Jaký si to uděláš...

O životě

Nechápu to. Nechápu tu bezcitnost,nezodpovědnost a nezájem.

spokojeně spinkáme :)

už ve vaně jako veliká holka


1 komentář

Hodně z vás asi stále neví, jak to vlastně je s tátou malé…je to hodně komplikované, byl 4 měsíce v Anglii.
Pak se vrátil zpět do Čech, ani o sobě nedal vědět. Náhodou jsem se dozvěděla, kde pracuje a přijela za ním i s malou, opět přišlo jeho brečení, omlouvání a přemlouvání, ať mu to odpustím. No nepovolila jsem.

Pak jsme si promluvili, on mi řekl, že by malou rád vídal, já v tom neviděla žádný problém. Je to přece jeho dcera, tak proč tedy ne. No jo, jenže už když byly malé 2 týdny, podala jsem k soudu žádost o určení otcovství a vyživovací povinnost.Soud by to jistě rád řešil, jenže tatínek malé nemá trvalé bydliště, je hlášený na úřadě a nevybírá si poštu. Hledá ho teď policie, je i na jejich stránkách.

Teď když jsme se po těch 4 měsících viděli, zjistila jsem, kde bydlí a napsala email na policii s jeho přesnou adresou. Jenže to by tam museli jet a asi se jim nechtělo :( Takže opět nic. Simon za malou často chodil, přebaloval jí, krmil, hrál si s ní a dokonce mi na ní dal 2000 kč.

Jenže to by nebyl on aby si to zase nepodělal. Opět dal v (nové) práci výpověď a už se neozval a ani neukázal. Nevím, co udělám, až zas přijde. Nejradši bych mu už malou neukázala, abych jí nemotala hlavu. Tatínek tu je 2 měsíce se o tebe ukázkově stará a pak ho třeba rok neuvidíš? To přece nejde. Jenže jí zas nechci upírat vlastního otce. Vůbec nevím, jak to bude dál, nevím jestli mi jednou všechno nevyčte. Mám z toho vážně strach.

Teď je jí 8 měsíců je úžasná dělá veliké pokroky a hodně se snaží povídat. Je pro mě vším :) A nakonec jen pro přehled. Žádost stále leží u soudu, na policii jít nemůžu (s tím že mi neplatí), protože ještě není zapsaný jako otec a on už opět změnil bydliště i práci.

Hodnotilo 11 lidí. Score 2.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 20.03.13 07:24

Ja ti preju at to zvladnes a at se objevi nejaky super chlap, co vas holky bude mit rad :kytka:

 
balestra
Závislačka 4655 příspěvků 20.03.13 07:55

Co říci… Jaký si to uděláš je trefné. Malá má tebe a ty musíš být zodpovědná za obě.

 
Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 20.03.13 08:14

Kamaradka ma sama dite, je na nej sama od tehotenstvi. Sveho otce nikdy nevidel a myslim si, ze tak jak u tebe, to bude akorat pro dobro ditete…
Zatim to nevnima, ale az bude vetsi, tak ji nemuzes nechat kazdy mesic prochazet ocekavanim tatinka, pak zklamanim, ze se neukaze a tak porad dokola.
Neni urcite jednoduche vyrustat bez otce, ale je to lepsi nez vyrustat se spatnym otcem…
Kamaradcino ditko ma dneska 10, ma ji, prarodice, spoustu znamych, kamaradu. Jiste tatinka nic nenahradi, ale proste nekdy cesta jinudy nevede a jeden razny rez je nekdy lepsi nez roky a roky protahovana agonie…

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 20.03.13 08:46

Věnuj své úsilí tvojí holčičce. Ztrácet čas s takovým idiotem, jako je tento „otec“ je myslím úplně zbytečná práce.

 
Vermion
Závislačka 3735 příspěvků 20.03.13 09:12

No pokud o vás neměl zájem už v těhotenství, respektive dítě ani nechtěl…
není se co divit, že to takhle dopadá. Je mi líto, tohle se zvrtne jen u mála případů, že se otec vzpamatuje…

Takže si užívej s malou a snaž se to nějak zvládnout sama, když ses na to chystala celé těhotenství.

 
Sluníčkonesvítí
Kecalka 357 příspěvků 20.03.13 09:37

Znám podobný případ z mého okolí. Mám 11-ti letého bratra a jeho otec je téměř to samé. V době, kdy byl počat byl jeho otec ženatý a stále pendloval mezi mou matkou a manželkou. Když se dozvěděl, že je matka těhotná, zbaběle zdrhnul zpět ke své ženě. Mámě museli ukončovat těhotenství v 6,5 měsíci. Oba málem zemřeli. Matka pak poslala svou známou za bratrovo otcem, aby mu oznámila, že má syna. Nic jiného mu říct neměla. Máma chtěla vědět, jestli bude nějaký zájem o to, jestli jsou v pořádku a tak. Samozřejmě zájem nebyl. Nicméně když je pak propustili z nemocnice, on zase přilezl a máma ho opět vzala zpět. Ale na finančně jí nijak nepomáhal a ona musela nastoupit do práce alespoň na zkrácenej úvazek, aby na vše vydělala. On se nezměnil. Stále lítal mezi ní a manželkou. Nikdy nezaplatil ani korunu jako alimenty. Mámy druh se pak rozvedl a našel si jinou. To byl již definitivní rozchod i mezi mou mámou a jím. Bráchovi byly 4 roky. Od té doby on syna vídá asi tak 1-2 za rok a to ho máma musí donutit, protože brácha brečí, že chce tátu (bratr je postižený a je tak na úrovni pětiletého dítěte). O alimenty se také soudí. Už má rozsudek o tom, že má mámě uhradit dluh 40 000 Kč, ale stejně neplatí, jen jí jednou za tři měsíce pošle dvě stovky, protože ona na něj pak nemůže.

 
juchinka
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 20.03.13 09:50

Co poradit.. Je lepší soustředit se na miminko a časem se najde lepší chlap, který bude jistě dobrým tatínkem. Vím to z vlastní zkušenosti, ten náš povededenej taťka mi dlužil skoro 80 000. Všechno to lítání, zjišťování prací, trestní oznámení mě stálo mě stálo pěkný nervy. Teď jsem už naštěstí spokojeně vdaná. Jseš mladá, pěkná, neboj! Dobře to dopadne. Jen bych mu ty styky z malou nezakazovala. I když neplní povinosti, mají na to oba dva právo, aby se viděli. Jednou by se to mohlo obrátit proti tobě.

 
Kačka93
Povídálka 36 příspěvků 20.03.13 11:33

Vám všem děkuji za rady, pochopení a vlastní zkušenosti. Moc mi pomáháte a máte pravdu prostě ji vídat nebude…bude to lepší sice mi to jednou určitě vyčte ale lepší než aby jí opakovaně lhal a byl nespolehliví, vždyť na koho jiného by se mělo dítě spoléhat než na vlastního rodiče?

 
Kačka93
Povídálka 36 příspěvků 20.03.13 11:34

Vám všem děkuji za rady, pochopení a vlastní zkušenosti. Moc mi pomáháte a máte pravdu prostě ji vídat nebude…bude to lepší sice mi to jednou určitě vyčte ale lepší než aby jí opakovaně lhal a byl nespolehliví, vždyť na koho jiného by se mělo dítě spoléhat než na vlastního rodiče?

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 20.03.13 14:16

Hodně síly a pevné nervy přeji. Hlavní je že malá je zdravá a dělá ti jen a jen samou radost.Ona za to nemůže jakého má tatínka :( Ale to se stává poměrně často :?

 
Kačka93
Povídálka 36 příspěvků 20.03.13 16:15

@Alllla ano to rozhodně nemůže spíš mě mrzí jakého jsem jí vybrala já…ale to se může stát no jo. Jinak nemám vůbec ráda když někdo ječí na vlastní dítě něco jako že je stejné jako jeho otec to mě dokáže šíleně rozčílit :D

 
Kačka93
Povídálka 36 příspěvků 20.03.13 16:19

@Vermion no já ani nečekala že by jí viděl a najednou se polepšil :) spíš jde o to že se na ní moc těšil kupoval pro ni oblečky vymýšlel jména…a najednou se na to vykašlal…

 
Jitka1976  20.03.13 18:42

Ahoj…měla jsem to podobný…i když jsem byla „o fous“ starší…dcera se narodila v mojich skoro 27 letech…s biol. otcem jsem se rozešla v 5 měsíci těhu…nevěry…ne­zájem…občas automaty…náladovost (jednou šťastný, že bude otcem, podruhé mě ignoroval)atd…po porodu jí občas vídal…do 2 let…někdy mi i dal nějaké peníze (cca 4 tisíce za ty 2 roky :-D) a nějaké oblečení na malou (nejspíš z tržnice…letělo do koše…fakt hrozný a že nejsem cimprlich) Pak jsem si našla přítele…biol.otec se sám stáhnul ze scény…byl klid…je fakt, že jsem dceři NIKDY nic ošklivého o jejím otci neřekla…věděla od cca 6 let, že přítel není její biol.otec…začala se na něj ptát až nedávno v 9 letech…tak jsem mu zavolala a dcera s ním mohla zatím aspoň mluvit po telefonu…ON z toho byl ve větším šoku než ona… 8o No…co bude dál je na ní…i na něm…ale z pohledu dcery bych řekla, že absencí biol.otce nijak netrpěla…neb otcem není kdo splodil, ale kdo vychovává…

Příspěvek upraven 20.03.13 v 18:43

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 21.03.13 10:59

@Kačka93 To se stává. Hlavní je že bude už snad lépe. Musíš tomu věřit :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama