka :srdce: :srdce:

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 12.04.12 12:03

Profesionál by si měl nechat veškerý emoce pro sebe a nekomentovat věk ani nic jiného :roll: Já naštěstí u obou porodů (20 a 21let) měla bezvadný personál a nikoho ani nenapadlo řešit, že málokdo má dneska v jednadvaceti plánovaně dvě děti ani ne rok po sobě. Co si o mně mysleli a povídali za rohem, to mi bylo šumák :pankac:

Jinak jméno je moc hezké, i když já bych ho nedala, neb ho pomalu ani nevyslovím :mrgreen: Pokud nejste Novákovi :mrgreen:

Přeju krásný zbytek těhu, pohodový porod a hlavně zdravou rodinku :hug:

PS: I když jsi mladá, neznamená to, že nemůžeš být ta nejlepší máma na světě, tak si nenech do ničeho kecat :wink:

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 12.04.12 12:48

Gratuluju a přeju štěstí :kytka:

Doktorka strká nos,kam nemá, snad vaše věc! :cert: Mladá maminka neznamen špatná, stejně jako stará dobrá :P

Jméno pěkné a opět… co jméno znamená nebo jak se píše je snad úplně jedno :) My máme Haidi, tj. trochu počeštěná Heidi z německy mluvícího originálu :)

Ať se vám daří :palec:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 12.04.12 13:24

Mateřství není o věku.Dobrá máma muže být i 16letá holka i když to jméno si myslim by dospělá žena nedala to je fakt :mrgreen:

Přeji hodně štestí

 
lenička m
Ukecaná baba ;) 2460 příspěvků 12.04.12 13:44

Tak to moc blahopřeji ke krásné a zdravé holčičce :kytka: . Já Gilmorky sledovala a jméno Lorelai se mi moc líbilo :dance: …ale čekáme chlapečka, jsem ve 29tt :lol: Je mi líto nemocí,ale tak snad jsis už všechno vybrala a ted už to bude jen to krásné těhotenství :palec: . At se ti vše daří.

 
nosanek
Echt Kelišová 9199 příspěvků 12.04.12 13:47

Ahojky, kdyz jste se rozhodli si miminko nechat, tak jste jiste udelali spravnou vec :hug: . Dalsi spravne rozhodnuti bylo zmenit gyndarku :pankac: . Vyber jmena je jen a jen vase vec a jestli se vam libi Lorelai, tak tak malou pojmenujte. Kazde jmeno je pekne, kdyz se na nej pekne vola. Me se take libi.
Preji hodne stesti, zdravicko, at te uz opusti veskere zdravotni komplikace a samozrejme pohodovy porod a zdrave a krasne miminko :hug:

 
teredes
Kelišová 6266 příspěvků 12.04.12 14:34

Moc gratuluju a preju uz jen hodne zdravi.
Ad jmeno- me se treba vic libi varianta a A, ale je fakt, ze jsem to hodila vyhledat do soupisu jmen snad celeho sveta a variantu s A hlasi, ze neexistuje. Nabizi variantu s E. Jmeno se mi libi moc, i kdyz bych ho ja osobne nedala.
 http://www.behindthename.com/php/search.php?…

 
Kačka93
Povídálka 36 příspěvků 12.04.12 14:39

@teredes tak se podívej třeba i na wikipedii :) jinak doufám že mi jméno uznají

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1942 příspěvků 12.04.12 14:40

to je vyborny jmeno, nikdo ve skolce ani ve skole ho nebude umet vyslovit :lol: a taky si moc nedokazu predstavit, jak na ni budes volat nebo rikat zdrobnele…

 
Nikimu
Zasloužilá kecalka 851 příspěvků 12.04.12 14:45

Ahoj chci vám popřát hodně štěstíčka. Já rodila v 18-ti letech a nelituju :srdce: Dítě jsem si přála (bylo plánované) a nyní je mi 21 let a čekám druhé ;) na doktorku se vyprdni..je to tvůj život :hug: Není nic krásnějšího než RODINA :hug:

 
teredes
Kelišová 6266 příspěvků 12.04.12 14:47

@Kačka93 jojo, je tam zminka. Me se to jmeno libi, ale zrovna bych ho nedala. My mame holcicku Maya, take neni uplne obvykla.
@Petullka82 tak s vyslovnosti problem nevidim. Lori, Lorinko apod. Nic sloziteho.

 
Kačka93
Povídálka 36 příspěvků 12.04.12 14:48

@Nikimu to je pravda už ted jí miluju jako nic na světě! :)

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 12.04.12 14:58

Souhlasím ,není to o věku být dobrou mámou! I ve 30ti může být ženská máma megera!Je to o přístupu! A to co jí uteče teď zábava a večeře s přítelem ve dvou…!To se dá dohnat potom ,až když je prcek trochu větší a dá se dát někomu pohlídat !Škola se dá taky dodělat potom ! Držím palečky ! :kytka:

 
Hanča 74  12.04.12 15:03

Kačko držím ti palce.Nechápu jak tě může Mudr.přemlouvat aby jsi šla na potrat.Já měla mimčo ještě mi ani 18 nebylo.Teď je tomu miminu už 20 let a nikdy jsem toho nelitovala.Pokud máš zázemí jako že asi máš,miminko si užívejte.K této Mudr.už bych nikdy nešla.Držím palce.

 
MacinkaCZ
Závislačka 2900 příspěvků 12.04.12 16:45

@Svandu nevím co myslíš tím měla těžký život. Je jedno jaký ho měla ona sama, ale jak si vůbec může dovolit někomu říct ať jde na potrat kvůli věku. Pochybuju že znala finanční nebo rodinnou situaci autorky deníčku. Tohle je neprofesionální… Takoví lidé opravdu nemají v oboru co dělat. Stejně jako nepříjemné doktorky či PA v porodnici. Lidé s takovým zaměřením taky musí být alespoň trochu empatičtí, hlavně kvůli už tak vyklepaných maminek co neví co se s nima bude dít. Hlavně v bolestech…

 
Makii
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 12.04.12 19:01

Ahojky :kytka: Jak už psala hanzbl00, není to vůbec o věku :-) Mně je 17 let, jsem v 18tt a rodit budu asi měsíc před 18. narozeninami. S přítelem jsme si miminko přáli už od léta, ale protože oba studujeme a neměli jsme moc peněz, o mimi jsme se nepokoušeli a chtěli počkat až dostudujeme a budeme mít zázemí. Trochu mě to mrzelo, ale když jsem vychladla, byla jsem ráda, že aspoň přítel má rozum a neřídí se city jako já. Když jsem příteli v polovině ledna říkala, že budeme mít miminko, nemohl tomu uvěřit. Teď už jsme skoro v půlce, moc se oba těšíme a když to někomu oznamujeme, držíme se za ruce, culíme se na sebe a máme z toho hroznou radost! :-) Ono říct, že v 17ti nebo 18ti letech je brzo na to, mít dítě, je podle mě nesmysl. Záleží na konkrétním páru a hlavně budoucí mamince :-) Moc držím palce, ať je vše v pořádku a už žádné karamboly a nehody!! :kytka:

Omlouvám se za editaci, ale ten překlep jsem tam nemohla nechat :mrgreen:

Příspěvek upraven 12.04.12 v 19:03

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 12.04.12 19:07

Teda… no hned jak jsem viděla Černíková napadl mě Liberec a říkám si bože snad no není opravdu TA… no juknu na profil a bylo mi vše jasné :cert: ta doktorka je neskutečná! :cert: Hlavně, že jsi včas odešla a před viditelně peprné komplikace bude vše nakonec v pořádku :kytka: :mavam:

 
3sloni
Povídálka 14 příspěvků 12.04.12 20:21
ad jmeno

Původní verze jména je Loreley a jde opravdu o skálu na Rýnu, respektive o vodní vílu, která na té skále má sedávat a láka zpěvem námořníky do hlubin. Existuje o ní balada Heinrich Heineho, kterou zná snad každý Němec. Pro uznání jména stačí doložit, že je jméno někde používáno. Wikipedie, zvláště česká, ale není ani jednoznačný, ani vždy přesný zdoj, např. http://cs.wikipedia.org/wiki/Loreley

 
verca 186
Nováček 9 příspěvků 12.04.12 20:38

ahojky je mi 18 a mam uz dve krasne dcerky mela jsem take perne tehotenství ale mam to zasebou :D moc gratuluju kačko. moje první mimi jsem cekala v 15letech první dcerka byla necekana dozvedela jsem se to po 3 mecícich tehotenství ze cekame malinkou meli sme s partnerem hodne tezke chvile mimi sme uz pryc dat nemohli bylo uz pozde ale dnes jsem rada ze to tak dopadlo je to nas andilek Kristynka je strasne sikovna a dnes ji sou uz 2 roky. a tak sme jí chteli poridit este sourozence a to se nam taky povedlo mame dalsí holcicku ty je 1 mesíc a jsem rada ze to jsou 2 krasne holky. kdyz sem se dozvedela ze uz mimi mit nemuzu nadruhou stranu vim ze uz 2 mam tak stoho nejsem nak zklamana. obe byli docela malinke pri narozeni meli obe 2700g a 46cm a tak dalsí miminko by to nemuselo prezít a ja sem taky mlada a dva porody uz za sebou. tak ti kačko držím palce at vse zvladnes :) a porod at je uspesny a bez komplikací. a vsem maminkam držím palce :palec:

 
Black_Orchids
Závislačka 3740 příspěvků 12.04.12 21:15

taková technická otázka ohledně výběru jména: přemýšlela jsi o tom i trošku z praktického hlediska? jak jí budou děti ve školce/škole říkat, jak ji budou učitelé vyvolávat, jak se ona sama bude představovat… což o to, jméno je to pěkný, ale tak trochu o zlom jazyk. hodí se alespoň trošku k vašemu příjmení? ono třeba Lorelai Vomáčková zní divně…

 
Jenika  12.04.12 22:12

Dotaz pro Makii: Je hezké, jak jsi popsala, jak jseš šťastná, ale , oba studujete, tak se ptám, kdo Vás bude živit, kdo bude živit vaše mimčo, kde budete bydlet. Ono dítě je nejenom radost, ale i starost. trochu mě tak při čtení tvého příspěvku napadlo, nedávno chtěla panenku, teď chce dítě. Pokud ale máš vyřešení bydlení a peníze a nespoléháš na druhé, tak čest a sláva. Pokud ale je to tak, že ty chceš a rodiče budou platit, tak to beru jako nezodpovědné.

 
Simca02
Kecalka 288 příspěvků 13.04.12 00:32

Já mám miminko v 17ti, s přítelem jsme byli jen dva měsíce, když jsme se to dozvěděli, ale vydrželi jsme spolu až doted, malýho miluje. Ničeho se neboj, přeji hodně štěstí a pevné nervy s těma komplikacema!

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 13.04.12 08:23

Moc krásné jméno :srdce: taky bylo jedním z adeptů, když jsem čekala holčičku. A přikláněla bych se k LORELEI.

 
Iuliana  13.04.12 18:43

Já měla svou první dceru v 17letech :)),a nijak jsem to neřeišila prostě se podařilo…Takže jsem hlídala mimčo a ještě jsem se učila abych dodělala maturitu ;) naštěstí jsem to všechno stíhala!A jinak gratuluji :o)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama