Krásný porod

Porod

Měla jsem krásný a řekla bych velmi jednoduchý porod. Horší to bylo potom. 5. 7. jsem byla na poslední kontrole u mého gynekologa, řekl mi, že i přes to, že termín mám 13. 7., je branka už zaniklá, a když se rozjedou kontrakce, půjde to. Byla jsem neskutečně nedočkavá, ale stále se nic nedělo.

Ještě v porodnici :)

Rorynka s maminkou

Rorynka s pyšnou tetou :)


2 komentáře

Když mi teta jen tak ze srandy vykládala karty, řekla mi, že to bude 9. Nevěřila jsem jí. 8. 7. jako vždy probíhal můj rozhovor přes telefon s tetou, která se jako už asi týden ptala: tak co? Už se něco děje? A já jí opět znuděně říkala, že nic. Jen co jsem položila telefon, vstala jsem z postele, bylo totiž 19:00 a já si chtěla přepnout televizi, abych stihla alespoň 2. díl Simpsonů :D

Jenže jak jsem vstala, cítila jsem, jak mi něco teče po nohou a že toho něčeho bylo! :) Šla jsem tedy za mamkou, která chudák zrovna spala, a oznámila jí, že jestli jsem se nepočurala, že mi asi praskla voda, ale ať je v klidu. Šla jsem do sprchy, a když jsem vylezla, teklo to pořád, jasně, tak je to plodovka, konečně mi došlo. Dala jsem si ještě v klidu Granko a svíčkovou, pobalila jsem zbytek věcí a asi ve 20:15 jsem jela do porodky, cítila jsem se skvěle, nic mě nebolelo a nadšení, že už brzy spatřím moji maličkou princeznu, se stupňovalo.

V liberecké porodnici byla noční směna a všichni tam byly moc milí, jedna sestřička kvůli mě dokonce vyháněla můru z pokoje stojanem na kapačky :D Celou noc jsem si jen se všemi volala a esemeskovala, vůbec se mi nechtělo spát. Ráno kolem 6. jsem šla na přípravu, trochu jsem se toho děsila, ale bylo to v pohodě.

Kolem 7 mi píchli kapačku oxytocinu, ta ale nezabrala, tak ještě jednu a asi po 15 minutách jsem měla šílené křeče v břiše a v zádech, nevím, které byly horší, vím jen to, že jsem chtěla umřít. Nechápala jsem, jak tohle mohl někdo přežít, ani to nebyly stahy po 5 minutách, prostě jedna veliká křeč. Přišla ranní směna a ti už tak bezva nebyli. Byli protivní a měli jeden porod za druhým, ten den bylo kolem 8–10 hodiny 8 porodů, tak se není čemu divit. Přišla PA, vyšetřila mě a byla jsem otevřená na 3, kolem 10. přišla zas a otevřená na 4.

Pořád jsem se neotvírala, až jsem najednou cítila strašný tlak na konečník, řekla jsem to jedné sestře, a ta mi odvětila: jste mladá a prvorodička, to tedy rozhodně nerodíte, to bude ještě tak 12 hodin trvat. Naštvala jsem se, zazvonila a v křeči řekla PA, že rodím a je mi úplně jedno, co si myslí, protože já vážně rodím!

PA byla velice milá, odvedla mě na sál a na 2 zatlačení s nástřihem byla maličká Rory na světě, ani mi ji neukázali, PA odešla ke komplikovanému porodu a já tam zůstala jen s tou protivnou sestrou. Ta mi oznámila, že jsem dost potrhaná a bude mě šít. Dala mi něco proti bolesti (mimochodem, vůbec to nepomohlo) a šlo se na šití, bolelo to, ale dalo se to vydržet. Horší bylo, že pak přišla další sestra a řekla, že jsem potrhaná i vevnitř a hodně krvácím. Pak okolo mě běhala spousta lidí, ani si nevzpomínám, kolik jich tam bylo.

Ptala jsem se sestry, jestli je moje holčička v pořádku a ona mi na to řekla: o ni se teď nestarejte, vždyť strašně krvácíte. Začala jsem panikařit a prosila je, ať mě třeba uspí, ale oni, že ne a ať jsem v klidu, že tím, jak zrychleně dýchám, jsem si moc rozproudila krev. Museli mi předešlé šití vyndat, lokty a pěstmi mi mačkali břicho kvůli vzniklému hematomu a následovalo znovu šití.

Šili mě vevnitř a znovu venku, vevnitř to popraskalo, tak zase vyndat stehy a vevnitř, a naposledy venku, trvalo to přes 2 hodiny, 17 stehů uvnitř a 9 venku, pak mi dali transfuzi, druhou a třetí. Byla jsem šíleně omámená, Rory mi dali až 2 den večer. Zato teď mi ta moje maličká dělá jen radost, je strašně šikovná, spinká mi celou noc, skoro nepláče, a je to to nejcennější, co mám :)

Hodnotilo 5 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Domcus1
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 17.10.12 07:45

Kde jsi proboha rodila???

Jinak přeji vše nej miminku i tobě…:) Ať ti dělá radost dál :)

 
monifix
Závislačka 2638 příspěvků 17.10.12 08:13

Tak to ten „krasny porod“ byla asi ironie ze? No hlavne ze to dobre dopadlo!

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 17.10.12 08:24

Autorko a proč ti vlastně dávali oxytocin, když se porod tak hezky rozbíhal sám? :think: a gratuluju k holčičce :kytka:

 
kotyk
Kelišová 7213 příspěvků 17.10.12 08:26

Ona o medikaci rozhodovala sestra a pak tě i šila 8o? A dítě ti hned odnesli a ani neukázali?

 
lekno  17.10.12 08:42

A co tatínek? Je s Vámi?

není to reakce na nikoho, jen na deníček

Příspěvek upraven 17.10.12 v 08:42

 
Jullii
Závislačka 2603 příspěvků 17.10.12 09:01

Gratuluji ke krásné holčičce a k pohodovému porodu :kytka: Bohužel sis vybrala i to špatné, ale šití se zahojí a vzpomínky vyblednou…důležité je že jste obě zdravé a šťastné. Přeji vám do budoucna už jen a jen to dobré.

 
Misschelle
Echt Kelišová 9260 příspěvků 17.10.12 09:22

No tak pohodový porod si tedy představuji jinak. Nechápu ten oxytocin a to při prvním šití jako neviděla že jsi potrhaná i uvnitř? :roll:

 
Jaruschk
Závislačka 3926 příspěvků 17.10.12 09:44

Panebože, co to stebou dělali, hlavně že už jsi vpořádku a gratuluji k holčičce…akorát mi nejde do hlavy, že tě šila sestra…to by měla dělat dr. ne?

 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 17.10.12 10:29

Proboha proč ti rovnou nezašila ty vnitřní rány? Nemluvě o tom že o všem rozhodovala jen sestra. Oxitocin taky celkem na houby. „ona mi na to řekla: o ni se teď nestarejte“ - ženská přivede nového člověka na svět a nemá se starat co s ním je.. Doufám že ten „krásný porod“ myslíš ironicky, protože bych si asi hodně stěžovala na personál.
Jinak moc gratuluji k holčičce, at ti dělá jen samou radost :-) :kytka:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 17.10.12 11:35

Já po mý zkušenosti, už se nebojim otevřit pusu a říct si o jiného lékaře. Můj primář měl dovolenou a zastupovala ho ňáka doktorka. Byla to moje první kontrola od // na testu, tak jsem se těšila. Ona mi suše řekla že tam vidi jen prázdný gestační váček a že se do příště určitě nic neobjeví, že jí to je líto. Odmítala mi dát neschopenku, pracuji v nebezpečném chemickém prostředí. Ještě že jsem ji na moji žádost vydupala. Ona jen procedila mezi zubama, co to máme my dvacítky za manýr chodit s pupkama. No další kontrola byla už u mého pana primáře,´vím že se to nemá, ale pěkně jsem si na jeho kolegyni zažalovala. byly jsme v 9tt a srdíčko tlouklo jak o život, ještě, že jsem si tu neschopenku vydupala :cert:. at se vám daří :hug:

 
baruska123
Kecalka 201 příspěvků 17.10.12 12:00

Pane jo to byla ale hnusná sestřička :cert:
moc gratuluji ke krásné princezně, přeji hodně štěstí a hlavně hodně zdraví! :kytka:

 
martas22
Extra třída :D 10075 příspěvků 17.10.12 12:46

Hlavně, že jste zdravé obě a tobě se nic nestalo…vždy se najde nějaká krava která to znepříjemní :mavam: :mavam: :mavam:

 
baruse.t
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 17.10.12 12:58

Panebože, tak to mě utvrdilo v tom, že do Liberce nejdu ani náhodou 8o Proč hned oxytocin? :nevim: To museli být patlalové, když tě tolikrát šili :think: Určitě ti to dcerka vynahrazuje. Moc vám to spolu sluší :palec:

 
martas22
Extra třída :D 10075 příspěvků 17.10.12 13:04

Jo a jinak já z praxe vím, že když lekař nestíhá, tak se o vše stara PA, tak to asi není neobvyklé :think: :think:

 
Sabi-nka
Stálice 69 příspěvků 17.10.12 18:55

@baruse.t Též jsem rozhodnutá, že do LBC rodit nejdu!

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 18.10.12 19:38

Uff, už ten Liberec mě varoval…opravdu nezáviděníhodný porod, no tak přeju rychlou úzdravu a ať dělá Rory jen radost

 
Verull
Kecalka 110 příspěvků 11.09.13 18:34

Malá je úžasná! :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama